3 buçuk aylık bebeğim hiçbir şeyden mutlu olmuyor

Ne kötü bir dil. Evet bebek konusunda tecrübesizim ilk bebeğim ama lisans mezunu 5 yıldır da sağlık sektöründeyim. Bayılmıyorum bende çocuğuma video izletmeye ki burda bi çare arıyorum bi çıkış yolu ama sağolun çaresiz bir annenin en çok duymak isteyeceği şey bir de cehaletle suçlanmak. Keşke dediğiniz gibi sadece kitap okumakla çocuk büyüseydi ama yinede okuyorum merak etmeyin. Ama kitaplar tecrübeli anneler kadar benimle aynı yoldan geçmiş kişiler kadar bana yardımcı olmuyor.
Yine de madem sordunuz söyleyeyim
Kanguru denedim SEVMEDİ
Hergün dışarıya da çıkamadık maalesef çünkü bebek arabasını da SEVMEDİ kucakta da bir süre sonra SIKILIYOR
Herkes kundak yap dedi yaptım çırpına çırpına AĞLADI
Beyaz gürültüyü seviyor hala DİNLİYORUZ
Mama sadece ilk ayda bir kaç kez verdik onun dışında sadece ANNE SÜTÜ
Doktorumuzda her çocuk farklıdır NORMAL bir süre uyku problemi olacak dedi gelişimi de gayet iyi. Cahiliz ama rutin bütün kontrollerini yaptırıyoruz gelişimi takip ediyor ve iyi anne baba olmak için çabalıyoruz sizin kadar olamıyoruz belli ki
3.5 aylik bebekten ne agu gugusu gulmesi bekliyorsunuz ? Cingarak vs en fazla 5 dakika oyalanabilir zaten. Bence okumamissiniz. acip 1-2 kitap okusaydiniz bu basit seyleri bilir kendinize bu kadar dert etmezdiniz.
Uyku gaz bir cok sebebi olabilir . Benim kizimda araba sevmez kanguru sevmezdi kucagimda yuzu disari donuk sekilde gezrirdik etrafi seyrede seyrede sakinlesirdi. Mutlaka bir yolu vardir. Telefon tablet bir alternatif olmamali.

Belki de herkes yaşadığını biliyor kendi bebeğini zor sanıyor. Umarım bir yolunu bulabilriim bende
Mutlaka sakinlesmeye calisin hepsi gecicek bu gunler gecicek boyle kalacak mahvolacagim uykusuzluktan hasta olacagim vs akliniza ne geliyorsa hepsii gececek siz sakin olun sizin butun duygularinizi hissediyor oda geriliyor bebek bakiminda bana gore en zor donem 0-5 ay arasi suan kizim 12 aylik oldu buralar cok guzel merak etmeyin az kaldi

Bence eger abartarak anlatmiyorsaniz baska doktora danismalisiniz.

Bayilacak kadar aglamak normal degil.

Normal kolik bir bebek oldugunu dusunursek soyle yorumlucam;
Gecici diye dusunmek sizi rahatlatir. 1 yila kadar uzayabiliyor. Ama zamanla sakinleyecektir. Siz gunluk rutin olusturmaya calisin.
Hergun disari cikmasi sart mesela.
Yine gunluk dus, masaj, jimnastik, sac tarama vs gibi kisisel bakim rutine eklenebilir.
Balkon varsa biraz orada, biraz baska odada seklinde olabilir.

Bu rutine esiniz veya yardimci olacak birini de ekleyin, bir iki saat bebekten ayri kalin kendiniz icin.

Surekli aglayan bebege tv acmak zaten cok sacma, bu sefer kapatinca daha cok aglamayacak mi.

