Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

Kizlar ya bi de ne zamandi aklima takiliyo benim yazin annem ilk defa sezonluk bi yer tuttu silivride oraya godicez internet var zaten haftada 2 gun yaz okuluna gelicem istanbula ama duzenli tartilmam mumkun digil o donem hic kilo bildirimi yapmasam veya 2 haftada bir yapsam da aranizda kalsam yazmaya devam etsem olurmu cunku cidden hepinizi cok seviyorum yazdiklarinizi takip etmek filan :KK14: eger yazmayi birakirsam acayip kilo alirim o donemki sporumu bile kurdum kafamda yuzmek disinda gunde en az 3 kilometre yuruyus 1 kilometre kosu tabi ben kesin yapisirim yere hic kosamam duz yolda bile duserim :KK1:

Sen zaten yazma kilolarını. hiç sakıncası yok yani, gıcıkkk :KK37::KK37::KK37:.. tatlım şaka bi yana olur heralde. herkesin bazı dönemler kk yı aksatabileceği zamanlar olucaktır. hiç birimiz buradaki muhabbetten kopmak istemeyiz. bakalım kaptanlar ne der. yakında ben de yoğun iş temposuna geri dönücem. o zaman gündüz girmek benim içinde mümkün olmayacak. ama akşamlardan telafi etmeye çalışıcam. bi şekilde yürütücez yani...

SAYGIDEĞER TAKIM KAPTANLARIM VE DE ARKIDEŞLER!!!

Embesilliğimi tüm takıma bildireyim de içim rahat etsin. Bu gün sabahtan beri sinir boğuyo beni. 2 haftadır uğraşıyorum uğraşıyorum tartıya çıkıyorum kilom düşeceğine çıkmış.... İfrit oluyorum daha bi asılıyorum diyete, yine aynı.... Sinir basıyo aman diyorum kaçamak yap, nasılsa veremiyosun alıyosun ha bire... yine sonuç aynı. Meğer benim küçük berenim her gün tartı ayarı yapıyomuş. onu oyuncak gibi algılamış, nasıl ediyo halaaa çözebilmiş değilim tartının ayarlarının anasını ağlatıyomuş. Benim büyük kız biliyomuş ama beni uyarma gereği duymamış. Ben 2 hafta boyunca 1 kilo eksik tartılmışım. Yani sizin anlayacağınız yani benimde anladığım kadarıyla geçen hafta perşembe günü 66 kg olmam lazım. Allah bilir artık gramını şeysini... Artık tartıyı ayak altından kaldırdım. odamda kilitli tutmaya başladım. bundan sonra bi daha tartının ayarlarıyla kimse oynayamaz, tabi benim ayarlarımla da :KK47::KK47::KK47::KK47:

Ben direk hamilelik resimlerimi koyucam :KK49::KK49::KK49::KK49: onu görüp bi de şu anki halimi gördüğünüzde evrim geçirmişim gibi bişey olucak. ay ne saçma bi cümle bu böyle :KK51: neyse yavv. spor kesinlikle boy uzatıyo. adam 50 yaşında 5 cm fark atmış boydan... düzenli sporla hemde. galiba omurga araları açılıyomuş, ve eklemlerde de açılma oluyomuş. bu kötü bişey değil. ya sendedemi barsak tembelliği var. ben ölüyom bu sıkıntıdan. ne içsem fayda etmiyo. koli basili içsem onda bile tık yok o derece yani....:KK17:
1.71 için 63 çok iyi tatlım. illa altın oran olsun dersen 61 kg tamamdır. dahası anoreksik filan durabilir. gerçi insan öyle epey bi löp löp yağlarla vakit geçirince anoreksiklere bilem imreniyo yaaaa....

Evet pilatese baslicaktim da o cok sikici gelmisti boy uzasin diye simdi de kendimi deve gibi hissediyorum :KK1: 1.71e 63 iyi iyi olmasina da tam 11 kilo yag fazlaligi varmis vucudumda onlari kasa cevirsem cok guzel olucak gobek kalca ust bacaklar basen almis basinigidiyo 40 beden giyiyorum yani :KK14: en buyuk idealim 36 giymek ama onadaha cook yolum var :KK1:

Sen zaten yazma kilolarını. hiç sakıncası yok yani, gıcıkkk :KK37::KK37::KK37:.. tatlım şaka bi yana olur heralde. herkesin bazı dönemler kk yı aksatabileceği zamanlar olucaktır. hiç birimiz buradaki muhabbetten kopmak istemeyiz. bakalım kaptanlar ne der. yakında ben de yoğun iş temposuna geri dönücem. o zaman gündüz girmek benim içinde mümkün olmayacak. ama akşamlardan telafi etmeye çalışıcam. bi şekilde yürütücez yani...

