345. Dönemde Eşi, Nişanlısı, Sevgilisi Askere Gidecek Olanlar

hep sibel can'ın üşüyorum şarkısını dinliyorum
Yine sensiz
Yine yalnız
Yine tutsak
Kör akşamlar
Avucumda son mektubun
Dudaklarım hep seni
Seni sorar

bu sözleri beni beter yapıyor hem ağlıyorum hem dinliyorum :KK43:

Son düzenleme:
bende böyle yazıyorum o gün yaptıklarımı ona neler hissettiklerimi,yaşadıklarımı yazıyorum.Geldiğinde ona vercem beraber okucaz kesin güler bana :KK9:

kızlar inşallah bugün askerim arar ruh gibi oldum ağlayacak gözyaşım kalmadı :KK14:

Canım ne kadar üzme kendini desemde biliyorum omuyo. hele bi de sizin sevdikleriniz teslim olalı 2 gün oldu sanırım. Başlarda daha zor oluyo. Benim sevgilim ayın 3ünde teslim olduğu için biraz biraz alışmaya başladım. Tabi beni teselli eden tek şey telefonunun da yanında olması. arayamasa da günde 1-2 mesajını alınca rahatlıyorum. Dün hiç ses seda çıkmayınca bende çok merak etmiştim. Napıyo acaba şimdi ya telefonu yakalttıysa ve ceza aldıysa falan diye içim içimi yiyodu. sonra bi mesajını aldım hemen rahatladım. canım benim kartı bitmiş almak için kantine 2 kez gitmiş ama kapalıymış alamamış derken bi baktım aradı arkasından. 17dk. konuşmuşuz nasıl geçti anlamadım. bana o kadar kısa geldiki.
Dün tören kıyafetlerini vermişler. Havacı olduğu için lacivertmiş giyecekleri kıyafetler. Ardından normalde de giyecekleri 2 kat kıyafet daha vermişler. şapkaları çok hoşuna gitmiş. şu ücgen gibi oluyo ya onlardanmış. sanırım bugünde fotoğraf çekiniceklermiş yaka kartları için falan. Usta birliğinde yerleri sınava göre belli olucakmış. ilk sınavları atış eğitimindendi. 90 almış çok sevindim. bu %20 etkiliyomuş. yanlış anlamadıysam bütün sınavlar sonunda 1. olan gideceği yeri kendi seçicekmiş öyle dedi ama sonradan 124 kişi içinden ilk 11 kişiye verilcekmiş o hak falan dedi.o yüzden tam emin olamadım. Yemin törenleri de ayın 30undaymış. Bende diyorum keşke pazara falan alsalar diye. Gitmeyi çok istiyorum. umarım bi sorun çıkmazda gidebilirim. onu böyle bi gününde yalnız bırakmak istemiyorum. Gerçi babamdan nasıl izin alıcam hiç bilmiyorum.

hep sibel can'ın üşüyorum şarkısını dinliyorum
Yine sensiz
Yine yalnız
Yine tutsak
Kör akşamlar
Avucumda son mektubun
Dudaklarım hep seni
Seni sorar

bu sözleri beni beter yapıyor hem ağlıyorum hem dinliyorum :KK43:

Sanırım aramadı endişe etme,saat 5 ten sonra daha rahat oluyorlarmış,ankesorlu telefonlardan daha rahat arar,anca kayıt işlemleri yatağına dolabına yerleş filan bugün arar umarım..ararsa da ordaki sbt telefonun numarasını sen alırsın sen ararsın,endişe etmeni çok anlıyorum ama bir kere konuşsan çok rahatlıyacaksın..inş arayacaktır..

ya kızlar benim eşim durmadan yemekler çok kötü,kahvaltıda birşey yok aç kalıyorum,tabldotlar köpüklü ve kirli oluyo çünkü askerler yıkıyo falan diye durmadan yakınıo.sizinkilerde böyle şeyler söylüyo mu ya :KK43: ben bu duruma çok üzülüyorum ama ya.

ya kızlar benim eşim durmadan yemekler çok kötü,kahvaltıda birşey yok aç kalıyorum,tabldotlar köpüklü ve kirli oluyo çünkü askerler yıkıyo falan diye durmadan yakınıo.sizinkilerde böyle şeyler söylüyo mu ya :KK43: ben bu duruma çok üzülüyorum ama ya.

Evet canım inan askeriyenin her yeri aynı..dün gece konuştuk yemeğe önde bayrak bir sürü kişi sırayla gitmişler yemekler çok kötüydü dedi.kantinde yemelerine de izin vermemişler..çocuğun sıra beklemekten beli kopmuş..Ben bugün hiç konuşamadım..bin defa telefonuma baktım:KK43:(( senin sevgilin nerde canım ??

sev_fa ne yaptın canım eşin arayabildi mi bugün?benim ki bir sabah yedi de aradı o kadar,

Ah böyle duyuca inan çok üzülüyorum tatlım ya :KK43:
Çok şükür benimkinin hiç öyle bi şikayeti yoktu. Yerinden yerine değişiyo sanırım.

Evet aynı şeyleri bende duyuyorum bi suya sokuyolar ardından iki köpüklüyo cıkarıyolar bi sonraki yemekte öncesinde ne varsa tabldotlarda görünüyo diyor. Kantinden tost fln alıp yiyormuş pek de titizdir normalde ama alışıcaklar üzülücemiz sey bu olsun. Buarada bu sabah aradı fotoğraf cekiyolardı sabah sıra ona gelince kapattı. Yemin törenine gidince orda kalmayı düşünüyrz biz evci cıkabilicekse nerde kalınır biliyormusnz oraya yakın? Oteller var ama dolar mı ki? Öğretmenevlerinden birini aradım baya güzeldi ama dolu dediler direkt.

Evet aynı şeyleri bende duyuyorum bi suya sokuyolar ardından iki köpüklüyo cıkarıyolar bi sonraki yemekte öncesinde ne varsa tabldotlarda görünüyo diyor. Kantinden tost fln alıp yiyormuş pek de titizdir normalde ama alışıcaklar üzülücemiz sey bu olsun. Buarada bu sabah aradı fotoğraf cekiyolardı sabah sıra ona gelince kapattı. Yemin törenine gidince orda kalmayı düşünüyrz biz evci cıkabilicekse nerde kalınır biliyormusnz oraya yakın? Oteller var ama dolar mı ki? Öğretmenevlerinden birini aradım baya güzeldi ama dolu dediler direkt.

yemin töreninden sonra gideceği yere göre izin veriyolarmış canım ama herkesin aynımı bilmiorum. mesela doğu çıktıysa 2 günmüş. çünkü 15 gün kadar eğitim alıcaklarmış onlar özel. sonrasında 15 gün izin olucakmış. ama diğer yerler olunca törenden sonra 15 günmüş bu izin. tabi gidicekleri yerler değişmediyse acemilikte yaptıkları şehir çıktıysa yine 2 gün içinde teslim olmaları gerekiyomuş.

ya tam gününü de bilmiyoruz ki ona göre otelde yer ayırtsak falan.

Evet tam günü belli diil bir de yeminden sonra acemilik bitmiycekmiş anladığım kadarıyla cünkü yemin töreninden sonra 3 hafta daha burda kalıcaz dedi.

X