dr unuz alerji diyetini aç demiş ama belki bebeğiniz buna hazır değil ayrıca bu alerjide çaprazlama gibi bişey vardı işte süt ürünleriyle yumurta tavuk falanda etkiliyordu diye hatırlıyorum benim yeğenimde alerjikti ve anlattığınız gibi uyuması falan yoktu neredeyse ne zaman kardeşim yemesini düzenledi bebeğin uykuları daha düzenli olmaya başladı. bebeğe alerjik bebek maması vermeye başladı falan öyle öyle biraz geçti. siz yine bir deneyin hem normal mamayla aç kalmadığından emin olun hemde alerji için diyete dikkat edin.
ayrıca 6 ayda düzelmiyor 6. aydan bildiriyorum büyüdükçe memnuniyetsizlikleri artabiliyor. akılları ermeye başladıkça canları falan sıkılıyor oyalamak daha zor oluyor kendinizi öyle ayarlayıp hayal kırıklığı yaşamayın diye yazdım bunuda korkutmak için değil
3 farklı doktora gittik sadece biri diyet önerdi o dönem çok gaz sancısı çekiyordu 3-4 hftalıktı alerjiden ziyade laktoz intoleransından şüphelenildi o yüzden diyet yaptım. Bende bilmiyorum artık ne yapmam gerektiğini olmadı tekrar diyete mi girsem

3 farklı doktora gittik sadece biri diyet önerdi o dönem çok gaz sancısı çekiyordu 3-4 hftalıktı alerjiden ziyade laktoz intoleransından şüphelenildi o yüzden diyet yaptım. Bende bilmiyorum artık ne yapmam gerektiğini olmadı tekrar diyete mi girsem
kakada kan falan görmeden alerji demiyolar hatta kan görüp diyet yaptırmayan dr lar siz biraz araştırın imkanınız olursa dr lara kalsa benim yeğende de bişey yoktu kan olmadığı için ama annesinin diyeti etkiledi
birde yardıma gelebilecek birileri varsa çağırın arada çıkıp kafanızı dağıtın bebekler annelerinin stresini hissediyor ve huzursuz oluyor

3.5 aylik bebekten ne agu gugusu gulmesi bekliyorsunuz ? Cingarak vs en fazla 5 dakika oyalanabilir zaten. Bence okumamissiniz. acip 1-2 kitap okusaydiniz bu basit seyleri bilir kendinize bu kadar dert etmezdiniz.
Uyku gaz bir cok sebebi olabilir . Benim kizimda araba sevmez kanguru sevmezdi kucagimda yuzu disari donuk sekilde gezrirdik etrafi seyrede seyrede sakinlesirdi. Mutlaka bir yolu vardir. Telefon tablet bir alternatif olmamali.
Yaptığı şeyleri yapmadığını gözlemliyorum bu yüzden de dert ediyorum. 2. Ayı geçtiğinde gayet agulayıp gülen bir bebekti. Ne deseydim yavrum saçmala daha küçüksün falan mı? Ben size yaşadıklarımı anlatıyorum siz teorik bilgiye göre yaşayamazsınızn diyorsunuz nerde kaldı bireysel farklılıklar. Gelişim her bebek için aynı olmayabiliyor ne yazık ki. evet genel olarak mutsuz bir bebek ama sabah uyandığında "aau, aguu ve ouu" gibi sesler çıkarır günaydın annecim dediğimde gülücükler atardı. 3. Aya girmemizle azaldı hatta kayboldu denecek kadar. Sesler nerdeyse bitti günaydına hala gülüyor ama bu durum beni üzüyor.
Kesinlikle zor bir dönem yenidoğan dönemi hele yalnızsan daha zor. Belki bende psikolojik açıdan zayıf bir karakterim bilmiyorum ama çok zorlanıyorum artık o güzel günlere gelmek istiyorum 😭

kakada kan falan görmeden alerji demiyolar hatta kan görüp diyet yaptırmayan dr lar siz biraz araştırın imkanınız olursa dr lara kalsa benim yeğende de bişey yoktu kan olmadığı için ama annesinin diyeti etkiledi
birde yardıma gelebilecek birileri varsa çağırın arada çıkıp kafanızı dağıtın bebekler annelerinin stresini hissediyor ve huzursuz oluyor
Diyet yapmakta çok zorlu süt ürünlerini eleyince yiyecek doğru düzgün birşey de yok. Yalnız olduğum için de yemek yapmak için vaktim olmuyor. Gündüz bana yardıma gelecek kimse yok maalesef 😭