Hahahah boyle beni gorup gaza gelin iste beni goren de cidden tig gibi sanar peeh heydoktorr vardi gecen gun gelmisti tekrar o yanlis hatirlamiyosam 1.71e 55 kilo filandi hala dusmem lazim diyip duruyodu :KK1:

allahım çok mutluyum şükürler olsunn:KK16::KK16::KK16::118::118::KK64::KK62::KK66::KK64::KK62::KK66:

Nooldu canim heycan yaptim ben de hayirli bi haber var galba :118: :KK64:

SAYGIDEĞER TAKIM KAPTANLARIM VE DE ARKIDEŞLER!!!

Embesilliğimi tüm takıma bildireyim de içim rahat etsin. Bu gün sabahtan beri sinir boğuyo beni. 2 haftadır uğraşıyorum uğraşıyorum tartıya çıkıyorum kilom düşeceğine çıkmış.... İfrit oluyorum daha bi asılıyorum diyete, yine aynı.... Sinir basıyo aman diyorum kaçamak yap, nasılsa veremiyosun alıyosun ha bire... yine sonuç aynı. Meğer benim küçük berenim her gün tartı ayarı yapıyomuş. onu oyuncak gibi algılamış, nasıl ediyo halaaa çözebilmiş değilim tartının ayarlarının anasını ağlatıyomuş. Benim büyük kız biliyomuş ama beni uyarma gereği duymamış. Ben 2 hafta boyunca 1 kilo eksik tartılmışım. Yani sizin anlayacağınız yani benimde anladığım kadarıyla geçen hafta perşembe günü 66 kg olmam lazım. Allah bilir artık gramını şeysini... Artık tartıyı ayak altından kaldırdım. odamda kilitli tutmaya başladım. bundan sonra bi daha tartının ayarlarıyla kimse oynayamaz, tabi benim ayarlarımla da :KK47::KK47::KK47::KK47:

Valla bi senin beren bi de banu ablanin ceren olduruyo beni cok tatlilar ya iyi yapmis bak simdi motive oldun :KK1: ya bi de hatice abla hergun cikma tartiya sinir basar veremiyorum diye

Bu arada dun cikinca nivea lipstick aldim kirazla cilek cikarirdi hep bu sene seftali cikarmis o kadar guzel kokuyo ki :KK64: ve sbs doneminden kalma dudak isirma vardi bende kanamadigi bi gunu bilmem boyle dundn beri her isircagmi hissettigim an suruyorum yapis yapis frenliyo beni kizlarinizfa boyle bi sorun varsa veya direk sizde oneririm ya kisa yoldan cozum :KK1:

Evet pilatese baslicaktim da o cok sikici gelmisti boy uzasin diye simdi de kendimi deve gibi hissediyorum :KK1: 1.71e 63 iyi iyi olmasina da tam 11 kilo yag fazlaligi varmis vucudumda onlari kasa cevirsem cok guzel olucak gobek kalca ust bacaklar basen almis basinigidiyo 40 beden giyiyorum yani :KK14: en buyuk idealim 36 giymek ama onadaha cook yolum var :KK1:

Hahahah boyle beni gorup gaza gelin iste beni goren de cidden tig gibi sanar peeh heydoktorr vardi gecen gun gelmisti tekrar o yanlis hatirlamiyosam 1.71e 55 kilo filandi hala dusmem lazim diyip duruyodu :KK1:

Nooldu canim heycan yaptim ben de hayirli bi haber var galba :118: :KK64:

Valla bi senin beren bi de banu ablanin ceren olduruyo beni cok tatlilar ya iyi yapmis bak simdi motive oldun :KK1: ya bi de hatice abla hergun cikma tartiya sinir basar veremiyorum diye

