Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

çilek reçeli tarifini yazar mısın ablammm:126:

Hatunlar... hepimizin şeker yerlerde sürünüyo, ben utanmadan çilek reçelimin tarifini veriyorum. şifa niyetine günde 1-2 kaşık yesek bişey olmaz belkim haaa...

Şincik ablassı, çilek reçelinde çileğin boyu önemlidir. olabildiğince küçük ve koyu kırmızı olanlardan al. 1 kg çilek için 1 kg şeker lazım. Ölçüyü aynı oranda artırıp eksiltebilirsin. Çilekleri bol suya dök. üstüne bi miktar sirke dök. niye sirke dersen çilekteki kumu, böceği, kurtları ne varsa hepsini suyun dibine çöktürür. 10 dakka sonra çileklerin saplarını koparıp suyla durulayıp 1 kat çilek 1 kat şeker olucak şekilde tencereye yığ. Tencerenin kapağını kapat. Koy bi kenara bi gece dinlensin, suyunu salsın. Ertesi gün koy ocağa, üstüne de 1 tatlı kaşığı tereyağı koy. tereyağını köpürmesin diye koyarız. bütün reçellerde miktar ne olursa olsun ölçü 1 tatlı kaşığıdır. tereyağı yerine margarin olmaz. yüksek ateşte koyulaşana kadar pişir. koyulaşınca (bi tabağa tahta kaşıkla yüksekten dök, en son damla boncuk gibi dağılmadan duruyosa kıvamı olmuştur) 1 tatlı kaşığı limon tuzu ya da yarım limon suyuyla kestir. 5 dakka daha kaynat. ocaktan al. ılıyınca kavanoza koy. soğuyunca afiyetle ye.... bu dayanıklı olan reçeldir.

bi de dayanıklı olmayan, 21 dakikada hazırlanan, yumuşak kıvamlı bi reçel tarifim var. onuda vereyim. hemen yapıp aynı gün yiyim dersen bunu yapabilirsin.

Bundaki şeker çilek ölçüsü farklı. 550 gr çileğe 475 gr şeker koymak gerekiyo. Çilekleri yine ayıkla yıka. Aralarında iri çilekler varsa ikiye böl. Üstüne yine 1 tatlı kaşığı tereyağı koy. 7 dakika arada kevgirle karıştırarak yüksek ateşte kaynat. Bu arada çilek suyunu salar. 7 dakka sonra üstüne şekeri ilave et. orta ateşe al pişirmeye devam et. 13. dakikada kıvama gelmiş olur. biraz limon suyu sık. 14. dakka ocağın altını kapat. soğumasını bekle. soğuyunca kavanoza koy.

bu da böyle bi tarif. arada yaparım. 2. tarifin şeker içeriği daha az olduğundan, bi de pişirme şeklinden dolayı hafif bi reçel oluyo. tercihini sen yap. ben bu gün 3 kg dan yapıyorum. yani uzun ömürlü olması lazım. o yüzden 1. tarifteki gibi yapıcam. şu anda şekerle üstlerini örttüm, uykuya yatırdım. yarın sulansınlar pişiricem...

ahh güzelim, İstanbul nere Trabzon nere....ama gerçekten iyi olurdu. bu arada fırsat bulabilsem kendi memleketime gidicem. 4 yıl oldu gitmeyeli, burnumda tütüyo.... ben Denizli'liyim, eşim Trabzon'lu. Ama artık buralı oldum gibi bişey. 25 sene oldu evlenip geleli. Kızzz resmime bakın bakimmm yıllar beni kocatmışmı...

Diyet listesini ara tara bi yerde bulamadım. Ergen kızım İrem dolabı düzenlerken atmış galiba. Daha önce dağıttığım arkadaşlardan istedim. İnşallah onlarınki duruyodur. Bulup bana ulaştıracaklar. Elime geçer geçmez hem o diyetimi yapmaya başlayacağım, hem de burdan yayınlayacağım...

gelelim bu gün neler yediğime

Sabah: önce 1 bardak su
6 çilek, 1 portakal, yarım greyfurt, 1 bardak şekersiz çay

