6 aylık hamileyim Eşim beni bırakıp tatile gitti .

Ben olsam soyle yapardim sanirim. Kimsenin agzina laf vermezdim oncelikle gruptan cikmak yalandan bayildim demek cok da gerekli bi tavir degil. Eve gelecek mutlaka. Evi temizlemezdim, yemek yapmazdim, sadece kendi kisisel temizligimde ugrasirdim. Geldiginde mutlaka hesap soracaktir ev neden bu halde diye (cunku siz evde bos bos oturdunuz ona gore, yapmaliydiniz), agrilarim oldu ve yalnizdim der susardim. Munakasadan uzak dururdum ne derse desin yuzune bakmadan susardim. Gelsin pasa pasa yapsin temizligi yemegi. Muhabbeti neredeyse sifira indirirdim, tepkilerini olcerdim. Baktim ki yine manipulasyona basladi yine suclaniyorum, yine zeytinyagi modunda yukselise geciyor pasamiz, bosanmak istedigimi ve bayramdan sonra harekete gececegimi soylerdim. Sanirim akil sagligimi baska turlu koruyamazdim ben olsaydim. Cunku bu modellerle kavga dahi edilmez. Sizin karsisinda debelenmeniz hosuna gidiyor bunlarin.
Evet gerçekten kavga edilmiyor çünkü ben %100 haklı bile olsam haksız çıkıyorum her seferinde . Bencil ve onun tek kalmasını istiyormuşum

Ben sizi çok sevdim ya o kadar herşeyin farkındasınız ki , burda kendimizi yırtmamıza rağmen hala eşine toz kondurmayan çaresiz kadınlar bir yana sizin olayları bu kadar güzel değerlendirip farkında olmanız bir yana
Yaa ben de sizi çok sevdim . Resmen benimle dertlendiniz bu çok özel benim için . Ama her şeyin farkında olup hiçbir şey yapmadan evde oturmaktan başka bir şey de yapamıyorum . Aksiyon yok çünkü öyle bir bastırılmışım ki yine haksız çıkacağımı biliyorum

Evet gerçekten kavga edilmiyor çünkü ben %100 haklı bile olsam haksız çıkıyorum her seferinde . Bencil ve onun tek kalmasını istiyormuşum
Size yaptigi tum suclamalar aslinda kendisi. Size bencil diyorsa kendisi bencil ve bunun farkinda. Tek kalmasini istediginizi dusunuyorsa sizin tek kalmanizi istiyor ve birakiyor da. Kocaniz gorunen bir koy gibi sanki. Cesaretiniz varsa cikarin hayatinizdan, siz asik degilsiniz siz bir oyunun kurbanisiniz. Beyninize oyunlar oynaniyor. Gelecekte ciddi hastaliklariniz olacak hafife almayin bu durumu.

Yaa ben de sizi çok sevdim . Resmen benimle dertlendiniz bu çok özel benim için . Ama her şeyin farkında olup hiçbir şey yapmadan evde oturmaktan başka bir şey de yapamıyorum . Aksiyon yok çünkü öyle bir bastırılmışım ki yine haksız çıkacağımı biliyorum
Rabbim kolay etsin inşallah , eşinizin sizi bastırmasına izin vermeyin, sevgiyle kalın 🥰

Şahsen ben ailesiyle veya arkadaşlarıyla vakit geçirmesine tatile gitmesine bir şey demem, dokuzuncu ayda karnım burnumda veya hastanede düşük tehlikesi içinde yatmıyorsam sorun etmezdim; o oradayken ben keyfime bakardım, kız arkadaşlarımla veya ailemle plan yapardım veya kendime vakit ayırırdım. İnsan evli olsa da bazen uzaklaşmak, bekarlık günlerine dönmek isteyebiliyor.

Ama erkek olsam eşim beni yanında istiyorsa, bunu sorun ediyorsa, eşimi kırmaz onu yalnız bırakmazdım. Sizinle dalga geçiyor gibi dengesiz tavırlar sergilemesi tabii ki kabul edilemez.
Bekarlik gunlerine dönmek isteyen defolup gidip donebilir. Evli olan hic kimse bekarlik gunleri gibi yasayamaz Nokta. Sizin gibi coook "anlayışlı" ama özünde esiyle alakasiz olan kadinlar bunu normallestiriyor deliriyorum. Hayir efendim kimse karisini evde birakip tatil falan yapamaz

Bilerek evlenmiş ve bilerek cocuk yapmissiniz nefen? Hamileyken sorunlu olmasa bile cok cok gerekmedikce iki gun bile gitmez gidemezdi esim aileside asiri bencil ve umursamaz ne demek hamile kadini birakip gelsin diye plana dahil etmek bunlar bildigin bosanma sebebi siz iliski boyunca bence kendinizi kandirarak idare etmis bu gunlere gelmissiniz oyle yapmaya devam edin baska bisey yapabilcek gibi gorunmuyorsunuz

