5 yıllık evlilik,32 yaş,çelişkiler

Boşanmaktan korkmak değil de yüzde yüz bu adamı istemiyorum çıksın hayatımdan birdaha onu görmek istemiyorum diyemedim hiç ben. Aslında.bosanalim derken bile hep.mucadele etsin istedim. Son aylarda ciddi ciddi boşanmayı gündeme getirdim .
Mesela şu an bile boşanırsak ben ona hasta olursa bakarım diye düşünüyorum işte şu ihtiyacım olursa söylerim o hemen halleder diyorum vs.
Aramızda böyle bi bağ var işte ailem gibi akrabam gibi işte bu da sağlıklı bi ilişki değil malesef.

Kesinlikle bunu yapmayın eşinize insan kendisini berbat hissediyor.
Sonuçta böyle şeyleri sizinle yaşamayacak da kiminle yaşayacak değil mi ?
Iyi olmuş sizinle konuşması ama sevindim sizin adınıza.

Evet gerçekten oyle esimde oyle söyledi ben senden istiyorum sende arıyorum istediğimi falan sonra kaçmadım ilk sirf onun gönlü olsunda bitsin kafasındaydım ama sonra daha cok dikkat ettim ve evliligimde bana tavırlarında bile cok buyuk değişiklikler oldu umarim eşinizde tedavi olur tam anlamıyla ama gerçekten sadece sevgi ile evlilik yürüyecek bir müessese değilmiş hakkınızda hayirlisi olsun

Bem eşimi çok seviyorm çok şükür cinsel anlamda da çok istekli ve iyidirama büyük konuşmak istemem de.. Eşimde böyle bi durum olsa cinsellik pek yaşamasak yine de bırakmam bu devirde sevmek sevilmek hele de değer görmek çok bulunan şeyler değil.. İleride çok pişman olursunuz.. Bi on yıl sonra sende de istek kalmayacak artık o zamna ne yapacaksınz.. Pişman olursun ayrılma canm...

Cogu evlilikte o tutkulu sex oluyor mu yani insanlar opusmekten bile tiksiniyo burda okumustum bi topikte her gun asiri sex gerekmez bazen cok olur bazen az ama.. herkesin onceligi baskadir. Kimi onem vermez kimi verir.. ayrica bence kadinlarin en verimlj zamani 30 hele 35 ten cosuyorsun anormal bi sekilde., hem tecrubeli oluyorsun hemde istiyorsun libido yerinde oluyo., herseyde zamanind.. yapmayan erkegi napayim diyende cikar, ayda 1 olsada olur diyende cikar. Herkes baska yani...kimi cocuklari icin ya da ekonomik ozgurlugu olmadigi icin ceker bi sekilde.. ama bana sorarsanda cinsellik olmayan evlilik devam etmemeli..

Sende eksikligi olnadigi icin boyle konusuyorsun bence, birseyin degerini olmayan daha iyi anlar.. konu sahibi bu raddeye geldiyse bosa degil

Çünkü çocukluktan kaynaklı hep sevilmeme değersiz hissetme duygumu eşimle yendim.
Aslında cevabı biraz kendin vermişsin. Evlilikte roller değişmiş karı koca ilişkisinden çıkmış ebeveynliğe dönmüş. Birbirinize ebeveyn olmuşsunuz. Bu senin beklentin doğrultusunda böyle şekillenmiş olabilir, eşinin cinsellikle ilgili yanlış düşünceleriyle de perçinlenmiş olabilir. Böyle evlilik olur mu olur ama iki tarafın beklentileri aynı ise olur. Aynı durumda olup bağırıp çağırıp kadını suçlayan erkekler var iken eşin çözümsüz gelmedi bana. Evliliği bitirmeden önce tekrar tedavi yoluna gidin. Eşinden ayrıldıktan sonra sana istediğin "kadınlığı" yaşatacak bir milyon seçeneğin olabilir ama... Amasını sen anla buradaki konulardan SAYGI SAYGI SAYGI . işte o çok zor

Konu sahibi konuyu açtığın için çok ama çok teşekkür ederim. Ve arkadaşlar sizlerin de yorumları için. Gerçekten sindire sindire okudum her kelimeyi. Meğer ki benim de görmezden geldiğim kocaman bir sorunum varmış dedim. Çünkü bende 2 yıldır evliyim ve benim de en sık haftada 1 ilişkim oluyor. Eşimin bana karşı şehvet arzu deli dolu yaklaştığı tek tük anlar hatırlıyorum sadece. İkimizin de tramvatik bir hayatı oldu. Acaba bunun etkisi mi var bilmiyorum ama ben arzuluyum o ise isteksiz. Ereksiyon problemi yok sadece geç boşalıyor ama hatırlamasa veya demesem aklına gelmiyor. Hep ben istedim hiç hayır demedi ama 2 yıllık evlilikte ilk defa 3 gün üst üste yaptığımızda da geçen ay yeter ya dedi. 15 gündür yine yapmadık. Çünkü bende artık istemiyorum. Sürekli sen hazırlan diyor. Ya birgün de sen götür elimden tutup diyorum yok. Koltukta sevişemez. Boşalınca hemen temizlenmeye koşar. Bana huzur vermez. Yatakta en büyük fantezim konuşmak adam bu ne ya hiç yakışmıyor diyor yemin ederim artık kafayı yiyeceğim. Geçen hafta patlama yaşadım ağladım. Oda ben elimden geleni yapacağım doktora gideceğim ne yapmak gerekirse hazırım dedi. Yani inkarları durumu normalleştirmesi olmuyor artık. Bu konu dışında tek bir sorunumuz yok diyebilirim çünkü aşığım seviyorum ama ben arzulanmak istiyorum. Onu asla bırakmak istemiyorum ama böyle de hep eksik yarım hissediyorum. Sizlerden tek ricam bana da yardımcı olabilir yol göstere bilir misiniz. Ben zaten kendi travmalarım için doktora gideceğim onu da cinsellik konusu için ikna ettim tamam dedi. Ne yapalım nasıl yol izleyelim aynı doktora mı gidelim ? İlk etapta ortak mı alalım terapiyi ayrı ayrı mı ? Lütfen yardımcı olun bu konuda gerçekten çaresizim.

