Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

Selamün aleyküm kızlarrrrrrrrrrrr

Ay sabah sabah sinirlerim tepeme çıktı
Uyanır uyanmaz lavaboya gittikten sonra tartıya çıkayım dedim hani 100 gr da olsa fark varmı diye ammaaaaa ne göreyim 120.7 çıktım resmen
Kafayı yiyeceğim resmen ben diyet moduna girdikçe artı görüyorum
Yinede pes etmiyorum ödem vardır diye düşünerek ve karataya devam

Bakalım belki haftaya daha güzel bir sonuç görürüm
Kilo bildirimi yapmam gerekiyor artık mecbur ama inşallah önümüzdeki hafta çok daha güzel bir sonuç görürüm İki gündür suyumu eksik içiyorum yine sanırım sebebi o
Bugün marketten kendime 1.5 luk bir şişe su alayım da boşaldıkça onu doldurur 3 litreye tamamlarım günlük su tüketimimi

Kızzzzzzzzz okadar senelik evlilik varmı sende
Yeminle hiç göstermiyorsun hatta demekki çok ufak yaşta evlendin herhalde diye düşündüm sen 25 yazınca
Benimde 15 sene olucak bu sene o bile bana fazla gelirken 25i düşünemiyorum
Ne güzel Karadenizin en güzel yerindesin Biz eşimle konuşurken bile hep bir gün kendimize bir karavan alıp karadenizden başlayıp tüm türkiyeyi gezme hayali kuruyoruz tabi ancak eşim emekli olunca
Sümele Manastresini özellikle çok istiyorum hatta bizim komşusunun eşi Ordulu oda bazen diyor emekliliği beklemeye gerek yok bir sene ayarlayalımda birlikte önce Orduya gidelim ordan Trabzonada gider gezeriz diyor Ne güzel yeşillikler içinde müthiş yaylalar falan var
Rabbim huzurla o güzel yerlerin tadını çıkarmayı nasip etsin...Aminnnnnnnnnn

Anammmmmmmm kilodaşım gelmiş
Maalesef bende 120 kgyum hatta inanılmaz ama ben evlendiğimde 52 kgdum
İnsülin direncim var benimde ve bir türlü veremiyorum ama inan burası çok iyi geliyor insana Moralin yükseldikçe inşallah çok güzel kilolar vereceksin sende Ben bir kaç gün evvel Karataya başladım ve hiç acıkmıyorum hatta çoğu zaman günde 2 öğün yiyorum karatay hocanın dediği gibi sırf metabolizmayı hızlandırmak için öğleden sonra 1 kase çorba içtiğim oluyor bazen
Sende istersen bir incele Karatayı gerçekten ekmek yerine ceviz süper tok tutuyor ve çok fazla ayrıntılı antin kuntin şeylere girmeye gerek kalmıyor

Bu arada aramıza hoşgeldin

Anammm çok güzel bir açıklama
Bende hep merak ederdim nerden çıktı bu güle güle diye
Allah razı olsun çok güzel bir paylaşım olmuş

Ben açamadm videosunu onun( oynatma hatası dedi

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

sagolasın ablammmm ben yeni yeni ev hanımı olmaya çalışıyomda

Ne demek ablam. bizde geçirdik o dönemleri. yeme içme hususunda dilediğini sorabilirsin. bu arada sayfadaki arkadaşlara söyliyim, bu reçelleri eşim için yapıyorum. kendisi reçel canavarı. senede 60 kg reçel tüketir. daha yapsam fazlasını tüketir. 1 gr almaz. ne zayıf, ne şişman... yıllardır böyle. insan sinir oluyo yaaaaa....

selam kızlar geç kaldım bugün çok üzgünüm

geçen hafta:62.1

bu hafta:63.1

fark:-1

hesaplanmış hali:-1.61

spor:345 dak.

günaydın ablam bende kilo veremiyodum o kadar çok diyet denedim ki artık vucudum dur diyo dedi diyetisyene gidyodum kilo alıp gelip geliyodum sonra bi gün doktora dedim ki ben nasıl kilo verecem ne yapsam olmuyo o da bana dedi ki o inat ettikçe sen de inat edeceksin daha çok hareket daha çok disiplin dedi
bende ısrarla sppor yapıyorum abla kilo veremesem de yapıyorum o inat etsin ben daha çok ediyorummmm sen spor yapıyo musun ablam

Benim de çok hoşuma gitti. Cuma cuma ruhum şenlendi.

