Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

***8.TAKIM 338.ETAP***

Moni(93,4/94,7 / -1,3/%-1,40 )
Nice15( 64,8 / 64,7 / 0,1 / %0,15 )
benbirtaneyim ( 64,6/ 64,1/ 0,5/%0,78 )
newlife35 ( 59,7/59,5 / 0,2/ %0,34 )
ceco34 (119,0/ 119,0 /0 /%0)kilosu sabit
umutlayasasen ( 70,5/ 70,5 / 0 / % 0 )kilosu sabit
alsen (66,2 /66,2 / 0/ % 0)kilosu sabit
maviask (53,6/ 53,0 /0,2 /% 0,38)335.etapta izne ayrılan üye geri döndü kilosu 3'e bölündü.
koizumirisa ( 103,4/ 0/ 0 /% 0) kendi isteği ile ayrıldı

8. TAKIM ORTALAMASI:% 0,03

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrrr

Anam hele şükür işim bittide gelebildim
Bugün mutfaktan çıkamadım bir türlü pek bir hamarat gördüm kendimi
Lahana yaprağı ayırmıştı annem geçen gün bana sen sarmayı seversin üstünden sarmalık sen al ben kapuska yaparım diye hadi onu yapayım bugün dedim ve uzun süre onla uğraştım ama Lahana sarmalarım güzel oldu tabi çok fazla yaprak olmadığından yanına birazda dolmalık biber yaptım
Çocuklara öğlenlik birşeyler yapıp yedirdim bir yandanda Birdeeee bugün müthiş bir kısır yaptım akşam için salata yerine onu ortaya koyarım dedim değişiklik olsun diye üstelik hiiiiiiiiiiiiiiiiçççç zararı yokkkkkkkkk ve çoooooooook sağlıklı

Hemen dökülüyorum
Bir ufak karnabaharım vardı onu bir güzel Rondodan geçirdim ve ince bulgur kadar olana kadar rondoda çektim Yağsız tavada kısık ateşte bir güzel kavurdum ( ama rengi değişmedi sadece karnabahar kokusu gitti ve yumuşadı )
Normal kısıra yaptığımız gibi bir taraftada kuru soğanı küp küp doğrayıp çok az yağ ve salçayla kavurup birazda biber salçası ekledim ve karnabaharla karıştırdım iyice
İçine 5 - 6 yaprak marul ve 2 - 3 tanede taze soğan doğradım dilediğim gibi baharatta koydum üstüne bol limonda sıktım
Kaşığın ucuyla tadına baktım inanın müthiş birşey olmuş
Bu tarifi Dukan diyeti yapan bir grupta uzun zamandır görüyordum FAcebookta hep deneyecektim ama nasıl olur diye çekindim sonrada apırsada köpürsede yenir yoksa niye millet bu kadar övsün diyordum üstelik sınırsız tüketilebilen bir Karnabahar kısırı

Kesinlikle tavsiye ederim kızlar bir ara deneyin görüntüde aynı kısır Akşama eşime normal kısır diye kakalayacağım sonra söylerim nasılsa karnabahar yediğini Kızım nefret eder ama eminim tadına bakınca karnabaharı artık hep öyle isteyecektir çünkü kendiside kısır delisidir

Bu arada birde ne yaptığımı duysanız belki gülersiniz
Lahana Sarması için yaprakları haşladığım suyu bir şişeye döktüm süzerek hatta biraz daha arttı onuda büyük bir bardağa daha döktüm içine bol limon sıktım ve şu anda onu içiyorum
Şişedekinide her gün bir bardak içer bitince evde olan az birşey daha lahana var ondan tekrar yaparım diye düşünüyorum
Ulen ne yiyip içeceğimi şaşırdım kilo vermek uğruna
Bu hafta eksi göreceğim başka çaresi yooooooooooooookkk bu kadar

valla abla süpersin ya hiç sıkılmadan okudum karnıbahar fikri süpermiş açıktım sayende valla karnıbahara hiç dayanamam ellerine sağlık afiyet olsun :)

valla abla süpersin ya hiç sıkılmadan okudum karnıbahar fikri süpermiş açıktım sayende valla karnıbahara hiç dayanamam ellerine sağlık afiyet olsun :)

Sağ ol canım o senin yüreğinin güzelliğinden öyle geliyor sana Gerçekten tavsiye ederim dukancanlar ha bire ondan yapıp yiyorlarmış ama yinede eksi görüyorlar üstelik en sağlıklı kaçamak

Sağ ol canım o senin yüreğinin güzelliğinden öyle geliyor sana Gerçekten tavsiye ederim dukancanlar ha bire ondan yapıp yiyorlarmış ama yinede eksi görüyorlar üstelik en sağlıklı kaçamak

abla sen öğren böyle tarifleri ben aklıma yazıyorum eve gidince ( eve gitme eylemi fi tarihine denk geliyor) yaparım

Son düzenleme:
kızlar iyi geceler.
gece gece canım sıkıldı çok
sizinlede paylaşmak istedim...

merhaba,konu beni ve takımımı ilgilendirdiği için eksik bilgi olmaması adına tüm konuyu derledim ve 3.takımda cevapladım.
fakat konunun buraya ve sevgili püsküüte taşınmasından dolayı derlediğim mesajları aynen burayada aktarma gereği duydum.
öncelikle uzun bir yazı olmasından ve konunun buraya taşınmasından rahatsızım ve özür diliyorum.ama konuyu taşımışlar ve cevaplamaya mecbur kaldım...

