Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

gerçektenmi? kilo vermeyi hızlandırıyomu, kas yaptırıyomu, göbek eritiyomu, sıkılaştırıyomu.... ay bi gelsede zıplamaya başlasam

Hepsinide yapıyo :) ama yeterki düzenli kullanılsın.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Valla seninki de guzel de cok ekmek yok mu ve soyle bisey varki ne kadar karbonhidrat alirsan o kadar cok acikrsin ben kalpri hesabi yapmayi denedim de bi yerden sonra illallah geldi bikiyo insan hergun dusnerek
Yok ya soguk ayran c

Valla seninki de guzel de cok ekmek yok mu ve soyle bisey varki ne kadar karbonhidrat alirsan o kadar cok acikrsin ben kalpri hesabi yapmayi denedim de bi yerden sonra illallah geldi bikiyo insan hergun dusnerek
Yok ya soguk ayran corbasi kesin icmissindir onun gibi bak buldum paylasiyorum simdiii

Bugün size hem karnınızı tok tutacak hem de 2 günde 2 kilo vermenizi sağlayacak bir diyetten bahsedicem. Ayran detoksu diyetinin en güzel tarafı yağdan kilo vermenizdir yani su kaybetmez bunun yerine gerçek kilo kaybı yaşarsınız. Ayrıca bu diyet ile hiç aç kalmazsınız aksine 2 saatte bir yemek yersiniz. İşte diyetmiz;
2 lt kadar az yaglı yogurttan yapılan ayran içine :
2 salatalık
8 kaşık buğday ( kuru hali) haşlanarak konacak
4 kaşık haşlanmış nohut
2 orta boy salatalık rendelenecek
Nane serpilecek.
Bu bir günlük kür, 2. gün tekrar taze hazırlanacak.
Yag ve tuz eklenmeyecek .
Kahvaltı bir dilim esmer ekmekle az yaglı peynir , domates salatalık ve 1 haşlama yumurtayla yapılır . Saat 10 dan itibaren 2 saat arayla bu soğuk çorba aksam 8 de son ögün olacak sekilde küçük kaseler halinde tüketilir. Gün boyunca bol su , yeşil çay vs. tüketebilirsiniz.
Kahve önerilmiyor.
Şok diyet oldugundan 2 günden fazla yapılması ve ayda sadece 1 kez yapılması öneriliyor.
————————-

sabah09.00-10.00 gibi kahvaltı ediyorsunuz
1 haşlanmış yumurta
1 dlm kepekli ekmek
domates-salatalık-beyaz peynir
12.00-14.00-16.00-18.00-20.00-22.00 saatlerinde 2 saatte bir olmak üzere ayranlı çorbadan 1 er kase yiyorsunuz.
500 gr veya 650 gr yağsız yoğurt(ben ev yoğurdunu kaymaksız kullanıyorum)
4 yk kuru nohut
4 yk kuru yeşil mercimek
4 yk kuru bulgur
bakliyatları 1 gece önceden ısatıp ertesi gün haşlıyoruz(ben düdüklüye atıyorum nohutla mercimeği ayrı ayrı)
bulguruda haşlıyorum
yapılışı:
yoğurdun içine haşlanmış bulgur nohut ve yeşil mercimeği karıştırıyoruz ve ayran kıvamında olacak şekilde su ekliyoruz.ben biraz koyu kıvamda ayran şeklinde göz kararı ekliyorum
istenirse içine 2 salatalık rendelenebilir.
nane ve baharat ekleyebilirsiniz ama TUZ yasak
kuru mazlemeler 2 günlüktür.istenirse günlük hazırlamak için yine 500 gr yoğurt ve 4 yk haşlanmış olan bakliyatlardan ekleyip hazırlayabilirsiniz.
kuru olanlar haşlanınca 8 yk kadar 2 günlük çıkıyor.
yeşil çay çay serbest.kafeinli içecek ve meyve yenilmiyor.
su en az 2 lt tüketilecek

günaydın ablam gönder bakam inceleyelim diyet arkadaşıma üye olursan orada kalori hesabı yapabilirsin kolayca

günaydın hanım ne sohbetler dönmüş ben yokken maşallah allah muhabbetinizi arttırsın

