3 buçuk aylık bebeğim hiçbir şeyden mutlu olmuyor

Maalesef durmuyor hatta sünnetini bile erken yaptırdık bazen yıkanıklık oluyormuş bebekler bu yüzden huzursuz oluyormuş diye ama yinede tahlil yaptırtayım ne olur ne olmaz

Kimyon ve naneyi dene ćok faydasını göreceksin ben 3 çocuğumada günde 4 5 defa veriyodum gaz olmasın diye her yediğim şeye kendi tabağıma Kimyon koyuyordum rezene çayı bi de nurse Harvey bitkisel gaz damlası kullanmıştım sancısı gazı vardır mutlaka

Evet evet çok gazlı bir bebekti hala var ama eskisi kadar değil çok damla kullandım hala daha da kullanıyorum ama kimyonu da deneyeyim belki o daha çok rahatlatır tülbentle mi süzeyim sanki çay süzgecinden kimyon pek süzülmez gibi düşündüm

Evet tülbent kullan ılık olsun nanede biraz koy karın ağrısı varsa iyi gelir

Merak etme düzene giricek ama bu sefer istekleri articak o yüzden anne olmak birçok şeyden feragat etmek demek sabırlı olalım İnşallah bende olucam

Güzel demişsiniz ama durmayan bebek durmuyor işte. Pusette benim oğlumun durması 10 dakika kadarne iş yapabilirim ki o sürede.

O hissi biliyorum tek değilim bee diyor insan benim bebeğimde emzik tutmadı alıştıramadık ne yapmakta. Gündüz beşiği kabul ediyorsa yine iyi :) kıvama gelecek merak etmeyin öyle böyle geçireceğiz bugünleri de. Aynı söylenmelere kadar öyle sinirli sinirli söyleniyor ki sanki racon kesiyor. Çok komiğime gidiyor biraz daha büyüyecekler bugünleri unutacağız. Ağlarken sakin kalırsanız çoğu sorunu çözdünüz demektir zaten. Sizin sakinliğinizle sakinler inşallah

Canım kadın arkadaşım, canım anne arkadaşım. Biliyorum çok zorlanıyorsun. keşke elimden gelse de dindirebilsem sıkıntıni. Ama naçizane birkaç öneri de benden gelsin. Anlattığın her şeyi, belki bin beterini, ben de yaşadım. Hem de ikiz çocuklarım. İkisi de her saat ağlıyorlardi ama istisnasız her saat. Birkaç konu açmıştım kayınvalide evine gittim diye. Orda hem çocuklar hem de kendi evimde olmamak beni daha beter strese soktu sanırım berbat bir hal aldı ve kayınvalide hep ben bunlar gibi çocuk görmedim bunlar normal değil deyip duruyor küfürler ediyordu. Ben daha çok korktum. Herkese sorardım ne zaman bitti diye. Ağlayarak annemi ablalarımı arardım bana bir tarih verin diye. 3 aylık oldukları gün yola çıktım annemlere. Orda benim stresim bir nebze yalnızca bir nebze azaldı. Kizimdaki değişimi görmeniz lazımdı. Hemen bir sonraki gün uysal sabaha kadar uyuyan yalnızca bezini değiştir, karnını doyur olan bebeklere döndü. Maalesef oğlan için aynı şeyi söyleyemeyecegim o hala deli gibi ağlıyordu hem de böyle kafasını sallaya sallaya gücü olsa bizi parçalayacak öyle ağlıyordu. Mosmor kıpkırmızı. Evde ne kadar insan varsa kucaklarına alır susturmaya çalışırlardı ama katiyen susmazdi. Kabus gibiydi. 4 aylık olunca bir büyük ablama gittim ablam ikisiyle de o kadar güzel ilginiyordu öyle sevecendi ki oğlumdaki ilk değişim orda başladı. Çünkü ablam böyle olunca ben de rahatladım. Ama yine ağlamaları azalmış da olsa sürüyordu.

