3 buçuk aylık bebeğim hiçbir şeyden mutlu olmuyor

Canım kısmen bende aynı durumdayim bu kadar yıpranma sebebimiz tek olmak. Çünkü Bebeğim ihtiyaçları sürekli olan bişey ve bı tane sinir sistemi buna dayanamayabiliyor üstüne yorgunluk stres eklenince işin içinde bazen çıkılmiyor. Bebeğim ağlarken ya da uyumadigi zamanlarda benimde çocuk gibi agladigim zamanlar oldu. Uykusu çok hassas sallıyorum uyuyor yerine koyuyorum uyanıyor Basa dönüyoruz gaz ve sindirim problemi var bazen napsam fayda etmiyor falan. Ekrani uzmanlarda onermiyor. Her bebek farklı oluyor inşallah bı an önce düzene girer. Ama yalnız değilsin emin ol bizim gibi zorluk çeken bı sürü anne var. Bı doktora göster istersen gelişimi nasıl onlar bı problem görecek mi uzman gözüyle bakılsa daha sağlıklı olur sanki

İlk 3 ay bende tüketmedim doktorumuz 3. Ay kontrolünde artık açmaya başla dedi pişmiş şekilde tüketiuorum ama hala peynir yoğurt süt şeklinde cesaret edip yiyemedim. Gerçekten çok değişik bir bebek benimki yüzüstünü de sevmiyor biraz yatıyor sonra sinirleniyor bağırıyor. Sallanmayi seviyor sallanarak uyuyor oda beni yoruyor. Umarım ileride sefasını süreriz

Mantıklı ama benimki temas etmeyi seviyor sanırım bazen tam uyutup odadan çıkayım diyorum hissediyor mu ne bı çığlık kopuyor işlem başarısız diyorum valla artık ekmek arası falan yapmak zorunda kalıyorum ya da ayakustu yiyorum yoksa cidden aç kalıyordum kız bebek bakmak zor işmiş peş peşe doğum yapanlari tebrik ediyorum

Müge anlı da tebrik ediyor

Öncelikle sakin olun. Bebekler özelikle ilk cocuklar genelde böyle olur. Animasyon açmayın izlemesin. Ama bol bol dinlesin.
Bebeğiniz mutludur. Siz mutsuz olduğunuz için size öyle geliyordur. Bebekler bağırmaktan başka bir iletişim yöntemini bilmiyorlar. O yüzden kendinizi hirpalamayin. Bol bol dışarıya çıkın. Bebek arabasında Bebekler daha mutlu olur uyur.
Siz de o arada dinlenirsiniz. Yürüyüş cok iyi geliyor. Uykulara gelince her bebek farklı. Ama rutin oturtmaya çalışın. Özelikle gece uykuları için akşam 7-8 gibi yataginda yatırın. Gece uyandığında odadan çıkmayın tekrar aynı yerde uyumasını bekleyin.
Zamanla siz ona oda size alışacak. Zamanın tadını çıkarın.

Evet çok yorgunum mental olarak bitik durumdayım. Ne hayal ettiysem hiç birini yapamadım yetersizlik hissi bakamıyorum kafası beni artık bitirdi. Artık ağladığında ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. Emziğe de alışması nadir tutuyor iki üç dk emip atıyor. Memeyi öfkesinden almıyor diye düşünüyorum. Önceden memede sakinleşirdi ama 3. Ay atağından sonra meme de kucakta sakinleştirmiyor. Uykuya da sallayarak geçiş yapıyor sadece. Çok hareketli sallamak bile en az yarım saatte etki gösteriyor yani nerden baksanız nerden tutsanız elimde kalıyor

Ne temizlik ne yemek hak getire zaten. Kendime ait tek bir zaman bile yok o uyuyunca zaten bende yorgunluktan kayıyorum. Rahat hayata alıştıktan sonra bu yeni hayat baya bir zorluyor her anlamda

