6.Sinema Günleri 6.Hafta Anketi 'p. uykusuyum'

?

• Ankete Katılan
    11
1)En sevdiğin,aklına kazınan ilk 5 film repliği?
2)Türk yönetmenleri ile aran nasıl En sevdiğin türk filmi ?
3)Filmleri genelde tek başına seyretmekten mi keyif alırsın ,yoksa topluklukla izlemekten mi ?
4)Kendine yakın hissettiğin, kendinle bağdaşlaştırdığın film karakteri ?
5)Salya sümük ağladığın filmler ? Bunu kendim için sordum =)
6)Sinema tarihinin en kötü karakteri sence hangisi ?

Sonra gene soracağım şimdilik bu kadar

Son düzenleme:

Uçurtmayı Vurmasınlarda Barış ve İncinin konuşması ...

"- Burda uçmaz Barışcım, çok küçük gelir bu avlu ona
- Küçük uçurtma uçururuz.
- Yine uçmaz. kocaman çayırlarda uçurmak gerekir.
- Kocaman çayır nasıl olur İnci ?"

,

Donnie Brasco'dan Al Pacino klasiği.

"Eğer Donnie ararsa ona de ki
Ona de ki biri için olacaksa bunun o olduğuna sevindim "
(tabi bu replik filmin konusuyla bağdaştırıldığında etkili oluyor )

,

Fight Club

Marla : Bu ne biçim, aptalca bir soru ?
The Narrator : Cevap evet olduğu için mi aptalca, yoksa cevap hayır olduğu için mi ?

,

Mary and Max

"seni affediyorum çünkü mükemmel değilsin"

,

Sonbahar

" biliyor musun? biz şimdiki zamanda yaşamıyor sanki. rus romanlarından kaçmış gibisin. yusuf? ne düşünüyorum, biliyor musun? keşke.. herşeyi geride bırakıp, uzun bir yolculuğa çıkabilseydik seninle.."

diye uzar gider :)

Ne çok iyi ne çok kötü .
Çağan Irmak filmlerini çok seviyorum.
Reha Erdemde takip ederim özellikle "korkuyorum anne " bambaşkadır.
Son zamanlarda izlediklerimdense Kaybedenler Kulübü sevdiğim filmler arasına girdi.

3)Filmleri genelde tek başına seyretmekten mi keyif alırsın ,yoksa topluklukla izlemekten mi ?

Eskiden olsa kalabalık arkadaş topluluğuyla derdim ama şimdi yalnız izlediğimde daha bir keyif alıyorum .

4)Kendinine yakın hissettiğin, kendinle bağdaşlaştırdığın film karakteri ?

Hiç kendime yakın hissettiğim bir film karakteri olmadı . Before Sunrise , Before Sunset filmlerinden Celine karakteri olabilir belki...

5)Salya sümük ağladığın filmler ? Bunu kendim için sordum =)

Bir kaç tane vardır ama hep söyledim hep söyleyeceğim Hataro no hakada ağladığım kadar hiç bir filmde ağlamadım .
Babam ve Oğlum ki izlemişsindir mutlaka .
Unutuyorum çok aklıma gelirse mutlaka söylerim.

6)Sinama tarihinin en kötü karakteri sence hangisi ?

Tabikide nuri alço hehehe :) içkilere ilaç falan atıyordu çok kötüydü
Aklıma başka gelmedi.

Sende cvplasana bu soruları cvplarını mrk ettim

Büyük bir keyifle okudum prensesim Hataro no hakada sağla sümük olsa da ağlamıştım ben de
acaba anket bittiğimde mi ben cevaplasam :44: Bu senin haftan ,farketmez ama :)

İlkler seni zorluyor ama ilk 3 soundtrack'ın desem :)
Sinema tarihinin en iyi karakteri ?

Müsaitsen cevapla elbette ki , anketler boş kalıyor zaten , yazılması daha güzel :))

İlkler seni zorluyor ama ilk 3 soundtrack'ın desem :)

hmmm :)

Once
The Dreamers
Vicky cristina barcelona

Harold and Maude 'den Maude süper bir karakterdi :)

Prensesim uyku tutmamışken ,şu soruları cevaplayım istedim .Gerçi yarına ayık kafayla okuduğumda verdiğim cevapları beğenmeyip ,ah keşke şunuda yazsaymışşım diyeceğim ama olsun =)

En başta Aftershock geliyor :Kaybetmenin ne demek olduğunu onu kaybedene kadar bilemezsin.

Sinema kulubündeki en iyi keşif filmlerimden Persepolis :

Polis:Bayan neden koştuğunuzu söyler misiniz acaba?
Marjane tobüsü yakalamaya çalışıyorum, çok önemli bir sınavı kaçırmak üzereyim. Ne oldu acaba?
Polis:Koşarken kalçanız sallanıyor bayan, uygunsuz bir görüntü ortaya çıkıyor. Lütfen koşmayınız.
Marjane :siz de bir zahmet kalçalarıma bakmayın!

