5:2 Diyeti ( Oruç Diyeti )

oturdum ağlıyorum ben ya :KK61::KK61::KK61::KK61::KK61:

bu yönteme çok güvenmiştim ,yaz geliyor, dolabımı yenileyecektim güya...

psikolojik destek mi alsam moralim sıfır , uyumak 10 kilo verince uyanmak istiyorum, depresyona girmek istiyorum,yerlerdeyim , nasıl kalkacağım bilmiyorum artık, denemediğim yol kalmadı :KK43:
Bi dakika bir sakin ol diet başladığından buyana kaç kilo verdin ve ne kadar süre oldu sabır gostereceksin sabır gosterince olacak hergün menunu yaz bakalım ne yanlış oldu. Serbest günlerinde ne yiyorsun beraber basaracagiz. Ama onca sakinleş 1 haftada 1 kilo veremediysen ona göre bir yol çizeriz. Ben yediklerimin fotosunu koyacagim kiyasla.

Ben bugun serbest gunumdeydim
Sabah canım simit istedi 1 tane yedim çayla
Öğlen yayla çorbası bol pul biber karabiberle
Aksam dereotlu yoğurt, domates salatalık, yağsız mantar sote sadece domates ve biberle 100 gram kepek ekmeği 1 tane zero
20170221_210353.jpg

Bu programı seyret güzel bir program bilgi verici bakış acina şekil verir.

Iyi aksamlar arkadaslar.. iste geldim burdayim son 3 gundur duygusal anlamda çöküş yaşıyordum. Herşeyden vaz geçmiş kendimi yemeğe verdim. Çikolata pasta şeker pizza o biçim.

Ama varya olsun. Yarın yeni gün ve ben 4:3 güveniyorum. Diğer diyetleri uyguladım hiç bir sonuç alamadım ama 4:3 benim için iyi gelen nir sonuç. Geçen sefer ki gibi hızlı vermiyorum. Düzenli oruçlarımı yapaöadım ortalama bakacak olursam haftada 1-2 gün oruç tutmuş oluyorum ve diğer günler tıka pasa istediğimi yedim. Buna ragmen yılbaşından bu yana 4,3 kilo verdim. Kilo almam durdu. Buda benim için başarı bence.

Herkez gibi bende zayıflamak istiyorum hemde çok. Hatta 10. Takımda cuma yarışmalarına katıldım. Takım arkadaşlarım çok iyilerdi sağolsunlar. Ama orası kilo verme ağırlıklı olunca, sonuçta kilo için yarışıyoruz. Bu bende ters tepki etti.. Daha fazla kilo vereyim diye kendimi kıstıkca daha zorlandım. Zorlandıkcada suçlandım suçlandıkcada yedim. Kötü bir döngünün içine girdim. Dün karar aldım ve takımdan ayrıldım. Sağolsunlar anlayışla karşıladılar.

Yine geldim burdayım. Eski sistemime dönüyorum.

Kilo vermek tabiki hedefim ama öncelik hedefim haftada 3 gün oruç tutmak. 3 gün oruç tuttuktan sonra ben hayli hayli kilo veririm. Lakin ben 4 haftalık Total kiloma bakıyorum. Tabiki sizin gibi bende hergün tartılıyorum ama öylesine :-) bu diyetle kilodan ziyade inceldiğini göreceksiniz. O yüzden cm benim için çok daha önemli kilodan.

Yarın oruç günüm bide cuma tutarım diyorum. Bu hafta 2 günle başlıyorum. Haftaya 3 güne çıkartırım.