Arkadaşlar hepinize merhaba. Yalnız bebek büyütenler için bu sayfa tam bir terapi alanı gerçekten. Öncelikle zaman ayırıp derdimi okuyanlara fikir verenlere teşekkür ederim. Biraz uzun yazabilirim hakkınızı helal edin zamanınızı aldığım için.
Şubat ayında bir oğlum oldu Allah acısını göstermesin. Tam 3 buçuk aylık inanın gün yüzü görmedim diyebilirim. Doğduğu günden beri uykumuz hep problemdi. Uykuya dalamaz hemen uyanırdı sonra gaz sıkıntıları başladı yok atak haftası bilmem ne derken 3 buçuk aylık oldu ama ben 3 buçuk yıl kadar yaşlandım. Hala daha uykuya dalması problem sürekli sallıyorum uykuya hep ağlayarak gidiyor artık çok yıprandım. Ne oyun halısı ne çıngırak ne yatmak ne kucak hiçbir yerde mutlu olmuyor. Sadece arı vız vız şarkısını açarsam susuyor ve animasyonu izliyor bende bunu sürekli yapmak istemiyorum ama sanki saatlerce açık bıraksam izleyecek gibi hatta çoğu kişi izlet sende rahat edersin diyor ama içim yine de elvermiyor hipnoz olmuş gibi bakmasına sakinleşinc kapatıyorum. 2 aylıkken agulardı gülerdi şimdi oda yok çok nadir. İşte 5 kere denersem birinde gülüyor gibi. Agulama bile azaldı yani hatta daha çok sinirlenip söyleniyor gibi sesler çıkarıyor o sesler bile mutsuz yani öyle gülücüklü agular değil. Sürkeli mız mız ağlak hatta bazen deli gibi bağıra bağıra ağlıyor. Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. Gaz için probiyotik gaz damlası ve şurup kullanıyoruz yine gaz problemleri oluyor ama eskiye göre daha iyi ben artık normale döneriz diyordum ama hala mutsuz hala memnuniyetsiz artık deliricem evim en üst katta bazen balkona çıkıyorum gerçekten geri içeri girmektense şurdan kendimi atsam diyorum o kadar bunalmış ve çaresiz durumdayım. Bi akıl verin nolur ne yapayım ne zaman düzene girecek 😭
Allah yardımcınız olsun öncelikle.. ama inanın her anne sizin gibi benim biri 5 yaş diğeri 7 aylık iki evladım var zorlanıyorum yalnız bakıyorum vs vs. Annelik ister yalnız bakın ister yardımcınız olsun her türlü zor ve vicdan azaplı. Ama geçicek bugünleriniz ona beyaz gürültü açabilirsiniz sık sık kucağınıza alın ve siz gergin olmayın siz ne kadar rahat olursanız oda okadar rahatlayacaktır sizin stresiniz ona direkt olarak geçiyor yaşadım gördüm. 5 yaşındaki oğlum aynı söylediğiniz gibiydi ne zamanki emeklemeye başladı ben öyle rahatlamıştım. Birde bebellerde zamanla yaptığı şeyleri agu vs yapmama durumları olabiliyor yeni bir beceri kazanırken önceden kazandığını yapmayabiliyor tam dönme zamanlarında dönebilir buara belki o yüzden suskunlaştı ve hırçınlaştı. Yere yatırın ona dönme egzersizleri yaptırın. Ama herşeyin en öncesi siz sakin olunki oda sakin dursun. Allah kolaylık versin.

Diyet yapmakta çok zorlu süt ürünlerini eleyince yiyecek doğru düzgün birşey de yok. Yalnız olduğum için de yemek yapmak için vaktim olmuyor. Gündüz bana yardıma gelecek kimse yok maalesef 😭
allah yardımcınız olsun inşallah en kısa zamanda toparlarsınız

Evet çok yorgunum mental olarak bitik durumdayım. Ne hayal ettiysem hiç birini yapamadım yetersizlik hissi bakamıyorum kafası beni artık bitirdi. Artık ağladığında ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. Emziğe de alışması nadir tutuyor iki üç dk emip atıyor. Memeyi öfkesinden almıyor diye düşünüyorum. Önceden memede sakinleşirdi ama 3. Ay atağından sonra meme de kucakta sakinleştirmiyor. Uykuya da sallayarak geçiş yapıyor sadece. Çok hareketli sallamak bile en az yarım saatte etki gösteriyor yani nerden baksanız nerden tutsanız elimde kalıyor
Oncelikle yetersizlik hissini bi kenara birakin her ne oluyorsa elinizden geleni yapiyorsunuz suan yazismalarinizdan bebeginizin mutsuz oldugunu dusundugunuzu anladim tabikii boyle
Bisey degil merak etmeyin bebeginiz hala
Mutlu sizi seviyor ve bagli . Dunyayi gormeye basliyor atak donemleri hep zorlu gecer her yeni kesfettigi seyler onlar icin endise verici olabilir sizin bir sucunuz yok siz olabildigince akista sakin kalmaya calisin esinizden yardim alin insallah anlayisli halden anlayan bir esiniz vardir