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrrr

İki gün aradan sonra tekrar merhabalarrrrrrrr

Anam iki gündür aklım buralardaydı ama maalesef fırsat olmadı hiç
cumartesi malum annemlere amcamlar gelicek diye öğlende ona gittik gece geç saatte kadar oradaydık gelincede okadar yorulmuşum ki uyumuşum anından
Aslında cumartesi sabahı az bakacaktım sizlere ama sağ olsun eşim hadi ille bana yardım et diye tutturdu tam öğlene doğru hazırlanır anneme geçeriz hem yardım ederdim diye düşünüyorken hafif bir birbirimize girdik yine
Bunun ablası yurtdışında ya pazarda dönüyorlarmış. Öncesinde bunlar eşinin memleketine gitmişlerdi ve pazartesi döndükleri halde eşime telefon acıpta kardeşim biz geldik görüşelim demediler Sonrada eşime diyormuş ki yok efendim beni aramadın eşimde ben sizi hala eniştemin memleketinde sanıyorum rahatsız etmek istemedim demiş. Bu mevzu aralarında perşembe günü geçiyor ve eşim gitmeden görüşelim bize buyrun gelin diyor tabi hanım kusura bakma çok yoğunuz cumartesi ancak çok az vaktimiz olur o zamanda ya siz bir yarım saat uğrarsınız ( oturacağımız süre bile önceden belirtiliyor ) yada biz fırsatımız olursa uğrarız diyor
Onada eyvallah dedik ama bu seferde cumartesi aradığında ne kendi evine kabul ediyor nede bize geliyorlar neymiş efendim bir ara anannesine geçicekmişte o zaman ararmış gelir orada görüşürmüşüz :26:
Bilmiyorum benmi çok alınganım ama bana çok ters geldi sonuçta hangimiz sana gelmek istiyorum diyen misafire yaa ben fatmalara gideceğim sen iyisimi oraya gel derki heleki ertesi gün yurtdışına çıkıp uzun bir süre gelmeyeceksen bende sinir oldum tabi sonuçta hem cumartesi anneme yardım etmem gerekiyordu hemde bütün gün onların keyfini mi bekleyeceğiz onlar ananneye gidecekte bizleri arayıp oraya çağıracaklar
Eşimede aynen o şekilde söyledim ama tabi biraz daha yumuşatarak anam demez olaydım :26: yok efendim sen git anana yardım et zaten gitmemek için bahane arıyorsun işte ben tek giderim falan diye saydı durdu
İnadımdan anama yardımada gitmedim ve giyinip görümcenin keyfini bekledim
Eşim bir saatte kadar geçerler nasılsa hemen uğrar annene geçeriz oradan dedi ama baktı iki saat sonra arayan yok sen git annenlere ben ablamla görüşmeden gelmiyeceğim dedi
Ulen eşşek bunu her defasında yapıyorlar senin ailen zaten :26: ne zaman amcamlarla görüşsek ( kardeşimde olsun, bizde olsun yada annemlerde ) hep anası bir angarya çıkartır maksat sinir etmek :26:
Sabahtanda zaten aramıştı yok anannenin yatağının kenarı kırılmış gel tamir et diye bende o anda yanındaydım eşimde gelir bakarım diyince yaa aşkım yarın bakalım hem bende anannene istiyordum birlikte gideriz diye kıvırmaya çalıştım hem bugün biliyorsun amcamlar gelicek dedim üstüne basa basa ki KVde nasılsa duymuştur ordan fitili aldı ya beni sinirlendirecek bir yol geliştirip kızını araya sürdü

Neticede eşimde bir saat kadar evde bekledikten sonra arayan yok nasılsa diye geldi annemlere Tam sofraya oturacağız ablası aramış ben ananneme geldim diye ( aradan tabi 3 saat geçti ) eşimde masaya oturmak üzereyken ben gidiyorum demezmi ay çıldırdım resmen ulen misafirlere ayıp nereye gidiyorsun bari yemeğini ye öyle git sonuçta kaçmıyorlar ya :26:
Benim fena bozulduğumu görünce sen karar ver ne yapayım dedi bende tabiki önce yemeğimizi yiyelim öyle git madem dedim anam adam okadar acele yemek yedi ki onları bekletmemek için herkes şaşırdı hani kalmasaymış daha iyimiş :26:
Benim büyük kızda kuzenini bırakıp takıldımı peşine iyice cin ifrit oldum ulen yeğenim diyipte bir kere bile aramayan, hatrını sormayan hatta bir kere bile sarılıp öpmeyen hatuna koştur koştur gitti :26:
Tamam tabiki büyüklerini saysın ama bunlar iki senede görmeseler hiç beyzacığım seni çok özledik nasılsın demezler ana kız eşimin halaları desen aksine 3 gün sesimizi duymasınlar ararlar iyimisiniz özledik hadi haftasonu gelin diye