Tatlım akşam yemeğini özellikle çiğ sebzelerle ya da sebze sularıyla geçirirsen direk göbek ve belden gidiyomuş. Yani ben de diyetisyenlerin yalancısıyım. Hatta yatana kadar 2 bardak sebze suyu içmeye devam edebilirsiniz diye de yazmışlar. ben güya onu yapmaya çalışıyom. bakıyom bakıyom benim göbek davul gibi yerli yerinde duruyo. 2 gündür alev ateş geberdim... yine de diyetimi bozmadım. şişlik hala bende. meğer reglim başlıyomuş. -valla ben böyle dikkatsiz bi hatun değildim. şu sigarayı bıraktırma ilacı aklımı aldı götürdü. dünden beri içmiyorum ilacı. ama sigarayı da tam 1 haftadır içmiyorum. çok mutluyum çok... ilacın etkisinden de bi kurtulsam. yemin ederim 5 dk da bir başımdan aşaaaa elektrik boşalıyo. ayaklı piriz gibi dolaşıyom. şaka değil haaa gerçek. zaten elektrik bende çoktur. şimdi tam oldum. ne diyolar şahdım şahbaz oldum.:KK30::KK30::KK30:
heydoktor benim eski tripli hallerim gibi. 36 beden giyerken accık döbisim çıkar gibi olsa harıl harıl spor yapardım. heyyy gidi günler heyyy...selam olsun o günlere :KK9::KK9::KK9:
sorma Ceren le Beren, bizim tatlı cadılarımız. beren çok iyi ediyo bana. abisi askere giderken doğurdum onu... tekne kazıntısı işte. 40 nda çocuk doğurursan olacağı budur. gözleri fel fecir okuyo, nerden kızdırırım annemi diye pusuya yatıyo essek.. sonra da hiç o değilmiş gibi çeviriyo kafayı ben yapmadım, irem yaptı diyo... malum irem ablası olur.... öldürüyo beni öldürüyo... :KK76::KK76::KK76::KK76:
sürekli tartıya çıkmazdım ama düşünsene, kaloriyi 700lere düşürmüşüm, tartılıyorum 55.300 çıkıyo. e ben geçen hafta 55 tim, bu 300 nerden çıktı, niye inmedi vs vs vs.... biraz daha kesiyorum yediğimden, biraz daha spora asılıyorum... bakıyorum halaa 54 leri görememişim. yedim kafayı yaaa. sırf inat olsun diye aldım trambolini. hastayım diye çıkmadım daha tepesine. birazdan 5 dk bile olsa zıplayacağım. bakalım düşündüğüm kadar zevklimi. gerçi halaa başım filan dönüyo ama... baktım bünye halaa toparlanmamış, bırakırım.

Tatlım akşam yemeğini özellikle çiğ sebzelerle ya da sebze sularıyla geçirirsen direk göbek ve belden gidiyomuş. Yani ben de diyetisyenlerin yalancısıyım. Hatta yatana kadar 2 bardak sebze suyu içmeye devam edebilirsiniz diye de yazmışlar. ben güya onu yapmaya çalışıyom. bakıyom bakıyom benim göbek davul gibi yerli yerinde duruyo. 2 gündür alev ateş geberdim... yine de diyetimi bozmadım. şişlik hala bende. meğer reglim başlıyomuş. -valla ben böyle dikkatsiz bi hatun değildim. şu sigarayı bıraktırma ilacı aklımı aldı götürdü. dünden beri içmiyorum ilacı. ama sigarayı da tam 1 haftadır içmiyorum. çok mutluyum çok... ilacın etkisinden de bi kurtulsam. yemin ederim 5 dk da bir başımdan aşaaaa elektrik boşalıyo. ayaklı piriz gibi dolaşıyom. şaka değil haaa gerçek. zaten elektrik bende çoktur. şimdi tam oldum. ne diyolar şahdım şahbaz oldum.:KK30::KK30::KK30:
heydoktor benim eski tripli hallerim gibi. 36 beden giyerken accık döbisim çıkar gibi olsa harıl harıl spor yapardım. heyyy gidi günler heyyy...selam olsun o günlere :KK9::KK9::KK9:
sorma Ceren le Beren, bizim tatlı cadılarımız. beren çok iyi ediyo bana. abisi askere giderken doğurdum onu... tekne kazıntısı işte. 40 nda çocuk doğurursan olacağı budur. gözleri fel fecir okuyo, nerden kızdırırım annemi diye pusuya yatıyo essek.. sonra da hiç o değilmiş gibi çeviriyo kafayı ben yapmadım, irem yaptı diyo... malum irem ablası olur.... öldürüyo beni öldürüyo... :KK76::KK76::KK76::KK76:
sürekli tartıya çıkmazdım ama düşünsene, kaloriyi 700lere düşürmüşüm, tartılıyorum 55.300 çıkıyo. e ben geçen hafta 55 tim, bu 300 nerden çıktı, niye inmedi vs vs vs.... biraz daha kesiyorum yediğimden, biraz daha spora asılıyorum... bakıyorum halaa 54 leri görememişim. yedim kafayı yaaa. sırf inat olsun diye aldım trambolini. hastayım diye çıkmadım daha tepesine. birazdan 5 dk bile olsa zıplayacağım. bakalım düşündüğüm kadar zevklimi. gerçi halaa başım filan dönüyo ama... baktım bünye halaa toparlanmamış, bırakırım.

