5:2 Diyeti ( Oruç Diyeti )

günaydın kızlar bugün oruç günüm size bişey danışmak istiyorum lütfen yardımcı olun çok önemli :dua:

sorun şu ki:

ben spor yaparken hiç kilo veremiyorum ,aç gezsem bile...

tartıda rakam bi türlü düşmüyor hatta artıyor,kaslar geliştiği için sanırım...

ben en azından 62-63 oluncaya kadar spor yapmasam mı ki, bıraksam da zayıflayınca mı başlasam sıkılaşmak için, böyle gitmicek sanki bunlar :confused:

kızlar bırakacağım ben sporu önce zayıflayayım yoksa kafayı yiyeceğim git okuldan sonra ter dök saatlerce sonra da kilon artsın , en iyisi mi önce zayıflayayım

günaydın,dün oruç günümdü biraz halsiz kaldım birazdan sıkı kahvaltı yapacağım tabi bol gıdalı ama abartmadan,yarın sporum var güçlenmem lazım.

kızlar bırakacağım ben sporu önce zayıflayayım yoksa kafayı yiyeceğim git okuldan sonra ter dök saatlerce sonra da kilon artsın , en iyisi mi önce zayıflayayım
bence devam etmelisin yağı ve tatlıyı kesersen sonuç iyi olur oruç olmadın günlerde de dikkat et yediklerine proteğin ağırlıklı beslen kasların gelişirken yağların erir ,her bide sabır.

bende dün oruç yaptım kızlar
sabah :1 dlm kaşar

öglen :1 kepçe sebze çorbası
tavuk haşlama
salata

akşam :2 hurma

kızlar nerdesiniz bugün 4 kase yoğurt yedim ve 2 tane de muz bakalım yarın sabah tartı kaç diyecek inşallah 68.8in altına inerim yoksa artık yıldım doğum günü pastamdan bile yemedim :KK9::21:

3 gün üst üste mi yapıyorsun orucu masumm???

üst üste olmayacak bildiğim kadarıyla ama ben de yeme günlerime bi çeki düzen verdim mart sonu 62-63 olmak hedefim :KK73:

Ben daha çok acemiyim
Birde 7. Takımda yarisiyorum her cuma tartiliyorum, 3 gün üst üste yapayım diyorum ama bilmiyorum tabi

68-69 arasiyim bende Mayıs sonu 58 olmak istiyorum

Iyi akşamlar kızlar 4 gündür yatılı misafitim vardı annemler bendeydi. Bende hiç yapamadim oruç günümü. Ama yarın oruç günüm artık bıraktığım yerden tekrardan başlıyorum.

Gelelim elizz0006 elizz0006 senin soruna. Spor her zaman iyidir. Belki kantarta cçok gözüksende cm olarak almadıktan sonra pronblem değil. Biryerde okumuştum spor yapunca kaslar su tutarmış daha fazla enerji harcayabilmesi için.
Zayıflauacaksın merak etme. Bence sen hergün tartılma, sende ters tepki yapıyor. Otuç gunlerine özen göster. Bedenimi dinle daha rahatsın daha hafif hissediyorsun bunlarda kilo kadar önemli. Stres yapma stres taptıkca duraklama dönemin uzar dikkat et :-)

Nare83 Nare83 canım 3 gün üst üste yapınca kilodan ziyade kas kaybı yaşarsın. Uzun süre böyle devam edersen bedenin metopolizmasını bozarsın. O yüzden önerilmiyor. Sonuçta kilolarımızı verdikten sonra tekrar almak için kaslarımıza ihtiyaç duyacağız

Nare83 Nare83 canım 3 gün üst üste yapınca kilodan ziyade kas kaybı yaşarsın. Uzun süre böyle devam edersen bedenin metopolizmasını bozarsın. O yüzden önerilmiyor. Sonuçta kilolarımızı verdikten sonra tekrar almak için kaslarımıza ihtiyaç duyacağız

anladımmm cnmm , ama yeme günlrinde kilo alırım diye korkuyorum 1000-1200 kalori alsam yetmezmi o bile çok geliyor bana

anladımmm cnmm , ama yeme günlrinde kilo alırım diye korkuyorum 1000-1200 kalori alsam yetmezmi o bile çok geliyor bana
günaydın,masum canım yemezsen güçsüz kalırsın sporda halin kalmaz,kilonu takıntı haline getirme sabırlı ol ve güzelayın dediği gibi sık tartılma

Günaydın
Şöyle düşünu oruç gününde 500 kalıri yeme gününde 1200 kalari ise Iki günün toplanı artı bölümü günlük 850 kalori eder.buda uzun vadede jas kaybına + metopolizmanı düşük çalışmasına sebep olur

Günaydın
Şöyle düşünu oruç gününde 500 kalıri yeme gününde 1200 kalari ise Iki günün toplanı artı bölümü günlük 850 kalori eder.buda uzun vadede jas kaybına + metopolizmanı düşük çalışmasına sebep olur

hım anladımmm ben çok az yiyorummm demekkki ya
normaldede 1000 bulmuyor kalorimi hesaplasamm:KK17::KK17:

X