Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

hoş geldin tatlım. heralde olur. ben daha söz sahibi olucak kadar eski değilim ama niye olmasınki. burası şenlenir

Herkese iyi akşamlar;

Menüm;

1 saatlik yürüyüş

Kahvaltı; yarım gevrek, birkaç parça ezine peyniri, bir tatlı kaşığı salça, nane,

kekik, pul biber, çörekotu, zeytinyağı, tek şekerli çay

Ara; 1 bardak tarçınlı süt, 4 adet badem

Öğlen; yulaflı omlet, bir kk peynir, yarım dilim tahıllı ekmek

Ara; 1 bardak form çayı, kuru elma ve tarçınlı yoğurt karışımı

Akşam; yoğurtlu karışım (yulaf, pul biber, çörekotu, nane)

50 dakikalık yürüyüş

Yaklaşık 2 litre su

1.00 x 1 Adet Yumurta (Haşlanmış) (80 kcal) 80 kcal Getir
5.00 x 1 Adet Yeşil Zeytin (7 kcal) 35 kcal Getir
2.00 x 1 Adet Ceviz (27 kcal) 54 kcal Getir
1.00 x 1 Adet (12gr) Jacobs 3in1 Kahve (Original) (52 kcal) 52 kcal Getir
1.00 x 1 Porsiyon Patlıcan Yemeği (200 kcal) 200 kcal Getir
3.00 x 1 Dilim (30gr) Kepekli Ekmek (55 kcal) 165 kcal Getir
1.00 x 1 Su Bardağı Ayran (90 kcal) 90 kcal Getir
1.00 x 1 Adet Elma (60 kcal) 60 kcal Getir
1.00 x 1 Porsiyon (200gr) Çoban Salata (Yağsız) (42 kcal) 42 kcal Getir
1.00 x 100gr Tavuk But / Baget (Derisiz) (128 kcal) 128 kcal Getir
0.25 x 100gr Çilek (26 kcal) 7 kcal Getir
5.00 x 1 Adet Fındık (9 kcal) 45 kcal Getir
Alınan Kalori Toplamı1138 kcal
:118::118::118::118::119::124::124:

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrr

Çok şükür kızın odasını bitirebildim eşim gelmeden
Beyimiz işten geldi ne yapıyorsun diye sorunca o yorgunlukla şimdi birşey derdim ama dedim nasıl gülüyor gel aşkım gel bir öpeyim seni ellerine sağlık çok güzel olmuş diye tabi ben anında eridim
Yemeğimi hesapta 5de yiyecektim ama dalmışım işlere eşim kapıyı çalınca jeton düştü neyse artık yarından itirbaren daha erken yerim inşallah

Yarın yeğenlerimin 23 Nİsan kutlaması olucakmış okulda ( bir gün önce yapıyorlar nedense )
Anaokulundalar ve ilk kez bir gösteride yer alacakları için herkes pek bir heycanlı dün kardeşim ne olur sen kayda alsana dedi tamam dedim ama sabah 9da okulda olmamız gerekiyormuş
Neyse artık yeğenler için katlanacağız bu arada benim cimcimede LCWden aldığım uğurböcekli elbisesini giymek istiyordu onu giydiririm tabi yağmur yağmazsa
Bol bol resim çekeyimde hatıra kalsın

Bu arada eşime gelir gelmez bugün tatil ilan ediyorum kendime artık bu saatten sonra benden birşey isteyeni öldürürüm dedim tamam tamam hak ettim ne yaparsan yap dedi bende kendimi buraya attım yan yan bakana kadar buralardayım