Ah tam olarak dediğiniz gibi uykular, sindirim vs. Aslında 3 farklı doktora götürdüm diyetler damlalar her yolu denedim ama pek değişen birşey olmadı. Zaten doktorlar da normal diyor zaten onlara göre herşey normal. 😂 Gelişimsel olarak gayet iyi gidiyor yani ölçümler vs herşey ayına uygun ne sarılık ne pamukçuk ne pişik hiçbir şey yaşamadık bu zamana kadar. Ama doğduğu gün dahil hep ağlak bir bebek yani normalin üstünde bir ağlama yoksa bebek bu elbet ağlayacak tabi ama benim ki biraz abartıyor. Doğal olarak bende kontrolü yitirmiş durumdayım
Doktorlar için her şey normal o yüzden ben artık bişey danisirken gereksiz bişey mi soruyorum acaba diye dusunuyorum 😀 bebekleri bu dönemler özellikle gaz problemi çok zorluyor sanırım. Yani bizi en çok bu zorluyor. Gelişimi normalse dert etmeyin. Bazı bebekler mız mız oluyor. Ben şahsen 10 dk tek birakamiyorum derin uykuya dalmışsa kacak göçek işlerimi halletmeye çalışıyorum. Benim ki bazen uykuda bile ağlıyor misal şuan salliyorum ani bi ağlama sesi yükselip duruyor 🙄 bide ağlama modu açılınca müdahale etmedikçe sesi yükseliyor. Bana diyorlar kucağına alma ağlar susar falan ama öyle böyle bı ağlama olmuyor yani dokunmasam kendinden geçecek ana olmak çok zorrrr 🤷 ama yinede varlıklarına bin şükür 🥰

Neden agulamasın?😲 benim bebeğim 40ı çıkmadan agulamaya başladı, şimdi 2 ay 7 günlük sürekli aguluyor gülüyor, sesli-ışıklı oyuncakları 1 saat oynatıyorum sürekli ilgisini verip gülüyor (yeterki karnı tok olsun), sevmediği oyuncaklar ve sevdiği oyuncak bile var yani, örneğin oyun parkı şarkısını açtığım an sesli gülmeye başlıyor, farkındalıkları çok artıyor helede 3.5 aylık bebeklerde,
Yani agular ve 5 dk dan çoook daha fazla oyuncaklarına dikkatini verebilir, sizin bebeğiniz belki öyle değildi ama her bebek farklı unutmayın.

Neden agulamasın?😲 benim bebeğim 40ı çıkmadan agulamaya başladı, şimdi 2 ay 7 günlük sürekli aguluyor gülüyor, sesli-ışıklı oyuncakları 1 saat oynatıyorum sürekli ilgisini verip gülüyor (yeterki karnı tok olsun), sevmediği oyuncaklar ve sevdiği oyuncak bile var yani, örneğin oyun parkı şarkısını açtığım an sesli gülmeye başlıyor, farkındalıkları çok artıyor helede 3.5 aylık bebeklerde,
Yani agular ve 5 dk dan çoook daha fazla oyuncaklarına dikkatini verebilir, sizin bebeğiniz belki öyle değildi ama her bebek farklı unutmayın.
Aynen her bebek farkli! O nedenle gelip bebegi bunlari yapmayan anneye bunlari yazmanin amacini anlayamadim.

Dediğiniz gibi ağlıyorsa illaki bebeğin bir sıkıntısı vardır benim oğlum şuan 4 aylık 3 aya kadar kolik bebekti anlıyorumdum gazdan ağladığını 4 aya girdik herşey düzeldi derken yine iki gündür kendini yırtacak kdr ağlamaya başladı dün gece artık dayanamadim acile götürdüm çocuk doktru hemen kan ve idrara baktı idrarda enfeksion çıktı çocuğumun meğerse pipisi açıyormuş ztn anlamıştım bu kdr ağlamak norml değil diye siiznde böyle bişi olabilir mi altını acinca ağlaması duruyor mu,

Aynen her bebek farkli! O nedenle gelip bebegi bunlari yapmayan anneye bunlari yazmanin amacini anlayamadim.
Konu sahibinin bebeği zaten 2 aylıkken aguluyormuş, sıkıntı ettiği şey 3. Aydan sonra yapmaması. Ama her dönem farklı şeyler yaparlar bebekler, bir beceri kazanırken diğerini yapmayabilir, bir anda bütün özelliklerini sergilemelerini bekleyemeyiz.