Sebze suyu mantiklo da simdi annem hazirliyo yemekleri gidip bana sunu sik diyemem kiyamiyorum bi de ben essek gibi annesine yardim edenlerdenim biraz :KK1: sonra bana temizletir icim sikilir :KK14: ya o yaglarin en rahat gitmesinin yolu yuruyus kosu ya da cardio aah ah ben subatta basladigimdan sonra o senin yaptigin cardioyla 10 cm incelmistim gobekten ama bayadir yapmiyorum bakalim :))
Ya hatice abla bi ayarlayip haftasonu bereni de alip istanbula gelsene burda kizlar partisi yapariz :KK1:

Arkadaşlar aranızda bilen varsa bana bi yol gösterse çok sevinicem. Bilenlerini biliyo, bilmeyenleriniz için tekrarlamış olayım; ben tamamen doğal ama görüntüsü ve kokularıyla fark yaratan, ciltte ayrıca fark yaratan sabunlar yapıyorum. evde yapıyorum bunları. Ne bileyim cilt hastalıklarına özel sabunlar filanda yapıyorum. Burada bi sayfa açıp satışa sunmak istiyorum. Bunun bi sakıncası varmı? yoksa ne yapmam lazım. nerede sayfa açmam lazım. blog filan açmak istemiyorum, burda kk de yapmak istiyorum satışı. ben zevk için yapıyodum, hatta nasıl yaptığımın ölçülü tariflerini filan da verdim. meraklısı yapsın diye... yine de satsana diye çok mesaj geldi. iyi dedim, bi dünya hammadde aldım. satmaya karar verdim. biraz önce biraz sabun yaptım. ev şu anda miss gibi kokuyo. aman ya daldan dala atlıyom. ben bu satış işini forumda nasıl yapabilirim. bilen duyan varsa bi bilgi verebilirmi bana...

*** 8. TAKIM 358. ETAP ***

Nice15 ( 62,4 /// % )
burukcay (63,5 // /% )
sismanvemutsuz ( 97,5 // 0 / % 0 )
efsax ( 84,3 ///% )
fezaela (94,2/ / / %)
seval1349( 88/ / / % )
hatioz(65 / / / % )
zygomatic ( 57,4 / / / %)

heydoktorr (/ / / % )

8. TAKIM ORTALAMASI : %

Arkadaşlar aranızda bilen varsa bana bi yol gösterse çok sevinicem. Bilenlerini biliyo, bilmeyenleriniz için tekrarlamış olayım; ben tamamen doğal ama görüntüsü ve kokularıyla fark yaratan, ciltte ayrıca fark yaratan sabunlar yapıyorum. evde yapıyorum bunları. Ne bileyim cilt hastalıklarına özel sabunlar filanda yapıyorum. Burada bi sayfa açıp satışa sunmak istiyorum. Bunun bi sakıncası varmı? yoksa ne yapmam lazım. nerede sayfa açmam lazım. blog filan açmak istemiyorum, burda kk de yapmak istiyorum satışı. ben zevk için yapıyodum, hatta nasıl yaptığımın ölçülü tariflerini filan da verdim. meraklısı yapsın diye... yine de satsana diye çok mesaj geldi. iyi dedim, bi dünya hammadde aldım. satmaya karar verdim. biraz önce biraz sabun yaptım. ev şu anda miss gibi kokuyo. aman ya daldan dala atlıyom. ben bu satış işini forumda nasıl yapabilirim. bilen duyan varsa bi bilgi verebilirmi bana...

Burda satis yapmak yerine sana bi wwb sayfasi acalim veya gitti gidiyorda dukkan olarak gosterelim hatice abla kk biraz daha ozel ya ne derler emin digilim

Sebze suyu mantiklo da simdi annem hazirliyo yemekleri gidip bana sunu sik diyemem kiyamiyorum bi de ben essek gibi annesine yardim edenlerdenim biraz :KK1: sonra bana temizletir icim sikilir :KK14: ya o yaglarin en rahat gitmesinin yolu yuruyus kosu ya da cardio aah ah ben subatta basladigimdan sonra o senin yaptigin cardioyla 10 cm incelmistim gobekten ama bayadir yapmiyorum bakalim :))
Ya hatice abla bi ayarlayip haftasonu bereni de alip istanbula gelsene burda kizlar partisi yapariz :KK1:
ay ne süper olur. hayali bile güzel. gerçi bana gökte düğün var deseler merdiven dayayıp çıkmaya kalkışırım. eğlence olsun yeter ki:21::21::21::21: yaa aslında sitedeki kızlar bi organizasyon yapsak, karadeniz turu düzenleseniz de gelseniz buraya. evde boş yer bırakmayız, her yere yatak serer yatarız... geç saate kadar eğleniriz, çoluk çocuk, genç yaşlı... aman ne güzel olur.

Bu dediğimi ciddiye alın. Buraları görmeden dünyayı terketmeyin derim ben... o derece şahanedir yani...