Dışarıya çıkma bir kaç denemede başarısız olunca cesaret edemiyorum durmayacak ağlayacak diye bazen eşimle çıkarıyoruz onda da zaten sonu hüsran bitiyor gülerim ağlanacak halime misali. Gece uykularını baya yoluna soktum aslında sadece desteksiz uykuya geçme işi kaldı benim asıl sorunum gündüz genelde 1 yada 2 uyku yapıyor geriye uyanık çok zaman kalıyor ve o zamanda oyalayamıyorum bir yerde kontrolden çıkıyor defalarca uyutmaya çalışıyorum işte bir ya da iki deneme başarılı olabiliyor

Ah tam olarak dediğiniz gibi uykular, sindirim vs. Aslında 3 farklı doktora götürdüm diyetler damlalar her yolu denedim ama pek değişen birşey olmadı. Zaten doktorlar da normal diyor zaten onlara göre herşey normal. Gelişimsel olarak gayet iyi gidiyor yani ölçümler vs herşey ayına uygun ne sarılık ne pamukçuk ne pişik hiçbir şey yaşamadık bu zamana kadar. Ama doğduğu gün dahil hep ağlak bir bebek yani normalin üstünde bir ağlama yoksa bebek bu elbet ağlayacak tabi ama benim ki biraz abartıyor. Doğal olarak bende kontrolü yitirmiş durumdayım

Aylık kontrollerinde kilo alımı iyi aslında hatta ben ilk ay mama da vermiştim doktorumuz gerek yok deyip kesmişti ama bilemiyorum rota aşısı etkiler mi acaba ama olalı 15 gün oldu
Bizimkinin de aylık kontrollerinde normal çıkıyordu.
Bebeğinizin ayına göre de 2 saat uyanık kalması biraz fazla
O aylarda uyku perdesi en fazla 1.5 saatti diye hatırlıyorum.
İnternetten en fazla kaç saat ayakta kalabileceğine bir bakım isterseniz
Ama dediğim gibi çoğu belirtimiz aynı
Bir kere mama ile besleyerek bir yatırın uyku saatini kaçırmadan, gözlemleyin.
Benimkinin karnı doyunca uykusu da düzelmişti.

Benim kızım 11 aylık nerdeyse. Hala 2 uykuda
3 uykudan düşeli nerdeyse 1.5 ay falan oldu.
Sizin bebeğiniz daha çok küçük 2 uyku onun için çok az.
Gündüz uyku saatlerini düzeltmeniz lazım

İnanın çok deniyorum 6-7 belki bazen daha fazla defa uyku denemesi yapıyoruz ama 2 uyku çok çok nadir 3 uyku yaptığı. Bu iki uykuyu bile öpüp başıma koyuyorum yeni doğduğunda tek uykuyla günü bitirir 8-8 buçuk gibi gece uykusuna geçerdi. Hatta onunla ilgili bir konuda açmıştım kaç günlüktü hatırlamıyorum ama 1 aylık yoktu yani.

dr unuz alerji diyetini aç demiş ama belki bebeğiniz buna hazır değil ayrıca bu alerjide çaprazlama gibi bişey vardı işte süt ürünleriyle yumurta tavuk falanda etkiliyordu diye hatırlıyorum benim yeğenimde alerjikti ve anlattığınız gibi uyuması falan yoktu neredeyse ne zaman kardeşim yemesini düzenledi bebeğin uykuları daha düzenli olmaya başladı. bebeğe alerjik bebek maması vermeye başladı falan öyle öyle biraz geçti. siz yine bir deneyin hem normal mamayla aç kalmadığından emin olun hemde alerji için diyete dikkat edin.
ayrıca 6 ayda düzelmiyor 6. aydan bildiriyorum büyüdükçe memnuniyetsizlikleri artabiliyor. akılları ermeye başladıkça canları falan sıkılıyor oyalamak daha zor oluyor kendinizi öyle ayarlayıp hayal kırıklığı yaşamayın diye yazdım bunuda korkutmak için değil

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…