Bir de birilerine dert anlatmaya çalışmayın yeterince yorucu kimsenin sizi yargılama hakkı yok. En iyi yaşayan anlar. Ben ailem yakın yoksa bende kafayı yerdim delirme noktasına gelirdim. Sizi çok iyi anlıyorum ama anlamakla birlikte lütfen ekran göstermeyin olur mu 🙏ileride daha çok vicdan azabı duyabilirsiniz bu yüzden. Şarkıyı açıp karşısına geçip şarkıya uygun hareketler yapmayı denediniz mi? Ben öyle yapıyorum şarkı dinletip eğlendirmeye çalışıyorum bazen kucağıma alıp birlikte dans etmeye çalışıyorum ama ekran göstermiyorum. Eskaza dedesi haber izlerken kafası dönse hemen transa geçiyor gibi bakıyor da içim gidiyor birkaç saniyede bile ekranın zararları inanılmaz boyutta zaten sizde bunun farkındasınız.
Evet anlıyorum sürekli ağlaması berbat bir şey. Benim bebeğimde şubat doğumlu dört aya girmesine iki gün kaldı ve çığlık atarak bağırarak ağlar. Özellikle bir ay öncesinde daha da berbattı bizim doktorumuz da alerjiden şüphelenip süt ürünleri diyeti verdi ve mamada takviye ettiğimiz için alerji mamasına geçtik. Eskisi kadar beter değil en azından ben faydasını gördüm gazını daha iyi çıkarıyor ve daha sakinleşti ama tabi kendine göre sakin. İnanılmaz büyük bir değişim var diyemesem de bu durum bile psikolojimi düzeltti.
Çok benzer durumdayız. Puseti sevmez , bebek arabasını da sevmiyordu kendi arabamızda da durmaz. Bebek arabasında kemer bağladığımız an çığlık çığlığa ağlıyor ama söyle çözüm buldu hareket ettiğimizde seviyor etrafı izliyor. Kemer bağlamadan biraz dolaştırıp en kısa sürede kemerini bağlıyoruz ve böylece oyalanıp evde çıt sese uyanan çocuk dışarıda korna sesleri eşliğinde uyuyor 😂bizde yeni yeni cesaret ettik arabamızda da durmuyordu her doktor kontrollerinde giderken ağlar , arabada emzirerek durdurmayı keşfettim böylece haftasonları evde kafayı yememek için kv’lere gidebilmeye başladık. Zaten ağlıyor çıkacağım dedim bir gün öyle denedim. Doktor tartmak için tartıya koysa katıla katıla ağlayan bir bebek. Ses tonu da çok yüksek. Gazı tamamen geçti mi bundan emin misiniz?
Bu arada ağlama hususnda doktorumuz katılarak ağlama görülebilir dedi. Bende araştırdım katılma nöbeti diyorlar sanırım sizin tarife de uyuyor sesi giderek nefesi giderek ağlıypr merak etmeyin bir problem değilmiş normalmiş ve geçecekmiş zamanla. Ben bilmeden önce çok korkuyordum depresyona girmiştim bu bebeğe tek bakamayacağım diye çünkü katılma anında asla sakinleşip teselli olmuyor daha da arttırıyor ağlamasını. Normal olduğunu öğrenince öyle ağlarsa ben artık sakin kalıyorum ne değişti bilmiyorum ama benim stresim azaldı kesinlikle. Arkadaşımın oğlunda da varmış dört buçuk aylıkken geçti demişti umarım bizimkiler de geçer ❣️ ağlayan mutsuz bebeğe bakmak ne zor bilirim bebeğini sevemezsin bile. Ne kucakta durur ne yerde ne anakucağında ne pusette . Bakamıyor muyum hissi, geçmeyecek düşüncesi insanı bunaltır ama bilki seninle alakalı değil güzel anne. Bazı bebekler hayata zor adapte olur. Uyku için ayrıca yazayım uzun oldu 🫠