Evet arkadaşlar. trambolin zamanı... inşallah başım dönüp yere yapışmam. gerçi çok gülerim öyle bişey olursa :KK1::KK1::KK1::KK1:

Selamün aleyküm kızlarrrrrrrrrrr :KK3:

23 Nİsan sakinliği çökmüş topiğe :KK1:
Sabah erkenden koşturmaca başladı bizde :KK1: Pazarlık alışverişimi yaptım oradanda annemlere geçtik :KK34: eşim sağ olsun nasıl yorulduğumu anladıysa hadi erken kaçalım dedi ve evimize döndük 7 gibi :KK1:
Aslında yorgunlukta var tabi sonuçta baya bir yürüdük ama benim kuzuyla ikizler bir araya geldiğinde iyice kuduruyorlar ve onlara dur otur yapma demekten fenalık geliyor :KK53:
Sağ olsun kızkardeşim çok fazla çocuklara disiplinli davranmadığı için ( kıyamıyor hatta popolarına bazen patlat bir tane dediğimde parmaklarını değdiriyor sadece :KK1: ) ikizler kadınıda bizide çıldırtıyorlar :KK1:

Bir ara kızkardeşim belki annemde kalırım seninkilerde kalsın falan diyordu ama benim büyük kız aaa uğraşamam ben onlarla biz kardeşimle cumartesi kalırız anannemde dedi :KK1: biliyor çünkü ikizler paso sataşacak ve benim kız tepki verincede alışkın olmadıkları için kıyameti koparırcasına ağlayacaklar :KK1:

Babam bile şakasına camiye çıkarken ben gece gelirim falan diye takıldı bir ara anneme :KK1: tabi kadıncağız babama devamlı yapma hasan bırak bozsunlar, bırak dağıtsınlar diyip durduğu için adamcağız iyice fenalık geçiriyor :KK1: eee alışmışlar Almanyada sessiz sakin yaşamaya :KK1: ikizlerde canavar gibiler :KK1:
Geçenlerde kızkardeşim yokken bana diyor valla seninkilerin maşallahı var tamam onlarda torun çok seviyorum ama bazen beni çıldırtıyorlar diye :KK60: dedim kızkardeşim ne yapsın o 7/24 onlarla bir arada ve gerçekten kadına daha çok yapıyorlar :KK1:
Büyüdükçe uslanırlar inşallah yoksa hakikaten kardeşimin işi çok çok zor :26:

Aman bekar kızlar, evlenmeye karar verdiğiniz erkeğin aile görgüsünün ne denli önemli olduğunu unutmayın. ailesi size soğuk bakıyosa kesin atın, bitirin ilişkiyi. ne olursa olsun sadece kız ve oğlan evlenmiyo... ailelerde evleniyo. onlardan soyutlanmak imkansız. biz sevgimizle hallederiz diye düşünmek ütopyadan başka bişey değildir. benim şu kısacık anlattığım aysbergin görünen yüzünün küçük bi parçası. bu kadarı bile belki daha iyi düşünüp karar vermenizi sağlar.

biliyomusunuz. bunun güzellikle filan da alakası yok. inanın ben çok güzel bi hatunum. bi yere gitsem kadını erkeği döner döner bakar. öyle açık saçık giyinmem. etek hiç giymem. güler yüzlü, saygılı, iyi huylu biriyim. eşimin sülalesi beni el üstünde tutar. ama çekirdek aile öyle olamadı. yani demem o ki güzellik, güzel ahlak, güler yüz de para etmedimi etmiyo. tam tersi sıkıntının dozunu artırıyo. ben güzelim eşimin gözü benden başkasını görmez demeyin. erkekler duygusal açıdan hiç bir zaman olgunlaşamazlar. ha 4 yaşındaki bi çocuk, ha 40 yaşındaki bi adam... emin olun hiç farkı yoktur. anneyi görünce yine o küçük çocuk olurlar.

bu dediklerime, yaşadıklarıma sinir olmak yerine ders çıkarın derim ben. keşke bekar olaydım, hayata yeniden başlıyo olaydım.... ama geçmiş olsun bana...