Ayyyy alt tarafı iki günümün özetini geçecektim ama maşallah yine çenem düştü ve ben destan yazdım sadece bir gün için
Pazarı çok kısa özetliyeyim adam kahvaltıdan sonra çocuk odasına bir girişti tabi bende diğer işlerle uğraştım derken akşamı yaptık ama her fırsatta ben içeride uğraşıyorum siz ne yapıyorsunuz diye söylenip durdu ( sanki ben afrodit gibi koltuğa uzanmış TV seyrediyormuşum gibi ) Ulen mutfakla boğuştum kaç posta çamaşır yıkayıp astım, kızın ingilizce performans ödeviyle uğraştım ( benim cadıda gitmiş en kazık bölümü seçmiş iyi not alsın diye ) etrafı toparladım, akşamlık pazı sarma yaptım, bulaşık yıkadım, çocuk odasının camını sildim birde balkonu düzenleyip toparladım
Tam tableti elime aldım ( saat 22:30 o arada ) başladı söylenmeye yok efendim ben interletle kafayı yemişim, işte kendisi 10 saat çocuğun odasıyla boğuşmuşta ben ne yapmışım bütün gün falan diye başladımı
Anam ölürmüsün öldürürmüsün :26: tableti aldığım gibi onun yanına koltuğa sıpıttım al ne çok yersen ye ellemiyorum tabletinide dedim ( labtobuma kız el koymuştu ödevi için )
Neymiş o evimiz toplu olun istiyormuş şu badana tadilatini toparlayıp bitirmek şartmış falan diye söylendi durdu bende bırak ben hallederim bir pazarım var onuda köle gibi çalıştırdın hala yaranamadım diye ben söylenmeye başladım bu sefer
Ulen sen çalışıyorsun akşam oldunmu paydoz ilan ediyorsun ben ne yapayım evhanımı olunca akşam 6da ( onun gibi ) paydoz ilan edemiyorum aksine o saatten sonra daha çok iş çıkıyor bana :26:

Baktım küstü gitti yattı ve normalde her sabah 9buçukta en geç arar beni ama hala aramadı sanırım benim aramamı bekliyor ama daha çok bekler
Bugün bende kızların odasının işlerini bitirip bir güzel silip süpüreceğim ve akşamda artık resti çekeceğim bundan sonra ben görevimi yaparım ama akşam 8den sonrada paydos ilan ederim kimse benden birşey istemesin diye
Ulen zaten bedava çalışıyorum ( üzerine maaş veren yok ) herkesin gönlünü yapmaya çalışıyorum ama 14 senedir yaranamıyorum adamı hasta etmeyin ulennnnnnnn diye bağırasım geldi ( kendi kendini gaza getiren ceco )

Bu arada sizinde başınızı ağrıttım ( tabi bukadar uzun yazıyı baştan sona okuyabilen olursa )

Ay ne güzel yaaa Bayıldımmmmmmmmmmmm sanada dükkanınada
Rabbim inşallah banada nasip eder aslında çalışmayı çok seviyorum ama sağ olsun eşim yeni evliyken hep kılçıklık yaptı kıskançlığı yüzünden :26: yoksa evlenene kadar okul dönemleri bile çalışıyordum babam hatta kızardı kızım ihtiyacınmı var boşver gez dolaş keyfine bak diye ama bana haftasonu gezmek yetiyordu büyük kızım okula başladığında bir kaç kere daha denemelerim oldu ama hep kısa sürdü ( ya maaş verilmediği ortaya çıktı ayrıldım, ya çok uzaktı olmadı yada en son patronun kızıyla kavga ettim tabi patronda benden yanaydı allahtan ama yinede çalışılmaz o kızla aynı ortamda dedim çıktım )

Yok ya soguk ayran c

Tatlım. Ekmek özellikle koydum ki doyduğumu anlayayım. Ekmeklerimi kendim yapıyorum. Yakında tam kepekli gerçek buğday unu gelicek memleketten. Daha kaliteli, besin değeri yüksek ekmek yemiş olucaz. Kızartınca -tost makinesinde ya da tavada hafif gevretiyorum- hafif oluyo. kaloriside düşüyomuş. Bu gün ilk gün, bakalım midemde kazınmalar olucakmı... Her gün için farklı bi mönü hazırladım. Sadece akşamları bol salata koydum. İnşallah bıkmam. Ayran diyetine baktım. Bizim burda ayran çorbası diye bi köy yemeği var. Bildiğin onun yağsızı, tuzsuzu. Ben kaya tuzu kullanıyorum. Tuzsuz yiyemem. Az tuzlu hazırlayıp bol baharat döküp halledicem tuz sorununu. Ama kesinlikle deneyecem. Bi de ben o çorbayı çok severim. Tam bi yaz çorbası. Hazır havalar da ısınmaya başlamışken soğuk soğuk iyi gider.

