6 aylık hamileyim Eşim beni bırakıp tatile gitti .

Çekirdek ailesi nasıl 24 kişi ya? Kabile gibi? Genelde çok çocuklu aileler ile az nüfuslu ailelerde büyümüş insanlarda epey kültür farkı olur. Biri daha kolektif düşünür diğeri daha bireyseldir falan. Ataerkil bir aile gibi geldi ablalarının yanında daha soğuk davranıyor ki sonra hanım köylü denmesin.
Ideal olan sizin seyahat edebileceğiniz bir uzaklıkta tatildi. O da olmadı evde geçirirsiniz. Veya siz de kendi ailenizle olursunuz. En kötü tatil seçeneği de evde gebe halde yalnız bırakılmak. Haklısınız alınmakta.
Yani benim kardeşim hamile karısını bırakıp gelse gönlüm razı olmazdı yahu

İşe ailenizden gizlemeyerek başlayabilirsiniz. Herkes mutlu, gününü gün ederken sıkıntıyı neden sadece siz çekiyorsunuz.
Neden sıkıntıyı aile de çekmek zorunda? Gününü gün etmeleri nasılsın bir sorun ben anlamadim. Imkan varsa maddi manevi destek beklemek istemek ayri bir şey, sıkıntıyı herkesin çekmek zorunda olmasi ayrı bir şey.

Ay canim benim sen bebisine iyi bak
Bütün yaptıklarını aşırı normal karşılıyor ve aile grubundan sürekli çılgın videolar atıyorlar iyice deliruorum sanırım .
AY canım benim boşver sen bebise iyi bak

Ne demek istediğinizi tam anlayamadım. Riskli hamilelik geçiren, baş dönmesi vs yaşayan biri konu sahibi. Eşi olacak düşüncesiz bırakmış gitmiş bir dünya yol öteye, arayanı soranı yok. Ailesinden birileri de gelmesin mi yanına yani?

Kesinlikle katılıyorum. Zaten çiftler nereye beraber nereye ayrı gideceğini kestirebilir. Eşim bir hafta akşam çalışıyor bir hafta gündüz. Akşam çalıştığı zamana denk gelen çoğu arkadaş buluşmalarımıza o gelemiyor diye gitmezlik yapmadım hep gittim. Hatta gece sonunda kafam güzelken almaya geldiği bile oldu Diğer türlü yapışık ikiz gibi hayat geçmez. Bireysellik çok önemli. Tatil konusunda da eğer isterse gitsin ben daha geçen yaz ailemle gittim tatile. Böyle ilişkilerin daha sağlam olduğuna inanıyorum. İki taraf da birbirine her daim özlem duyuyor böylece. Hamilelik konusunu bilemicem ama zaten adam kendi karar verir gitmek istemez böyle bir durumda.

Hamileliğinin sorunlu olduğunu bile bile "sen git desenl!" bile umursamazca giden o adamın gittiği tatili ben burnundan getirirdim şahsen. Hatta karnımdaki çocuğa rağmen evliliğimin bitme sebebi bile olabilirdi. Bu kadar rahatlığı ve umursamazlığı benim bünyem kaldırmaz.

Aslında neyi hak ediyor biliyor musunuz şeytani planlar geldi aklıma. Eşinizi aşırı panik sesle arayacaksınız ben şuan hastanedeyim çabuk gel erken doğum olacakmış çok kötüyüm falan. Sonra o tekrar arayınca açmayacaksınız. Hastane hastane gezsin dursun. Sonra evden arayıp ben eve geldim şimdi doktorlar bir şey yok dedi diyeceksiniz. Hep senin suçun tatile gittin beni uğraştırdın diye ömrünüz boyunca suçlayabilirsiniz artık. Ama tabi bu kadarını yapamazınız bence çünkü empat sınız muhtemelen. Bunları empatlar yapamaz.

Bir de senin çocuğun yaa.yarı yarıya gen paylaşımı var kadınla erkek arasında.sırf taşıma işi kadına verilmiş diye hiç istifini bozmadan hayatına devam etmek bildiğin cinnetlik bir olay bence.baba olacak erkek sırf karısıyla birlikte oturacak, onu bile yapmıuor.eee bu nasıl baba olmanın fedakârlıklarını yerine getirecek.birlikte yapılıyorsa, durumlar da birlikte yaşanır.tamam doğa bize bir kazik atmış ama kadının yanında bile durmamak da büyük ayıp.madem bu kadar özgürlüğüne düşkünsün, kırıp dizini karının yanında oturamıyorusn çocuk yapma.zaten doğduktan sonra neredeyse onun için yaşamaya başlayacaksınız.şimdiden böyleseyse doğduktan sonra daha fena şeyler olacak.üff siz de ne çocuk yapma meraklısısınız.ne gerek var ya.