Yani çok uzattım biliyorum ama siz rahat olun stres olmayın lütfen. Biliyorum demekle olunmuyor çok zor. Sürekli okurdum stres anneden bebeğe geçer diye ama demek okuduklarim etki etmemiş çünkü engel olamıyorum stresime. Şimdi ben ne zaman biraz bozuk olsam bir şeye moralim bozulsa bakıyorum ikisi de mızmız aglak zor. Ağlıyor mu geçin karşısına ya şarkı söyleyin ya masal anlatın ya da yalnızca gülüp konusun. Aglamasi devam edecek ama siz stressiz bir şekilde devam ederseniz benimki gibi bir netice olacağına yürekten inanıyorum. Uyku konusuna gelince. Biz de oğlanda beşik kullandık ama ablamın evi küçük olduğu için mecburen bıraktık ve iyi ki diyorum oraya gitmişim. Dizimizde de sallamadik yan çevirdik pispisladik. Oğlan yan bile dönemiyordu düşünün havlular yastıklar koyduk uyumuyorsa uykun yok senin deyip sevdik. Bırakın ev işleri kalsın bu günler geçecek. Şimdi oyuncaklarıyla oynarken ben banyo bile yapıyorum ( tabi kapı açık) 3 ay sonra güneşli günler başlıyor arkadaşım bana inan. Yazılanlar da moralini bozmasın sen onun annesisin içgüdülerin zaten yanlis demiş duzeltebilirsin sağlıkla kalın bebisin ve sen

O kadar istiyorum ki bu günlerin geride kalmasını.. gerçekten bugün daha iyiyiz yine 2 kez kriz derecesinde ağladı memeyi bile almadı ama kontrolümü kaybetmedim ikisini de ekran olmadan hallettik çok şükür sanırım insanın biraz da motivasyona ihtiyacı var eşim yorgun ben yorgun birbirimizi teselli bile edemiyoruz artık çok kızıyorum ama çok tatlı demekten başka birşey gelmiyor elimizden zaten bizim evi akşamları bir görün cenaze evi gibi. Lohusalığımı hep öyle tarif ederim. Sanki çok yakınımı kaybetmiş ve bir daha asla gelmeyeceğini bildiğim bi çaresizlik ve hüzün çökmüş gibi. Neyde geçecek inşallah

Ah arkadaşım öncelikle Allah bağışlasın ben biriyle başedemiyorum sana helal olsun kayınvalide yanında çok zorlanmışsındır eminim ama ailenin yanında geçirebildiğine çok sevindim benim 40ıma kadar annem vardı çok zor zamanlardı ama en azından sırtımı sıvazlayıp geçecek kızım derdi bi bardak su bile getirmesi yeterdi iki sohbet eder en azından rahatlardım çalıştığı için o gitmek zorunda kalınca yapayalnız kaldım tek çocuğum gelebilecek gidebilecek bi kardeşimde yok en azıından sen o yönden şanslıymışsın. Ama gerçekten hissediyorlar o bi gerçek ben gergin olunca gergin oluyor bazen uyuturken sinirlerim bozuluyor hem ağlayıp hem sallıyorum o zaman bile dudağı bükülüp huzursuz oluyor ama işte stresle baş etmek çok zor gerçekten 4. Ay da biraz yol katetmiş olmak istiyorum

Bence uykusuzluktan huysuzlanıyor olabilir. Tüm yorumları okuyamadım ama uyku saati kaçıyorsa uyuyamıyordur. Yaşına göre uyku aralıklarını takip edin. Alerji belirtileri görüyor musunuz bilmiyorum ama tek süt alerjisi değil, başka besinlere de olabilir. Ve imkanınız varsa çok bunaldım diyip 2 gün de olsa ailenizden birini çağırın bence. Siz bi toparlanın ki bebeğinize full enerji verin.
Tüm bu süreçleri dibine kadar yaşadım. Anlıyorum sizi. Geçecek ama geçerken zarar vermesin bebişe -ekran durumu-

Edeceksin 2 aydır tekim ben. Görsen şimdi oğlanı hala biraz mızmız ama totosuyla bile gulen kahkaha atan bir bebek oldu. Ki ne zaman gülecek benim çocuklarım böyle olmamalı diye veryansın ederdim. kahkaham boldur benim de. Şimdi kayınvalide oğlanı istiyor işte birkaç saat birkaç gün bende kalsın diyor kendini öyle sevdiren bir bebek. Seninki de öyle olacak rahatla. Yokuşun inişi yakındır

