4 aylık bebeğimle ortada kaldık lütfen yardım edin

anneyimannEE

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2023
28
16
22
4 aylık bir bebeğim var ve eşimle anlaşamadık diye ailemin evine geldim fakat kaçarak evlendiğim için babam ve kız kardeşlerim kötü davranıyor her davranışım gözlerine batıyor kadın sığınma evine gitmek istiyorum fakat kızıma orda iyi koşullarda bakabilir miyim bilmiyorum daha öncesinde hamileyken gittim ve daha çocuğum olmamasına rağmen ordaki psikolojik baskıya dayanamayıp ikinci günden çıktım şimdi de gitmekten korkuyorum ama ailemin evindeki psikolojik baskıya da dayanamıyorum lütfen yardımcı olun ne yapabilirim bilmiyorum

Kaç gündür oradasınız eşinizle tamamen bitti mi sizce?

Çalışma imkanınız varmı okul okudunuz mu ? Ki 4 aylık bebekle şuan okumuş olsan bile sil baştan bı işe girip calışamazsın zaman lazim

Eğer halledilemeyecek bir mesele değilse içki,kumar, şiddet,aldatma dışında şuan en iyisi yine kendi evin görünüyor

Ha şunu da ekleyeyim genç kızlarımızın da olduğu bu platformda inşallah böyle konulardan ders çıkarıyorlardır onlar böyle bı hataya düşmesin.

Çalışma imkanınız varmı okul okudunuz mu ? Ki 4 aylık bebekle şuan okumuş olsan bile sil baştan bı ise girip calisamazsin zaman lazim

Eğer halledilemeyecek bir mesele değilse içki,kumar, şiddet,aldatma dışında şuan en iyisi yine kendi evin görünüyor
Hamileyken de evden gitmiş. Şiddet var gibi duruyor. 21 yaşında ne ara kaçtın da çocuk sahibi oldun? Aile evi kötü bir seçenek gibi görünse de dışardaki en iyi yerden daha iyidir diye düşünüyorum.

Çalışma imkanınız varmı okul okudunuz mu ? Ki 4 aylık bebekle şuan okumuş olsan bile sil baştan bı işe girip calışamazsın zaman lazim

Ha şunu da ekleyeyim genç kızlarımızın da olduğu bu platformda inşallah böyle konulardan ders çıkarıyorlardır onlar böyle bı hataya düşmesin.
babamdan şiddet görüyorum diye eşime kaçtım ve ondan da şiddet gördüm ve narsist biri ayrıca içkisi ve kumarı da var napıcam bilmiyorum eşime geri dönemem 1.5 aydır burdayım ailemde katlanılamicak derecede psikolojik şiddet uyguluyor

babamdan şiddet görüyorum diye eşime kaçtım ve ondan da şiddet gördüm ve narsist biri ayrıca içkisi ve kumarı da var napıcam bilmiyorum eşime geri dönemem 1.5 aydır burdayım ailemde katlanılamicak derecede psikolojik şiddet uyguluyor
Ah canım benim hatalar silsilesi ama yine de ne kadar kötü davranirlarsa davransinlar ailendir dişini sikacaksin en azından bir kaç yıl bebeğin kendine gelene kadar

ailem her zaman böyleydi ve bana yardım edebilicek kimsem yok inan napıcam bilmiyorum

sığınma evlerinde uzun kalma şansınız yok
ama plansız programsız gidersen ailen tamemen sana sırt döner
geri dönüp bu hallerini bile göremezsin

evladın cok küçük onu bırakıp bi işe girmen için cok erken.
eşin adam değil ona dönemezsin

en azından kreş yaşına kadar (3 yaş) sabretmek
ya da sığınma evine girip sana iş bulmalarını sağlamak

Cocuk biraz daha büyüdükten sonra ise girme imkaniniz var mi?
Yerinizde olsam ailemle kalirdim. Kadin siginma evine gitseniz de belli bi sure sonra cikmak zorundasiniz sanirim 6 aydi. Sonra yine ya babaya ya eşinize gideceksiniz
evet ise girme imkanım var lise mezunuyum ama üzüntüden sıkıntıdan sütüm kesilir diye korkuyorum inanın bilmiyorum çaresizim

sığınma evlerinde uzun kalma şansınız yok
ama plansız programsız gidersen ailen tamemen sana sırt döner
geri dönüp bu hallerini bile göremezsin

evladın cok küçük onu bırakıp bi işe girmen için cok erken.
eşin adam değil ona dönemezsin

en azından kreş yaşına kadar (3 yaş) sabretmek
ya da sığınma evine girip sana iş bulmalarını sağlamak
21 yaşındayım daha ve 4 aylık kızımla ortada kaldım çaresizce kızım olmasa sadece kendim için katlanırım her türlü şeye ama kızımla katlanamıyorum olan 4 aylık kızıma oldu

evet ise girme imkanım var lise mezunuyum ama üzüntüden sıkıntıdan sütüm kesilir diye korkuyorum inanın bilmiyorum çaresizim

Sizinki gibi aileler parayi sever. Ise girip, eve katkida bulunursaniz seslerini keserler. Kocayida bosayip 3-5 nafaka alirsiniz. Kendinize uygulanabilir bir yol haritasi cizmeye calsiin lutfen. Kadin sığınma evi maalesef surdurulebilir bi plan degil. Bebeginize kardesleriniz bakar mi siz calisirsaniz?

4 aylık bir bebeğim var ve eşimle anlaşamadık diye ailemin evine geldim fakat kaçarak evlendiğim için babam ve kız kardeşlerim kötü davranıyor her davranışım gözlerine batıyor kadın sığınma evine gitmek istiyorum fakat kızıma orda iyi koşullarda bakabilir miyim bilmiyorum daha öncesinde hamileyken gittim ve daha çocuğum olmamasına rağmen ordaki psikolojik baskıya dayanamayıp ikinci günden çıktım şimdi de gitmekten korkuyorum ama ailemin evindeki psikolojik baskıya da dayanamıyorum lütfen yardımcı olun ne yapabilirim bilmiyorum
Çocuğunuz büyüyene kadar sabredin.Sonra ise girip kendinize düzen kurun.

X