5 aylık bebeği 1 hafta bırakıp tatile gitmek

Kızlar acil bişeyler söyleyin bebeğimi bırakıp tatile gidersem yokluğumu anlar huyu değişir mi 5 aylıkken gideceğiz anneannesi ve babaannesi bakacak sütümü sağıp bırakıcam
1 gece sizin de azicik dinlenmeniz icin makul ama faha fazlasi iliskinize zarar verir.

Vay anasını ya, böyle rahat olsak yaşlanmayız he.

1 hafta çok uzun.

Biz 12. ayda 1 geceliğine yan semtte otele gitmiştik, 18 saat falan ayrı kaldık, hiç gitmemişiz gibi tepkisizdiler, biz yokken zorluk çıkarmamışlar.

Şuan 19 aylıklar, 3 yaştan sonra 1-2 gece duruma göre bırakıp tatile gideriz diye düşünüyoruz ama 5 aylık çok küçük yahu. Gitmeyiverin

13 aylik oglumla tatile gittim bayramda valla yuzemedim guneslenemedim ama oglum cok guzel vakit gecirdi onunla oynadik eglendik kumsalda 5 aylik bebekle cokta guzel tatil yapilir asla yormaz sizi bence onuda götürün
Ya zaten normali bu değil midir? Nerede görülmüş çocuğu ile dışarıya çıkan bir annenin çok keyif aldım çok rahattım dediği. Demiyorum ki çocuk huysuz olsun anneye rahat(!) vermesin ama doğanın da kanunu bu bence. Çocuğun varsa onun rahatı için kendi rahatından ödün vereceksin. İkisinin aynı anda olması pek mümkün değil çünkü.

Ya zaten normali bu değil midir? Nerede görülmüş çocuğu ile dışarıya çıkan bir annenin çok keyif aldım çok rahattım dediği. Demiyorum ki çocuk huysuz olsun anneye rahat(!) vermesin ama doğanın da kanunu bu bence. Çocuğun varsa onun rahatı için kendi rahatından ödün vereceksin. İkisinin aynı anda olması pek mümkün değil çünkü.
Evet doğduğu andan itibaren sen diye birşey kalmiyor malesef. Ama gecici bir durum sonucta insan bi kac sene rahat tatil yapmasa sorun olmaz diye dusunuyorum anneligi goze aldiysa 😇 cok haklisiniz doganin kanunu bu sabretmek lazim .. ben suan 2. Bebegime hamileyim bazen doktor kontrolume goturemiyorum yalniz oldugum icim kv birakiyorum o 2 saat bana 2 gün gbi geliyor burnumda tutuyor alismisim surekli onla olmaya resmen vicdanim sızlıyor birakmasamiydim diye

Evet doğduğu andan itibaren sen diye birşey kalmiyor malesef. Ama gecici bir durum sonucta insan bi kac sene rahat tatil yapmasa sorun olmaz diye dusunuyorum anneligi goze aldiysa 😇 cok haklisiniz doganin kanunu bu sabretmek lazim .. ben suan 2. Bebegime hamileyim bazen doktor kontrolume goturemiyorum yalniz oldugum icim kv birakiyorum o 2 saat bana 2 gün gbi geliyor burnumda tutuyor alismisim surekli onla olmaya resmen vicdanim sızlıyor birakmasamiydim diye
Ya bir anne bebeği uyusun diye kırk takla atar ama bebeği uyuduktan bir süre sonra özlemeye başlar,uyansa da sevsem falan der. Ne bileyim ya ben mi fazla anaç bir insanım ama bence ben normalim ya.😅

Bu satırları kafamın altında iki yastıkla yaklaşık iki saat önce diş ameliyatı geçirmiş biri olarak yazıyorum kizlar.Suan disetimin yarışı dikis.Doktorum başını eğme kanaman olur,bugün mutlaka yat dinlen güneşe çıkma,havuza denize girme,yemek yeme,sıvı tuket bi de basının altında iki yastık olsun diyerek klinikten uğurladı beni.Doktora giderken 19 aylık bebeğimi anneme bıraktım.Bugun ona verimli bakamicak durumda olabilme ihtimaline karşı anneme sende kalabilir dedim.Ve vicdan azabından oluyorum aglicam😢😢😢Akşam durumuma gore getirebilirim dedim eşime.Konusamiyorum,çok anestezi aldım,yüzüm de şişti ve Perayi çok özledim😢😢

Huyunda değişiklik oldu mu nasıl geçti bu süreç sizin içinde onun içinde
Hiç bir değişiklik olmadı kızım çok akıllıydı zaten
Tatilde sürekli sütümü sağdım geldiğim gibi mememi tuttu zaten
Ama şöyle birşey var o zaman kayınvalimde yanımda kalıyordu annemde üst katında oturuyordu sürekli görüyordu bebeğim alışkındı yani

Ya bir anne bebeği uyusun diye kırk takla atar ama bebeği uyuduktan bir süre sonra özlemeye başlar,uyansa da sevsem falan der. Ne bileyim ya ben mi fazla anaç bir insanım ama bence ben normalim ya.😅
Hepimiz ayniyiz bence 🥰

2 yasındayken sadece bir kere astimdan dolayi bir gece hastanede kalmam gerekiyordu o zaman mecburen istemeyerek babaannesine bıraktim sürekli uyanmıs huzursuz olmuş o da son oldu.Geçenlerde annemlere gitmek icin israr etti kirmadım yolladım annem kalsın bir gece dedi yok anne dedim ayri duramam depremi var yangini var yanimda dursun gece alip geldim birakamam yani hele ki 5 aylik bebe anne kuzusu daha

Daha cok kucuk bebekle tatile gidebilirsiniz. Ayaklarini şıp şıp yuzdurebilirsiniz. Eşinizle dönüşümlü yüzersiniz. Biz 3 aylikken gitmistik çok da eğlendik. Bu kadar uzun süre annesiz olamaz.

X