5 Günde 5 Kilo Diyeti Deneyimlerimiz

ben de maceramı yazayım:
bugün 3. günüm et günümdeyim. neyle başlarsan onunla devam et kuralına uymamama rağmen 68.8 den 67.2 ye düşmüşüm :) en kolay patates, zorlandığım sebze günü oldu. et günü fena geçmiyor... lezzetli et tarifi ben sabahtan beri çok severek yiyorum tavuk butunu eşim alırken sotelettirmiş, teflonda onlaroı kimyon ve kırmızı acı biberle güzelce pişiriyorum. nefis oluyor. bu arada 3 litreye yakın su ve 2-3 bardak da yeşil çayımı mutlaka içiyorum. gelişmeleri ilerleyen günlerde paylaşırım :))

et gününde tavuk göğsü yiyen arkadaşlar direk haşlayıp mı yiyorsunuz başka nasıl yapsam ki ölcem akannehir

cnım ya ben akşam hiçbir şey katmadan fırın kağıdına serdim verdim fırına fleto şeklinde kestim azcıkta fazla pişirdim çıtır çıtır güsel olmuştu:))

evt ama soğan atsam az biraz:eek: kural dışına mı çıkıyorum
a.s. tatlım sebze gününde isen soğan, sarmısak vs. kullanabilirsin. ama önemli kural sabah ne ile başlıyorsak onunla devam etmemiz gerektiği...yinede sabah sağan gerçekten yenilmiyor... diğer öğünlere birazcık eklemek sanırım çok etkilemez.. ama yinede doğrusu nedir bilemiyorum...bilmiyorumkismile

merhaba incilideniz sanırım 89 kiloyla bu diyete başladın şuan kaç kilosun benimde acil 15 kilo vermem gerekli ve hemen başlamak istiyorum

a.s. selam ben maaaleeesef 90 ile başladım. üstelik de boyum 1,55mafoldumben şuanda tartılmadığım için net bilemiyorum...bilmiyorumkismile ama diyetin ilk haftası 4 kg kadar verip, hafta sonu kendimi bir hayli zorlayıp (sanırım duygusal açlığımı yemek yiyerek kapatmaya çalışıyorum..)eyvahedigeldismile 2 kg tekrar almıştımohaoldumsmile özetle bu haftaya 88 ile başlamış oldum:kedi: ama geçen hafta alışma dönemi idi.. bu haftaya daha hazır ve daha iyi başladım...zemuszemus yazaaa keeesiiiiiin zayıf giriyorum:lepi: zafer benim olacakkaydirigubbakcemile5

sebze yiye yiye midem bir tuhaf oldu ya canim cikolata,seker biskrem istiyor of allahim sabir ver yarabbim

selam ben burda kendi kendime yazıyor gibiyim ama olsun...aslında yazdıklarıma yorum alsam belki daha çok motive olurum gibi ama neyse tabi hjerkes kendiyle meşgul öyle değil mi :KK70:

Bugün 3. günüm et günüm yani. sabah iki adet küçük baget yedim kahvaltıda.şimdiye kadarda 2 bardak yeşil çay içtim.sabahta elma sirkesi ve sandolaz kullandım.öğlende ben köfte ymek mecburiyetindeyim malesef yiyebileceğim başka bişey yok.tavuğumda azdı işe getiremedim öyle olunca.Sabah ne ile başlarsan onunla devam kuralına uyamıyorum malesef .umarım sizler uyabiliyorsunuzdur.neyse bakalım 5. günün sonunda bu yaptığım şekilde kaç kilo vermiş olucam.89 ile başlamıştım.( bu arda 115 kilo ile doğum yaptım ben.doğumdan sonra 107 kilodaydım.sonra emzirme falan derken 98 kiloya düştüm.98 den 85 e akupunkturla düştüm .sonra öküz gibi yiyerek tekrar 89 oldum. şimdiki hedefim ağustos sonu itibariyle 65 kilo olmak.vermem gereken 24-25 kilo var yani öümdede yaklaşık 4,5 AY VAR.Umarım hedefime ulaşabilirim.

hepimize kolay gelsin...