Canım kesinlikle hepimiz dediğin gibi benzer şeyler yaşadık
Ben senelerce KVye gittiğimizda açken bile acıktım diyemezdim aksine kırk yılın başı eşim hadi yemeğe annemlere inelim dediğinde ( yan apartmanda oturuyorlardı ) hep derdim aşkım bak haberlide gitsek ben aç kalırım
Kadın sırf bana gıcıklık olsun diye nekadar nefret ettiğim şey varsa onları yapardı haber verdiğimiz zamanlar hatta o dönem ağzıma dereotu sürmediğimi üzerine basa basa söylerdim oda gider aaa o zaman yemezsin olur biter derdi ve gözümün içine baka baka dereotunu eklerdi yemeğe ( şayet benim yiyebileceğim birşeyse ) Bir kaç kerede eşimin yanında bile amannn yemese ölmezya sevmediği şeylerse içindeki yağlardan beslensin derdi
Eşimde böyle lafların üzerine bile anne sen ne diyorsun demezdi diyemezdi daha doğrusu çünkü en ufak şeyde sütümü helal etmem hakkımı helal etmem yok efendim bir daha anne deme bana derdi sıkıştırdıkça
Dediğin gibi en sonunda bende sinirlerimi aldırdım o konuda tabi önce bir güzel fikrimi söyledikten sonra tabi saygı çercevesinde
Şimdi eşim arada hadi gidelim der ( ki şu anda KV kendi annesinde kalıyor ) gider misafir gibi 1 saat oturur döneriz hem eşimle huzurum bozulmuyor hemde onların gönüllerini yapmış oluyoruz ( eşimin anannesi çok sever sağ olsun beni ve hep der bizim huysuzla anlaşmak mümkün değil diye )

Aramıza tekrar hoşgeldin canım
İnşallah çok güzel kilolar verirsin bundan sonra
Rabbim herşeyi gönlüne göre verir inşallah ...Aminnnnn

Arkadaşlar ben daha çözemedim kuralları :78:
Birinci sayfadaki kurallar hala geçerli değil mi? Tam olarak neler yapmamız gerekiyor kısaca? Birde galiba hafta bitiminde mesaj sayımızı yazıcaz. Nasıl sayıyorsunuz, kullandığınız bir yöntem var mı? Kafam karıştı

hoş geldin tatlım. heralde olur. ben daha söz sahibi olucak kadar eski değilim ama niye olmasınki. burası şenlenir

hosbuldum caniim bence de insallah olur ya :) yeni gelenler de olmus bayaa sen de hosgeldiin umarim hedeflerine ulasirsin guzel guzel. Gecmisi okudum biraz da gecmis olsun demek istedim canim insallah cok daha iyi ve saglikli olur senin icin her sey zamanla, bi an once kurtulursun sıkıntılarından. Bu arada ben Esra, 18 yasindayim universite 1.sinif ogrencisiyim ankarada bu takimla beraber 5 kilo verdim zamaninda simdi insallah aynen devam :))

tekrar hosbuldum canimm sagol :) insallah hepimiz cok guzel kilolar veririz rabbim senin de gonlune gore versiinn :)

BU GÜN NELER YEDİM

Aç karna 1 bardak sirkeli su içip, peşinden 40 dk yürüyüş, sonrasında 1 fincan yeşil çay , sonrasında kahvaltı
KAHVALTI: 2 dilim kızarmış ekmek , 30 gr keçi peyniri 30 gr zeytin , domates 100 gr, yeşil soğan 100 gr , 25 gr reçel peşinden 1 fincan sinameki.

ARA: 40’ar dakika ara ile 3 fincan biberiye çayı

ÖĞLE: 3 dilim kızarmış ekmek , 1 kase (200 gr)sarmısaklı yoğurt , yağsız salata peşinden 1 fincan sinameki

ARA: 1 büyük portakal , 1 dilim ananas

AKŞAM: bol yeşil salata -1 tatlı kaşığı zeytin yağı ve 1 yemek k. öğütülmüş keten tohumu eklenmiş, bi de 3 tane ceviz vardı içinde- 1 minik eti hoşbeş gofret.

Buna göre bu gün aldığım kalori miktarı: 906 kalori

SPOR : 120 dakika tempolu yürüyüş, 30 dk ısıtmalı zayıflama kemeri

Buna göre bu gün harcadığım kalori miktarı: 450 kalori

İçtiğim su miktarı: 2 litre

Okuduğum kitap: Michael Palmer'in ÖLÜMCÜL isimli romanını okuyorum. Çok sürükleyici. Romantik, aksiyonu bol.... kesinlikle tavsiye ederim. Şu anda -Beren'in hasta olması, içtiğim şu ilacın ha bire vücut elektriğimi artırarak sinirlerimi bozmuş olmasına ve 2 saatlik uykuyla böylesine tempolu bi gün geçirmiş olmama rağmen şu an 320. sayfadayım. Sevdim ben bu kitabı.

