3 buçuk aylık bebeğim hiçbir şeyden mutlu olmuyor

Sevgili konu sahibi guzel anne.Once bebegi babasına birakip bir dus alip kendin icin 15 dk zaman ayir.Toparlan sakinles.Sag ve sağlıklı oldukca herşeyin cozumu olduğunu bil.Ben iki cocuk annesiyim bebegim suan olan kolik.Gun icinde kahve tüketiyorsan tüketme. Bebegine sabah ogununden sonra dus aldir ve hipp combiotik en azindan bir kez vermeyi dene mamalar öcü değil. Bebek agladikca senin sesini duymali sakin ses tonu ile uuanikken konus surekli.Ekran konusuna bende deginecegim kesinlikle biran dahi bakmasin .E bebekte beyaz gurultulu ayicik var.Ayina uygun sesli oyuncaklar var.Gun icinde iki kez masaj yap.Mamadan sonra uyur uyaninca gun ici anason rezene karşımı caylar var bir iki cay kaşığı verebilirsin.Bebegi sallama annesi onun yerine babyjorn veya titresimli anakucagi edinebilirsin.Burnunun icini sürekli temiz tutup uc saatte bir temizle.Her uyanik zamaninda başını oksa.inan bu dediklerim o kadar iyi gelecek ki lutfen dene .Ve unutma ki gecince bu anlari bile özlüyor insan gececek

Konu basligini okumak bile yetti. Ben 2018 de bi bebek dogurdum. Allahim nasi uyumlu. Hareketli ama soz dinleyen bi cocuk. Hala oyle. Temmuzda bi bebek daha dogurdum evlere senlik. Asla mutlu olmayan surekli aglayan sallanmak isteyen bebek arabasinda kucakta yerde hic biseyde durmayan bi bebe. Her gun sabah o kucagimda camdan disari bakip bok yedim diyerek agladim. Allah acisini gostermesin suan 10 aylik. Hala buyuk oglum kadar mutlu bi bebek degil. Ama artk emeklemeyi falan ogrendigi ixin benden bagimsiz. 9 ay salladim. Smdi kucagimda uyuyo. Abisiyle birlikte oyunlar oynuyo. Yani merak etme. Gaz sancilari biter dis sancilari baslar. Gece surekli uyanmasi biter uyanip uzun uzun oturmasi baslar. Hepsi yasarken zor ama donup bakinca guzel anilar. Cok cabuk buyuyecek bunlarin hepsi unutulacak. Bebek sana uysun diye cabaladikca mutsuz olacaksin sen ona uy. Buyuk oglum her sabah 6 da uyanirdi bi sabah 8 bucukta uyandim hala uyuyo. Öldü sandim baktim ki gercekten uyuyo. Hepsi gecti smdi 2.kez geciyorum o yollardan. Tesellim gececek olmasi. Saglikla buyusun bebegin

Bu arada muzikleri dinlet ama ekrandan uzak tut lutfen

Anne olmak zor ama 9 ay bence araştirmak için yeterince uzun bir sure. Ornegin bebek sallamanin çok da tercih edilmedigini, 3 yaşa kadar ne olursa olsun çocuğa ekran gostermemek, telefon tv.den uzak tutmak gerektigini, her emzirdikden sonra muhakkak sivazlayarak gazini çikarmak, gaz masajlari yapmak, uyutmak için uygun ortamin hazirlanmasi, poposunu surekli yikamak ve kupkuru tutmak, bezin sicagina, plastik dokusuna fazla temas ettirmemek, en iyisi tabiki tuvalet iletişimi denemek, poposunu nem saklamamak, banyo sonrasi bebe yagiyla masaj yapmak. Ve saire. Bunlar hakkinda fazlaca bilgi var. Nedense bizim toplumumjzda bir evlilige bir de ebeveyin olmaya hazirlik gorulmuyor. Halbuki sinavlara haril haril çalişa biliyoruz. Boyle onemli şeyler için çaba sarfetmiyoruz. Bunlari izlerken hersey guzel olacak mi? Orasi bilinmez ama en azindan tutarli ve ne yaptigini bilen bir anne bebegini daha iyi kontrol eder. Lutfen sizler de araştirma yapin. Youtubda guvenilir sayfalardan yeterince guzel ve işe yarar bilgiler var. Ilk işiniz ekrandan uzak tutmak. Dikkat eksikligi, otizm, davraniş bozuklugunun son yillar artma nedeni sirf bu ekran bagimliligi. Zaten bundan sonra hayatlarinda hep olacak bari beyinlerinin en hizli gelişim surecinde uzak tutulsunlar