a.s. selam, hiç olurmu fark etmemekkaydirigubbakcemile5 iş yoğunluğu, ev hali vs derken hemen yanıt veremiyoruz.. ama mutlaka herkesle ilgilenmeye çalışıyoruz... hiç kimsa fark etmese bile chatlaxx mutlaka fark eder ve yanıtlar...zemuszemus benimde aslında vermem gereken en az bi 40 kg var... ama ben şimdilik 55-60 civarına razıyım... yani en az 5 ay bende diyetteyim.vereliniortak tabii birbirimizin desteği ileolumunekankayizsmile

slm kizlar bugun benim sebze gunum sabah karnibahar ve brokoli haslamasi, biraz marul ,domates,salatalik, hepsinden az az yedim ,okula goturmustum ,simdide okuldan geldim daga ogle icin bisey yemedim birazdan yicem

yarin normalde et gunu ,ben tavuk yicektim almayi unuttum ,artik meyveyle yer degistirip yarin meyve yicem evde masallah meyve yok yok :))))

evde olan meyvelerden yarin bi meyve salatasi yapip okula goturcem
mango,portakal,mandalina,kivi,uzum,cilek,elma,armut,bide muz ve havuc varda onu yemem heralde

sebze yiye yiye midem bir tuhaf oldu ya canim cikolata,seker biskrem istiyor of allahim sabir ver yarabbim

sebze gününde böyle oluyor ben de aynı şeyleri hissettim. ama sabırlı ol et günü daha kolay. ben de tatlı delisi olarak aynı şeyleri hissetmiştim. ki ben gece uykumdan kalkıp tatlıları nutellayı mideye indirip tekrar uykuya dalıyordum. 1. ve 3. gün daha kolay geldi ama 2. gün tatlı krizi zor geçiyorlaelaelaelaelae

et gününde tavuk göğsü yiyen arkadaşlar direk haşlayıp mı yiyorsunuz başka nasıl yapsam ki ölcem akannehir

ben tavuk butlarını kimyon karabiber ve biraz da toz kırmızı biberle birlik te fırın poşetine koydum kendi buharında pişti yağları aktı ve tandır gibi oldu valla şiddetle tavsiye ederim.cokacimcoook

a.s. selam, hiç olurmu fark etmemekkaydirigubbakcemile5 iş yoğunluğu, ev hali vs derken hemen yanıt veremiyoruz.. ama mutlaka herkesle ilgilenmeye çalışıyoruz... hiç kimsa fark etmese bile chatlaxx mutlaka fark eder ve yanıtlar...zemuszemus benimde aslında vermem gereken en az bi 40 kg var... ama ben şimdilik 55-60 civarına razıyım... yani en az 5 ay bende diyetteyim.vereliniortak tabii birbirimizin desteği ileolumunekankayizsmile

inşallah el birliği ile vericez kilolarımızı umutlum ben...

ablam sen ne yicen meyve günündee:ecrin_bebek:

prenses kiz sele ayni baslams olduk ,normalde veremiyoz, bari az bunda verelim ,valla burda millet simdiden kisa kollulari giymeye basladi, onlari gordukce,diyorum hadi yaz geldi ver su kilolari diye :))

bu sabah dayanamayıp tartıldım. 2 gündür wc ye çıkamadığımn halde 1 kilo gitmiş görünüyorzemuszemus

a.s. kutluyorum.:nazar:opuyorumnanaktan

dünü kaçamaksız kapattım nasıl oldu bende şaştım ama üstelik kayınvalideme yemeğe davetliydik..ben elimde patateslerle gidince kadın astı suratını...sen zaten zayıfsın ne gerek var yede güçlen diyo bana :):):)yok deedim bu sefer ciddi ve kararlıyım...
bakalım bu güne :):):)
ilk salatamı yedim...

a.s. kutluyorum seniopuyorumnanaktan işteeeee budurhihoyyyt aziiiiiiiim.. aziiiim....:lepi:

dun aksam elma sirkesini içtim yattım tabi gece karnımda bişiler oluodu sıcak sıcak hissettim tuvalate bile gitmedim şimdi tartıldım 2 kilo vermişim bu bbuyuk basarı benim için

a.s. senide kutluyorum:nazar: eveeeet zafer bizim olacak:lepi:

inşallah canım zaten hedefim 5 kilo ama diger haftada devam ederim ne kadar verirsem kar cunku sonunda kendime hamburgerli ziyafet cekcem:kedi:kaydirigubbakcemile3

a.s.üüüzzzzzzzzzzzgünüüünüm:jeyyar: diyet bittiğinde o hamburgeri bitiremeyeceksin bile:boshayallersmile tabii benim gibi illada zorlarsan tabiiki başarırısınkaydirigubbakcemile3 önerim şudur ki biteremediğin için üzülmeCADIARZU kalanını paketleyip, sonra yersin. opuyorumnanaktan