***8.TAKIM 356.ETAP***

Nice15( 62,6 / 63.1 / -0.5 / -0.80% )
burukcay( 63,6 / 64 / -0.4 / -0.63%)
sismanvemutsuz(98,2/ 97,5 / 0,7 / 0,71%)

8. TAKIM ORTALAMASI: -0.24%

Burukcay hani listeyi de yapıyodun?

Arkadaşlar haftaya perşembe sabahı bildirimlerimiz tamamlanmış olsun, sabah siteye giremeyenler akşam sabah ki tartı sonuçlarını yazsınlar, bu saat oldu hala listemiz tamam değil, olmaz böyle güzeller...

Offff deli oldum yaaaa. Biraz önce iki saat uğraştım listemi yazdım. Bi baktım forumdan çıkmışım. Bi daha giriş yaptım. Tüm yazdıklarım gitmiş. Hadi bi daha.... Elim mahkum yazıyorum yine... İnşallah ilgilenip, uygulayıp faydasını görenler olur.

Diyeti kendim denedim. Üç ayda 75 kilodan 55 kiloya düştüm. Benim için inanılmazdı.
Öncelikle önemli hususları yazayım;

- Yoğurt tercih edecekseniz yarım bardak, ayran tercih ediyosanız bir porsiyon için 1 bardak tüketeceksiniz.
- Et, balık ve tavuk ızgara, haşlama ya da buğulama yapılarak tüketilecek.
- Et ve tavuğun porsiyon ölçüsü 2 köfte büyüklüğüdür.
- Balık porsiyon ölçüsü küçüğe yakın orta büyüklükte 1 tane-hamsi, istavrit gibi küçük balıklar için 4-5 adet-
- Günlük zeytinyağı tüketiminiz 3 yemek kaşığı olucak. Bu yağın içinde yemeklerdeki yağ dahildir. Bu ölçü aşılmayacak.
- 5 adet zeytin tüketirseniz 1 yemek kaşığı yağdan feragat etmeniz lazım.
- Salatalarınız yağsız olucak. Dilerseniz limon, sirke, baharatlar, tuz ile tatlandırabilirsiniz.
- Ekmek porsiyon ölçüsü 1 tost ekmeği büyüklüğüdür. Yani bir dilim dediğimde 1 tost ekmeği dilimi aklınıza gelsin. Ekmeğin çeşidi önemli değil. Buğday, çavdar, kepekli vs. olabilir.
- Yemeklerinizi zeytinyağıyla yapmaya özen gösterin. Zeytin yağı yiyemeyenler için söyliyim, miktar az kullanıldığı için yemeklerde kesinlikle koku olmuyor. Mümkünse soğuk sıkım zeytinyağı kullanın. Marketlerdeki rafine edilmiş olanları tercih etmeyin.

Sabah: 1 kibrit kutusu beyaz peynir -mümkünse yarım yağlı olsun-, 1 yumurta -kolestrolü olanlar haftada 2 defa, diğerleri istediği sıklıkta yiyebilir- 2 dilim ekmek, dilediğiniz kadar yeşillik -domates, salatalık, marul, maydanoz, biber vs.-

Ara: 1 orta boy meyve

Öğle: 4 yemek kaşığı zeytinyağlı sebze yemeği -ölçü gerçekten önemli, kaşık kaşık koyun tabağınıza-, 1 porsiyon et-balık ya da tavuk, dilediğiniz kadar yağsız salata, 1 porsiyon yoğurt ya da ayran, 3 dilim ekmek.

Ara: 2 orta boy meyve

Akşam: 1 küçük kase çorba -ben neredeyse hiç çorba yememiştim- 4 yemek kaşığı zeytinyağlı sebze yemeği, 1 porsiyon et-tavuk ya da balık, 1 porsiyon yoğurt yada ayran, dilediğiniz kadar yeşil salata, 2 dilim ekmek.