GÜNAYDIN GÜZELLER

Şu anda bitkin, yorgun, keyifsiz bi haldeyim. Benim bıcırık Beren dün hasta oldu. Faranjit geçiriyo. Evde ilaç verdim, ateşi filan düştü. E tabi daha küçük, durdan çüşten anlamıyo. Accık kendini iyi hissettimi başlıyo atlayıp zıplamaya. Yeme içme yok haliyle... Öyle aç acına günü geçirdi. Akşam yine ateşlendi, verdim dolveni balgamını rahat atsın diyede sekrol. Derken bu bidaha rahatladı. Hastasın uyu dimi. Yok.... Elinde biberon yatırıyorum onu, ayağımda salla babam salla (güya bana en ufak yük kaldırmak yasak) sütü biter bitmez kapanan gözleri açılıyo, fırlıyo kucağımdan. Sanki biri dürtüyo onu. Neyse ben gene gece 1'lere doğru anca ikna edebildim onu aldım götürdüm bizim odaya. Uyusun diye ninniler söylüyorum yok, masallar anlatıyorum yok, hikayeler uyduruyorum yok... Derken yine ateşlendi tabi. Hadi bakalım bu sefer fitil vereyim hemen etki etsin rahat da uyur diye düşündüm. Koydum fitili, hanımefendiyi giydirdim. Anne ilaç papişimden düştü dedi Haydaaa... kızamıyoda insan. açtım baktım gerçekten ıkınmış çıkarmış. Hadi bi yenisi koydum bin bir zahmetle. Tekrar çamaşırı, pijaması derken, nihayet başım yastık gördü. Bu yine mahsustan ıkındı anne yine çıktı papiş ilacım dedi Ay deli etti beni. Bi de komik, gülesim geldi... gülemiyorum hemen yüzlenecek, şımaracak. Ama kendisi kıkır kıkır gülüyo. Bi daha soydum fitilledim, bu sefer bırakmadım. İlaç eriyene kadar tuttum içinde. oh çok şükür giydirdim. Yattım bu sefer kocaman değil küçük kakam geldi dedi kalktı oturdu. İsyan ettim artık ama yapacak bişey yok. oturdu lazımlığına 2 saat ıkındı. bişey yapacağından değil ya, uğraşıyo yine fitili fırtlatmaya . Bu sefer baktı çıkmıyo. Zorla ikna ettim onu, bak bay mikroplar papişini yara eder, o kadar uzun oturulmaz tuvalette. sonra kaşınırsın, öyledir böyledir derken ikna oldu girdi yatağa. Tabi saat 2 oldu bu sırada. Baktım ateşi hala yüksek. En sonunda o uyudu. Ben de az bişey uyuklamışım. baktım saat 4.30 gibi uyandı. Uyku sersemi gittim süt yaptım. sonra tabi ayıldım, o da ayıldı. epey ateşlenmiş. Daha uyutamadım. Acile götürsem bi daha uzman doktora götürmek lazım. soydum bi güzel. sirkeli suyla bez ıslattım. imkanı yok yanına yaklaştırmadı. aldım getirdim televizyonun karşısına. yanından ayrılmama izin vermiyo. bi ara daldı bu. hemen fırsattan istifade çıktım koşu bandına 25 dakka yürüdüm uyandı tabi. ne yedirmek istediysem istemedi. ben iyi kötü bi kahvaltımı yaptım. oyalanırken saat 8.30 oldu hadi hastaneye. yıktı ortalığı. evden çıktık kucağımda, eve döndük kucağımda... belim koptu resmen. ama onun öyle halsiz, bitkin halini görünce kıyamadım da. zaten kıymaya bırakmıyo ki... kucak ta kucak.... aldık ilaçları geldik. içirdim, anında uyudu. şimdi mışıl mışıl uyuyo çok şükür. ateşide düştü. kurban olurum ben onun sürmeli gözlerine.... aman hasta olmasınlarda yaramazlıklarını her türlü çekelim... annelik insanın yüreği dayanmıyo...

