3 Aylık Evliyim ve boşanma aşamasına geldik 😔

Valla yazılacak çoğu şeyi arkadaşlar yazmış.

Kurtulmulsunuz böyle rezilliklerden sevinin bi yetim falan giydirin.

Ben şunu merak ettim. Bu adam bu derece alkol alıyorsa buna evlendikten sonra başlamadı herhalde. Ailesi sizi başınız açık diyr istemezken hiç mi sormadınız benim başım açık da sen götürüyo içkileri sana bir şey demiyorlar mı diye?

Hadi onu geçtim kendisi içki içerken size ailem kapanmanı istiyor dediğinde sen önce kendine bak niye demediniz?

Bu 9 yılda "benden bi b.k olmaz" yerine geçecek çok davranışı olmuştur o hödüğün eminim ama siz görmezden gelmişsinizdir.

Aldatıldıgınızı ögrenmissiniz, yalanlarını yakalamıssınız, pisliklerine göz yummussunuz. Adam sürekli bosanma derdindeymis siz hala yolunu gözlüyormussunuz. Rezalet oglu rezalet bir adam ama adamda suc bulamıyorum. Suc bence sizde. Gözünüze perde inmis olmalı, coluksuz cocuksuz Allah kurtarmıs sizi.

Benim anlam veremediğim daha bir aylıkken boşanmak isteyecekti madem neden benimle evlenmek için bu kadar çabaladı. Ki benim susmayacağımı bi yerden sonra alttan almayacağımı bu davranışlara sorun çıkartacağımı biliyordu. Neden 9 yılda bırakmadı hayatımı kurayım. Vicdansızlık bu resmen. Üzüldüğüm bu sadece.
evlenmeden önce bu içki konusunu konuştuk. Bu kadar içmeyeceğim arada bir içeceğini dışarda içmeyeceğini falan söyleyip duruyordu.bende zaten buna bu kadar bekarlıktaki gibi müsade etmeyeceğimi söylemiştim. Ben içkiye karşı biri değilim zaten. Ama sürekli dışarda içip içip gecenin bi yarısı gelmesi sorun.

Kapalılık konusunda hiçbir zaman taviz vermedim kendi yaptıklarını hep önüne sundum, samimi gelmediğini ve Allah için kapanmak istemediğim sürece kapanmayacağımı çok net ailesinede kendisinede söyledim. Ki eşimle bu konuda bi sorunumuz yoktu o bu konuda baskı yapmadı hiç bir zaman. O yönden ona bişey diyemem.

Kendi oğulları içki içerken, gelinlerini kapalı olsun diye direten bir ailenin ne kadar iki yüzlü olduğunu görmeniz gerekmez miydi?
Eşiniz de kendisine bakmazsızın sizin başörtülü olmayışınıza laf eden ailesini ikna etmeye uğraşmazdı eğer dürüst olsaydı.

Bu cümleyi anlamadım daha nikah olmadan böyle aldatılma travması varsa neden evliliği yada nikahı uzatmadınız. Ayrıca ailesi çok muhafazakarsa hiç dönüp demediniz mi benden kapanmamı istiyorsunuz oğlunuz alkol tüketiyor hergün mekanlarda diye. Bu ilişkininde evliliğinde tutulabilecek bir yanı ne yazıkki yok. 9 yıl böyle alkol tüketen arkadaşlarıyla vakit geçiren insan sevgililikte kendini belli ederdi. Hakkınızda hayırlısı olsun

Aldatma olayı şöyle, biz düğün hazırlığı yaparken yani ben izmirdeyken o memleketinde beni iki kızla aldatmış, ben bunu balayına gittiğimizde telefonuna bakarken yakalayıp öğrendim tesadüfen. Yani evlenmeden önce bilmiyordum.

Yol yakınken kurtulduğunuz için sevinmelisiniz. Ne adam ne de ailesi normal insanlar değiller. Er ya da geç boşanırdınız. Ya bir de çocuğunuz olsaydı? Sevgiliyken de adamın nasıl biri olduğunu biliyorsunuzdur ancak evlilik hayalleri kurduğunuz için gözardı ediyorsunuzdur. Çünkü bir insan 9 yıl boyunca gerçek yüzünü gizleyemez. Evlilik hayattaki en önemli şey değil. O yüzden evlenmek için bu kadar karaktersizliği gözardı etmeyin. Sizi bu hayatta mutlu edecek şey evli bir kadın olmak değil, değer gören bir kadın olmak.

Kurtar kendini bu adamdan da ailesinden de. Böyle insanlarla ömür geçmez. 9 yıl için üzülüyorsun tabiki de hayatının bu dan sonrası ziyan olmasın. Hatanın neresinden dönsen kardır.

