6 aylık hamileyim Eşim beni bırakıp tatile gitti .

Biz kadınlar kendim de dahil , asla istemeyeceğimiz şeyleri yap et veya yapma etme diyoruz sonra erkek yapınca/ yapmayınca da bozuluyoruz . Halbuki net olsak belki sorun olmayacak 😂 ben hamile halimle rahat edemem gidemem lütfen sen de beni bırakma deseydiniz keşke . Sonuçta eşinizi tanıyorsunuz . Git deyince gideceğini tahmin etmişsinizdir diye düşünüyorum
İnanır mısınız gitmez diye düşünüyordum . Gitti ve eğer kalsaydı 3 ay burnumdan gelirdi

Kızlar Selam .
2 yıllık bir evliliğimiz var . Aşık olarak evlendik ve iyi anlaşıyoruz ama bir sorun var . Sorun bende mi özeleştiri yapamıyorum bu konuda Lütfen bana yardımcı olur musunuz ? 26 haftalık hamileyim biraz sorunlu. sürekli baş dönmesi ve sırt ağrılarından yatıyorum . Hamile kaldığımdan beri eşim bir dengesizleşti bir gün iyi bir gün çok kötü . Hayatımızda yaşamadığımız kavgaları hamilelik döneminde yaşamaya başladık ( kısaca 7 yıldır doğum günümü kutlasın istiyorum ısrarla kutlamıyor . Yanlış anlamayın maddi bir beklentim yok güzel bir mesaj biraz ilgi sadece .Sevmiyormuş özel günleri Israrla o gün normal bir gün gibi geçiştirdi aksine dalga geçer gibi hareketlerde bulundu bende patladım haliyle . sonra özür diledi ama her yıl -Sevgililik boyuncada - hep böyle kabullendim artık neyse ) Asıl sorun şu ki inanılmaz kalabalık bir ailesi sadece çekirdek ailesi 23 kişi . Ve ailesine çok düşkün onların yanında çok başka biri oluyor bana karşı Tanıyamıyorum . Özellikle büyük ablasının yanında ( annesi yerinde ) bana karşı daha soğuk ve temkinli . Ailenin en küçüğü ve kim ne dese Yapacak halde hazır bekliyor sürekli . Her neyse ablasının yazlığı var ve bütün aile tatil için sözleştiler (10 gün ) ama ev 3+1 ve evde 20 kişi var asla kimse o eve sığamaz ve ben 4 kişilik küçük bir ailede büyüdüm bana çok kalabalık geliyor ve o kalabalığa herkesle aynı anda giremiyorum . Alışmaya çalışıyorum ama yapamıyorum içindeki çocukları hiç saymıyorum bile . Hamilelikten dolayı 8 saatlik bir yolculuk da yapamıyorum Dr onaylı . Eşim tutturdu gidelim diye . Ben de sen git ben gelemem dedim hemen kabul etti 😂 Ay sinirden gülüyorum artık
Evde yalnızım ailem benim yalnız kaldığımı duysa baya sıkıntı çıkarır onlardan da gizliyorum bu durumu . Velhasıl eşim benim bırakıp ailesiyle Şuan aşırı mutlu ve keyifle tatilin tadını çıkarıyor instagram stroylerinden herkes çılgınlar gibi eğleniyor . Asla kimse beni arayıp sormuyor yokmuşum gibi . Günde 2-3 defa vicdan rahatlatma mesajı atıp geçiyor . Galiba kıskanıyorum bu durumla nasıl başa çıkabilirim. Hormonlarım beni ele mi geçiriyor ? Siz olsanız ne yapardınız . Kısada olsa yardımcı olursanız çok sevinirim 💕
Üzgünüm bir çok afedersiniz bir öküzle evlenmişsiniz. Hamile insan tek birakilipta tatile gidilirmi. Ya evde rahatsizlansaniz bişey olsa.

İnanır mısınız gitmez diye düşünüyordum . Gitti ve eğer kalsaydı 3 ay burnumdan gelirdi
Böyle de yine siz huzursuz mutsuz oldunuz , üstelik ömür boyu da hatırlayacaksınız belki de beni hamile halimle bıraktı gitti diye .
Olan olmuş artık siz de bulunduğunuz şehirde arkadaşlarınız ile buluşun dışarı çıkın 1-2 saatlik mesafede sizi yormayacak yerlere gidin . Bişeylerle meşgul olun . Kafanıza takip üzülmeyin .