Ve Aleyküm Selam Tatlım...
Valla her evlilikte şu yazdıkların yaşanıyo sanırım.... Yapacak bişey yok. İlla ailelerden biri maraza çıkarır. Biz de yutar otururuz. Bi ara daha şu dükkanı açmadan önce çok yaşadım bu sıkıntıları. KV ve görümcem birlikte yaşıyolar. Görümcem 52 yaşında, hiç evlenmemiş. Gözleri doğuştan rahatsız. Bi tanesi hiç görmüyo, diğeri de çok az görüyo. Ama bi görsen senden benden iyi temizlik yapar, yemekleri 10 numaradır. Titizdir, huysuzdur, nerde ne diyeceğini bilmez. Öyle milletin içinde sıvar bırakır seni, ondan sonra bakar kalırsın. İçine işler dedikleri, günlerce çıkarıp atamazsın. Öyle sokar lafları. Bunlar köyde bi villa yaptılar. Evin olduğu yer cennetten bi köşe. Böyle tam dağın yamacında, bi tarafı orman, dereler akıyo bi yandan, etrafı yemyeşil çayırlarla kaplı. o çayırlar envayi çeşit çiçek dolar. ben köy hayatını çok severim -gören sosyete bişey sanır beni ama - Eşim eskiden pek sevmezdi köye gitmeyi. Buna da düştü bi köy aşkı. ama öyle böyle bi aşk değil. her hafta sonu çoluk çocuk doluşuyoz, sabahın köründe -elinden gelse geceden yola çıkıcaz- düşüyoz yollara. öyle çok uzak sayılmaz. 1 saatte varıyoruz, ama görümcem istemiyo bizi. bizi görünce surat bi karış, laflar afedersin kol gibi... kv üzülüyo, ama sonuçta kızı, ağzını açıp bişey diyemiyo. arada gaza gelip o da bi tavırlara giriyo. (yaşlılarda gaza gelme hadisesi çok olur ) ben daha hafta içinde başlıyom çocukları tembihlemeye, sakın oturduğunuz yerden kalkmayın, ya da bahçelerden içeri girmeyin. bi şey dökmeyin, çok yemeyin, çok konuşmayın... hepimiz put gibi dururuz. herkeste bi gerginlik, bi eşim düttürü leyla... bir mutlu olur bir mutlu olur, öyle böyle değil. ne yediği laftan anlar tevekkel, ne de bizi anlar. çoluk çocuk her hafta sonu cenazeye gider gibi düşeriz yollara. ilk seneler böyle çok çektik. elalemi hava atmak için evine özellikle çağırırdı. hani deyim yerindeyse bi tur düzenlemediği kaldıydı. bize sıra gelince kılı kırklara karışırdı. ev yeniydi, biz eskitiriz diye korkuyodu görümceciğimmm. artık ev eskidi ama şimdide bizde gidecek vakit yok. yani demem o ki illa böyle şeyler oluyo hayatım. ben artık oralı olmuyorum. kim ne yapıyosa kendi terbiyesizliği. ileri giden olursa da bu dünyada değilse bile öbür dünyada bu kalp kırıklıklarının hesabını bizim adımıza soracak olan var. o yüzden artık üzmüyorum kendimi. sinirlerimi aldırdım. rahat ettim.

bu arada bizimkindede vardı o kıskançlık. ben evlendiğimde bankacıydım. şimdiye ne güzel erkenden emekli olmuş olucaktım. çalıştırmam dedi noktayı koydu. ortanca kız 4 yaşındayken tutturdum üniversite sınavına giricem diye, zorla ikna ettim onu. e tabi lise biteli 11-12 yıl olmuş.nasıl olsa kazanamaz diye izin verdi. genetik mühendisliğini kazandım. beni öldürücekti, delimisin sen, nasıl kazanırsın diye. güç bela açıköğretim muhasebe okumaya ikna edebildim onu. yani kazıya kazıya geçirdik 25 yılı. Allah düşmanıma kıskanç koca vermesin. Genç kızlar ağızlarına sakız yapmış; seven erkek kıskanır. Öyle sansınlar, kendine güveni olmayan erkek kıskanır. kendini hor gören erkek kıskanır, karşısındakinin tercihlerini de hor görür. o yüzden kızlar sakın kıskanç olduğunuz biriyle ilişkiye girmeyin. Çeken bilir

