345. Dönemde Eşi, Nişanlısı, Sevgilisi Askere Gidecek Olanlar

anladım canım.inşallah gönlünüzden geçen bi yer cıkar usta birliği.bizimki hakkari çukurcaya gitcek :KK43:

İnşallah canım :)
Sizin kısa dönem o zaman sanırım. İnşallah hepimizin askerleri gittikleri yerlerde rahat ederler canım.
Benimki ayın 30unda diyo yemin törenine ama herkesin aynı tarihtemi oluyo bilmiyorum hiç

Evet tam günü belli diil bir de yeminden sonra acemilik bitmiycekmiş anladığım kadarıyla cünkü yemin töreninden sonra 3 hafta daha burda kalıcaz dedi.

öyle mi ?ben tam bilmiyorum tatlım hiç o konuları konuşmadık.ay seninki yine kantin sırası bekleyip tost alıyomuş bizim ki kantin sırası da beklemek istemiyo ya.dedim ona kantinden birşeyler al ye diye çok fazla sıra var 1 saat beklerim en az dedi.

bugun 08,23de aradıı askımmmm :))busefer sanırm dune göre uzun konusdummm ıyıyydıı sesı dombilimm naber dedıı :))))busefer kızmadmm :)))iidir askımm sennden dedm askerlık yapıyomm ben dıyo :d gayett ıyıyydı sesıı çakı gıbıyımm benn ıyıyymm falan yaptı kıyamam onaa sesıı gayet netdıı daha sırada konusacaklar var hadı görusrz dedı o saatde bıle sıra varmıs yanıı ösledmmm askımıı cokkk ya

İnşallah canım :)
Sizin kısa dönem o zaman sanırım. İnşallah hepimizin askerleri gittikleri yerlerde rahat ederler canım.
Benimki ayın 30unda diyo yemin törenine ama herkesin aynı tarihtemi oluyo bilmiyorum hiç

evet kısa dönem canım.amin inşallah rahat ederler ya.evet herkes farklı bir tarih söylüyo.beklemekten başka care yok malesef.

Kızlar aşkım aradı şimdi...yemin töreni 11 mayısmış...şimdide görüp kışlada görüşebiliyormuşuz hafta sonu..ama yemekler berbat deddi hiç pırasama yemez pırasa yemek zorunda kalmış aç kalıyoruz dedi,ama sürekli soruyorlamış istediğiniz birşey var mı filan diye..sesi iyi geliyor yemek ve sıra beklemek dışında:KK43:(

Kızlar aşkım aradı şimdi...yemin töreni 11 mayısmış...şimdide görüp kışlada görüşebiliyormuşuz hafta sonu..ama yemekler berbat deddi hiç pırasama yemez pırasa yemek zorunda kalmış aç kalıyoruz dedi,ama sürekli soruyorlamış istediğiniz birşey var mı filan diye..sesi iyi geliyor yemek ve sıra beklemek dışında:KK43:(

demek ki her yerde aynı kısa dönemlerin ki yani.allah yardımcıları olsun.

Bu yemin törenini illa hafta içimi yapıyolar ya. İnsan hafta sonu yapar herkesin ailesi sevdikleri rahat rahat gelebilsin diye

öyle mi ?ben tam bilmiyorum tatlım hiç o konuları konuşmadık.ay seninki yine kantin sırası bekleyip tost alıyomuş bizim ki kantin sırası da beklemek istemiyo ya.dedim ona kantinden birşeyler al ye diye çok fazla sıra var 1 saat beklerim en az dedi.

Yanlış anlamadıysam öyle dedi canım. Benimki biraz iri boğazı için sıra bekler:) ama sanırım bi kez yaptıki onu medeniyete kavuştum tost aldım ve kola buldum dedi dün aradığında:)

Yanlış anlamadıysam öyle dedi canım. Benimki biraz iri boğazı için sıra bekler:) ama sanırım bi kez yaptıki onu medeniyete kavuştum tost aldım ve kola buldum dedi dün aradığında:)
ya benim ki de öyle yemeğe çok düşkün ama demek ki tembelliği daha fazlaymış.bugün ararsa dicem millet tost kola alıyomuş kantinden sende al dicem :)
Anladım canım. neyse zamanla netleşir nasılsa. Ama şu zamanda hiç geçmek bilmiyo ki :KK43:

aynen yemin ederim sana sanki 3. gün değil de 3.ay gibi hissediyorum.o kadar özledim ki onu.gece yine uyurken ağlaya ağlaya bi hal oldum ya:KK43:

Canım ne kadar üzme kendini desemde biliyorum omuyo. hele bi de sizin sevdikleriniz teslim olalı 2 gün oldu sanırım. Başlarda daha zor oluyo. Benim sevgilim ayın 3ünde teslim olduğu için biraz biraz alışmaya başladım. Tabi beni teselli eden tek şey telefonunun da yanında olması. arayamasa da günde 1-2 mesajını alınca rahatlıyorum. Dün hiç ses seda çıkmayınca bende çok merak etmiştim. Napıyo acaba şimdi ya telefonu yakalttıysa ve ceza aldıysa falan diye içim içimi yiyodu. sonra bi mesajını aldım hemen rahatladım. canım benim kartı bitmiş almak için kantine 2 kez gitmiş ama kapalıymış alamamış derken bi baktım aradı arkasından. 17dk. konuşmuşuz nasıl geçti anlamadım. bana o kadar kısa geldiki.
Dün tören kıyafetlerini vermişler. Havacı olduğu için lacivertmiş giyecekleri kıyafetler. Ardından normalde de giyecekleri 2 kat kıyafet daha vermişler. şapkaları çok hoşuna gitmiş. şu ücgen gibi oluyo ya onlardanmış. sanırım bugünde fotoğraf çekiniceklermiş yaka kartları için falan. Usta birliğinde yerleri sınava göre belli olucakmış. ilk sınavları atış eğitimindendi. 90 almış çok sevindim. bu %20 etkiliyomuş. yanlış anlamadıysam bütün sınavlar sonunda 1. olan gideceği yeri kendi seçicekmiş öyle dedi ama sonradan 124 kişi içinden ilk 11 kişiye verilcekmiş o hak falan dedi.o yüzden tam emin olamadım. Yemin törenleri de ayın 30undaymış. Bende diyorum keşke pazara falan alsalar diye. Gitmeyi çok istiyorum. umarım bi sorun çıkmazda gidebilirim. onu böyle bi gününde yalnız bırakmak istemiyorum. Gerçi babamdan nasıl izin alıcam hiç bilmiyorum.

inşallah bizde alışırız en yakın zamanda ama onsuz çok zor :KK43: benimkide sim kartını götürdü yanına teli nerden bulcak artık birazda riskli orda.benimkide havacı ama karada kalcakmış şapkalarımızın ortası mavi olacaktı demişti bakalım artık. hayırlı şafaklar
lalli canim insallah senin askerinde bugun arar ya:KK43:((aramadi di mi hala?

yok canım aramadı hala en son perşembe gecesi askerdeyken aramıştı çok konuşamamıştık bekleyenler var demişti :KK43:

Sanırım aramadı endişe etme,saat 5 ten sonra daha rahat oluyorlarmış,ankesorlu telefonlardan daha rahat arar,anca kayıt işlemleri yatağına dolabına yerleş filan bugün arar umarım..ararsa da ordaki sbt telefonun numarasını sen alırsın sen ararsın,endişe etmeni çok anlıyorum ama bir kere konuşsan çok rahatlıyacaksın..inş arayacaktır..

ankesörlü telden bi kere aradı kaydettim ama aramak istemiyorum komutanlarını ortamını bilmediğim için onun aramasını bekliyorum canım:KK43: evet bende sizin gibi ne yaptığını nasıl olduğunu öğrensem dünyalar benim olacak :KK43:

ankesörlü telden bi kere aradı kaydettim ama aramak istemiyorum komutanlarını ortamını bilmediğim için onun aramasını bekliyorum canım:KK43: evet bende sizin gibi ne yaptığını nasıl olduğunu öğrensem dünyalar benim olacak :KK43:

Canım arasanda ulaşamazsın zaten,çünkü bahçededir belki ankesörlüler..bir daha arayınca koğuşta binalarında bulunan sabit telefonun numarasını alırsan daha iyi olur..

Canım arasanda ulaşamazsın zaten,çünkü bahçededir belki ankesörlüler..bir daha arayınca koğuşta binalarında bulunan sabit telefonun numarasını alırsan daha iyi olur..

inşallah arar,gitmeden önce sana arayıp veririm demişti offf off:/

benn sordum canım sabıt bı telefon varmı ulaşabılcegım dedım yok malesef dedı onun aramasını beklıyorum numarayı bende kaydettım ama aramaya cesaret edemedım

X