4yaşındaki oğlum kreş sorunu

Yuh o nasil ozel kres ki bir veliyi daha baslangic tarihi icin ogretmenle gorusturuyor? 29 ekim hazirliklarindan ilgilenemem diyen ogretmen sonrasinda da ilgilenmez zaten. Velinin krese baslatma tarihine ogretmen karisamaz. Okul idaresi almam deseydi bu kadar kirilmazdiniz.
Ozel kres degilmis

Konu sahibi keske eylulde baslatsaydiniz , eger imkaniniz varsa yarim gun ozel krese gonderin yoksa seneye eylulde baslatin , ben sizin yerinizde olsam zorlamam cocugumu bu okul icin

Siz de haklisiniz ama ogretmen de hakli
Kadin surekli gelen olursa oturttugu duzeni bozup bastan baslayamaz

Ozel kres degilmis

Konu sahibi keske eylulde baslatsaydiniz , eger imkaniniz varsa yarim gun ozel krese gonderin yoksa seneye eylulde baslatin , ben sizin yerinizde olsam zorlamam cocugumu bu okul icin

Siz de haklisiniz ama ogretmen de hakli
Kadin surekli gelen olursa oturttugu duzeni bozup bastan baslayamaz
Devletin kresi miymis? Ara donemlerde almiyorlar diye biliyordum,sanki konu sahibi para oduyoruz dedi gibi algiladim ben.

Cok sasiriyorum ya daha ne dersi aldigini bilmeyen insanlar var. 65 yasini gecmis annem var toplumsal pedagoji dersi almis hem ogretmen lisesinde hem de universitede. Dolayisiyla normal bir universite mezunu anneden cok daha iyi bilir cocugu topluma alistirma tekniklerini. Neye dayanarak annelere atiyorlar topu anlamis degilim
Tamam anne de baba da ogretecek ama evde ne kadar anlatip hazirlasalar da cocuk olayi okula gelince anliyor. Birden yabanci cocuklar, yabanci bir ogretmen, bambaska ortam. Cocuk cok sosyal de olsa bir sure sorun yasiyor kendi icinde. Burda da ogretmen devreye girmeli.
Inanki dark bu sene ben 3 yasla calisiyorum. Hayatimda gormedigim hareketler yapiyorlar. 😂 Artik yalvarir oldum Allahim nolur benim kiz 2 yasindan sonra direkt 4 yasina gecsin diye 😁
Uyum sorunu bence aileyle birlikte asilmali. Ama agirlik ve yonetim daima ogretmenin elinde olmali. Kendini orumcek adam sanan bir cocugum var bu sene. Cocuk paso tepelerde. Asagida goremezdin. Simdi biraz azaldi sukur oturmayi ogrettik 😂
Kendini inek sanan ogrencim artik mölemiyor mesela. 2 ayak ustunde yurumeyi de ogrendi 😂
Bunlar hep sabir isi. Kolaya kacip cocugunu al demek olmaz. Sinifta duzeni ogretmen saglar. Duzen konusunda agirlik ogretmende olmali aile de degil.

Selam arkadaşlar.
Oğlum 1 ay sonra 4 yaşını doldurmuş olacak. Bu hafta yarı özel kreşe başladı, yarım gün öğlenci olarak gidiyor. Şuam 2 sorun var.
1.oğlumun kreşe gitmek istememesi, okula girerken ağlaması, girdikten sonra sınıfta durmayıp okulun içini dolaşması, kuralları dinlememesi
2. Ben kreşe başvuruyu 29 ekimden önce yaptım, sınıfı tanımak amaçlı ve öğretmen ile tanışmak için sınıfa girdim, öğretmen hoşgeldiniz dedi, sonrasında da 29 Ekim çalışmaları arasında nasıl ilgileneceğim dedi, bende 29 ekimden sonra getirebilirim dedim. Öyle anlaştık ve bu pazartesi oğlumu okula götürdüm. Bazı nedenlerden dolayı 4 saat değil de 2, 5 saat kaldı okulda. Alışana kadar böyle olacak. Pazartesi oğlumu almaya gittiğimde öğretmen başladı şikayet etmeye, uyumsuz dedi, sınıfla alakası yok dedi, tam gün oyun grubuna verin dedi, daha ilk günden böyle söylemesi hevesimi kırdı. Şimdi hala uyumsuz diyor. Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım, oğluma mı üzüleyim yoksa öğretmenin sert ifadeyle bunları söylemesine mi üzüleyim. Zaten sosyalleşsin diye gönderiyorum. Toplumda nasıl davranacağını öğrensin diye gönderiyorum. Cok hareketli ve korkusuz bi çocuğum var 😭😭😭
Ne istiyormuş hoca hanım hazretleri susmuş hiç konuşmayan otur otur kalk kalk bı çocuk mu?
Konuşmalarını kayda alıp direk kendiniz milli eğitim bakanlığına gidin. Kim ilgileniyorsa şikayet dilekçesi yazın.
Okul öncesi öğretmenliği sabır ister. Çocuklar zaten sabır istiyor.
Daha bismillah ilk günden şikayet...

