4. Ayda boşanıyorum .

Anlaşmalı boşanın desem 1 yıldan önce anlaşmali bosanilmiyor. Yani bunları aynen dilekçene yaz bırak o aksini kanıtlamak için uğraşsın. Ama sakın evi terletme o zaman sen kusurlu sayılırsın.

Anlaşmalı boşanın desem 1 yıldan önce anlaşmali bosanilmiyor. Yani bunları aynen dilekçene yaz bırak o aksini kanıtlamak için uğraşsın. Ama sakın evi terletme o zaman sen kusurlu sayılırsın.
1 yıldan önce anlaşmalı bosanilir neden bosanilmasin ki? Çekişmeli açar, anlaşmalıya çevirirler

Ya boşan geç anlaşmalı. Ne uğraşıcan değmez yani ćekişmeli ile uğraşmaya

Bu da hep böyle ...Kendini bir şey sanıyor.Mesajlar hep bi atarli,döverli.Mutsuz bir hayatın acısını bu tarz yerlerde çıkarıyor sanırım.

bak sen şu işe! Mutsuz olduğumu beni çok iyi tanıdığınızdan ve hayatımı bilmenizden çıkardınız herhalde?
işinize bakın, hemşire! yorumumu beğenmediyseniz oylayıp geçin. kendi hakkında doneler vermekten kaçınan bir insanın hayatı üzerinde yorum yapıp kendinizi küçük düşürmeyiniz.

Millet 20 yıllık evlilikte aldatılıp yine de anlaşmalı boşanıyor. Sizce neden ?
Çekişmeli boşanma onu değil sizi yıpratır. Namusuna,şerefine, ailene iftira atacak. Bir de oradan yıpranacaksınız? Hırsızlıkla suçlayacak, aldatıldım diyecek , celseler uzayacak, tehditler havada uçuşacak.
Al eşyanı çık git . Bu kadar basit

Boşanılır , ben boşandım 6 aylıkken. Gayet mümkün. Evi terketmek kusur falan da olmadı.
Hatta hakim takmadı bile , sizinki zaten evlilik bile sayılmazmış dedi 5 dk da boşadı

Boşanılır , ben boşandım 6 aylıkken. Gayet mümkün. Evi terketmek kusur falan da olmadı.
Hatta hakim takmadı bile , sizinki zaten evlilik bile sayılmazmış dedi 5 dk da boşadı
Yukarıda bir arkadaş daha yazmış. Hakikaten şu boşanma hususunda doğru bilinen çok yanlış var sanırım. Ben de pek bir şey bilmiyorum galiba boşanma hususunda. Baksanıza 6 aylıkken de gerekli şartlar oluşunca hemen boşanmak mümkünmüş.
E egecell siz daha iyi biliyorsunuzdur. Rica etsem biraz bilgi verir misiniz bu konuda?

1 yıldan önce teoride anlaşmalı boşanılamıyor çekişmeli açmak gerekiyor ama pratikte en ufak bir farkı yok o da tek celsede bitiyor.
Duruşma salonuna giriyorsunuz hakim tanık varsa dinliyor sonra soruyor işte nafaka ne kadar olsun ev kime kalsın cart curt bitti gitti. Sadece açılan davanın adı çekişmeli oluyor dava yine anlaşmalı görülüyor yani. Ortalama 3-4 dakika sürüyor davanın görülüp bitmesi.
Yani 1 seneden önce anlaşmalı boşanılmıyormuş sözü çok ama çok yanlış anlaşılıyor. İçerikleri tamamen aynı

katılıyorum, psikolojik ya da hatta fiziki şiddet vardı, ya da eve sadece ben bakıyordum, eve geç geliyordu, ailesini sürekli evime getiriyordu, ya da onlar ile yaşamaya mecbur bırakıyordu vb bir sürü sebeple evi terketme hakkınız olduğunu kabul ediyor mahkeme.

öfke kontrolü ve psikolojik şiddet en zor kanıtlanacak şeylerdir çünkü elde belge yoktur. şahitle ispat edebilirisiniz. birde başka kişiler yanında ikrar ettirerek yani kabul ettirerek ispat edebilirisniz

Öfke krizi geçirirken videoya ya da ses kaydına al desem mahkeme geçersiz olacak, özel hayatın ihlali gerekçesiyle. Nasıl kanıtlanır bilemedim, bi ihtimal şahidin olması lazım sanırım
Emsal karar diye bir haber okumuştum, kadın kocasının sürekli kendisine hakaret küfür ettiğini ses kaydıyla mahkemeye sunmuş,.mahkeme kabul etmiş,çünkü başka türlü ispatının mümkün olmadığına kanaat getirmiş mahkeme..sonuç tazminatla boşamış mahkeme ..

Hakimin inisiyatifine bağlı o zaman sanırım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…