Başta uykudan bizde çok çektik 40ı çıktıktan sonra gündüz neredeyse hiç uyumak istemiyordunuyuda da yarım saate kalkıyordu. Bende sizin gibi sallayarak uyutuyorum maalesef başka türlü uyumuyor hatta pikede sallanacak beşikte kabul etmez. Biz bu aralar tavandan cingene beşiği kurmayı düşünüyoruz hatta. Çünkü elimizde pikeyle sallamam iyice yorucu olmaya başladı. Bende bir uyku eğitmeni ile görüştüm beşinci ayla birlikte tavsiye etti su an zaten düzeni olmaz dedi. Üçüncü aya girince geceleri de saat başı kalkıp yedi sekiz kez uyanınca krize girecek gibi olmuştum çünkü. Sanırım ataktalar da. Şimdi kabullendim bazı geceler sık kalkıp bazen iki buçuk saatte bir kalkıyor o gece dinleniyorum en azından ve geçecek diye avutuyorum kendimi. Uyku eğitmeninden şu değerli bilgiyi öğrendim yalnız diyelim bebeğiniz bir saat sonra uyuması gerekiyor eğer iki saat geçsin uyutalım diye beklersek uyku vakti kaçıyor bu sefer uykuya dalması daha zor hatta imkansız oluyor bizde sorun ne diye anlamaya çalışıyoruz. Uyumuyor demekkş uykusu yok diyoruz ama uykusu kaçmış olabilir. Ben hergün yazmaya başladım ne zaman uyudu ne zaman uyandı tekrar ne zaman uyumak istiyor? Altı temiz, karnı tok gezdirdiğim halde mızıklanıyorsa uykusu gelmiş olabiliri değerlendirdim ve bir buçuk saat en geç iki saate uykusu geldiğini fark ettim. Bazen bir saate de geliyordu. Esnerse huysuzlanırsa kaşı kızarırsa hemen pikede sallamaya başlıyoruz. En fazla bir saat uyur bazen kırk dakika. Yine de çok uyumaz bu aralar beşten altıdan sonra uyumasını istemiyorum ki gece uyusun ama düzene sokmak çok zor bu aydaki bebeği. Uykusuzluk daha da huysuzlandırıyor çünkü ama uyku vakitlerini yakalamaya başladım. Bu arada yalnız olsam bende uyutamaö cünkü illa pikede uyuyacak başka bşr şeyi kabul etmiyor acaba sizin bebeğinizde uyku şeklini mi beğenmiyor ? Komşudan vs yardım alabilir misiniz uyku zamanları ah eskiden bir bebeği bir köy büyütürmüş şimdi yalnızlık zor. Ayrıca benim doktorum alerjik bebekler uyuyamaz demişti belki sorunu devam ediyordur doktorunuza diyeti açtık ama hala çok ağlıyor dediniz mi?

