33+2 de kasıkta ve belde adet sancısı gibi ağrılar

wetw

Mucizenin annesi
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2009
413
4
49
33+2 haftalık hamileyim. Son 10 gündür düzenli olmayan kasık ve bel bölgemde sanki adet sancısı gibi ağrılarım oluyor. Bunlar Nedir? Bu arada yalancı kasılma dedikleri konuyu araştırdım ama yalancı kasılmalarda ağrı olmazmış. Benim gibi olan arkadaşlar ya da konuyla ilgili bilgisi olanlar yardıncı olurlarsa çok sevinirim.:sinifsinif:

Canim yaa gecmis olsun seninle cok ortak yanlarimiz var sanirim hamilelikte...Diger topigede yazarkens eni gordum yine..Bendede baya bir sanci var ustelik oyle kucumsenecek gibi degil...Belim haric karnimdan taaa son noktaya kadar inan..Persembeyi bekliyim diyorum ya hayirlisi bakalim..Yakin olmasa randevum giderdim simdiyede iste....

Selam şekerim...
Ay evet ne çok yanımız benzeşiyor seninle..Şekerimde dengesizleşmeye başladı. Diyete devam ediyorum ama sanırım diyetle olmayacak inüsülüne geçilecek. Bu ağrı sanki adet olacakmışım gibi his veriyor. Perşembe gideceksen gittikten sonra bana bilgi verir misin? Benimde ayın 22 'sinde randevum. Bugün 2 kez oldu. Dün akşam da oldu. Birde benim karnım çok aşağıda, herkes akşama sabaha doğuracakmış gibi halim olduğunu söylüyor. Oysa beklenen doğum tarihi 28 ağustos, 24 gibi sezeryan olurum diye konuştuk doktorla.Senin de karnın benim gibi aşağıda mı?

o ağrılar bende de çok oluyo. doktor normal demişti geçen hafta. ağrılar sonrasında bebek hareket etmezse karnın sertleşirse hemen gel demişti.

merhaba , bende 33+5 günlük hamileyim...muhtemelen 27 ağustosta doğum yapacağım...dün doktor kontolüm vardı...aynı ağrılar bende de mevcuttu...sanki her an adet olacakmışım gibi bi ağrı bel ve karın çevremde, boşluklarımda...doktoruma bahsettim ve idrar testi istedi..yaptık ve idrar yollarında enfeksiyon varmış...tek kullanımlık ilaç verdi...yani yalancı kasılma değilmiş...ayrıca bende çok aşağıda taşıyorum ve herkes banada doğum yakın diyip duruyordu, bunuda sordum doktoruma ve herkesin yapısı farklıdır, herkes farklı taşır , erken doğum riskin yok dedi ve rahatladım...inşallah aydınlatmışımdır az da olsa ...

Benim seker Allahtan iyi gidiyor dikkatte ediyorum ama arada kucuk kacamaklar yapiyorum..Haftada iki gun olcum iki hafta sonrada degerlerimi vericem..Karnima gelince benimde biraz asagida babegim..Agrilar adetten daha fazla bende..Hatta artik ev isi falan bile yapamiyorum ben yuruyemiyorum bile dogru durust....Butun gun yatiyorum o halde bile sancim oluyor..Birgun fazla kalmasi bile benim için kar diye dusunuyorum karnimda daha 31 haftaligiz cunki..Ben daha once iki hamilelikte gecirdim ama boyle hiç olmadim..Persembeyi iple cekiyorum gidip konusucam bu sancilarin pek normal hali olmadigini..Sana mutlaka bildiririm burdan...Ecografi yapicak hatta detayli bilgi verir umarim...Senin ilk oldugundan sezeryan olacak sanirim...Benimkiler normal oldugundan bunuda normal yapicaz insallah aksilik olmazsa...Banada sekerden dolayi buyurse erken yapariz dogumu dediginde bende sezeryan mi diye sormustum..Bana hayir tetikliyicem dedi dogumu (rahimdeki tikac diyim ) acicam dedi..Bunu daha oncede duymustum arkadasima yapmis doktoru..Neden sana oyle birsey teklif etmeden sezeryan dediler ki...?

canımm bende 33+3ümbendede aynenn belim ve kasığımda ağrılar varr doktorummgayet normal endişelenmeyin dedi doğuma haırlıomus rahim kendini ondan öle oluyuomuss

cnm normal bunlar
işte yalancı kasılma dedikleri bu şeker
yalancı doğum sancısı çekiyorsun yalnız bunlar düzenli değil
düzenli olduğu zaman hemen dr.a haber ver cnm
Allah kurtasın inş.

bende de oluyo canım, çok sık olmasa da bu son zamanlarda hissediyorum bende böyle sancılar. ama kasılmalarım çok oluyo. ama kasılmalarım ağrılı oluyor

Arkadaşlar ben kasılmayı nasıl anlıyacağım? Ben hiç kasılma hissetmedim, nasıl birşey tarif edebilir misiniz? Ben sadece bel ve yumurtalık taraflarımda adet sancısı gibi sancılar hissediyorum. Bu sabah işe gelirken yürümekte zorluk çektim.

evet canım benim ilk bebeğim. Mucize bebeğim hatta. Çünkü tüp bebekten başka yolla bebeğimizin olması imkansız denmişti. İlk 3 ay düşük riskim vardı, 4 aylıkken su gelmesi olayı yaşadım 1 ay çok sıkıntı çektim ve şükür Allah'ıma atlattım. 6. ayda şeker çıktı. Bebeğimi hiçbir şekilde normal doğumla riske atmak istemediğim için sezeryanı ben istedim. Normal doğum yapabilecek bi psikolojim yok, kendimi hep sezeryana hazırladım.