insallah kizlar ya bende veririm 5 gunun sonunda insallah ben bugun sporda katacagim diyete bakalim sonuc ne olacak yarina

a.s.aziiim, aziiim... kesinlikle zayıflayacağız...opuyorumnanaktan

tşkl cnm bende öyle yaptım çıkar yol bulamayınca.bu arada bende diet yapmak istiyorum aranıza katılmak onur verırı.boyum 167 kılom şuan 69 acılen vermem lazımkaydirigubbakcemile2

a.s.aramızda görmekten biz onur duyduk tatlım..olumunekankayizsmile aramıza hoşgeldinvereliniortak chatlaxx nete girince seni de listeye alacaktırsüprizzzzz hiç atlamaz o...:lepi:

selam arkadaşlar benim bugün meyve günüm sabah bir elma yedim hala canım birşey istemiyor kilolardan ise bir eksilme yok malesef nedendir acep iştahım kapandı midem küçülüyor sanırım belki ikinci hafta değişiklik olur pes etmek yok sizin nasıl gidiyor hihoyyyt

a.s. canımız istemediği sürece yememek lazım.. ama kendini de aç bırakma.. acıktıkca az az , sık sık yemek diyet sonrası için de iyi bir alışkanlık olacakopuyorumnanaktan

kızlar bende tartıldım 89,8 den 87,7 ye düşmüşüm hemde tam uyamadım

a.s. kutluyorum seni:nazar: tam uyabilseymişsin sudenazın bu hafta ki kupasına ortak olacakmışsın.. vereliniortak

slm kizlar ben bu diyeti baska sitede gorup gecen yil yapmistim 3 kilo vermistim ama orda konu sahibi bugun mesala meyve gunu elmayla baslayip elmayla bitecek diye yazmamisti bende kafama gore takilmistim 3 kilo vermistim simdi yeniden denemek istiyorum ama zor tek cesitle gunu kapatmak

a.s. aslında patates günü dışında tek çeşitle kapatmıyoruz ki... diğer günlerde pek çok çeşit sebze, meyva, et ve türevlerini kullanabiliyoruz.:eek: yanlızca sabah tüm seçtiklerimizin tabağımızda olması gerekiyor..kaydirigubbakcemile2 aramıza hoşgeldinvereliniortak

bende bugün başladım hafta başı değil ama napiim artık bugünden itibaren kendime diet haftası ilan ediorum cokacimcoook

a.s. sende aramıza hoşgeldin...vereliniortak

ben de maceramı yazayım:
bugün 3. günüm et günümdeyim. neyle başlarsan onunla devam et kuralına uymamama rağmen 68.8 den 67.2 ye düşmüşüm :) en kolay patates, zorlandığım sebze günü oldu. et günü fena geçmiyor... lezzetli et tarifi ben sabahtan beri çok severek yiyorum tavuk butunu eşim alırken sotelettirmiş, teflonda onlaroı kimyon ve kırmızı acı biberle güzelce pişiriyorum. nefis oluyor. bu arada 3 litreye yakın su ve 2-3 bardak da yeşil çayımı mutlaka içiyorum. gelişmeleri ilerleyen günlerde paylaşırım :))

a.s.aramıza hoş geldin canımvereliniortak sen de tam uyabilseymişsin sudenazın bu hafta ki kupasına bir ortak daha olacakmış... seni de yağlara karşı kazandığın zafer den dolayı kutluyorum..:nazar::lepi:

ablam sen ne yicen meyve günündee:ecrin_bebek:

a.s. ben yarın meyva günüm de elma, portakal ve kivi yiyeceğim... zemuszemus hepsi şimdiden hazır...cokacimcoook

anam sempatim burasi buz gibi oldu havalar isinana kadar versemde bende giyinsem tiril tiril ayol

oyle olmus canim ikimizde sebze gunundeyiz bugun tatli canim istiyor ama hic acikmadim bugun sabah yedigimle duruyorum birazdan zorda olsa birseyler yiyecegim.

insallah veririz anam benim benim metebolizmam calismiyor sanirsam herkes bir gunde vermis gram gram bende tik yok:eek:lmaz:

sebze günüm bgn ama dayanamadım veeeeee çayın yanında yarım dilim kek yedim ve brz beyz leblebi.midemin suyunu alsın diye.şimdide sinir oldum kendime oooffffffffff.............

X