Kimsenin kimseye hayrı yok valla bunu anladım bu yazınızdan.

Ya ben yalan söylediğimde yakalanan yakalanmadığımda kendi itiraf eden bir safoz olduğum için ne yapacağımı bilemiyorum. Bir plan bulmalıyım ama bir narsistin gerçekten inanacağı bir plan olmalı

Aslında ne kadarda yalan dünya tek başınayız bu hayatta
Aynen öyle. Çocuk doğuran kadın ballı tatlı olur derler ya hani bizim toplumumuzda öyledir. Hele erkek doğrurursa daha bi kıymetli olur. Kutsal bir yere konulur, ama cidden bu davranışlar bunun tam zıttını gösteriyor.
Bazen ne yaparsak yapalım bir değerimiz olmuyor insan gözünde.
Ben de annemden yana aynı sıkıntıları çekiyorum. Ne yaparsam yapayım onun gözünde bir yerim yok. Erkek çocuğu istiyordu hep hayatında, ben de öylesine doğmuşum işte acı çekmek için.

Insanın en çok canını yakan şeyin, yok sayılmak olduğunu, okumuştum, hatta bir deney vardı bununla ilgili. Bu yüzden bence eşinize en iyi ceza, onu yok saymak, ama küserek trip atarak değil, yani bilinçli yapıldığıni bilmeyecek, onu gerçekten umursamadığınızı, görmediğinizi düşünsün. Mesela bir yeremi gidecek, gayet normal bi tonda " iyi eğlenceler, anahtarınıda al, ben uyurum sen gelmeye" deyin, ama soru sormayın, "kiminle gidiyorsun, kacta gelirsin" gibi, "yok gitme" falan kesinlikle demeyin. Bilmiyorum anlatabildimmi

O osmanlı döneminde kalmış bacım.rezalet bir devirdeyiz.şimdi doğan çocuklar sırf çile çekmeye ve ayakta kalmaya çalışacak bence.kafasını sokacak ev bile bulamayan insanlar var.geçen atanan biri sokakta kaldım diye konu açmıştı. Evliler bu durumda, kimsenin kimseye hayrı yok, bekarlar zaten ömür boyu yalnız, kimseyi bulamıyorum diye dolanıp duruyor.bu saatten sonra hevesli hevesli çocuk yapan da kalmadı. bir 2003,2008 arası konulara bakın, bir de şimdiki konulara .insan okuyunca şok oluyor resmen. kadınlar romantik raomantik, hevesli hevesli 2,3. Çocuk derdindeymiş.ayy kızlar eşim de çok istiyor ama ben karar veremedim. Cevaplar da bir o kadar romantik. Aman kardeş çok güzel şey, aman arayı açmadan yapın, aman ben tek kardeşim çok özeniyorum, aman eşini kırma, adamcağız istiyormuş falan filan.... o romantizm ve yaşama aşkından bu rezil döneme geldik.çok acı aslında.bir toplum çöktü resmen şakası yok.ne aile kaldı, ne kardeş, ne maneviyat....

Biz kadınlar kendim de dahil , asla istemeyeceğimiz şeyleri yap et veya yapma etme diyoruz sonra erkek yapınca/ yapmayınca da bozuluyoruz . Halbuki net olsak belki sorun olmayacak ben hamile halimle rahat edemem gidemem lütfen sen de beni bırakma deseydiniz keşke . Sonuçta eşinizi tanıyorsunuz . Git deyince gideceğini tahmin etmişsinizdir diye düşünüyorum

Ya ben yalan söylediğimde yakalanan yakalanmadığımda kendi itiraf eden bir safoz olduğum için ne yapacağımı bilemiyorum. Bir plan bulmalıyım ama bir narsistin gerçekten inanacağı bir plan olmalı
Narsist oldugundan eminseniz, uzmanlar bas bas bagiriyor narsist gorunce kac onlarda vicdan yoktur empati yapmazlar sizi sevmiyorlar sadece cikari icin beraberler vs demekten tuy bitti insanlarin dilinde, siz hala neden onunla oyun oynamak istiyosunuz? Ondan daha kotu olamazsiniz ki, bi de alay eder sizinle bu oyunun sonunda, rezil olursunuz

Cok dogru o kadar dogru ki tokat gibi carpiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…