Başlarım onun ailesine ya. Hamilesin nasıl yalnız bırakıp gidebilir. Deli oldum ben okurken. O ailesi hiç mi demiyor hamile karını ne diye bıraktın utanmaz diye. Lanet olsun böyle ailelere! O anası babası sen nasıl adamsın git karının yanına hamile bişey olsa Allah korusun yalnız başına senin karın diye nasıl demez. Ya lütfen ama lütfen hiç bir kadın kendini ezdirmesin. Bak ben geçen sene evlendim şu an eşimin ailesinin yanındayım. Bu arada bende öğretmenim. Geçen yıldan beri 2 gelişim eşimin memleketine normalde başka şehirde yaşıyoruz biz. Ablası var bir tane. Bende hamileyim bu arada ve bu abla durup durup laf sokuyor bana. Durduk yere moralimi bozacak şekilde patavatsızca konuşuyor. Aldım bu eşimi karşıma ben senin ablanı çekemem haberin olsun bana durduk yere laf sokup benim canımı sıkamaz dedim. Ben bunun için mi evlendim. Restini çek emin ol sustuğumuz kabul ettiğimiz şeyler bizi daha mutsuz edecek.

Bütün ailesi bu durumu o kadar normal karşılıyor ki ben mızmızlanıyormuşum. Eltim 9 aylık haliyle gitmiş ben fazla kırılganmışım. Dolayısıyla eşimi dolduruyorlar
Sizin riskli gebeliğiniz varmış doktor zaten o kadar uzak yola izin vermez ne kırılganlığı ya saçmalamış resmen eşiniz kusura bakmayın

Bekarken biriyle flört döneminde böyle koloni halinde yaşadıklarını öğrenmiş ve kaçarak uzaklaşmıştım. Şu an mümkün olsa 23 yaşındaki benim alnımdan öpeceğim😌 Bu evlilik baştan hataymış ancak bir de cocuk var şimdi. Size bol şans ve sabır diliyorum. Bir de açık açık yıllarca söylediğiniz halde sizi anlamayan ve dinlemeyen kocanıza isteklerinizi ima etmeyin ya da kendiliğinden anlamasını beklemeyin. Rest çekerek, tepki koyarak net söyleyin.

En büyük hata benim çok haklısınız
Ya birde ben olsam ailemden gizlemezdim. bilsinlerki ne gerizekalı bir damatları var gorsunler. Bu arada gerçekten sorunlu bir hamileliğiniz varsa tek kalmanız doğru değil. Ailenizin yanına gidin yada onlardan biri gelsin. ve mümkünse bir aile büyüğün bu sifatisiza haddini bildirsin.

Başlarım onun ailesine ya. Hamilesin nasıl yalnız bırakıp gidebilir. Deli oldum ben okurken. O ailesi hiç mi demiyor hamile karını ne diye bıraktın utanmaz diye. Lanet olsun böyle ailelere! O anası babası sen nasıl adamsın git karının yanına hamile bişey olsa Allah korusun yalnız başına senin karın diye nasıl demez. Ya lütfen ama lütfen hiç bir kadın kendini ezdirmesin. Bak ben geçen sene evlendim şu an eşimin ailesinin yanındayım. Bu arada bende öğretmenim. Geçen yıldan beri 2 gelişim eşimin memleketine normalde başka şehirde yaşıyoruz biz. Ablası var bir tane. Bende hamileyim bu arada ve bu abla durup durup laf sokuyor bana. Durduk yere moralimi bozacak şekilde patavatsızca konuşuyor. Aldım bu eşimi karşıma ben senin ablanı çekemem haberin olsun bana durduk yere laf sokup benim canımı sıkamaz dedim. Ben bunun için mi evlendim. Restini çek emin ol sustuğumuz kabul ettiğimiz şeyler bizi daha mutsuz edecek.
Ne çok sömürüyorlar öğretmenleri.

Ya birde ben olsam ailemden gizlemezdim. bilsinlerki ne gerizekalı bir damatları var gorsunler. Bu arada gerçekten sorunlu bir hamileliğiniz varsa tek kalmanız doğru değil. Ailenizin yanına gidin yada onlardan biri gelsin. ve mümkünse bir aile büyüğün bu sifatisiza haddini bildirsin.
Aile büyükleri de aynı halt.aklı başında insan mı var ?