Ara: 1 orta boy meyve

Yatarken: 1 dilim ekmek, 1 kibrit kutusu peynir, 1 bardak ayran

Bu arada dilediğiniz kadar çay, kahve, bitki çayı vs içebilirsiniz. Su en az 2 litre içilecek.

Cok ozur dilerim akrep bu hafta dalmisim babamin tahlil sonuclari gelicekti akciger kanseri kemoterapisi bitti annemle onu almaya gittik daha kahvalti bile yapamadim ama cok sukur iyi cikti duzelme var haftaya boyle bisey olmicak en gec persembe 6-7de listeyi hazirlanmis koyucam ozur dilerim :2:

Tatlım. Hoşgeldin. Troid hormonu hastaları her besinden az miktarda da olsa gün içinde yemeli. Özellikle omega 3 mutlaka hergün almalısın. Yanlız bunu eczanelerdeki hazır prepatlardan alıcaksan kesinlikle içinde omega 6 olmadığına emin ol. Zeytinyağında ve keten tohumu yağı ve kendisinde bol miktarda omega 3 var. Margarinlerden kesinlikle uzak durmalısın. Katı yağ kullanman gerektiğinde köy tereyağı bulmaya çalış. Marketten aldıkların pastorize edildiği için çok bi yararı yoktur. Aktardan keten tohumu al. Ama sakın öğütmesinler. Öğütülünce 2 gün içinde tüketilmesi gerekir, yoksa yarar yerine zarar verir. Keten tohumunu evde havanla ezerek salatalarının üstüne, pişen yemeklerinin üstüne serpip tüketebilirsin. Yumuşak bi tadı vardır. Rahat tüketebilirsin. Hatta akşam yatmadan önce bi bardak sıcak suya 1 tatlı kaşığı keten tohumu koyup üstünü bi tülbentle ört. Sabahları tohumlarıyla birlikte aç karnına iç. Çok yararını görürsün. Sende sanırım hipotiroid var. Bu durumda kesinlikle iyotlu tuz tercih etmelisin. Su en az 2-2,5 litre tüketmeye çalış. Egzersizi hiç bırakmamalısın. Aslında yukarıda verdiğim diyet listesi sana çok uygun. Her tür besin içeriyo. Hem de miktar az olduğundan kilo vermeyi sağlıyo. bence bi dene. bak bakalım farklılık olucakmı. Bu arada sarmısak ta tüketmeye çalış. Sarmısak troid hormonlarını düzenler. Sarmısağı bütün yutma. mutlaka çatlat ya da yemeklerinde kullan.

Allah şifa verir inşallah.

Yemin ederim tüylerim diken diken oldu. Bundan sonra sayende her Gül'e Gül'e dediğimde Hz. Muhammed S.A.V. efendimizi hatırlayacağım. Tanıdığım herkese de bunu anlatacağım.
Allah senden razı olsun.

Herkese hayırlı cumalar.

Tatlım üzme kendini. Bağırsaklarında yavaşlama olduysa ondan böyle çıkmış olabilirsin tartıda. Özel dönemine yaklaşıyorsan ödem tutmuş ta olabilirsin. Kafana takma. Mutlaka bu direnç kırılıcak. Bu arada ben daha önce uygulayıp faydasını gördüğüm diyet listemi yazdım. Bi göz at bakalım. Belki uygulamaya değer bulursun. Hem doyuyosun, hem enerji dolu hissediyosun hem de kilo veriyosun. Yani ben uyguladığım zaman kendimdeki değişiklikler bu yöndeydi. ve sadece yağdan kaybetmiştim.

Merhaba ben de araniza katilmak istiyorum 1.65 boyunda 69 kiloyum hedefim 53 yaklasik 1 haftadir dikkat ediyorum yediklerime "rejim" ya da "diyet" kelimelerinden tiksiniyorum isimlerini bile duymak istemiyorum. Sadece alt bilincimi ikna ettim ve yediklerime dikkat ediyorum 10 gundur hic ekmek tuketmedim her gun 1.5 litre su iciyorum ve yuruyuse basladim 2 gun once.

Kilonu boyunu ve hedefini yazman gerekiyor sanirim :)

Ben yarışmaya hemen katılamıyorum sanırım ama bilgilerimi yazayım yinede :)

Şu anki kilom; 69,7
Hedef kilom; 55
Boyum ;168

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…