Dükkanımı beğendiğine sevindim. Allah sana da nasip etsin. Tabi hakkınızda hayırlı olucaksa... Sıkıntılar çekiliyo ama gayret edeni Allah yarı yolda bırakmıyo. Ben başıma gelenleri bi anlatsam nasıl dayandın dersin. Ama Allah dayanma gücü veriyo. Artık bittim dediğin bi noktada, bişey seni ferahlığa çıkarıyo. Senin için hayırlısı çalışmak olucaksa arkadaşım, dilediğinden güzelini Allah sana nasip etsin.

günaydın ablam gönder bakam inceleyelim diyet arkadaşıma üye olursan orada kalori hesabı yapabilirsin kolayca

HATUNLAR! BİR DEĞİL, ÜÇ DEĞİL, BEŞ DEĞİL.... TAAAAAAMMMMMM BİR HAFTALIK DİYET LİSTEM GÖRÜŞLERİNİZE SUNULUR!!!

VARAN 1

KALORİ HESABI DİYET LİSTEM
21.04.2014
PAZARTESİ

Aç karna 1 bardak sirkeli su içip, peşinden 40 dk yürüyüş, sonrasında 1 fincan yeşil çay , sonrasında kahvaltı
KAHVALTI: 2 dilim kızarmış ekmek (toplam 60 gr: 70 kalori), 30 gr keçi peyniri (102 kalori), 30 gr zeytin (44 kalori), domates 100 gr (22 kalori), yeşil soğan 100 gr (36 kalori), 25 gr reçel (68 kalori), peşinden 1 fincan sinameki.
Toplam kalori: 342 kalori eder
ARA: 40’ar dakika ara ile 3 fincan biberiye çayı
ÖĞLE: 3 dilim kızarmış ekmek (105 kalori), 1 kase (200 gr) yoğurt (168 kalori), yağsız salata (50 kalori) peşinden 1 fincan sinameki
Toplam kalori: 323 kalori eder
ARA: 1 büyük portakal (94 kalori)
AKŞAM: bol yeşil salata (100 kalori) peşinden sinameki çayı
40 dk yürüyüş
Yatarken 1 fincan yeşil çay içip yatıcam.
Gün toplam kalori miktarı: 850 kalori
Spor en az 1 saat saatte 4 km hızla yürüyüş yapmalıyım. Bu da 250 kalori civarı yapar.

VARAN 2

22.04.2014
SALI

Aç karna 1 bardak sirkeli su, 45 dk yürüyüş, 1 fincan yeşil çay
KAHVALTI: 4 çorba kaşığı yulafla (1 kaşığı 37 kalori--- 148 kalori) 1 bardak süt (124 kalori) kaynatılıp, yiyilebilecek sıcaklığa geldiğinde 1 tatlı kaşığı bal (15 kalori) peşinden 1 fincan sinameki
Toplam kalori: 287 kalori eder
ARA: 40’ar dakika ara ile 2 fincan biberiye çayı
ÖĞLE: 2 dilim kızarmış ekmek (toplam 60 gr: 70 kalori)zeytinyağlı kabak 300 gr (200 kalori) 1 bardak ayran (72 kalori) peşinden 1 fincan sinameki çayı
ARA: 200 gr ananas (104 kalori)
AKŞAM: 100 gr bol yeşil salata (100 kalori) peşinden sinameki çayı
45 dk yürüyüş, yatarken 1 fincan yeşil çay
Gün toplam kalori miktarı: 833 kalori

VARAN 3

23.04.2014
ÇARŞAMBA

KAHVALTI: 2 dilim kızarmış ekmek (toplam 30 gr: 70 kalori), 30 gr keçi peyniri (102 kalori), 30 gr zeytin (44 kalori), domates 100 gr (22 kalori), yeşil soğan 100 gr (36 kalori), peşinden 1 fincan sinameki.
Toplam kalori: 274 kalori eder
ÖĞLE: 2 dilim kızarmış ekmek (toplam 60 gr: 70 kalori) zeytinyağlı kırmızı biber sote (200 gr, 1 çorba kaşığı z.yağıyla 300 kalori) turşu, peşinden 1 fincan sinameki
Toplam kalori: 370 kalori
Gün toplam kalori miktarı: 848 kalori