Tamamına noktasından virgülüne kadar katılıyorum :KK16::KK16::KK16:
Gerçekten çok doğru şeylere deyinmişsin :KK34: ben eskiden aaa sevdiğimle iyi olayım nasılsa annesine kendimi sevdiririm diyordum ( daha eşim piyasada yokken hani istenmeyen gelin olsan ne olur muhabbeti yapmıştık arkadaşlarla o dönem söylemiştim :KK1: ) ama maalesef sevmeyince sevmiyorlar hatta Allah korkusu yoksa ortada değil 2 :KK19: 10 çocukda olsa huzur kaçırmaya devam ediyorlar maalesef :KK20:
Dediğin gibi sülalede gençlerde büyüklerde beni çok severler hatta birşey planlanacağı zaman KVden önce bana haberi gelir :KK1: ille bak sensiz olmaz diye ama eşimin ailesine baktığında tam tersi Hürremi görmüş Mahidevrana dönüyorlar :KK60:
Hep diyorum ben o zamanlar 18 yaşındaydım eşimle tanıştığımızda ve ne olursa olsun kimse beni kenara çekipte kızım bak bu aile böyle üzülürsün demedi hatta o dönem aileyi usulen araştırmak için babam kardeşine sordu ( senelerce aynı mahallede çalıştıkları ve tanıştıkları için ) o amcam bile eşimin çok efendi olduğunu söylemişti ama asla babasının nasıl bir insan olduğunu söylemedi :KK20: hatta hep diyorum beni bilerek uyarmayanlar öbür dünyada hesap verecek diye :KK34:
O yüzden ben eşimin ailesindeki kızları olsun cevremdeki kızları olsun her konuda uyanık olmaları konusunda uyarıyorum :KK34: sonuçta aşk karın doyurmuyor, parada önemsiz huzur olmadıktan sonra :KK19:
Ben annemlere bile herşeye sessiz kaldıkları için kızdım geçmişte sonuçta onlar aman damatla yüz göz olmayalım sız barışırsınız ama sonra biz nasıl yüz yüze bakarız mantığıyla hep beni sakinleştirmeye susturmaya çalıştılar :26:
TAmam belki yanlıştır ama ben hep diyorum nikah günüde olsa kızlarımın KVleri tarafından bir yanlış göreyim o masadan kaldırırım kızımı diye :KK53: Ömrünün sonuna kadar ağlayacağına bir kere ağlasın :KK34:
Fakat çok şükür benim büyük kız zaten öyle laf yiyecek biri değil :KK1: herhalde onda KVyi kollamam lazım :KK1:
Ufaklık desen zaten şirinliği ile yalakalık karışımı birşey :KK1: oda kocayı parmağında oynatır :KK1:

Selamün aleyküm kızlarrrrrrrrrrr :KK3:

23 Nİsan sakinliği çökmüş topiğe :KK1:
Sabah erkenden koşturmaca başladı bizde :KK1: Pazarlık alışverişimi yaptım oradanda annemlere geçtik :KK34: eşim sağ olsun nasıl yorulduğumu anladıysa hadi erken kaçalım dedi ve evimize döndük 7 gibi :KK1:
Aslında yorgunlukta var tabi sonuçta baya bir yürüdük ama benim kuzuyla ikizler bir araya geldiğinde iyice kuduruyorlar ve onlara dur otur yapma demekten fenalık geliyor :KK53:
Sağ olsun kızkardeşim çok fazla çocuklara disiplinli davranmadığı için ( kıyamıyor hatta popolarına bazen patlat bir tane dediğimde parmaklarını değdiriyor sadece :KK1: ) ikizler kadınıda bizide çıldırtıyorlar :KK1:

Bir ara kızkardeşim belki annemde kalırım seninkilerde kalsın falan diyordu ama benim büyük kız aaa uğraşamam ben onlarla biz kardeşimle cumartesi kalırız anannemde dedi :KK1: biliyor çünkü ikizler paso sataşacak ve benim kız tepki verincede alışkın olmadıkları için kıyameti koparırcasına ağlayacaklar :KK1:

Babam bile şakasına camiye çıkarken ben gece gelirim falan diye takıldı bir ara anneme :KK1: tabi kadıncağız babama devamlı yapma hasan bırak bozsunlar, bırak dağıtsınlar diyip durduğu için adamcağız iyice fenalık geçiriyor :KK1: eee alışmışlar Almanyada sessiz sakin yaşamaya :KK1: ikizlerde canavar gibiler :KK1:
Geçenlerde kızkardeşim yokken bana diyor valla seninkilerin maşallahı var tamam onlarda torun çok seviyorum ama bazen beni çıldırtıyorlar diye :KK60: dedim kızkardeşim ne yapsın o 7/24 onlarla bir arada ve gerçekten kadına daha çok yapıyorlar :KK1:
Büyüdükçe uslanırlar inşallah yoksa hakikaten kardeşimin işi çok çok zor :26:

Tamamına noktasından virgülüne kadar katılıyorum :KK16::KK16::KK16:
Gerçekten çok doğru şeylere deyinmişsin :KK34: ben eskiden aaa sevdiğimle iyi olayım nasılsa annesine kendimi sevdiririm diyordum ( daha eşim piyasada yokken hani istenmeyen gelin olsan ne olur muhabbeti yapmıştık arkadaşlarla o dönem söylemiştim :KK1: ) ama maalesef sevmeyince sevmiyorlar hatta Allah korkusu yoksa ortada değil 2 :KK19: 10 çocukda olsa huzur kaçırmaya devam ediyorlar maalesef :KK20:
Dediğin gibi sülalede gençlerde büyüklerde beni çok severler hatta birşey planlanacağı zaman KVden önce bana haberi gelir :KK1: ille bak sensiz olmaz diye ama eşimin ailesine baktığında tam tersi Hürremi görmüş Mahidevrana dönüyorlar :KK60:
Hep diyorum ben o zamanlar 18 yaşındaydım eşimle tanıştığımızda ve ne olursa olsun kimse beni kenara çekipte kızım bak bu aile böyle üzülürsün demedi hatta o dönem aileyi usulen araştırmak için babam kardeşine sordu ( senelerce aynı mahallede çalıştıkları ve tanıştıkları için ) o amcam bile eşimin çok efendi olduğunu söylemişti ama asla babasının nasıl bir insan olduğunu söylemedi :KK20: hatta hep diyorum beni bilerek uyarmayanlar öbür dünyada hesap verecek diye :KK34:
O yüzden ben eşimin ailesindeki kızları olsun cevremdeki kızları olsun her konuda uyanık olmaları konusunda uyarıyorum :KK34: sonuçta aşk karın doyurmuyor, parada önemsiz huzur olmadıktan sonra :KK19:
Ben annemlere bile herşeye sessiz kaldıkları için kızdım geçmişte sonuçta onlar aman damatla yüz göz olmayalım sız barışırsınız ama sonra biz nasıl yüz yüze bakarız mantığıyla hep beni sakinleştirmeye susturmaya çalıştılar :26:
TAmam belki yanlıştır ama ben hep diyorum nikah günüde olsa kızlarımın KVleri tarafından bir yanlış göreyim o masadan kaldırırım kızımı diye :KK53: Ömrünün sonuna kadar ağlayacağına bir kere ağlasın :KK34:
Fakat çok şükür benim büyük kız zaten öyle laf yiyecek biri değil :KK1: herhalde onda KVyi kollamam lazım :KK1:
Ufaklık desen zaten şirinliği ile yalakalık karışımı birşey :KK1: oda kocayı parmağında oynatır :KK1:

Allah önce kardeşine peygamber sabrı versin. evlat olunca sabır geliyo tabi orası ayrı ama düşünsene bizim ufaklıklardan 2 adet yanyana... gece gündüz... amaneyyyy... sizin evi bilmem ama bizim eve bomba düşmüş gibi filan olur heralde. kolay değil güzelim, bi taneyle uğraşamıyoz yeri geliyo da, iki tane olunca bayaaa bi zor. kardeşin bulmuş yolunu anladığım kadarıyla, koyverdim çayıra, mevlam kayıra hesabı... artık yanına yakınına kim gelirse yavruları onlara devredip iki soluk alıyodur kızcaazz. eskiden ben pek bi meraklıydım. ikiz olsun, üçüz olsun hatta yetmez dördüz olsun tam olsun filan isterdim. tek yumurta ikizi, hepisinden bi arada.... ne deliymişim yahuuu. birer birer gelince bile insanın ömrünü inceden inceye törpülüyolar, 2-3 dene bi arada olunca talaşımı çıkarırlardı valla. Ay neyse tatlım, gecenin bi vakti kardeşinin kulaklarını epey bi çınlatmış oldum.

Evlenme meselesine gelince... Aklın yolu bir hayatım. tuzu kuru olan ne bilsin yaşın halini... seninle ben aynı hesap yani... çekmişiz biliyoz. bazen şöyle bi bakıyom sağıma soluma... amannn nerde yüzüne bakılmaz, huyundan çekilmez varsa bir kıymetli oluyoooo.... öyle böyle değil. ben anlamadım bu dünyanın düzenini... böyle cazgır hatunların, çirkin demek günah olur da, işte el şişer, göz şaşar cinsi olanların diyim ben ona kocaları ağızlarına düşecek... kayınvalide görümce desen ebbeh sultan ebbeh sultah peşlerinden dolanır. Anlamıyom valla yaaa. bizim ne bitmez tükenmez imtihanımız varmış bilemedim ki.... imtihan diyince aklıma geldi. daha yeni kafayı kırdım ben... iş stresi, eş stresi, çoluk çocuk derken pskiatra gittim. adam dinledi, dinledi, dinledi..... en sonunda "Hatice Hanım.... Nasıl bi gücünüz var ben şaşırdım size.... Allah sizi ne kadar seviyomuş ki yıllardır imtihanları peş peşe gelmiş, halaa daha imtihanları devam ediyor. Artık siz zaten bulmuşunuz bakış açınızı. Buna inanmaya devam edin. Akıl sağlığınız için başka ne diyebilirim bilemiyorum"dedi. gerçi bu zamana kadar hangi doktora gittiysem aşağı yukarı buna benzer bişeyler dediler. Tövbe rabbime ateiste denk gelsem tövbe edip müslüman oluyo o derece yani....:26::26::26::26:

Allah'tan kızlarımız cadı... Ben de ortancanın kocasına üzülüyom. yani beceripte bi koca bulabilirse tabi... bu huylarla zor ama.. suratsız çok ta güzel... onu alacak adamın da kaynananında vay haline... ufaklık desen ayrı bi muamma.. daha bir yaşındayken yakışıklı erkeklere göz atar, göz çevirir; tipsizlere surat asar kaşlarını çatardı. hoş halaaa aynı ya.. acayip çapkın. kime çekmiş bilemedim. onunla da babası uğraşsın. daha uğraşacak takaatim kalmadı.

bu arada 5 dk trambolinde zıpladım. ilk 2 dk ölüyorum filan sandım. ay o ne öyleee... vücudum bi anda yangın yerine döndü. ben yarım saat gööyaaa tempolu yürüyomda böyle bi hal olmuyom yani... yaka böğür yırtasım geldi. içten yanmalı motora döndüm...:KK76::KK76::KK76::KK76: neyse çok ta abartmiyim... velhasıl kelam hakkatten ilk dakkalar zorladı bi epey. ve iç ısım kaç çıkmıştır bilemiyom, tüttüm gibi geldi bana ama.... 5 dakka dayandım. indim üstünden, benim bacaklar yeni doğmuş buzağı gibi titriyo. accık oturdum. ya yine bi canım zıplamak istedi. rahatsızlık zorla değil yaaa... kalktım tünedim tepesine... bir iki de hareket filan çektim. ikizleri zaptetdim fırlarlar neme lazım, bi de onları aramayayım gece gece diyine:KK37::KK37::KK37: 5 dakka daha zıpladım, koştum, tepindim.... velhasıl kelam ben çok sevdim trambolini. üşenmem yaparım artık. bi de bende uykusuzluk vardır. yatmadan önce 2 dk trambolinde zıplarsan mışıl mışıl uyuyomuşun. bunu duydum ya, birazdan bereni bi güzel zıplatıcam, peşinden kendim.... Allah'ımmmmm inşallah dualarım kabul olmuştur da şu bıcırık atlama zıplama hadisesiyle uyku düzeni bulur. rahat ederiz. bu arada 10 dk trambolin zıplama -normal tempoda- taaaammmmm 160 kalori yaktırıyo..... ilgilenen arkadaşlara duyurulur. şahsen ben yaktırdığına ikna oldum. tepesinden ineli yarım saat oldu, ter dökmeye devam ediyorum.

56::KK56::KK56::KK56::KK56:BU GÜN NELER YEMİŞİM:KK56::KK56::KK56::KK56::KK56:

sabah aç karna 1 su bardağı sirkeli su içtim
Sabah: 2 dilim kızarmış ekmek - 70 kcal
kibrit kutusu keçi peyniri - 59 kcal
35 gr yeşil zeytin - 50 kcal
1 domates - 14 kcal
1 yeşil soğan - 4 kcal
1 yemek kaşığı bal - 55 kcal

Öğle: 300 gr biber sote-1 y.k z.yağıyla - 148 kcal
1 büyük bardak ayran -yağlı - 105 kcal
1,5 dilim ekmek - 116 kcal

Ara: 150 gr ananas - 86 kcal
2 adet çilek - 10 kcal

Akşam: 100 gr biber sote-z.yağlı - 69 kcal
1 büyük bardak ayran -yağlı -105 kcal

Toplam: gün içinde aldığım kalori miktarı: 934 kcal

Spor: 25 dk hafif yürüyüş - 50 kcal
15 dk trambolin - 240 kca
l

Toplam: yaktığım kalori miktarı : 290 kcal

Kitap: Ölümcül bu gün bitti. Ne yalan söyliyim bitmesini hiç istemedim. Konu tam benlikti. Olmadı bi ara yeniden okurum... Yatarken yeni bi kitaba başlayacağım. Bakalım hangisiyle başlarım. Yarın yazarım artık...

Ben yine sabahn körnde kilo bildirimi yapim :-D
Namaz dan sonra uyumuyorm bu yüzden böyle karga şeyini şaapmadan burada oluyorum :KK70:
Bugün 86.600

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

X