Son düzenleme:

Yuhhh diyesim geldi. Niyesine gelince ağzıma neredeyse tek sürmediğim şey dereotu. bi türlü sevemedim yaa. bi de senin dediğin gibi ben de en son gayet saygılı bi şekilde açtım ağzımı yumdum gözümü. saygılı saygılı neleri var neleri yoksa döktüm ortaya... ohhhh bütün şişen yerlerim indi valla. iyikide yapmışım. adımı taktılar deliye , seninki yine iyi 'huysuz' . gerçi iyi oldu valla. delidir ne yapsa yeridir diye eskisi gibi vurun abalıya tavrını ebediyyen rafa kaldırdılar. korktular galiba benden . Şimdi bayılıyolar bana. kv demin epi topu 3 çocuğu var. biri bekar, öbürünün eşi kv min kız kardeşinin kızı. ben se tavşanın suyunun suyunun...... suyu bile değilim. taaaaa Denizli'den kalktım geldim. Buna rağmen epey yol aldık. Kv me sorsalar hangi gelinini daha çok seversin diye beni sevdiğini söyler. yüzüme karşı söylemez ama çok duyarım. artık evlatlarından ayırmıyo beni. eeee haliyle 20 küsur sene bütün zalimliklerine boyun eğdim. saygısızlığımı görmediler. kendisi bile diyomuş, ne benim oğluma ne de bize tahammül edilirdi ama Denizli - benim lakabım deli hatçe haricinde bi de Denizli'dir - sabretti, yuvasını yıkmadı. çoluğuna çocuğuna sahip çıktı diye övermiş beni. Gerçi artık dünyayı verseler ne olucak ta. ben küs duramıyom. küsünce çok üzülüyom. o yüzden Allah'a havale ediyom. ne edeyim, ben affedersem belki Allah ta beni affeder...

Teşekkürler Esra. İyileşmek için kendini kes dik deseler onu bile yapıcam. yani o derece gayretliyim. İnşallah Allah ta gayretlerimi boşa çıkarmaz. Tatlım hangi bölümü okuyosun. Sanırım ilk sınav denemende kazanmışsın. 18 yaşında üniversitede... süper.... darısı benim ergen kızın başına. gerçi böyle giderse ondan ne köy olur ne kasaba ama ... sabrediyoz bakalım belki bizi utandırır. sen zaten buranın gediklilerindenmişsin. seni almayıpta kimi alıcaklar. tekrar hoş geldin canım.

SÜPERSİN TATLIM

canım tavukmu çekti ne

her kurala uyabildim de tatlım, şu mesaj sayısı hadisesinde zorlandım. İlk hafta bütün mesajlarıma numara vermiştim. 2. hafta kaah verdim, kaah unuttum.. şimdiyse toptan bıraktım. ama en çok ben mesaj yazıyorum gibi geliyo bana. evdeyim ya, anti sosyal bi varlığa dönüştüm resmen. anca burda takılıyom.

Kurallar kolay aslında. ben masa üstüne bi sayfa açtım. ne yiyip içtiysem yazıyorum. yaptığım sporuda not alıyorum. sonra hem burda günlük diyet listelerimizi yazarken unutma ihtimali ortadan kalkıyo, hem de hafta bitimi spor dk hesaplaması kolay oluyo. yani benim metodum bu, arkadaşlar ne yapıyo onu bilmiyorum.

Çok teşekkür ederim cevabın için, sonunda anladım gerçekten. Yönteminde çok güzelmiş, bende öyle yapayım en iyisi :) paylaşımlarınıda beğenerek takip ediyorum. (Ailecek izliyoruz :) )

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

spor 60 dk

Su ugurbocekli elbiseye ozellikle simdi girip baktiim senin ufakligin ustunde cok tatli gorunur o ya buraya da fotograf koy ki bizde gorelim ama bizi unutmaa

hosbuldum canim :)

Hosgeldin caniiim valla seni cok ozledim anne sorunu arkadas sorunu aramadim desem yalan olur bi de bana acayip gaz veriyodun simdiki kilon kacc

Canim bizim kurallar cok siki digil ama tabiki duruyo ya mesaj sayisi tabiki butun hafta hicbisey yazmayip haftasonu kilo bildirimi yapmak digil maksat birbirimizi morive edelim yani sen bi mesaj yazarsin herkesten alinti yaparsin bi de motive edersin mukemmel amasadece bi mesaj
Bi de hersabah gunaydin yazar her aksam menu paylasir baska hicbisey yapmazsin en az 20 mesaj tamamen verimle alakali ama tabiki bu benim gorusum asil akreple efsaxa danismaliyiz :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…