3. Yarisma Duyurusu : ''Akrostiş Şiir'' Yarışması

UzmaN

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2007
5.078
11
Arkadaşlar 3. yarışma ''Akrostiş Şiir'' kategorisinde olacaktır..
Akrostiş şiir,verilen bir isim yada cümleye,baş harflerini değiştirmeden şiir yazmaktır..Örneğin;

Ş ule bir delidir
U yuz bir KK üyesidir
L ahana kokar mutfağı
E mme sevgiyle çarpar kalp kapağı.... de görüldüğü gibi,başharflerin yukarıdan aşağıya,anlamlı bir kelime yada cümle oluşturacak şekilde yazılan şiirlerdir..

Şimdi sizlere ''Kadınlar Kulübü'' cümlesini veriyorum ve baş harfleine göre şiir yazmanızı istiyorum...

Başvurular başlamıştır..Akrostiş şiirlerinizi,

yarisma@kadinlarkulubu.com adresine göndermeniz rica olunur...

daha önce şiir bölümünde yazılmıştı kadınlar kulubu adına ordakilere bi göz atında sonra patron gibi elenmesin daha önce orda yazanlar :Roflol:

daha önce şiir bölümünde yazılmıştı kadınlar kulubu adına ordakilere bi göz atında sonra patron gibi elenmesin daha önce orda yazanlar :Roflol:

Zaten yarışma kuralları belirlendi..Onuda yapışkan yapacağız..Kurallara uymayanlar yarışma dışı kalacak..
Ben ikazımı yapayımda sonra bu nerden çıktı denmesin conemmmmjeyyar

Anında yazdım ama gönderemem hiç güzel olmadı millet üstüme güler:))ben oy vereyim en iyisia.sa.s

ya bence başlık kk zorunlu deilde serbest olsaydı çok daha güzel olurdu höfffff

Ordaki örneklerden esinlenme de olabilir bu durumdaCADIARZUCADIARZU
Yarışmasan önce ordaki örnekler kaldırılsa mıydı acabaCADIARZU

Katılıyorum...

Çünkü şiir ısmarlama yazılmaz ki.. İçten gelmeli...

Zor bir yarışmaya benziyor...CADIARZU

Arkadaşlar bu normal şiir değil ki zaten?Yani çok çok duygu seline gerek yok!Daha doğrusu aşk,hasret yada ne bileyim gurbet konulu şiir değil ki!Zorunlu olan sadece ilk harfler..Kadınlar Kulübü'nün ilk harflerini alacaksınız,geri kalanında ne isterseniz yazın..İster komik,ister duygusal yani..

Ayrıca yarışmaya katılacak adaylar,çalışmalarını bana gönderirken lütfen nicklerini eklemeyi unutmasınlar..

Yok Şulecim ben almıyayım. Yapamam o kadarını ben...Duygu kadınıyım ben ayol!kafamçokkarıştı

Oy kullanan kişi olmayı tercih ediyorum..şutarafagitti

ay katılsammı ki acaba CADIARZU şiir yazmayı da hiç beceremem ama..neyse ben bi düşüneyim en iyisiCADIARZU

peki diğer yarışmalara katılanlar bu yarışmayada katıla biliyormu acaba şulecim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…