Elizzz nerdesin daha iyi misin

canım selam burdayım tabi ki bu topiği çok seviyorum ve takipteyim dün diyet ark. diye bi siteye üye oldum 1200 cal aldım sonuç : 68.4 çıktım bugün yani -800 vermişim düne kıyasla...

bugün de bi arkadaşla spor salonuna başlıyoruz ...

yine 1200 yaparım herhalde bugün , oruç günlerini de haftada 1 veya 2 yapabilirsem yapacağım , yapamazsam 500ü 800 e falan çıkartırım haftada 2 gün falan...

bende durumlar böyle ama bu yaz benim yazım olacak kararlıyım, kendimi toparladım:KK5:

kolları sıvadım,pes etmek bize yakışmaz :KK19:

Güzelay hoş geldin canım bu arada sen yokken devamlı 1,5 alıp alıp verdim sanırım bünyelerimiz aynı tepkiyi vermiyor seninle...
güncel 68.4 kiloyum , üstteki anlattığım gibi 1200 ve haftada 2 gün oruç günüyle devam edeceğim tabi bir de spor salonu...

ben bu yöntemi yapsam da yapmasam da bu topikteyim ,sizleri seviyorum :KK37::KK68:

Slm hepimizin hedefi ayni ve birlikte verecegiz. Arzu ettigim ayda 10 kilo gercekler ayda 5 kilo . Buna da raziyim. Fit to fat i seyredince 4 ayda 30 kilo verebilecegim sandim bir gaza geldim ama gercekler oyle degil malesef

Günaydın kızlar :KK50:
Bugun oruç günü yapacaktım ama pzt çok zorlandigim için alışana kadar sadece pzt cuma yapmaya karar verdim.
Bu aralar kafam diyetisyené mi gitsem diye karışık. Aslında diyetisyenin beni zayiflatacagina inanmıyorum. Ama herkes gitmelisin diyor verebilmek için. Yapabils3m karatay yapmak isterdim birtek ona güveniyorum ama çok zor geliyor.. Offffff ne kadar karışığım degilmi:kızgın::kızgın:

Günaydın kızlar :KK50:
Bugun oruç günü yapacaktım ama pzt çok zorlandigim için alışana kadar sadece pzt cuma yapmaya karar verdim.
Bu aralar kafam diyetisyené mi gitsem diye karışık. Aslında diyetisyenin beni zayiflatacagina inanmıyorum. Ama herkes gitmelisin diyor verebilmek için. Yapabils3m karatay yapmak isterdim birtek ona güveniyorum ama çok zor geliyor.. Offffff ne kadar karışığım degilmi:kızgın::kızgın:
Gel bugün seninle birlikte oruç yapalim ok mu.. Evet ilk gün zor olabilir ama yarin yeme günü istediğimizi yiyebilecez

Gel bugün seninle birlikte oruç yapalim ok mu.. Evet ilk gün zor olabilir ama yarin yeme günü istediğimizi yiyebilecez
Çok geç uzgunum:KK14: Bugun yedim artık. :KK43: tartılma günü olsa çok iyi olur bencede. Hatta cizelgeli kim ne kadar vermiş haftalık onu gösteren bir tablo yapilabilirmi :KK54:

Ctesi veya pazar gunu olsun mu tarti gunu bu sitede herkes cuma tartiliyor.

ben varım tartı gününe kızlar :KK5:

bugün spora başladık , 50 dk aletlerle çalıştık,30 dakikada yüzdük :KK6::super:

kendimi çok mutlu hissediyorum akşama da tavuklu salata yapacağım :kk77:

ben her sabah tartılıp yazıyorum gerçi de olsun siz çok güzel moral veriyorsunuz :super::KK5:

1. XGuzelayx : şuan ki kilo/ bu hafta verilen kilo+ bel ölçümü/ toplamda verilen kilo
Örnek
1. Güzelay: 83.0 / 0,3+ 0,5 cm / 5 kg
2.........: /. /. /
3......

Böyle böyle toplu alıntı yaparak kendimizi listeye ekleye biliriz ne dersiniz? Cumartesi yada pazar benim için farketmez siz hangi günü uygun görürseniz o olsun

Anlaştık ctesi mi pazar mi hangi gün diğer günler ben akşam kilo bildirimi yapabilirim sabahları koşturma şeklinde ise gittiğim için.

X