Tamam anne de baba da ogretecek ama evde ne kadar anlatip hazirlasalar da cocuk olayi okula gelince anliyor. Birden yabanci cocuklar, yabanci bir ogretmen, bambaska ortam. Cocuk cok sosyal de olsa bir sure sorun yasiyor kendi icinde. Burda da ogretmen devreye girmeli.
Inanki dark bu sene ben 3 yasla calisiyorum. Hayatimda gormedigim hareketler yapiyorlar. 😂 Artik yalvarir oldum Allahim nolur benim kiz 2 yasindan sonra direkt 4 yasina gecsin diye 😁
Uyum sorunu bence aileyle birlikte asilmali. Ama agirlik ve yonetim daima ogretmenin elinde olmali. Kendini orumcek adam sanan bir cocugum var bu sene. Cocuk paso tepelerde. Asagida goremezdin. Simdi biraz azaldi sukur oturmayi ogrettik 😂
Kendini inek sanan ogrencim artik mölemiyor mesela. 2 ayak ustunde yurumeyi de ogrendi 😂
Bunlar hep sabir isi. Kolaya kacip cocugunu al demek olmaz. Sinifta duzeni ogretmen saglar. Duzen konusunda agirlik ogretmende olmali aile de degil.
Ne kadar mukemmel bi ogretmensiniz yaa tebrik ederimmm, rabbim kolaylik versin sizlere insallah. Bende dgs ile gecis yaparak okul oncesi ogretmenligi okumayi planliyorum cunku kucuk cocuklari cok seviyorum.

Ne kadar mukemmel bi ogretmensiniz yaa tebrik ederimmm, rabbim kolaylik versin sizlere insallah. Bende dgs ile gecis yaparak okul oncesi ogretmenligi okumayi planliyorum cunku kucuk cocuklari cok seviyorum.
Amin tesekkurler 🤲😊 Insallah planladiginiz gibi olur hersey.. Sevmek onemli. Sevmeden yapilmaz 🥰

Kesinlikle haklisin, aile ogretmene destek verir,ogretmen aileye destek vermez bence de. Ogretmenin gelistirdigi envai cesit yontem var,biri olmasa digerini uyguluyor.

Mölemeyene cok guldum yalniz :KK66: harikasin

Eylülde başlatılmalı diyenlere katılmıyorum. Kreşe yeni başlayan çocuklara ilk günlerde öğretmenin özel ilgi göstermesi gerekiyor, gerekirse tüm gün elinden tutması gerekiyor. Eylülde yeni başlayan bir çok çocuk oluyor. Bu sebeple öğretmen hepsine yetişemiyor. Temmuz, ağustos (yazın açıksa) başlatmak için en uygun dönem bence.

Kesinlikle haklisin, aile ogretmene destek verir,ogretmen aileye destek vermez bence de. Ogretmenin gelistirdigi envai cesit yontem var,biri olmasa digerini uyguluyor.

Mölemeyene cok guldum yalniz :KK66: harikasin
Bildigin mölüyordu ha. Bak hatirladim sinirim bozuldu yine 😂
Tam hikaye okuyorum birden möö diye ses geliyor. Sonra hemen dört ayak pozisyonunda sinifta 4 donuyordu 😂 Ay bak yazarken bile bi tuhaf oluyorum :-) Hic gecmeyecek saniyordum 😁

Katılıyorum. Öğrtmen veliyi yönlendiriyor veli bjnubhakaret kabul ediyor. Benim çocuklarım anaokuluna gidiyor. Valla öğretmenin ağzının içine bakıyorum bana çocuğumun bir eksiğini söylesin de düzelteyim diye. Çünkü o diğer çocukların içinde daha iyi gözlemliyor. Öğretmen şikayetlenmemek için uyumsuz da demesin mi yani? Nasıl anlatsın çocuğun durumunu?
Çocuğumun yanlışlarını elbette söyleyecek ki düzeltme yolunda ilerleyelim, ama daha başlamadan 29 Ekim çalışması var nasıl ilgileneyim demesi ve başladığı gün 2 saat gözlemlediği çocuğum için 10 dk boyunca şikayet etmesi + alın sınıfımdan gibi cümleler kullanması mantıklı mı?

