33+2 de kasıkta ve belde adet sancısı gibi ağrılar

sezen bak burdasın işte...
biz farklı forum konularında senle konuşup duruyoruz. zemuszemus

altınbaşak nevresim takımıyla ilgili yazımı görmüş olman lazım..

Sezen ikimizde aynı aytalarda ve kocaelindeyiz. Sen hangi doktora gidiyorsun? Doğumu nerde ve ne nasıl yapmayı düşünüyorsun? Komple sertleşme hissetmedim. karnımda sivrilme oluyor bazen. Ağrılı falan değil. Ama son bir haftada zamansız olmak üzere (gece yarısı, gün içi , yürürken) adet olacakmışım gibi yumurtalık ve belimde ağrı oluyor. Hatta geçen gece bu ağrıdan uykumdan uyandım. Çarşamba günü gittiğimde magnezyum isteyeceğim.Benim doğum ağustosun 24 ü falan ve sezeryan olacak.

canım ben akademiye gidiyorum nuri beyin hastasıyım inşallah normal olucak doğumum 29 agustosta taö 40 haftam doluyo doktorum kabaca doğum için 30 agustos dedi tabi bellide olmaz erkende gelebilir gecde kısmet
sen kime gidiyosun

evet kader buluşturuyo :))

Son düzenleme:
Canım ben de konakta erkan beye gidiyorum. Benimde kızımın 40. haftası 30 ağustosta doluyor ama benimki sezeryan olacak o yüzden 20 sinden sonra karar verilecek hangi gün olacağına. Benim aklımda hep 24 takılı. Sağlıkla doğsun da. Bende gestasyonel diabet oldu, o yüzden biraz sıkıntılı geçiriyorum hamileliği. ılk 3 ay düşük tehlikesi, sonra 4. ayda erken su gelmesi derken 6 . ayda şeker yüklemesinde şeker çıktı. 2 aydır diyet yapıyorum. son 1 ayım kaldı ve çok zorlanıyorum ve yoruldum artık. ılk aylar mide bulantısından bişey yiyemedim. Sonra şeker çıktı istesem de yiyemez oldum. Birde sıcaklar, üstüne üstlük çalışıyorum. ılk bebeğim, tüp bebek için hazırlanırken süpriz yaptı bize. Normal doğumda bebeğe bi zarar veririm diye korktuğumda sezeryana odaklandım en başından beri. Erken doğum ve beklenmedik bişeyler olmazsa sezeryanla dünyaya getireeğim.

Bu arada ben akşam aldığım uyku setinin fotosunu çekerim, aldığım nevresimin de. Doğum çantamı da hazırladım ve sabuntozu ile yıkadım bebeğin ve kendi eşyalarımı. Fakat geçen gün carrefourdan dalin sıvı çamaşır deterjanı aldım. 12 lira küsürlü bişeydi. Diğer çamaşırlarını bunla yıkıcam. pişik kremi hem sebamedin hem niveanın aldım. Sebamed 100 ml özdilekte 14,50 TL, nivea 100 ml 9,00-TL çakmak market. Nıveanın pudrasını aldım 8 yada 9 liraydı. Yine niveanın bebe yağını aldım 9 TL idi. Bu tarz ürünlerde çakmak marketi tavsiye ederim. Bebek bezlerinde real ve migros çok pahalı. Carrefour daha uygun. Bu arada Prima sarı yenidoğan 66 'lı çocuk bezi Bim de de Carrefourda da aynı fiyat. 17,50 civarı.

anladım canım oldukça sorunlu geçmiş
benimde herşey yolunda giderken rahm ağzımda kısalma oldugunu öğrendik erken doğum tehlikesi ile i doktorum istirashat verdi bebeğin akciğer gelişimi için iğneler ilaçlar vs.
sonrasında sancım oldu doğuruyorum diye çok korktunmm çünkü daha 6 aylıktı ama öğrendikki sağ böbreğim büyüme yapıyomuş buda sancıya neden oluyomuş neyseki bu haftalara kadar sağsalim geldik dün ilk kez çamaşırımda ıslaklık gördüm bariz bi ıslaklıktı ama daha gelmedi başlık açtım bu bölüme bilmem gördümü şimdide bu ıslaklık ya devam ederse diye korkuyorum çünkü suyum azalır ve sezeryana alırlar ben normale çok alıştırdım kendimi

Geçmiş olsun canım..
Su gelmesi olayını ben 4-4,5 aylıkken yaşadım. Tabi o zamanlar 15 haftalıktı. Birden çamaçırımın su gibi ıslandığını farkettim. doktoru aradım hemen. O da vakit kaybetmeden gelmemi söyledi. Turnusollu kağıtla test yaptılar, kağıdın rengi değişti. Bebeğimi kaybedebilme ihtimalim olduğu söylendi. 15 gün kadar hiç kalkmamacasına yattım, 1 ay boyunca antibiyotik kullandım. Ve hala benimle beraber. Böyle bir değişiklik yaşadığında bence hemen doktorunla irtibata geçmelisin. Çünkü herkesin yaşadığı kendi şansına hastır. Benzerlikler olabilir de olmayabilir de. Kulaklarını tıkaman gereken yerde tıkamalısın kim ne derse desin. Ben öyle yaptım. O dönemde bir başka doktora Prof. semih özerene de gittim. ıki doktorla devam ettim anlayacağın.
bebeğinin hareketlerine çok dikkat et canım. Bizim klavuzumuz bebişlerin hareketleri. Ben odaklanmış durumdayım kızımın hareketlerine.

X