Son düzenleme:
Arkadaşlar hepinize merhaba. Yalnız bebek büyütenler için bu sayfa tam bir terapi alanı gerçekten. Öncelikle zaman ayırıp derdimi okuyanlara fikir verenlere teşekkür ederim. Biraz uzun yazabilirim hakkınızı helal edin zamanınızı aldığım için.
Şubat ayında bir oğlum oldu Allah acısını göstermesin. Tam 3 buçuk aylık inanın gün yüzü görmedim diyebilirim. Doğduğu günden beri uykumuz hep problemdi. Uykuya dalamaz hemen uyanırdı sonra gaz sıkıntıları başladı yok atak haftası bilmem ne derken 3 buçuk aylık oldu ama ben 3 buçuk yıl kadar yaşlandım. Hala daha uykuya dalması problem sürekli sallıyorum uykuya hep ağlayarak gidiyor artık çok yıprandım. Ne oyun halısı ne çıngırak ne yatmak ne kucak hiçbir yerde mutlu olmuyor. Sadece arı vız vız şarkısını açarsam susuyor ve animasyonu izliyor bende bunu sürekli yapmak istemiyorum ama sanki saatlerce açık bıraksam izleyecek gibi hatta çoğu kişi izlet sende rahat edersin diyor ama içim yine de elvermiyor hipnoz olmuş gibi bakmasına sakinleşinc kapatıyorum. 2 aylıkken agulardı gülerdi şimdi oda yok çok nadir. İşte 5 kere denersem birinde gülüyor gibi. Agulama bile azaldı yani hatta daha çok sinirlenip söyleniyor gibi sesler çıkarıyor o sesler bile mutsuz yani öyle gülücüklü agular değil. Sürkeli mız mız ağlak hatta bazen deli gibi bağıra bağıra ağlıyor. Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. Gaz için probiyotik gaz damlası ve şurup kullanıyoruz yine gaz problemleri oluyor ama eskiye göre daha iyi ben artık normale döneriz diyordum ama hala mutsuz hala memnuniyetsiz artık deliricem evim en üst katta bazen balkona çıkıyorum gerçekten geri içeri girmektense şurdan kendimi atsam diyorum o kadar bunalmış ve çaresiz durumdayım. Bi akıl verin nolur ne yapayım ne zaman düzene girecek 😭
Küçük bebeyi ekrandan uzak tutun bebek daha Küçük gazı sancısı vardır video açmak yerine kendi sesinle şarkılar söyle gergin olma inanki çocuklar hissediyor sen mutsuz olursan çocukta öyledir havalar ısındı disarda gezdir güneşlensin mutfakta işin mi var pusete koy yanına götür sen işini yap bebek seni izlesin gaz problemi için 1 su bardağına yarım çay kaşığı Kimyon çok azda kuru nane koy kaynat süzüp bebeye bi kaç kaşık ılık ılık içir kalanı da sen iç gaz damlalarından bin kat iyi doğal bi zararı da yok hemende faydasını görürsün

Bir de birilerine dert anlatmaya çalışmayın yeterince yorucu kimsenin sizi yargılama hakkı yok. En iyi yaşayan anlar. Ben ailem yakın yoksa bende kafayı yerdim delirme noktasına gelirdim. Sizi çok iyi anlıyorum ama anlamakla birlikte lütfen ekran göstermeyin olur mu 🙏ileride daha çok vicdan azabı duyabilirsiniz bu yüzden. Şarkıyı açıp karşısına geçip şarkıya uygun hareketler yapmayı denediniz mi? Ben öyle yapıyorum şarkı dinletip eğlendirmeye çalışıyorum bazen kucağıma alıp birlikte dans etmeye çalışıyorum ama ekran göstermiyorum. Eskaza dedesi haber izlerken kafası dönse hemen transa geçiyor gibi bakıyor da içim gidiyor birkaç saniyede bile ekranın zararları inanılmaz boyutta zaten sizde bunun farkındasınız.
Evet anlıyorum sürekli ağlaması berbat bir şey. Benim bebeğimde şubat doğumlu dört aya girmesine iki gün kaldı ve çığlık atarak bağırarak ağlar. Özellikle bir ay öncesinde daha da berbattı bizim doktorumuz da alerjiden şüphelenip süt ürünleri diyeti verdi ve mamada takviye ettiğimiz için alerji mamasına geçtik. Eskisi kadar beter değil en azından ben faydasını gördüm gazını daha iyi çıkarıyor ve daha sakinleşti ama tabi kendine göre sakin. İnanılmaz büyük bir değişim var diyemesem de bu durum bile psikolojimi düzeltti.
Çok benzer durumdayız. Puseti sevmez , bebek arabasını da sevmiyordu kendi arabamızda da durmaz. Bebek arabasında kemer bağladığımız an çığlık çığlığa ağlıyor ama söyle çözüm buldu hareket ettiğimizde seviyor etrafı izliyor. Kemer bağlamadan biraz dolaştırıp en kısa sürede kemerini bağlıyoruz ve böylece oyalanıp evde çıt sese uyanan çocuk dışarıda korna sesleri eşliğinde uyuyor 😂bizde yeni yeni cesaret ettik arabamızda da durmuyordu her doktor kontrollerinde giderken ağlar , arabada emzirerek durdurmayı keşfettim böylece haftasonları evde kafayı yememek için kv’lere gidebilmeye başladık. Zaten ağlıyor çıkacağım dedim bir gün öyle denedim. Doktor tartmak için tartıya koysa katıla katıla ağlayan bir bebek. Ses tonu da çok yüksek. Gazı tamamen geçti mi bundan emin misiniz?
Bu arada ağlama hususnda doktorumuz katılarak ağlama görülebilir dedi. Bende araştırdım katılma nöbeti diyorlar sanırım sizin tarife de uyuyor sesi giderek nefesi giderek ağlıypr merak etmeyin bir problem değilmiş normalmiş ve geçecekmiş zamanla. Ben bilmeden önce çok korkuyordum depresyona girmiştim bu bebeğe tek bakamayacağım diye çünkü katılma anında asla sakinleşip teselli olmuyor daha da arttırıyor ağlamasını. Normal olduğunu öğrenince öyle ağlarsa ben artık sakin kalıyorum ne değişti bilmiyorum ama benim stresim azaldı kesinlikle. Arkadaşımın oğlunda da varmış dört buçuk aylıkken geçti demişti umarım bizimkiler de geçer ❣️ ağlayan mutsuz bebeğe bakmak ne zor bilirim bebeğini sevemezsin bile. Ne kucakta durur ne yerde ne anakucağında ne pusette . Bakamıyor muyum hissi, geçmeyecek düşüncesi insanı bunaltır ama bilki seninle alakalı değil güzel anne. Bazı bebekler hayata zor adapte olur. Uyku için ayrıca yazayım uzun oldu 🫠
Yazınızı okudum ama cevap verebilme biraz zaman aldı 🙂 Öncelikle aynı durum da olduğumuz için çok üzgünüm ama bir yandan da yalnız olmadığımı bilmek bana umut verdi. sanırım sihirli sözcük sakin kalabilmekte. Gerçekten o ağlamaya başlayınca bende de eşimde de bir panik hakim oluyor. Bugün burda bir arkadaşın tavsiyesi üzerine yeniden başladım daha sakin kalmaya da söz verdim kendi kendime umarım başarabilirim ama en önemlisi uyku olayına el atmak. Çok gaz sancısı çektik bu gaz huysuzluğu değil biliyorum. Ben uyuturken çabuk pes ediyorum mıkırdanmaya başlayınca ağlaması şiddetlenecek korkusuyla uyutmaya son veriyorum uyumak istemiyor diye düşünüyorum bugün ilk kez almadım yatağından uyku sinyalleri verince yatağına yatırdım mızmızlanmaya başladı yüzünü sevdim pek tutmasa de emziği verdim hafif sallamalar eşliğinde uyudu ben bile inanamadım. Gerçekten sakin kalabilmek çok önemliymiş. Pikede bizde akşamları sallıyoruz eşimle. Çünkü akşam 19:00dan sonra içinden bambaşka bir çocuk çıkıyor beşikte sallayarak pek uyumuyor o yüzden bizde çözümü pike de bulduk.