Öğle: 7 minik domates, yarım bağ taze soğan, çeyrek dilim ekmek

Akşam: 1 küçük peynirli -Trabzon'un meşhur peynirli pidesi, dayanamadım yedim-

Ara: 2 çilek, 1 anamur muzu -böyle yazınca küçük olduğu anlaşılmış olur diye şeyettim :)- 1 tane de minik çilekli kremalı milföycük yedim

Su: 2 litre yazıyorum ama 3'ü geçiyodur içtiğim su

Spor: 1 saat tempolu yürüyüş

Kitap: aynen devam

Nasıl katılacağız gruba

Hoşgeldin canımmm ilk sayfadaki kuralları okuyup kabul ettiğini belirtirsen ve günlük yediğin içtiğin herşeyi menülerini yaptığın sporları paylaşırsan deneme sürecinden sonra takıma girebilirsin paylaşımın güzel olursa deneme süreci kısa tutulabilir

Kuralları okudum.165 boyunda 120 kiloyum her geçen gün mutsuzluguma mutsuzluk katılıyor sanki bu kilolar yüzünden.benim tiroid hormonun yüksek bir çocuk annesiyim 26 yaşındayım.açıkçası ne yiyip içmeliyim bilmiyorum.Bu foruma da kendime olan inancım artsın diye katıldım.fikir verebilecekler olursa mutlu olurum.

Bitanemm genceciksin henüz sakon umutsuzluğa kapılma buraya katılmaya karar vermekle ilk adımı attın zaten allah bağışlasın bebişini takım arkadaşların her konuda sana destek olacak zamanla kaynaşırsınız eminim ben şahsen karatay sağlıklı yaşamını seçtimmm yıllarca her türlü diyeti yapmış biri olarak ömür boyu bu şekilde beslenmeyi düşünüyorumm tavsiye ederim canım öncelikle her yediğini içtiğini mutlaka yaz bitanem kaçamak yapsan bile yaz
ve her gün hiç yapamasan bile yarım saat spor yapmaya çalış ve asla sağlıklsız beslenme inan bana çok hızlı kilo verdiren yoyo diyetlerden sonra fazlasıyla hızlı bir şekilde kilo alınıyor karar verdikten sonra eminim kilolarından kurtulacaksın canım

sagolasın ablammmm ben yeni yeni ev hanımı olmaya çalışıyomda

sadece eşime yapacaktımmm

bügünkü yediklerim
sabah :biraz peynir
8 zytin
bol yeşillik
ara:yeşil çay
ögleeynir salata
yogurt
ara:1 elma yeşil çay
akş:kıyma salata
biraz ceviz
ara:yeşil çay
spor:120 dk
su 4 llt

:118::118::118:

Tatlım, bu hamlamisken jillian michaels 30 day shred ne demek? Yav insan kocadıkça cahilleşiyomu ne ... Cardio istemek ne demek? Hadi istedim diyim, o zaman bana ne olucak. Bi anlat bakimmm... Benim gibi bilmeyenlerde faidelensin

Ben açamadm videosunu onun( oynatma hatası dedi

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Bugünkü menüm
Sabah: çeyrek ekmek arası peynir ve 1haşlanmış yumurta
Ara:yok
Öğle: soğan çorbası bi kase
1kabakla ve 5kaşık yoğurtla yaptığım meze
4kaşık yeşil fasulye
Ara: biraz marul
2gofret
1 çokoprens(
Akşam:mercimek çorbası
Domates salatalık
Gece: yarım kase yoğurt
2nugget
Su:3lt
Spor:yok
Kitap:yok

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

***8.TAKIM 356.ETAP***

Nice15( 62,6/ / / % )
burukcay( 63,6 / / / %)
sismanvemutsuz(98,2/ 97,5 / 0,7 / 0,71%)

8. TAKIM ORTALAMASI:%

Eveeett nice ve burukcay bekleniyosunuss

Son düzenleme:
Kizlaar kendimden utaniyorum resmen ilk defa basladigimdan yana kilo almisim :'(
Gecen hafta :63.6
Bu hafa: 64.00
Aradaki fark: 400 gr
Hesaplanmis hali: -%0.62
Kizlar cok uzuldum ya soz haftaya 63 olucam hedefim o olsun bidahaki hafta icin :'(

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…