O osmanlı döneminde kalmış bacım.rezalet bir devirdeyiz.şimdi doğan çocuklar sırf çile çekmeye ve ayakta kalmaya çalışacak bence.kafasını sokacak ev bile bulamayan insanlar var.geçen atanan biri sokakta kaldım diye konu açmıştı. Evliler bu durumda, kimsenin kimseye hayrı yok, bekarlar zaten ömür boyu yalnız, kimseyi bulamıyorum diye dolanıp duruyor.bu saatten sonra hevesli hevesli çocuk yapan da kalmadı. bir 2003,2008 arası konulara bakın, bir de şimdiki konulara 😂.insan okuyunca şok oluyor resmen. kadınlar romantik raomantik, hevesli hevesli 2,3. Çocuk derdindeymiş.ayy kızlar eşim de çok istiyor ama ben karar veremedim. Cevaplar da bir o kadar romantik. Aman kardeş çok güzel şey, aman arayı açmadan yapın, aman ben tek kardeşim çok özeniyorum, aman eşini kırma, adamcağız istiyormuş falan filan.... o romantizm ve yaşama aşkından bu rezil döneme geldik.çok acı aslında.bir toplum çöktü resmen şakası yok.ne aile kaldı, ne kardeş, ne maneviyat....
Çok haklısın. Milletin dini imanı para pul oldu

Tabi canım eşinizin ailesi var siz ağaç kavuğundan çıktınız. Eşiniz doğum günü kutlamayı sevmiyor diye sizin doğum günleriniz kutlanmayacak ama kendisi kutsal aile bağlarını korumak için tatile gidecek. Hamile ya da değil ben aşırı arıza çıkarırdım. Zaten sadece doğum günü olayı bile benim için arıza çıkarmaya yeterdi.

Allah yardımcınız olsun simdiden.
Böyle bir adamsıyı baba, böyle bir ailemsiyi de babaanne,dede,hala,amca vs yapacaksınız.
Bu nasıl bir rahatlıktır, benciller.
Kendinizi neden suçluyorsunuz.Hormonlarla ilgisi yok.
Bazı şeyleri kafanızda çok döndürüp dolaştırdığınızda karşı taraf için kendinizce onları haklı çıkaracak şeyler bulursunuz yapmayın. Bu bana da çok oluyordu. Artık ilk seferde yakıyorum gemileri.İnsanlara fazla kredi vermenin gereği yok.
Burunlarından fitil fitil getirmezseniz suan yaptıklarının farklı versiyonlarını yapacaklardır. Emin olun kendi kendilerine anlamazlar, hata olarak değerlendirmezler yaptıkları şeyi.
Terbiyesizler!

Sizi doldurmak değil amacım ama neden izin verdiniz ki hamile eşini bırakıp gitmesi hiç etik değil. İlgisizlik ve ihmal var gibi görünüyor buradan. Kıskanmanız o kadar normal ki şu durumda hamilelikle hormonla ilgisi yok benden esirgenen ilgi başkalarıyla yaşanıyorsa sıkıntı çıkarırım net.

Kendini üzmeyi Bırak karşı tarafın burnundan getir bence. Ne yapayım mı, of kötüyüm yandım Allah iyi hissetmiyorum diyip hastaneye gideceksiniz, telefonu açmayacaksınız sonra. Anne baba uzak mı onlara gidin ya da onlar gelsin. Stresten oldu, sıkıntılı olduğunu bildiğin halde bırakıp gittin diye duygu sömürğsü basacaksınız ama sinirli değil baya üzgün. Velhasıl gidişi burnundan getirip eve getirip zeytinyağ gibi üste çıkacaksınız. Aile işe karışırsa işler kötüleşebilir ama. Sen sıkılıp dişini sıkacağına o sıksın. Ayrıca kendini full ağırdan sat. Sen hep alttan almışsın arıza çıkarmamışsın ondan uyumlu gibi geliyor. Bir kaç arkadaşın da hamilelikte olabilecek kötü senaryoları buna anlatsın aklı çıksın iyice. Yengesi 9 aylık gitmişmiş mecbur sanki herkes.