3.takıma yazdığım cevabı aynen alıntılıyorum;

iyi geceler kardeş takımcım,
beni ve takımımı ilgilendiren konu olduğunu görünce cevaplamak istedim.
şöyleki mermalade adlı üye bizde 2 hafta kadar yarışmıştır.sonrasında takımdan ayrılmak istediğini şu mesajıyla belirtmiştir;

yarışmadan çekiliyorum .bilginize.

bende şu mesajımla kendisine cevap verdim;

kendiside bana cevaben şunları yazmıştır;

tamam ayşe abla dewam edicem umarım sağlığın iyidir iyileşmişsindir...

8/11/2013 cuma günü bildirimde bulundu ;

geçen hafta : 91
bu hafta :90
aradaki fark :1
hesaplanmış hali :% 1.098

bu haftaki toplam sporum :360 dk
bu haftaki toplam mesaj sayım :43

üstteki bildirimden sonra bir daha takıma uğramadı.

15/11/2013 bir sonraki hafta ben de alttaki mesajı kendisine yazarak,listeden çıkardım,mesajımı gördüğünü düşünmüyorum çünkü ayın 8 inden beri bir daha takıma uğramadı;

bundan sonraki mesajlar 3.takıma yazdığı ve sizlerinde cevapladığı mesajlar;

dediği gibi kendi isteği ile ayrılmıştır.

pegasusun kurallar dahilinde vermiş olduğu çok doğru bir cevap.

evet hiç bir şey demeden takıma bir daha uğramadı.

bunu ara vermiş ve aradan izinden sonra takım değiştirmiş sayın ben ayşe ablaya bırakıyorum demedim. 6 ay yarışamıcağımı bilmiyordum mesela yoksa bu konuda titiz dawranırdım
evet bana hiç bir şey demeyip ortadan kayboldu bende normal olarak,önceki ayrılmak istediği mesaja istinaden takımdan çıkardım.

cnm kurallar bütün takimlar icin gecerli...
kaptanin seni uyarmasi lazimdi:26:
ben yinede paylasim alanina yazayim bu durumu,püsküütten kesin cevap aldiktan sonra bende kesin cevapp vereyim

ayrılmak istediğini söyleyip,sonrasında vazgeçip bildirimde bulunan ve sonrasında hiç bir haber dahi vermeden takıma uğramayan birini nasıl uyarmamı bekliyorsun?telepati yeteneğim yok,hımm rüyasına girebilirdim evet evet.. ama hiç aklıma gelmedi tüh..

moni bu konuda bişi demedi bana yazıı bi mesajı yoktur. olmadı siz bi konuşun pisküütle ben konuşayım
ortadan kayboldun melek,nasıl bir iletişime geçmemi bekliyordun merak ettim doğrusu...
ayrıca ,takıma girmeden önce takım kurallarını okuyup kabul etmeni istemiştim ve sen okudum kabul ettim demiştin.o takım kurallarının bütününde yarışmayla ilgili tüm linklerde mevcut.demekki tamamını okumamışsın eğer okusaydın yarışmanın kurallarını da biliyor olacaktın.

gecenin bir vakti gerildim..

neyse özetle yarışmacının takımımla olan durumu budur..

herkesin zayıflamasını isterim,melek arkadaşımda sizlerle zayıflamak isterse benim hiç bir itirazım olmaz.. durumu istisnaidir ve kurallarda bellidir.madem konuyu paylaşım alanına ve sevgili püsküüte taşıdınız,kendisi size gerekli en iyi cevabı verecektir...

hatta ben bu yazışmayı olduğu gibi paylaşım alanına da taşıyım...eksik bilgi yerine konunun tümüne vakıf olur en azından...

iyi geceler...

Günaydın kızlarrr

Ayşe ablam yazıyı okudum ve üzüldüm bende aynı şekilde gerildim.Biz burada gayet güzel kglar verdik ve paylaşımlardada bulunduk.
Zaman zaman giremiyor ve paylaşımda bulunamıyor olabilirz bunlar kasıtlı yapılmış şeyler değildir.İnşallah birdaha böyle olaylar yaşanmaz.