Pek cok seye üzülürsünüz tabi. Soylediginizde haklısınız.
Sebebini dusunurseniz belki bulabilirsiniz, biz ayrıntıları bilmiyoruz..
Ama kurtarin kendinizi lütfen daha fazla yapıcı davranmayın. Ne geleceginiz olur ne de zindan dışında bi hayatiniz.
Cok insan evliligin ilk yillarinda kötü seyler yaşayabiliyor, altran aliyor kabulleniyor, biseyleri cekerek devam ediyor ama temel şeylerin olması lazım, devam etmek için değer seylerin. Sizinkinde daha yeni evliyken size yapılan muameleye bakin.. cok üzüldüm gerçekten yazik size. Yazık 9senenize ama neresinden dönseniz kardır hem de bebek flan yokken

Yarısına kadar okuyabildim de. Kendi çocukları sürekli alkol alıp kafayı bulurken sizden kapanmamızı mı istediler? Pes.

Zaten 9 sene beklemek neden bilmiyorum ama bence çocuk falan olmadan kaçın kurtulun. 3 ayda böyle olan adam ilerledikçe daha neler yapar. Çekilecek dert değil.

Bir insan kendine neden bu kadar eziyet eder gerçekten anlam veremiyorum.
9 seneyi, istenmemeyi falan geçtim, zaten aldattığını öğrenmeşsiniz, defalarca gitmeye kalkmışsınız, bir de şiddete kadar gitmiş olay neden devam ettiniz yani ?

Gitmeniz için elinden geleni yapmış zaten, kurtulduğunuza sevinin.
Bırakın kendi pisliğinde boğulsun!

Sanki bana bu kapanma mevzusunu uzatan eşinizmiş gibi geldi. Sizde anladığım kadarıyla onu isteyen taraf olmuşsunuz. Eşiniz siz belkide onu bırakın nişanlıyken diye kapanma mevzusu yaptı. Yoksa ailesinde haram helal kavramları oturmamış sizi istememişler baştan. O kadar yıl uzayıncada evlensinler evlenelim Bi deneyelim olmuş. Eşiniz sizi sevmiyor bu çok belli. Sizde yeni 9 yıllar ekleyip çocuğunuz oluncada sorumsuz baba mutsuz anne benim oğlumun çocuğu diyen babaanne ve dede arasında çekiştirip böyle bir hayata maruz bırakmayın. Hayatınız sizin siz bu kişiyi seçmişsiniz şimdide ayrılmayı bilin ve kendi farkınıza varın.

Bitirmen gerek malesef, bu adam adam olmaz. Dakika basi boşanicam diycek, nerdeyse her gece içecek. İstemiyorum seni diycek. Ailede erkektir diycek. Sizin için çok üzüldüm gecen yillariniza.

ben böyle muhafazakar aile görmedim hem tesettürlü değil diye seni istemiyorlar hem erkek yapar deyip çocuklarının her pisliğine onay veriyorlar savunuyorlar bu insanlardan ve o kocanızdan hayır gelecek gibi değil ama siz 9 yıl görüştünüz 9 yılda nasıl bu insanları çözemediniz

Kuzucum..bende 4 senelik evliyim.ve gec evlendim..ve ilk yilinda cok badireler atlattik..ama bu senin yasadiklarin resmen nirvana..surekli icmek ne demek..en guzel aylariniz olmaliydi..calismiyosun anladigim kadariyla..lutfen..bi meslek bul..ve normalde hayatta hic kimseye demedim boyle bisey..acilen bosanmalisin..9 yilin gitmis..bi 9 yilin daha gitmesin..anladigim kadsriyla cok sevmissin..sevmesenn..izmiri birakip gitmesdin..ama inan hersey cok daha guzel olucak..en kisa zmanda ..esyalirinizi almak icin gidin ve bosanmaya calisin..cok daha iyi bir insan karsiniza cikicaktir..

Canim benim hic uzulme..cok uzulmussun zaten..zararin neresinden donersen kardir..onlar uzulsun..birakta..mutasiplik bu degil..benim hem ailemde hemde sosyal cevremde mutasip insalar var..bunlar resmen dolandirici..mutasiplar..oglu surekli iciyor..senin basindaki ortuye takiliyolar..bi defolsunlar lutfen..

Çok teşekkür ederim.çalışıyorum aslında kendi işim var online satış yapıyorum. O yüzden bi sıkıntım Yok o konuda çok şükür. Eşyalarımı almaya bile gitmek gelmiyor içimden aslında. İnşallah umudum bütün yaşanılanları bir an önce unutmak. Çok teşekkür ederim herkese destekleriniz için biraz daha kendimi iyi hissettim sizlerle paylaşınca

Ailesi başta belli etmiş sizin fikirlerinize saygı duymadığını. Yetiştirdiği çocuğun farklı olmasını nasıl beklediniz de evlendiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…