VARAN 4

24.04.2014
PERŞEMBE

KAHVALTI: 4 çorba kaşığı yulafla (1 kaşığı 37 kalori--- 148 kalori) 1 bardak süt (124 kalori) kaynatılıp, yiyilebilecek sıcaklığa geldiğinde 1 tatlı kaşığı bal (15 kalori) peşinden 1 fincan sinameki
ÖĞLE: 2 dilim kızarmış ekmek (toplam 60 gr: 70 kalori), 4 domatesle yapılmış (1 tanesi 20 kaloriden toplam 80 kalori) 1 bütün yumurta kırılmış menemen (200 kalori) , 200 gr taze soğan (72 kalori) peşinden 1 sinameki çayı
Gün toplam kalori miktarı: 833 kalori

VARAN 5

25.04.2014
CUMA

KAHVALTI: 2 dilim kızarmış ekmek (toplam 30 gr: 70 kalori), 30 gr keçi peyniri (102 kalori), 30 gr zeytin (44 kalori), domates 100 gr (22 kalori), 1 yemek kaşığı pekmez (32 kalori), peşinden 1 fincan sinameki.
Toplam kalori: 270 kalori
ÖĞLE: 2 dilim kızarmış ekmek (toplam 60 gr: 70 kalori), 10 kaşık haşlanmış karnabahar(50 kalori) 1 kase sarmısaklı yoğurt (132 kalori) 1 haşlanmış yumurta (70 kalori) peşinden 1 sinameki çayı
Toplam kalori: 322 kalori
ARA: 1 bardak greyfurt suyu (78 kalori) , 100 gr ananas (52 kalori)
AKŞAM: 100 gr bol yeşil salata (100 kalori), peşinden sinameki çayı

Toplam kalori: 822 kalori

VARAN 6

26.04.2014
CUMARTESİ

Toplam kalori: 279 kalori eder
ÖĞLE: 2 dilim kızarmış ekmek (toplam 60 gr: 70 kalori), 10 kaşık zeytinyağlı ıspanak (1 kaşık z.yağıyla pişmiş 80 kalori), 200 gr taze soğan (72 kalori) peşinden 1 sinameki çayı
Toplam kalori: 222 kalori eder
ARA: 1 bardak cacık (95 kalori)

Toplam kalori: 696 kalori

VARAN 7

27.04.2014
PAZAR

KAHVALTI: 2 dilim kızarmış ekmek (toplam 30 gr: 70 kalori), 30 gr keçi peyniri (102 kalori), 30 gr zeytin (44 kalori), domates 100 gr (22 kalori), 1 yemek kaşığı pekmez (32 kalori), peşinden 1 fincan sinameki.
ÖĞLE: 2 dilim kızarmış ekmek (toplam 60 gr: 70 kalori), 10 kaşık zeytinyağlı patlıcan (1 kaşık z.yağıyla pişmiş 100 kalori) 100 gr taze soğan(36 kalori) , 200 gr taze soğan (72 kalori) peşinden 1 sinameki çayı
Toplam kalori: 278 kalori eder
ARA: 1 bardak havuç suyu (44 kalori) 1 bardak greyfurt suyu (78 kalori)

Toplam kalori: 787 kalori

[COLOR=
"#2F4F4F"]
YANLIŞ HESAPLADIĞIM YERLER VARSA O KUSURLAR TAMAMEN BANA AİTTİR. BAKTIM AÇLIK KRİZLERİ GEÇİRİYORUM KALORİSİ DÜŞÜK ARA ATIŞTIRMALARI YAPARIM. GERÇİ YARIN YA DA YARINDAN SONRA ŞU AYRAN DİYETİNİ ARAYA SOKMAYA ÇALIŞICAM. YOKSA ACİLEN KİLO VERMEZSEM DEPRESYONA GİRİCEM.

ablam 1000 kaloriyi hiç aşmamışşın olmazzz

Güzelim. Şu saate kadar yazdıklarımın dışına çıkmadım. Gerçekten tarta tarta yedim herşeyi. Ama acayip tokum. düşünsene 2 saat uykuyla ayaktayım. Gerçi birazdan gidip biraz kestiricem ama sadece sigara ataklarını atlatmak için. Sabah içtiğim sirkeden sinamekiye kadar listeye tam anlamıyla uydum. Bakalım akşam nasıl hissedicem. Baktım yetmiyo, artırırım.
Diyet arkadaşıma üye oldum. Kız ne güzel bi site orası. Bu günkü listemi girdim. Aldıklarım 763 kalori (akşam salatası da dahil) yaktıklarım 230 kalori (bu saate kadar) iyi gibi ha...