Küçük bebeyi ekrandan uzak tutun bebek daha Küçük gazı sancısı vardır video açmak yerine kendi sesinle şarkılar söyle gergin olma inanki çocuklar hissediyor sen mutsuz olursan çocukta öyledir havalar ısındı disarda gezdir güneşlensin mutfakta işin mi var pusete koy yanına götür sen işini yap bebek seni izlesin gaz problemi için 1 su bardağına yarım çay kaşığı Kimyon çok azda kuru nane koy kaynat süzüp bebeye bi kaç kaşık ılık ılık içir kalanı da sen iç gaz damlalarından bin kat iyi doğal bi zararı da yok hemende faydasını görürsün
Kendim içiyorum arada ama bebeğe hiç vermedim onu da denerim. Pusette durmuyor doğduğundan bu yana 2 kez kullandık ikisinde de puset elimizde bebeğim kucağımızda döndük. Bu sallanan Ana kucakları var hem müzikli hem dönenceli hatta anne karnı sesi bile var onu aldık sallanmayi seviyor en azından vakit geçirir biraz bakınır diye ama onda bile sayılı durdu. O yüzden hiçbir işimi yapamıyorum yemeği eşim gelince anca yapabiliyorum ya da enerjim kalmış olursa gece o uyuduğunda. Aslına bakarsanız çok şarkı dinlettim çok şarkı söyledim kucağıma alıp dans ettim yeri geldi elimde çıngıraklar karşısında dans ettim ki ilk denememde sesli bile gülmüştü 🙂 yani video izlettiğimi yazınca çoğunuz sanki ilk çare ona sarılmışım gibi algıladınız. Ama son çare onu denedim inanın. Karşınızda katıla katıla ağlayan kıpkırmızı olmuş bir bebek olunca ne yapacağınızı bilemiyorsunuz bazen.

X