Kızlar Selam .
2 yıllık bir evliliğimiz var . Aşık olarak evlendik ve iyi anlaşıyoruz ama bir sorun var . Sorun bende mi özeleştiri yapamıyorum bu konuda Lütfen bana yardımcı olur musunuz ? 26 haftalık hamileyim biraz sorunlu. sürekli baş dönmesi ve sırt ağrılarından yatıyorum . Hamile kaldığımdan beri eşim bir dengesizleşti bir gün iyi bir gün çok kötü . Hayatımızda yaşamadığımız kavgaları hamilelik döneminde yaşamaya başladık ( kısaca 7 yıldır doğum günümü kutlasın istiyorum ısrarla kutlamıyor . Yanlış anlamayın maddi bir beklentim yok güzel bir mesaj biraz ilgi sadece .Sevmiyormuş özel günleri Israrla o gün normal bir gün gibi geçiştirdi aksine dalga geçer gibi hareketlerde bulundu bende patladım haliyle . sonra özür diledi ama her yıl -Sevgililik boyuncada - hep böyle kabullendim artık neyse ) Asıl sorun şu ki inanılmaz kalabalık bir ailesi sadece çekirdek ailesi 23 kişi . Ve ailesine çok düşkün onların yanında çok başka biri oluyor bana karşı Tanıyamıyorum . Özellikle büyük ablasının yanında ( annesi yerinde ) bana karşı daha soğuk ve temkinli . Ailenin en küçüğü ve kim ne dese Yapacak halde hazır bekliyor sürekli . Her neyse ablasının yazlığı var ve bütün aile tatil için sözleştiler (10 gün ) ama ev 3+1 ve evde 20 kişi var asla kimse o eve sığamaz ve ben 4 kişilik küçük bir ailede büyüdüm bana çok kalabalık geliyor ve o kalabalığa herkesle aynı anda giremiyorum . Alışmaya çalışıyorum ama yapamıyorum içindeki çocukları hiç saymıyorum bile . Hamilelikten dolayı 8 saatlik bir yolculuk da yapamıyorum Dr onaylı . Eşim tutturdu gidelim diye . Ben de sen git ben gelemem dedim hemen kabul etti 😂 Ay sinirden gülüyorum artık
Evde yalnızım ailem benim yalnız kaldığımı duysa baya sıkıntı çıkarır onlardan da gizliyorum bu durumu . Velhasıl eşim benim bırakıp ailesiyle Şuan aşırı mutlu ve keyifle tatilin tadını çıkarıyor instagram stroylerinden herkes çılgınlar gibi eğleniyor . Asla kimse beni arayıp sormuyor yokmuşum gibi . Günde 2-3 defa vicdan rahatlatma mesajı atıp geçiyor . Galiba kıskanıyorum bu durumla nasıl başa çıkabilirim. Hormonlarım beni ele mi geçiriyor ? Siz olsanız ne yapardınız . Kısada olsa yardımcı olursanız çok sevinirim 💕
Ay saka gibi ya, cidden üzüldüm. Bazılarında odunluk baki kaliyor galiba. Hamile esini birakip gezmeler falan, ben cinnet geçirirdim sanirim. Bunun bi yaptirimi olmali, asla öyle kolay yoldan affetme. Yani genel durumunuzu bilmiyorum tabii ama doğum gününde pastayi cicegi bile sana çok görüyorsa, sen bi düşün bacim. O sevmiyorsa bile senin hatrina küçük sürprizler yapardi. Sanirim odunluk leveli yüksek bir bireyle evlisin, Allah yardim etsin.

Gitme dedim 1 hafta önce yine kavgalar etti benimle ailemden ne istiyorsun bir türlü kabullenemedin vs vs . Hele şimdi evde oturup gitmeseydi ve o stroyleri görseydi benim burnumdan getirirdi
Off kabullenemedin ne ya bu erkeklerde genetik galiba. Benim geçen hafta ayrıldığım ilişkimde sen ailemi kabullenmiyosun diyor bişey diyince delimi ne bunlar ailenize söyleyin keisnlikle

valla aynı şeyi benim kocam yapsaydı o eve bir daha adımını atamazdı. Çok önemli tatil ya böyle adamları nerden buluyorsunuz bide üstüne çocuk yapıyorsunuz. Hatanın en büyüğü sizde en başından belliymiş adamın ne mal olduğu şaka gibi ya.

Bekarlik gunlerine dönmek isteyen defolup gidip donebilir. Evli olan hic kimse bekarlik gunleri gibi yasayamaz Nokta. Sizin gibi coook "anlayışlı" ama özünde esiyle alakasiz olan kadinlar bunu normallestiriyor deliriyorum. Hayir efendim kimse karisini evde birakip tatil falan yapamaz
Konudan bağımsız yoo yaşayabilir, biz yaşıyoruz. Ayrı ayrı tatillere de gidiyoruz, ailelerimizle tatile de gidiyoruz. Akşamları bazen arkadaşlarımızla da takılıyoruz, dostlarla felekten bir gece de çalıyoruz. Bunları eş olarak beraber de yapabildiğimiz gibi, ayrı ayrı da yapabiliyoruz. Eşimle alâkasız değiliz, parmakla gösterilen mutlu bir evliliğimiz var, çok da şeffafız, iletişimimizin sağlıklı olduğu, sevgi saygı aşkın olduğu bir ilişkideyiz, forumda beni tanıyanlar da beni mutlu evliliğimle, babam gibi bir adamla evlenecek kadar şanslı oluşumu dile getirmemle tanır zaten ve kimse kimseyle evlendi diye tapusunu almıyor, 7 24 her anını beraber geçirmek zorunda değil. Hamileliğimde de sıkıntı yoksa doğum yaklaşmamışsa ve hastanede yatmıyorsam sıkıntı etmem dedim, bu benim fikrim size ne?