Fight Club:Bizler tarihin ortanca çocuklarıyız. bir amacımız ya da yerimiz yok. Ne büyük savaşı yaşadık, ne de büyük buhranı. Bizim savaşımız ruhani bir savaş. En büyük buhranımız hayatlarımız. Televizyonla büyürken milyoner film yıldızı ya da rock yıldızı olacağımıza inandık, ama olmayacağız. Bunu yavaş yavaş öğreniyoruz ve bu yüzden çok kızgınız.

Umut: Senin için senden vazgeçiyorum

American History X :Nefret insana ağır gelir. Hayat
nefretle yaşanamayacak kadar kısa,buna değmez.

Fena değil .
Çağan Irmağı ben de seviyorum.
Sevdiğim çok var ama en olunca işler değişiyor :) En başta Azap geliyor. Her izlediğimde içimden bir parça kopuyor sanki sonra Gönül yarası ,O coçukları ,babam ve oğlum ,kız kardeşim memo...

Aslında değişiyor bu durum ama genelde tek başıma izlemeyi tercih ediyorum .Beğendiğim filmleri ise sevdiğim insanlara 2. kez izlemek ,sonrasında oturup konuşmak daha keyifli geliyor =)Toplulukla izlediğimde filmden kopabiliyorum :)

4)Kendinine yakın hissettiğin, kendinle bağdaşlaştırdığın film karakteri ?

Bunu çok düşündüm ama yok galiba =( Bu soru hangi filmde oynamak ,kimin yerinde olmak isterdin gibi bir soru olsaydı Bridget derdim .

6)Sinama tarihinin en kötü karakteri sence hangisi ?

Hehehe :) Nuri alço mu desem Yok yok Leatherface tabi .

İlk 3 soundtrack

Yaaaaaa çok var neden 3 le sınırlamışım ki

Armageddon Aerosmith
Have got mail / The Cranberries - Dreams
Ultraviolet filminden 24 - jem
Death Sentence filminden Pilot Speed - Alright

Kötü karakterler denilince aklıma çok isim geldi ama iyi karakterler o kadar çok var ki :) ve onlar arasında arasında şeçim yapmak zor .Bunu biraz düşünmem lazım :)

Son düzenleme:
Teşekkür ederim Bettyim cevaplar için keyifle okudum repliklerede bayıldımm :)
Seni en çok ağlatan filmleri yazmamışsın , en çokta onu merak ediyordum , bu kadar duygusal bir insan olarak eminim aklında kalan çok vardır :)

En diye sorulunca baya zorlanıyorum :) Sanki birisini söylediğimde ,diğer sevdiğim filme haksızlık olacak gibi geliyor =)
İlk aklımda gelenleri söyleyim o zaman Komser şekspir,King kong,Babam ve oğlum ,Seven Pounds,Kız Kardeşimin Hikayesi ...

Bir kez daha organizasyon düzenlenirse mutlaka seni haberdar ederim. İstersen bu hafta oylamaya katılıp filmi bizimle birlikte yorumlayabilirsin , çokta güzel olur :)

çook sewinirim cnm :) bu gruba bayıldım walla :) filmi birlikte aynı zamanda izleyip yorum yapıyoruz anladığım kadarıyla :) ?

evet :) 1 hafta süresi var isteyen müsait olduğu bir zaman izleyip yorumunu yapıyor .
Hatta arkadaşlarda onay verirse benden sonra anket açabilirsin , ben izlerim bir mahsuru olmaz

tamam ozamaan :) filmler hakkında şöle uzun uzun konuşcaım pek kimse yok etrafımda çok sewindim buna :)

onay werirlerse açarım tabi :)

Prensesin Uykusuyum Buffalo '66 yı da ilk fırsatta izleyeceğim. :) Buarada artık senin mesajları okumasam mı napsam... yazdığın filmlerin çoğunu izlemek istiyorum, fırsat bulamadığımdan hepsi kursağımda kalıyor :))

The Dreamers ın soundtrack inden favori parçan hangisi?

Buffalo'66 i seversin büyük ihtimalle Dulcinea zaten naif anlatımlı fimler arıyorum demiştin buda öyle bir film işte, birde çok acayip karakterleri var
Bu ara bende fırsat bulamıyorum , eskiden hepimiz bolca izlerdik ne güzel :/

Hey Joe şarkısı favorim açıp açıp sürekli dinliyorum :))

The Dreamers ı izlemişmiydin ?

hepsini çok merak ettim ama ama:'( internetimiz sınırsız diye deli gibi film indirince kallavi bir fatura gelince internete girmeye korkar oldum:))
sling blade'i iki kez indirdim ikisi de çalışmadıı:'( bana düzgün bir link yollayabilir misiniz arkadaşlar...

eskiden kotasız ama çok yavaştı sonra aradılar hızlandıralım şöyle yapalım böyle yapalım dediler tamam dedik:S sınırsız sandık ama değilmiş

bu arada filmimiz belli oldu, lilja 4 ever'ı izliyoruz.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…