Ay umarım ya içime su serptiniz Allah bana da göstersin o günleri

Tel başıma baktım bakıyorum 22 aydan merhaba.
Bu günler geçecek. İçindeyken hiç geçmiyor, çıldıracak gibisiniz ama o günler geriye dönüp bakınca göreceksiniz jet gibi geçmiş gitmiş. Doğru nefes almayı öğrenin, ferahlatıyor. Başka günler başka zorluklar geliyor ama onlar da geçiyor.
Diyebileceğim şey sabredin, huzursuzluğunuzu hisseder, siz iyi olmazsanız o iyi olamaz.
Lohusalık denen şey de çok yorucu oluyor. Bi ara bitecek ama.

Allah size de kolaylık versin yalnız bakmak gerçekten çok yıpratıcı. Benim için zaman çok ağır işliyor sanki 3 ay değilde yıllar gibi adeta. Annelik güzel olduğu kadar zormuş..

benim bebegim 1 haftalikken kafasini tutabiliyordu 5 aylikken oturdu, 6. Ayinda emekledi suan 12 aylik ve bilincli sekilde 12 kelime soyluyor. Yani demem o ki bebegimin gelisimi oldukca ileriden gidiyor dogdugundan beri gec dogdu 41 haftalikken ona bagliyorum. Gelip burda benim bebegimi bilmeden kendi bebeginizle karsilastirmaniza guldum acikcasi . 3.5 aylikken her bebek agu gugu yapmayabilir her bebegin mizaci farkli oldugu gibi standart ortalama diye de bir sey vardir. Kizim ilk sesli kahkahasini 3 ayina girdiginde kopegimize atmaya basladi. Kuzenimin bebegi ilk sesli kahkahasini 6. Ayinda atmisti bu bi gelisim kistasi degil yani.

Buna çok sevindim çok iyi ilerliyorsun. Video sayfalarına katılma nöbeti yaz bak o şekilde mi ağlıyor ? Bende bilmeden önce çok korkuyordum dün yine öyle emerken bırakıp sesi nefesi gidene kadar ağladı bir sürede gelmedi ama baktım ben eski tepkimi vermiyorum sakinim. Çünkü okudum öğrendim bazı bebekler böyle ağlıyor. Bizimde payımıza düşen bu kabullenince rahatladım. Dün bebek arabasıyla dışarıda bir buçuk saat gezdirdik daha da kalsak gezerdi bende korkuyordum ve durmuyordu ama ağlasa da çıkar derim ben söyle düşündüm ne de olsa evde de ağlıyor sanki evde kalınca sustu mu hayır en azından bana nefes almak iyi geliyor.
Bizi en iyi biz anlarız haberleşelim iletişimde kalalım
Dün yine saat başı kaldırdığı bir geceydi mesela 6 7 kez kalktım.
Sonra bir videoya denk geldim , bir gün bebeğinizi son kucaklayısınız olacak çünkü kucağa sığmayacak diyordu.
Sonra düşündüm evet çok zor çok çok..ama bir daha bu kadar küçük olmayacak. Biliyorum memnuniyetsiz bebeği sevmekte zor çünkü susturmaya calısmaktan fırsat kalmıyor ama bence bugünlerini de kaçırmayalım.
Bol bol kokularıyla uyuyalım

Çok komiksin kız, bide çocuk yarıştırıyor Ayyy Allahım yarabbim. Sonra Laz olduğunu anladım, dedim ok no problem

Çok komiksin kız, bide çocuk yarıştırıyor Ayyy Allahım yarabbim. Sonra Laz olduğunu anladım, dedim ok no problem
Benim mesajımı alıntılayıp kendi bebeğinizin yaptıklarını anlatıp bir de üzerine “SENİN BEBEĞİN” yapmamış olabilir her bebek farklı dediniz ya hani . Cevabını aldınız .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…