Ayrıca dediğim gibi benim istemediğimi hissederse ve söylersem eşim gitmez bile, konu sahibi gitme demesine rağmen gitmiş yani eşi hatalı. Kaldı ki ben eşime ultimatom vermem, o ne yapacağını zaten bilir.

Gebelik sorunsuz olsa bile eşi hamile adamın anasının evinde çılgınlar gibi eğlenip story atması nedir yahu.Cagirin ailenizi ogrenirlerse de öğrensinler.İster 6 aylık ister 6 haftalık hamile biri yalnız kalmamalı benim görüşüm bu.Lutfen çağırın ailenizi şu adama da bu haddini bildirin.

valla aynı şeyi benim kocam yapsaydı o eve bir daha adımını atamazdı. Çok önemli tatil ya böyle adamları nerden buluyorsunuz bide üstüne çocuk yapıyorsunuz. Hatanın en büyüğü sizde en başından belliymiş adamın ne mal olduğu şaka gibi ya.
En büyük hata benim çok haklısınız

Konudan bağımsız yoo yaşayabilir, biz yaşıyoruz. Ayrı ayrı tatillere de gidiyoruz, ailelerimizle tatile de gidiyoruz. Akşamları bazen arkadaşlarımızla da takılıyoruz, dostlarla felekten bir gece de çalıyoruz. Bunları eş olarak beraber de yapabildiğimiz gibi, ayrı ayrı da yapabiliyoruz. Eşimle alâkasız değiliz, parmakla gösterilen mutlu bir evliliğimiz var, çok da şeffafız, iletişimimizin sağlıklı olduğu, sevgi saygı aşkın olduğu bir ilişkideyiz, forumda beni tanıyanlar da beni mutlu evliliğimle, babam gibi bir adamla evlenecek kadar şanslı oluşumu dile getirmemle tanır zaten ve kimse kimseyle evlendi diye tapusunu almıyor, 7 24 her anını beraber geçirmek zorunda değil. Hamileliğimde de sıkıntı yoksa doğum yaklaşmamışsa ve hastanede yatmıyorsam sıkıntı etmem dedim, bu benim fikrim size ne?

Ayrıca dediğim gibi benim istemediğimi hissederse ve söylersem eşim gitmez bile, konu sahibi gitme demesine rağmen gitmiş yani eşi hatalı. Kaldı ki ben eşime ultimatom vermem, o ne yapacağını zaten bilir.
Siz çok olgun biriyle evlenmişsiniz . Maşallah 🧿

Ben hamile olmasam da oyle bir tatile gitmem de , bensiz gondermem de. Linc eden de etsin. Ben kabile halinde 10 gun tatile gidemem. Esimin beni hirakip 10 gun 8 günlük mesafeye gitmesine de izin veremem. Hele hamileyken dusunemiyorum bile. Sacmalik resmen. Ama siz kendiniz git demissiniz. Simdi sikayet etmeye pek hakkiniz yok bence
İşte aradığım cevap 👏👏

Evde yalnızım ailem benim yalnız kaldığımı duysa baya sıkıntı çıkarır onlardan da gizliyorum bu durumu .
İşe ailenizden gizlemeyerek başlayabilirsiniz. Herkes mutlu, gününü gün ederken sıkıntıyı neden sadece siz çekiyorsunuz.

Ufff bile bile evlendiginiz yetmemiş bi de üstüne çocuk yapmışsınız. Adama.ne yaparsanız yapın islememesinin sebebi size bunun beterini de yapsa çekip gidemeyeceginizi bilmesinden geliyor. Cepte olan hiç kimse saygı görmez, siz kendiniz eşinizin saygısını kaybetmissiniz bi kere. Ben bu işin sonunu çocuk olduktan sonra bikac kere yalan yere aile evine dönüş, yalandan özürler sonra buraya tekrar benzer konular açmanız olarak görüyorum

O kadar doğru ki boşanın diyeceğim ama bırakacak olsanız evlenmediniz . Ben aşırı korkak ve ailesinden çocukluğundan beri bastırılmış biri oldum bu hayatta . Ben ne rest çekmeyi biliyorum ne bu deveyi gütmeyi biliyorum
Çocuğunuz olacakmis, size güç verir diye düşünüyorum. Hep oyle seyler dinledim annelerden. Hiçbir şey yapamıyorsanız onun menfaatini korumaniz lazim.

X