Bu arada içtiğim sinamekinin, yeşil çayın haddi hesabı yok. gazdan göbeğim yarım dünya oldu, ama bi numara yok. deli olucam yaaaaa...

evet ablam bende seviyorum o siteyi çok iyi hiçde karmakarışık degil

Ha bu arada Aidin Salih diye biri var. Onun kitabını okumuştum. Orada vücudu aç bırakınca neler olduğuna dair hiç bilmediğimiz ya da es geçtiğimiz bilgiler vermiş. Bu bilgiler beni mest etmişti. Aklımda kalanı kabaca şu;

Eğer bedenimizi aç bırakırsak; beden, enerji sağlamak için vücut içindeki hastalıklı dokulara saldırır. İlk önce yağ tutmuş, hastalıklı, dejenere olmuş, yapısı bozulmuş dokuları eriterek bunlardan enerji ihtiyacını karşılar. Aç bırakmaya devam edersek -tabi burdaki kasıt yememe orucu filan değil - azami miktarda ve mümkünse sindirimi hafif şeyler- kalorisi çok çok düşük, sindirim sistemini karaciğer de dahil ciddi anlamda dinlendirip, kendi içinde temizlenmesini sağlamak amacıyla gıda tüketerek ciddi bir detoks yapmış olmak. İddia edilen şöyle bişey; vücut hastalıklı dokuları kendi içinde eriterek kullanır, hastalıklı dokulardan temizlenen bölgeye temiz ve kaliteli kan taşınmaya başlar. Öncesinde yeterince gıda alamayan dokular sağlıklı hale gelir. Vücut gıdasız kaldığında kendi için zararlı olanı tüketir. Yani kendi içindeki toksinleri, yağları ve biraz önce söylediğim gibi hastalıklı hücreleri.... Bu artıkları böbreklerle, terlemeyle, bağırsaklarla, hatta hatta uzayan tırnaklar ve dökülen saçlarla, sivilcelerle.... bir şekilde vücuttan uzaklaştırır.

Bunu böyle düşününce kalorinin düşük olması sağlık açısından gözümü korkutmuyo. Biraz protein açısından fakir bi mönü oldu. Bunun farkındayım. ama yine de fena sayılmaz. Olmadı akşamları bi yumurta eklerim. gözüm gönlüm doyar . Bakalım katlanılması kolay bi diyetmi olucak, zor bi diyetmi.... burdan yazarım.

herkesler nerdeeeee??????

Gittim accık kestirdim geldim -galiba 2 saat kadar:26:- in cin top oynuyo burda... Neyse ben yine de yazayım. Diyetteki ilk kaçamağımı şu an itibariyle yapmaktayım . Uyanınca bi baktım dilim boğazıma yapışmış. bi hararet bi hararet. ama öyle suyla gider cinsten değil. zaten su içtim kesmedi. neyse portakal saatim geldiydi. portakalı dilimledim gözüme pek az göründü -ne kadar hararet yaptıysam artık- yanına bi dilimde ananas ekledim. yani bu durumda 54 kalori daha eklenmiş oldu.

afiyet olsun ablam

Kizlaaar iyi aksamlar diliyorum hepinize merhaba diyorum oncelikle :)) ya ben bu siteyi de takimi da cok ozlemisim Ben bu takimda guzel bi surede guzel kilolar verdikten sonra cevremin ve ozellikle annemin uzerimde yaptigi yogun baskilar moral bozukluklari sonucu yaklasik bi ay once diyete de siteye girmeye de ara vermis biriyim maalesef.. Hic hatirlamak istemiyorum o zamanlari neyse ki ustesinden geldim cok sukur :) Kkyi da topigimizi de cok aradim cidden cunku muhabbetimizi ozlediim ve kizlara yazma durumu sona erince meydana gelen yeme krizlerimi saymiyorum bile.. Listeye almasaniz da muhabbetinize katilsam tekrardan menu filan paylassam olabilir mi ki acabaaa? :)

ayıp ettin ve hoşgeldin

afiyet olsun ablam

son durum 906 kalori. son anda salataya 1 tatlı kaşığı z.yağı ekledim. yağ hiç koymamışım bu günkü beslenmeme. omega 3 lazım diye az da olsa z.yağı koydum. bi de 1 yemek kaşığı keten tohumu öğütüp koydum. bi de üstüne 1 minik gofret yedim. bu gün tamamdır. daha da bişey yersem bana da deli hatçe demesinler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…