4yaşındaki oğlum kreş sorunu

Umarım dediğiniz gibi olur çok teşekkür ederim ilginiz için

Benim kızım da 2 yıldır anasınıfına gidiyor ve böyle sorunlar yaşamadık. Oğlum zaten erken yürüdü erken keşfetti herşeyi. Eliyle böcek yakalar, tavuk yakalar, salyangoz besler vs vs. Böyle bi çocuk. Yetiştirme şeklimde suç bulmuyorum çünkü kızım oğlumun tam tersi bi çocuk. Evlat ayrımı vs de olmadı ikisini de aynı imkanlar aynı kurallar ve davranışlar uygulandı ama karakter meselesi sanırım bilemiyorum

Daha 3 gün gittik ve bugun ağlayarak bıraktığım çocuğum gülerek okuldan çıktı bu beni çok etkiledi duygulandım sevindim, dünyalar benim oldu. Onu 3 saat boyunca beklerken okula ağlarken ki halini düşünmekten harap ettim kendimi

Öğretmenden öğretmene fark var başka kreşe götür derim anlaşma yapmadıysanız

Öğretmenden öğretmene fark var başka kreşe götür derim anlaşma yapmadıysanız
Fark olmamalı bence. Öğretmen kendi görevlerini yerine getirmeli. Anneler babalar da üzerine düşenleri yerine getirmeli. 1.dönem harcını ödedim ve 1 yıllık temizlik masrafını ödedim. Bunlar mecburiymış

Çocuğun doğası ile alakalı imkan, kural, davranış ile ilgili değil.
Erkek çocuğu kız çocuğu gibi zaten değil.
E napalim çocuk böyle diye eğitim mi vermeyecek anaokulu öğretmeni, şikayet maaşallah iki saatte başlamış.
Sizinle ortak kararlar alabilir istekleri olabilir ama resmen çocuğu almanızı istiyor.

Hareketli cocuklar her okulda her sinifta mevcut. Bunun caresi cocugunu al baska yere gotur demek degildir.
Siz benim sinifi gorseydiniz sene basinda huniyle gezmeye baslayacagim yakinda diyordum.
Birbirlerine zarar vermelerinden korkardim. Bu sebeple hep tetikte olurdum. Onlem alirdim. Mesela vuran cocugu surekli mesgul ederdim. Elleri hep doluydu . Hep bi isle ugrastirirdim. Masada calisacaksak hemen gorev veriyordum o cocuga. Arkadaslarina kagitlarini sen dagit. Hadi onlarin boyalarini sen ver falan gibi.
Yemek oncesi hep birlikte lavaboya gidiyorlar. Orda bile birine zarar verir diye ben o cocuga sabun sıktırdim sinifta. Sirayla butun arkadaslarinin eline sıkıyor sonra gidiyordu. Zaten o gidene kadar digerleri el yikayip donmus oluyorlardi.
Serbest zaman saatlerinde oyuncaklarla oynuyorlar mesela. Ilk zamanlar kimseye zarar vermesin diye onunla oynadim. Hamur oynadik. Lego yaptik. Sonra digerleri katilmak istedi ben oynuyorum diye. Cocukla samimiyet kurdular. Zamanla sevdiler yani birbirlerini. Simdi kanka diyorlar birbirlerine.
Kolay olan cocugun gitsin demek. Duzeltmek asil marifet bence.

Sınıf düzeni varmış, oğlum uygunsuzmuş, madem sınıf düzeni var çocuk alımını kapatın, ben zaten elimden geleni yapacağım diğer çocuklara yetişenibilmesi için

Keşke bize de siz gibi öğretmen denk gelseydi. Emeğinize sağlık

Ama sırf bu yüzden kötü muamele görecekse çocuk riske atmayın diyorum.

uyumsuz ogrenci buyuk bi cocuk degil daha kucuk.sinir oluyorum boyle ogretmenlere surekli sikayet eden.benim sinifimda iki tane kaynastirma ogrencisi var asla sikayet etmiyorum hep onlarla ilgileniyorum.daha ana sinifi tabiki ilk haftadan uyumsuz olabilir kolaya kacmis

Keşke bize de siz gibi öğretmen denk gelseydi. Emeğinize sağlık
Tesekkur ederim. Cok iyiyim diye demedim bunlari gercekten. Sadece arkadas israrla cocugun yeri orasi degil deyince sinirlendim. Ne yapardin dedigi icin ornekler verdim.
Ben haylaz cocuk seviyorum bi de. Ondan heralde pes etmeden ugrasiyorum Haylaz cocuklar bana cok sevimli gelmistir hep

Eylülde herkesle beraber vermeliydiniz. Şimdi arkadaşlar birbirine alışmıştır bile, etkinliklerde ilerlenmiştir.

Bende ikisi de mevcut, biri çok haylaz diğeri ç8k konuşkan ama anlayışlı. İkisinin de yeri bambaşka ama oğlum illallah dedirtiyo

Kreşlerin pedagogları oluyor. Kreş pedagogu ile çözülemeyen sorun, oyun grupları ile nasıl çözülebilir ki? Başlarından savmışlar.

Yazdıklarınızın birçoğuna katılabilirim belki ama şu cümleye asla katılamam, "öğretmen bütün gün kapı önünde mi dursun çocuk çıkmasın diye"

Kızım 2 yaşından itibaren kreşe gidiyor. Sınıftan dışarı çıkıp, okul içi gezmek mi? Dehşete düşerim. Ne demek bu? O çocuk okula emanet ediliyor, o öğretmen bu mesleği neler olabileceğini bilerek seçiyor ve çocuğun okul içindeki mesuliyeti öğretmene aittir.

O kadar küçük yaş çocukla uğraşmanın kolay olmadığını kesinlikle biliyorum ama çocuğun okul içinde gezmesine asla bahane olamaz.

Kreşlerin pedagogları oluyor. Kreş pedagogu ile çözülemeyen sorun, oyun grupları ile nasıl çözülebilir ki? Başlarından savmışlar.
Rehberliği var sadece onunla görüşeceğim, öğretmen aynen başından savmaya kalktı ama oğlum alışıp mutlu olursa istediği kadar başından savsın gerekirse şikayet ederim

Sınıfa girmiyor dedi ama bu mümkün mü ne olursa olsun öğretmenin sözü geçmeliydi. Her yolu denemeliydi sınıfta kalması için. İlgilenmemiş görevli ablaları başına dikmiş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…