Anladim canim...Allah saglikla kucagina almayi asip etsin insallah..Az kalmis zaten...:)))Insallah kucagina aldigin gun resimlerinide paylastigin gunu goruruz burdan...

canım hala çalışıyo musun? bence artık işe ara verip dinlenmen lazım. o yüzden de olabilir ağrıların.
kasılmaya gelince; bi anda rahminde bi toplanma hissediyosun. sertleşiyo aniden. bu kasılma oluyo. ilk zamanlar bende bunun kasılma olduğunu anlamamıştım ama sonra araştırınca bunun kasılma olduğunu öğrendim.

evet canım çalışıyorum. 37. Haftaya kadar çalışabilir raporu aldım. 31 temmuza kadar çalışacağım. Bebekte irileşti, o şekilde karnımda sertleşmeler oluyor ama ben bi acı falan hissetmiyorum, bebeğin dizleri olduğunu düşünüyordum.Çalışan var mı aranızda?

Merhaba..Ben bugun kontrole gittim ecografi için bebegimiz cok sukur iyi 2 kilo 100 gram olmus..Gidince sancilarimdan bahsettim once normal oldugunu bebeginde iri oldugunu karnimin buyudugunu soyledi ama ben daha once iki hamilelik gecirdigim için yinede cidiye alip bir monotoringe baglayalim dedi..Dogum haneye cikip monotoring yaptik ve orda sancilarimin oldugunu gorduk..Sonra beni baska odaya alip kasilmalari onlemek için igne yaptilar ve yeniden monotoringe baglayip yarim saat takip ettiler..Azaldigi için eve yolladi ama eger yine olursa hastaneye gidip yine monotorig yaptirmami soyledi..Ustelik 1 parmakta aciklik varmis rahimde...Evde yatip dinlenmemide soyledi bende oyle yapiyorum simdilik ama baya moralim bozuldu..Insallah erken dogum olmaz daha cok kucuk cunki bebegim..Size diyecegim kendinize dikkat edin sancilar konusunda...Doktora sormaktan konusmaktan cekinmeyin...

wetw'cim, ben kasılmalara ağrılı oluyo derken yanlış yazmışım, ağrılı olmuyor yazacaktım :)) dediğin gibi aynı ilk seferde bende öyle dizi, kafası falan sanıyodum, sonra baktım ki onlar kasılmaymış, ama ağrı ya da acı olmuyor dediğin gibi, bildiğim kadarıyla doğum yaklaştıkça kasılmalar ağrılı olmaya başlıyo.
birde ben bişey merak ettim. bana dr. dedi 3 ağustostan sonra beklemeye başla her an gelebilir dedi. şu anda 33+2 yim. sizce de erken değilmi 3 ağustos??

erken canım yaaa... ama 36 dolduktan sonra aslında kalan süreyi fazladan içerde geçirirmiş bebek, öyle okumuştum. Ben 33+4 üm bugün ki ben ağustosun 24 gibi bekliyorum senin için 3 ağustos erken bence. Çarşamba günü doktora gideceğim ve tüm aklımdakileri soracağım..

canım kasılmanın en büyük belirtisi karnının bir tarafı değilde komple sertleşiyor olmasıdır
ve bu sertleşme esnasında kasıklarında ağrı olabilirde olmayabilirde ama nefesin yani boğazında sanki bir düğüm var hissi olur bende ve ablamda böyle oluyo ben şuanda34. haftayı bitirdim ama hiç ağrılı kasılmam olmadı
kasılma harici ağrım oldu kasıklarımda ve belimde ama geçti
madem doktoruna gidiceksin mutlaka bilgilendir magnezyum verebilir birde nereyeve hangi doktora gidiyosun canım

Sezen ikimizde aynı aytalarda ve kocaelindeyiz. Sen hangi doktora gidiyorsun? Doğumu nerde ve ne nasıl yapmayı düşünüyorsun? Komple sertleşme hissetmedim. karnımda sivrilme oluyor bazen. Ağrılı falan değil. Ama son bir haftada zamansız olmak üzere (gece yarısı, gün içi , yürürken) adet olacakmışım gibi yumurtalık ve belimde ağrı oluyor. Hatta geçen gece bu ağrıdan uykumdan uyandım. Çarşamba günü gittiğimde magnezyum isteyeceğim.Benim doğum ağustosun 24 ü falan ve sezeryan olacak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…