Kızlar Selam .
2 yıllık bir evliliğimiz var . Aşık olarak evlendik ve iyi anlaşıyoruz ama bir sorun var . Sorun bende mi özeleştiri yapamıyorum bu konuda Lütfen bana yardımcı olur musunuz ? 26 haftalık hamileyim biraz sorunlu. sürekli baş dönmesi ve sırt ağrılarından yatıyorum . Hamile kaldığımdan beri eşim bir dengesizleşti bir gün iyi bir gün çok kötü . Hayatımızda yaşamadığımız kavgaları hamilelik döneminde yaşamaya başladık ( kısaca 7 yıldır doğum günümü kutlasın istiyorum ısrarla kutlamıyor . Yanlış anlamayın maddi bir beklentim yok güzel bir mesaj biraz ilgi sadece .Sevmiyormuş özel günleri Israrla o gün normal bir gün gibi geçiştirdi aksine dalga geçer gibi hareketlerde bulundu bende patladım haliyle . sonra özür diledi ama her yıl -Sevgililik boyuncada - hep böyle kabullendim artık neyse ) Asıl sorun şu ki inanılmaz kalabalık bir ailesi sadece çekirdek ailesi 23 kişi . Ve ailesine çok düşkün onların yanında çok başka biri oluyor bana karşı Tanıyamıyorum . Özellikle büyük ablasının yanında ( annesi yerinde ) bana karşı daha soğuk ve temkinli . Ailenin en küçüğü ve kim ne dese Yapacak halde hazır bekliyor sürekli . Her neyse ablasının yazlığı var ve bütün aile tatil için sözleştiler (10 gün ) ama ev 3+1 ve evde 20 kişi var asla kimse o eve sığamaz ve ben 4 kişilik küçük bir ailede büyüdüm bana çok kalabalık geliyor ve o kalabalığa herkesle aynı anda giremiyorum . Alışmaya çalışıyorum ama yapamıyorum içindeki çocukları hiç saymıyorum bile . Hamilelikten dolayı 8 saatlik bir yolculuk da yapamıyorum Dr onaylı . Eşim tutturdu gidelim diye . Ben de sen git ben gelemem dedim hemen kabul etti 😂 Ay sinirden gülüyorum artık
Evde yalnızım ailem benim yalnız kaldığımı duysa baya sıkıntı çıkarır onlardan da gizliyorum bu durumu . Velhasıl eşim benim bırakıp ailesiyle Şuan aşırı mutlu ve keyifle tatilin tadını çıkarıyor instagram stroylerinden herkes çılgınlar gibi eğleniyor . Asla kimse beni arayıp sormuyor yokmuşum gibi . Günde 2-3 defa vicdan rahatlatma mesajı atıp geçiyor . Galiba kıskanıyorum bu durumla nasıl başa çıkabilirim. Hormonlarım beni ele mi geçiriyor ? Siz olsanız ne yapardınız . Kısada olsa yardımcı olursanız çok sevinirim 💕
Ne hormonu ne kıskançlığı... Bu bir kavga sebebidir. Neyin ozelestirisini yapacaksıniz. Bildiğiniz keyfi sizden önce geliyor

Tek basiniza bu ailenin hakkindan gelemezsiniz bu benim fikrim olay buyur buyur dediginiz gbi kabak size patlar.eger dayanamiyorum dediginiz noktadaysaniz ailenizi arayin ya siz gidin ya onlar gelsin.su durumda yapabilceginiz yani bu olay icin pek bisey yok dediginiz gibi gitmesede farkli bi sonuc olmayacakti sizi yiycekti daha agir seylere bile maruz kalabilirdiniz tahmin ediyorum.
Ayri tatil olayi degil mevzu zatem mevzu sizi saymamasi bence adamin rutini bu.ne soyleseniz sen soylesin sen boylesin zaten der.biliyorum bu tipin bir benzeride bende var.iyidir hostur ama her durumda b.ok atmayi bilr biseyi takamaz mesela suclu ben olurum.
Ben cozumu soyle buluyorum takmiyorum hayatima bakiyorum arkadaslarim kizlarim mumkun mertebe planlarim arasinda yok.memleketemi gidiyoruz yakin mesafe aramiz 20 dakika falan o ailesine gidiyor köyüne ben kendi ailemin yanindayim mesela her zamsn degilde .umrum degil onun suratini cekemem keyfime bakarim.yani ya umursuz olucan yada birakican.

Bu arada ayri bir dunya olmasi gerek esler arasinda bu fikirdeyim bende ark.larimla giderim o da gider gezeriz ayri ayrida yada 1 2 gunluk sorun etmem biseyi.tabi aramizda güven var yani gittigi yerden eminim.birde su var mesela benim esim kendine bi zaman ayiriryorsa mutlaka arkasindan benimle bi program yapmaya ugrasir yada mesela gelirken sunu istermisin falan filan.yani sizde boyle seyler oluyormu buraya geldim ama senide biraktm ama falan fialan diyormu.

X