dünkü menümü paylaşayım:

sabah: kepekli tost
çay

ara: nescafe

öğle: 1 kepçe çorba
1 but fırında
yoğurt
bulgur pilacı 1 kepçe
1 dilim kepek ekmek
ve yarım bardak fanta

su: 2lt
spor: 300 bel

moni canım o dönemi hatırlıyorum. Hatta ben ve bir kaç arkadaşın net sorunu vardı bir de hastanede kaldığım dönemdi. Ki bunu mesajla belirtmiştim gelemediğimi yazamadığımı. Diğer bir kaç arkadaşta bunu söylemişti. İyi niyet olduğu için kimse kimseye karşı yargılama gereği duymadı. Madem uzun süreli bir maratona girdik tabiki ara ara böyle kesintili dönemlerimiz olacaktır. Karşılıklı azim ve çaba ile istedigimiz sonuca ulaşacağız. Onun tavrı tabi kendisinin insiyatifi ve kararı ama bu seni sakın etkilemesin. Biz seni biliyoruz ve çabaların konusunda takdir ediyoruz şahsım adına diyeyim. Umarım güzel bir şekilde istediğimiz kilolara ulaşırız. Ki şu anda pantolonlarım üstüme düzgün olmuyor çünkü geniş. Uzun penye tunik giydim dün üzerimde çuval gibi durdu neden geniş geliyor. Ha üzülmem mi lazım çok sevdiğim tuniğin üzerimde kötü durmasından dolayı elbetteki hayır sevinçliyim ole görünce :) Yani iyi yoldayım o da burda sizinle birlikte çabalarımla gördüğüm karşılık. Buraya yazmıyor olsaydım şimdiye çoktan diyet filan hak getire unutmuş olurdum.

Monim problem ne sana eksiler hiç yakışmamış

canlarım teşekkür edyorum,hep birlikte inşallah başaracağız

Monim problem ne sana eksiler hiç yakışmamış
ahh akrebim ahh bir dokun bin ah işit durumundayım

insülin direncim var ve düzenli hergün spor yapmassam asla kilo veremiyorumtaşınacağım içinde spor salonuna tekrardan yazılamıyorum,bir yandan aöf sınavlarım bir yandan burası ve taşınacağım için 2 evle uğraşmak zorunda kalıyorum anlayacağın bölük pörçük oldum.ay birde ingilizce kursum varhiç birine yetemiyorum koşturmaktan,yeme düzenimede yansımış durumda bunlar .of off ki ne off

Aaaa ne kadar güzel canım, spor salonuna yazılabilme imkanın var, aöf sınavların, okuduğunu/okuyabildiğini, bilinçli ve zeki olduğunu gösterir, 2 evle uğraşmak zorundasın işte sana spor, ingilizce kursu ise ayrı bir süperlik, bu takımda kaptan omnaın güzelliği paha biçilemez
Birde durumuna bu şekilde bak canım, okurken aynen böyle düşündüm ben

Derdim var diye üzülme, senin dert dediğin şeye imrenenler var

Dünden beri fenayım mide bulantısı baş ağrısı öksürük vs vs hiç bişey yiyemedim çünkü yediğimi kustum ( Bomboş bir mide. Şu anda limon + bal karışımı içiyorum faydası olur umarım

Geçmiş olsun canım..
Boş mideye limon iyi gelmez canım, balda kan şekerini yükseltir..
Sen iyisimi cezveye su koy kaynayınca içine biraz nane ve iki dilimde limon at(kabuğuyla) kapat altını demlensin bir iki dakika, sonra iç.. İyi gelir mide bulantına..

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrrrrr

Anam sabahtan beri daha yeni fırsatım oldu gelmek için
Aslında öğlende girmiştim hatta tam sizlere yazaakken sevgili kocam akşam çaya gelmeye niyeti olan arkadaşları yemeğe davet etsekmi dedi ve bende anında çıkıp kendimi mutfağa atmak zorunda kaldım
Çok şükür Rabbim yardımcım oldu ve herşey istediğimden güzel oldu ve zamanında yetişti

3 Saat içinde hem evi toparlayıp süpürdük hemde ben bir yandan
- Ezogelin çorbası
- Saç kavurma
- Pilav
- karışık salata
- çacık
- Tavuk göğüsü tatlı yaptım

Gece güzel geçti Eşimin arkadaşı tacikistanlı bir bayanla evlenmiş ( ikisininde ikinci evlilikleri ) Zaten daha evvel tanışmıştık ama ilk kez bizim eve geldiler Bayan çok cana yakın biriymiş hatta sağ olsun devamlı bende birşeyin ucundan tutayım dedi durdu ama büyük kızım Anneciğine çok yardım ettiği için hiç gerek kalmadı
Hazır onlar gider gitmez eşim oyun konsoluna geçince bende sizlere bir bakayım dedim

Bu arada aklımdayken yediklerimide paylaşayım

Sabah;
3 dilim ekmek
1 kk beyaz peynir
4 zeytin
domates, salatalık
1 fincan şekersiz çay

Öğle;
Karışık salata
1 büyük bardak ayran ( hazırlıklardan ancak bu kadar oldu )

Akşam;
1 kase çorba
3 Kaşık pilav
5 kaşık saç kavurma
bol salata
1 bardak kola

Bir saat sonrasında da çayla tatlı faslı ama çok ağır değildi zaten hatta şekerini az koyup vanilya aromasıyla tat verdim misafirlerim bayıldı hatta yeni gelin tarif bile aldı

Canım çok çok geçmiş olsun
İnşallah bir an önce toparlanırsın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…