Bir gün iyiyse günlerce kötü sanırım 4. Ay atağına erken girdi uyku gerilemesi de başladı. Dişte erken mi gelecek bilmiyorum beyazlık var sürekli eli ağzında salya akıtıyor gerçekten delirmelik bir hal alıyor ben sakin kalacağım dedikçe duyan geliyor kesinlikle kucağa alışır falan diye düşünmüyorum dediğiniz gibi birgün son kez kucağımız da duracak ama mutsuz bir çocuğu avutmakta çok zor konuyu açtığım günden bu yana ekran hiç göstermedik TV açıp haberlere dahi bakmıyoruz sanki biraz iyi geldi sesler çıkarmaya başladı tekrar hatta bu sabah çığlık atmaya çalışıyordu başarılıda ama uykular kontrolden çıktı inşallah çabuk toparlarız

Ben kendim rezene anason içiyorum ama bebeğime vermedim sadece kimyon çayı verdim. Ekran Perşembe gününden bu yana hiç açmadık. Faydasını gördüm en azından tekrar agulamaya sesler çıkarmaya başladı. Sallanma konusu benim için geçilmesi en zor engel bende sallamayı bırakmak istiyorum ama şimdi birde uyku gerilemesi başladı sanırım iyice kontrolden çıktı salllamayla bile zor uyutuyoruz çok sık uyanıyor aslında e bebekten ana kucağı aldık bu müzikli dönenceli hatta anne karnı sesi bile var sallama ayarı vs çok güzel bir ürün biliyorsunuzdur sizde ama değil onda uyumak vakit bile geçirmiyor. Babyjorn alacaktım ama pusette durmuyor onda da durmaz diye düşündüm

Son düzenleme:
İkisini de Allah bağışlasın muhakkak zorluklar olacak ama bize hiç kolaylık sağlanmamış gibi hissediyorum ekran konusunda başarıya ulaştık göstermiyoruz faydasını gördük ama geri kalan sorunlar aynı hatta son bir kaç gündür daha da fena başka şehirden ayın 20sine randevu aldım başka bir doktora daha götüreceğim oda normal derse artık teslim olacağım benim de kaderim buymuş diye kendim tek çocuğum hep benim iki çocuğum olacak diye hayal kurardım ama oğlumu gördükten sonra yok dedim bi tane yeter sen en azından ilk bebeğinden şanslıymışsın

Evet keşke ilkinde olmasaydı değil mi insan göze alamıyor bende hiç alamıyorum

Oğlumda öyle bugün iyiyse yarın bambaşka şimdi bir de dördüncü ay aşını oldu 24saattir hiç durmuyor annemler gidemedi öyle görünce. Uyumuyor sabahtan beri. Ateşi de en fazla 37 oldu ama sanki ne olmuş kıyametler kopuyor evde

Yapma ya bizim de Çarşamba günü aşısı çok tırsıyorum muhtemelen ataklardan dolayı böyle o kadar çok mızmız ve ağlıyor ki neyden şikayet etsem onu aratır oldu bana uykular falan zaten pek yolunda değildi iyice berbat halde bir de sizin dişler ne alemde acaba diş mi gelecek diyorım ben. Sürekli eli ağzında sürekli mız mız herşeyi ağzına sokmak istiyor. Elinin bile hepsi ağzına sığmıyor diye yıkıyor ortalığı diş kaşıyıcı aldım kaç çeşit yüzüne bakmıyor ya elini ya çıngırakları ya da benim elimi ağzına sokmak istiyorlar ve çok sinirleniyor sizde de aynı durum var mı?

Merhaba Allah yardımcınız olsun benim oğlum da şubat doğumlu. Lütfen lütfen o ekranı kapatın, bakın aguluyormuş geri gitmiş agulama. Bebeklerde kazanılan bir yeteneğin geri gitmesi bir sorundur.

