45 gram hediye

Eşiniz de bu aile sevdası ve hesap kitap bilmezlik varken hiçbir şey sahibi olamazsınız. Yapacağınız şey belli bu saatten sonra kendinizden kısıp birikim yapmayacaksınız, neye ihtiyacınız var ise alacaksınız. Birikimi eşiniz dert edecek yoksa sizin ev araba sahibi olayım diye dişinizden tırnağınızdan arttırdiklariniz başkalarına yar olacak

Valla eşimin kız kardeşine de erkek kardeşine de 10 gr dan fazla takmam ben bileziği. 45 gr çooook fazla

Eşiniz de bu aile sevdası ve hesap kitap bilmezlik varken hiçbir şey sahibi olamazsınız. Yapacağınız şey belli bu saatten sonra kendinizden kısıp birikim yapmayacaksınız, neye ihtiyacınız var ise alacaksınız. Birikimi eşiniz dert edecek yoksa sizin ev araba sahibi olayım diye dişinizden tırnağınızdan arttırdiklariniz başkalarına yar olacak
Aynen öyle olavak artık :) yeri geldi bir yıl aileme gidemedim sırf birikim olsun diye

Eşiniz taktığı için aile bir şey yapmayacak anladığım kadarıyla.
Ya da ailesi biz sana yaptık, sen de kardeşine yap demiş olabilir.
Oh ne ala memleket:)
Tek okuyan iş sahibi olan eşim ve abi onlara göre yapmak zorunda . Diğerlerinin yok(!) olmasına rağmen sıfır evleri ve sıfır arabaları var bizde ikimci el bir araba bile yok:)

Oda mehrimdi benim düğünden ayıp olmasın diye geri alıp takı sırasında hediye diye taktılar
Saçmalığa bak mehir ile düğün hediyesi ayrıdır . Bnu hatırlatın bence eşinize hatta eş ailesinde laf olursa da dile getirin bana mehrimi taktınız bi de bnnla geliyorsunuz diye kimse kbakmasın diyiverin

Ohoo neler taktık neler :) maddiyat değil azıcık insanlık görsem gam yemem
Ben artık kesinlikle inanıyorum şuna, çoğu aile bir tane kurban evlat seçiyor kendisine ve tüm sorumluluklarını ona yüklüyor.
Hayattaki tek gayesini ‘ailesini’ rahat ettirmek ve işlerini gidermek için kullanıyor.

Merhaba hanımlar
Eşimin erkek kardeşi önümüzdeki hafta evleniyor eşim takı olarak 45 gram bilezik takmak istiyor sebebini sorduğumda ailem bana o kadar aldı sonuçta diyor ( ki ne dertlerle aldılar ) sonucta erkek kardeşi evlenirken bize bir hediye almadı çalışmıyordu diye . Ben hediye almayalım demiyorum ama daha uygun bi altın ya da bilezik yine takalıö diyorum resmen kavga ediyoruz ben senelerdir araba alırız diye biriktiyorum adam hediye edecekmiş. Sizce nasıl davranmam gerekiyor
Neyin havasını atmaya çalışıyor, çocuklarının rıskı ile hava mı atılırmış...

illa bilezik takacaksa 10 gr bilezik yeter. ailenin yükü eşinizin üzerinde mi? düğünle ilgili başka sorumluluklar da üstlenecek mi acaba? anne babanın taktığı altını geri veren ilk kez duyuyorum ama sizin 45 gr zaten mehirmiş yani ailesi size zaten bir şey takmamış neyi ödüyor?
bütçenize göre bir hediye almanın bütçenizin çoğuyla/tamamıyla hediye almak demek olmadığını akleder inşallah

Bu arada evet altın olarak çok mantıksız ama şu da var.

Kardeş evlenirken tek bilezik takmak ile olmaz, beyaz eşya tarzı büyük hediye alırsın, eşyasına peşinatla destek verirsin, düğün günü ıvır zıvırına koşarsın gider 6 7 bin falan.
Yani 45 gram altın dediğimiz şey 25 bin tl bile yapmıyor. Kardeşe evlenirken destek verilebilecek bir rakam bu da işin doğrusu.

Ben tek çocuğum, eşimin evlenecek kardeşleri var daha. 10 gr bilezik alıp geçilsin istemem açıkçası. Ki onlar da bize ciddi hediye falan almadı evlenirken çünkü yaşları küçüktü.

X