5 aylık bebeği 1 hafta bırakıp tatile gitmek

Bebek birakilir mi ya🙄 2.5 yasinda cocugum hic kimseye yatili birakmam. Bi yilbasinda babaanneye birakmistik aksam 8den sabah kahvalti saatine kadar o da

Kızlar acil bişeyler söyleyin bebeğimi bırakıp tatile gidersem yokluğumu anlar huyu değişir mi 5 aylıkken gideceğiz anneannesi ve babaannesi bakacak sütümü sağıp bırakıcam
Yok artık el kadar bebek nasıl bırakılır stoğunuzda yoksa 1 haftalık sütü nasıl sağıp bırakacaksınız ? gittiğiniz yerde düzenli sağmazsanız döndüğünüzde kesilebilir sütünüz hatta emmeyeceği için sağsanızda azalabilir bu riskler alinirmi insan 5 aylik emen bebegi sırf keyfi için nasil 1 hafta birakabilir cok arar sizi gercekten aklim almadi oğlum 6 yaşında onu bile bırakmam kızım 15 aylık anneme 3 saat bıraksam içim çok huzursuz oluyor bebeginizide goturun gidin gidecekseniz çok arar sizi üzülür hele ki emiyormuş tutamazlar o cocugu yazık

Bebeğiniz emiyor anladığım kadarıyla, tatil sebebiyle bir hafta ayrı kalmak için cok küçük daha. Huyu suyu da değişir muhtemelen. Sizi arar çocuk. 2 yaşından sonra falan birkaç günlüğüne ayrı tatil olabilir ama şuan için çok doğru gelmedi bana.

Kızlar acil bişeyler söyleyin bebeğimi bırakıp tatile gidersem yokluğumu anlar huyu değişir mi 5 aylıkken gideceğiz anneannesi ve babaannesi bakacak sütümü sağıp bırakıcam
Bebekler bitki değiller, beyinleri ve duyguları var tabi ki anne yokluğunu anlar. Acil söyleyeyim bu yabancıların yönlendirmesiyle alınabilecek bir karar/ vicdan muhasebesi olmamalı.

Ayyy yazık ama ya bence bırakmayın anne kokusunu arar bebekler ya 🥺 ben eşime bırakıp markete gidemiyorum ya tabi genede siz bilirsiniz...

Kuzenim psikolog ona sordum, önermiyoruz 5 aylık bebekte henüz nesne devamlılığı yok annenin sonsuza kadar ortadan kaybolduğunu düşünüp ciddi strese girebilir, travmatize olabilir dedi.

İ
Ben büyük oğlum 3,5 , ortanca oğlum da bir yaşındayken eşimin yurt dışı eşli iş seyahati nedeni ile 5 gün bırakmıştım . O zaman da çok düşünmüş vicdanımla çok savaşmıştım. Doğumundan itibaren gelişimini yakından takip eden çocuk doktorumuzun da onayı ile bırakmaya karar vermiştim. Ama 5 aylık bebek çok küçük . Şu anda benim de en küçüğüm 5 aylık bu sene tatil yapmama kararı aldık. Tatil yapalım deseydik de bebeğimi de alırdım yanıma.

13 aylik oglumla tatile gittim bayramda valla yuzemedim guneslenemedim ama oglum cok guzel vakit gecirdi onunla oynadik eglendik kumsalda 5 aylik bebekle cokta guzel tatil yapilir asla yormaz sizi bence onuda götürün

Dünyaya bebek getirdiyseniz hayatınızı bebeğe göre programlarsınız. Ya bebeği de yanınızda götürün ya da bu sene tatil yapmayı verin.
Benim büyük kız 1.5 yaşında, küçük kızım 6 aylık. Hastane de 1 gece kalmam gerekiyor diye olmam gereken ameliyatımı erteliyorum. Değişik kafalar sizinki.

Büyük kızım 7 aylıkken bıraktım gündüz annem gece kayınvalidem bakıyordu emiyordu gelir gelmez hemen geri emmeye başladı

Ama küçük kızımı hiç bir yere bırakmadım çünkü duran çocuk değildi

Büyük kızım 7 aylıkken bıraktım gündüz annem gece kayınvalidem bakıyordu emiyordu gelir gelmez hemen geri emmeye başladı

Ama küçük kızımı hiç bir yere bırakmadım çünkü duran çocuk değildi
Huyunda değişiklik oldu mu nasıl geçti bu süreç sizin içinde onun içinde

Ne yani bebeğinizi sırf tatil yapmak için bırakıp gidebilecek misiniz? Bende ki de soru bırakamayacak olsanız konu açmazdınız. Bebeği neden götürüyormüyorsunuz? Madem tatile giderken çocuk sizin için sorun olacaktı neden çocuk yaptınız?Ben çok sinirlendim ya. Soruya bak yokluğumu anlar mıymış🤦 anlamaz canım neden anlasın.

X