Arı vız avız şarkısını seviyorsa şunu deneyin: önce şarkıyı açıp kısık sesle dinletirken siz söyleyin. Birkaç gün sonra sadece siz söyleyin. Bizimkinin de bir şarkısı var ben onu söyleyince rahatlıyor

Merhaba Allah bağışlasın yavrunuzu. 12 gündür TV dahi açmıyoruz ve 2-3 gün içinde sonuç aldık şimdi tekrar sesler çıkarmaya başladı çok şükür. şarkıyı bende söylüyorum bazen Youtubeden siyah ekran olarak açıyorum krizin şekiline göre değişiyor sizin nasıl sakin bir bebek mi bu bende artık travma oldu herkese ilk sorduğum soru bu

Hepimizinkini inşallah Allah acılarını göstermesin. Ben yalnız büyütüyorum anneanne babaanne uzakta. Bir yol tutturduk. Tabii bazen zorluyor özellikle şu anki 4. Ay atağında. Ama genel olarak fena değil. Mızmızlandığında arabasına atıp gezdiriyoruz dışarıda olmayı seviyor. Haaa bir de ben oğlumda şunu gözlemliyorum: ben gerginsem, o çok ağlayıp beni çaresiz bıraktıysa veya strese soktuysa işler çok daha kötüye gidiyor. Çünkü ben stres olunca o daha çok geriliyor ve ağlıyor. O yüzden ben öyle durumlarda eşime verip benim biraz sakinleşmem lazım diyorum. Biz kendi duygu durumumuzu kontrol altında tuttukça bebeğimiz de sakinleşiyor. Belki sizde de işe yarar.

Siteye bile cok giremiyorum oğlum sağ olsun ama aklım bu konudaydı. Nasıl gidiyor sizin? Evet eli hep ağzında ben videolarda gelişimsel olduğunu dinlediğin için sorun etmedim. Benim ilk bebeğim pek deneyimim yok damaklarına bakınca bişey anlamıyorum benşm bebeğimde hırslı ama. Karın üstü egzersizde bir beş dakika duruyor işte önüne oyuncak koyarım uzanamadığı için sinirlenip ağlıyor. Oyun halısında oyuncakları ağzına götüremediği için ağlıyor ve sanırım bu yüzden sevmedi dün iki saat dışarıdaydık bebek arabasında ilk koyunca be kemer bağlayınca hala ağlıypr ama gezdirince susuyor. Bizimki kapalı alanları sevmiyor bizim arabamızda hiç durmadan ağlar o yüzden bir yere pek gidemiyoruz sizde durumlar nasıl ?

Valla benimki çok mızmız çok sinirli dişler gelecek diye düşünüyorum ben bu kadar delirircesine hallerinin başka bir açıklaması olamaz diye düşünüyorum. Tam dediğiniz gibi herşeyi ağzına sokmak istiyor sığmadığı içinde ağlıyor. Gün içinde keyifli vakti çok az geri kalan zamanlarda hep mızmızlanıyor hatta bazen çığlık ata ata ağlıyor öfkesinden

Merhaba sizi çok iyi anlıyorum benimde bebeğim 3aylık ve bunun iki ayı bu sıkıntıları yaşadık bebeğin,bir sıkıntısı yoksa neden ağlasın bizim idrar yolu enfeksiyonu ve buna bağlı bazı sebeplerini bir tek o doktor anlayabildi,ankaradaysanız yazarsanız size bir doktor tavsiye edeceğim emin olun denemeye değer

Maalesef Balıkesir'deyim salı günü Çanakkale'ye götüreceğim inşallah bi sonuç alırım. İdrar tahlilini bende isteyeceğim bi bakılsın

Tekrar merhaba bizde bugün doktora gittik ateşlendi gece idrar tahlili yapıldı temiz çıktı ama doktor %30 yanılma payı oluyor bu tahlillerin dedi belirtiler idrar yolu enfeksiyonuna benziyor dedi bir antibiyotik verdi ama ben kullanıp kullanmamak konusunda çok kararsızım siz nasıl bir tedavi izlediniz acaba antibiyotik kullandınız mı ne kadar süre de iyileşti?

Benim bebeğim 3 aylık olana kadar iki kere idrar yolu enfeksiyonu oldu ve iki kere antibiyotik kullandık kullandığımızda şikayetleri azaldı iyileşti ama bir ay sonra yine oldu onda da antibiyotik yine kullandimak zorunda kaldık yoksa yayılıp daha da artar diye ama idrar testinde çıkmıştı bizim

Konu sahibi sizin konuyu yazdığınız gün bende doğum yapmışım.Bebişiniz nasıl oldu acaba.Benim bebeğim de aynı sizinki gibi zor bir bebek ve yalnız bakıyorum.Merak ettim düzene girdi mi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…