Ozel egitim ile ilgili yeterince dersler aldik universitede. Kaynastirma dersi aldik. Gayet de gorduk kaynastirma egitimi nasil verilir. BEP nasil hazirlanir? Uyum sorunu nasil asilir? Hiperaktivitesi olan ,gorme engelli,isitme engelli, bedensel engelli, otizmli , down sendromlu, SP'li cocuk. Hepsinin o sinifta yeri vardir. Ogretmen de ona uygun planini duzenlemek zorundadir. Etkinliklerinde mutlaka uyarlama olmalidir. Arkadasiniza sorun o zaman; gunluk plan akışında uyarlama diye belirtilen alan nedir? O alan neden vardir?
Cunku sinifina kaynastirma ogrencisi gelirse ona uygun etkinlik hazirlamasi icin vardir. Yani ogretmen bu ozel cocuklara nasil davranacagini, ne sekilde ogretecegini bilerek mezun olur.

teoride mutlaka yeri vardır uyarlama falan neyse, kağıttaki gibi oluyo mu peki? hiç sanmam.
arkadaşım bir öğrencisini anlatıyordu arkadaşının kolunu kırmış mesela, kız da dahil sınıfta herkesi ittirip ısırıp zarar veriyomuş, ders falan öğrenmek değil yani, nasıl durdurulur ki, annesi de çok bağır diyor başka birşey demiyor diyordu.
diğer çocuklarla hiç ilgilenemiyorum, ders anlatmayı geçtim zarar vermesin yeter diyordu.
bu çocuğun yeri sizce bireysel eğitim ya da az kişiyle eğitim mi, yoksa kendisinin birilerine, birilerinin kendisine çok zarar verme ihtimali olan kalabalık okul mu?
ben vicdani bakıyorum, benim özel durumda çocuğum olsa ben başta pedagoga götürürdüm, psikolojik danışma merkezlerine götürür, bireysel birebir eğitim aldırırdım, oyun gruplarıdır her neyse kontrolüm altında olacak yerlere götürürüm uyum sağlayacağına inandığım zaman normal sınıflara götürürüm. kademeli olarak 15 dk yarım saat 1 saat arttıra arttıra okula alıştırmaya çalışırım.

hayretle okudum, yavrunun kabahati yok tabii yazmışım, bireysel olarak eğitim verilmeden psikologa falan götürülmeden 25 çocuğun içine sokulursa tabi ki uyum sağlayamaz demişim.
ufacık bebeği toplum dışına atmayı mı anladınız bundan?
daha faydalı bir eğitimden sonra sınıf ortamına konulmalı demişim orda bir daha okuyun.
sosyal bilgiler öğretmeni olduğunuza göre sözelcisiniz, ygs lys den paragraf sorularını nasıl çözdünüz merak ettim, okuduklarınızı bu kadar yanlış anlarken?
Sınıfta 12 çocuk var

Bu arada evde anne babanin yapamadigini okulda ogretmen yapiyor bence. Benim sozumu asla dinlemeyen oglum okulda ogretmeninin sozunden asla cikmaz. Ki bu cocuk evde duvara tirmanan cocuk neredeyse. Ogretmeniniz ve kres idareniz iyi degil bana gore,ilk gunden her cocuk yuzde yuz uyum saglayamayabilir,okula ve arkadaslarina alismasini saglayacak kisi de anne degil ogretmendir bana gore. Aksini dusunen hic okula gondermemeli o zaman cocugunu,evde kendisi ilgilenmeli madem her sey annenin goreviymis.

Ben 3,5 yasindaki oglumu gecen sene nisan ayinda verdim krese. Ogretmenimiz bizzat kendisi ilgilendi. Hic sorun olmadi cunku okul duzgun bir idareye sahipti. Hem cocugu ara donemde alip da sonradan ay olmamis bu cocuk al bunu geriye diyemez kimse
Benim oğlum da benim yanımda iken normalden 2 kat hızlı ve bi plan peşinde oluyor 😄😄 başkasının yanına bıraktığımda daha sakin

Ne istiyormuş hoca hanım hazretleri susmuş hiç konuşmayan otur otur kalk kalk bı çocuk mu?
Konuşmalarını kayda alıp direk kendiniz milli eğitim bakanlığına gidin. Kim ilgileniyorsa şikayet dilekçesi yazın.
Okul öncesi öğretmenliği sabır ister. Çocuklar zaten sabır istiyor.
Daha bismillah ilk günden şikayet...
Direniyoruz oğlumla birlikte öğretmenin tavrına

Benim oğlum da benim yanımda iken normalden 2 kat hızlı ve bi plan peşinde oluyor 😄😄 başkasının yanına bıraktığımda daha sakin
OKul konusunda pes etmeyin. Benim oglum 2-3 ay icinde anca alisti. Karsi blokta oturan komsum 1,5 haftada pes ettigi icin cocugu hala evde,bos bos oturuyor,butun gun anneanneyle oturup tv izliyor. Okula giden cocuklar evde oturanlardan cok daha verimli kullaniyorlar zamani hic merak etmeyin sizinki de o kivama gelecektir

Direniyoruz oğlumla birlikte öğretmenin tavrına
Eskiden öğretmenler döverdi. Eti senin kemiği benim diyen veliler vardı.
İlkokul öğretmenimiz öyle bı döverdi ki, okuldan beni soğutan insandır.
Şimdi devir değişti öyle dayak atamıyorlar.
Dolayısı ile uğraştıracak öğrencileri istemiyorlar.
İşini layıkıyla yapanlara tabi ki lafım yok.

X