aslinda sizde basit libido dusuklugu de olabilir problem,
bazi gidalarla takviye bile yeterli olabilir bu tarz problemler icin, hic denediniz mi,
mesir macunu vs tarzi libidoyu artirdigi iddia edilen seylere sans verilebilir.

Ornegin kadinda da keciboynuzu libidoyu artirir denir, bunun gibi.

Aslına bakarsan evlilik karmaşık bir sistem birçok faktörün bir araya gelmesi ve hepsininde kusursuz işlemesi gerek.. Küçük bi yerinde sorun olursa sisteme virüs girmiş gibi çökertiyor. Senin içinede bi acaba girmiş artık düzelme eğilimi gösterse de yeterince mutlu olmayacan küçük bi sekte yine sorunları gün yüzüne çıkıcak beyninin bir köşesini kurcalayıp duracak...

Canım benim seninle özel mesajla da konuşmuştuk o sendrom hakkında. Benzer şeyler yaşadık seninle. Benim eski eş baya karaktersizdi o ayrı tabi. Neyse sana diyeceğim şu cinsellik olmazsa olmaz hele ki kadın için oldukça önemli arzulanmak bizi çok başka hissettirir dünyadaki tek kadınmış gibi. Biz de boşandık. Elbette zor süreçler. Ama sana diyeceğim şu ki bütün bunları sorgulamaya başladıysan birşeyler eksik ve artık olan şeyler de sana yetmiyor demektir vicdan sorgulaması yapıyor olabilirsin. Belki iyi bir dostunu kaybetmek istemiyorsun bilemiyorum ama bildiğim tek şey bu şekilde yapamazsın... Ya eşin felç geçirmiş gibi kabul edeceksin sadece yol arkadaşı olacaksınız ki bu çok zor öyle olsa daha kolay olurdu... Ya da yolları ayıracaksınız. İşin çok zor... Ama eşinin düzeldim diye kandırması kendini kabul etmiş ve herşey normalmiş gibi gösteriyor olması çabasızlığından kaynaklı. Sen onun ailesi annesi gibisin işte ötesi yok. Boşanınca da dost kalabilirsiniz...

Bir ara aktardan macun gibi birşey almıştık yine aynıydı sanki

konu sahibesi bana ulaşırsanız size bir link göndereceğim. Bu sürede eşiniz sizi hiç aramadı mı? Adam belki de dediğiniz gibi kendi ailesi olmadığı için sizi öyle gördü, o zaman açık açık ne istediğini söylesin.

Bence hiçbir şey için geç değil. Kuzenim 20 yıl denedi. Üstelik o kocasını da sevmiyordu. 42 yaşında 2 .kere evlendi ve tedaviyle ikiz çocuklara hamile kaldı.

sufisentir çok düşündüm ,empati kurdum , yazıp yazıp sildim, yazıya dökmekte zorlandım. Cinsel anlamda istekli ama yeterince nazik olmayan bir adam bulmak eşin gibi birini bulmaktan çok daha kolay. Zaten eşinin bir rahatsızlığı var, tanısı bile konmuş bir problem sözkonusu. Halihazırda duygusal, şefkatli bir eş bulmuşken ben terapiye sonuna kadar devam etmeni öneririm. Sen artık gerek duymayacak yaşlara gelene kadar.

Mesela 5 yıllık evlilikte ilk 3 yıl güzel geçseydi belki o 3 yılın hatrına bile ömür boyu evli kalır insan .
Ama ilk günden beri bu sorunu yaşamak zor geliyor bana neye tutunacagimi bilmiyorum.
Çocuğum da yok olsa belki ona tutunurdum.
Bu kadar mı bir erkeğin bana verebilecekleri diyorum hep.

Evet ben onu da çok düşündüm başka biri bana kendimi berbat hissettirir mi vs.diye.
O nedenle yalnız kalmayı öğrenmeye çalışıyorum şu aralar kendimle mutlu olabilmeyi vs.
Bu şekilde yalnız değilim eşim var ama derinde bi yerde hep yalnız hissediyorum aslında O yüzden bu daha zor.
Yalniz olursam en azından kimseden bi beklentim de olmayacak dolayısıyla hayal kırıklığı da olmayacak.

Evet çok güzel bi betimleme olmuş kesinlikle.
Terapiden sonra düzelince mutlu zamanlarimiz oldu olmadı değil ama sonra en ufak sorunda sil baştan oldu tekrar her şey.
Şimdi duzelsek etsek ne kadar aynı hisler olacak bilemiyorum.

A demek bosandin hayırlısı olsun senin için .
Evet bosansak bile dost kalacağım orası kesin zaten.
Evet doğru kelime cabasiz olması kesinlikle.
Pel çok kişi terapiye devam edin demiş işte bu çözüm yine benim çabalalarimla olacak yine ben adım atacağım. Tutsun kolumdan deneyeceğiz desin ama yok yapmıyor yapmaz da eminim evden gitmek daha kolay geliyor ona.
Kuru kuru seviyorum demekle olmuyor işte harekete geçmek lazım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…