3 ayda 92 kilodan 62 kiloya indim

UOTE="anbuyanbu, post: 39904038, member: 644985"]bizdede ayni sorun var canim.benim buyuk 6,5 kucuk 3,5 daha 9 da yattiklarini gormedim.rejimdeyken bende saatlerden zorlaniyorum.en gec 7 de yiyince gece olmus 1 acikiyo insan. uyku duzeni olmamasi cok zor.ben psikolog adem gunesi cok takip edip okuyorum biraz arastir istersen ben cok faydasini goruyorum.bide ben ikisinede bebeklikten itibaren tek kisilik yatak aldim once birini sonra digerini yanina yatip uyutuyorum.gece kalkmalari azaldi cok sukur.ama mutlaka dedigim isme bak canim cocugunu iyi yetistirmek isteyen herkesin bu kitaplari okumasi lazim bence
Canım çok teşekkür ederim. Tamam hemen araştırma yapıcam.maya zor bir bebeklik geçirdi.erken doğdu 7 aylik solunum yolları hassasiyeti vardı. Hep hasta oldu ayrıca genizetide var.ayda 1 sise illaki antibiyotigimiz var.6 ayı doldu anne sütü kesildi hastalık lar başladı. Gece savaha kadar akıntı dan uyuyamazdi. Iğneler hastanede serumlar psikolojisi çok bozuldu.herseyden korkan büyük biri yaklassin kaçar çocukları çok sever. Ama cocuklarla aynı ortamda hemen onlardan hastalık bulaştırır. Doğduğunda beri bu yuzden hep yanın daydik.2 saat hiç uyanmadan uyur ondan sonra saga döner uyanır çıt olsa uyanır elimi sımsıkı tutar
Yani derin uyku diye bisey yok.inanin çok zor[/QUOTE]
bilmem mi canım ya, benim ilk kızım öyle.
tecrübesizlikten oluyor diye düşünüyorum, büyük 11 yaşında küçük 1 yaşında, küçük doğduğundan beri 9 da uyur, ve KENDİ KENDİNE UYUMAYI ÖĞRENDİ, 11 yaşında olan deve hala kendi yatamaz, her gece seninle yatayım diye bana babasına yalvarır, ve en erken 11 buçuk 12 gibi uyur.
valla bu nedenle 10 yıl çocuk yapamadım ben, bebekliği de aynı Maya gibiydi,benim ki de Karya :)
ikinci doğunca bu da böyle olmasın allahım dedim, hiç yanıma almadım uyurken, hep yatağına bıraktım, dönence aldım, kırdı bu sefer projektörlü aldım, her gece kucağımda ninni söyledim yatağa yatırıp çıktım, ara ara ağladı, gittim ninni söyledim, kısa kısa sarıldım gene yatırdım, ve nihayet şimdi yatağına koyuyorum, hiç ağlamadan uykuya dalıyor.ama anladım ki bu iş biraz mizaç meselesi, yani kimliğiyle yapısıyla ilgili, doğustan, ama geri kalanı çoğunlukla tavırla ilgili, bir bebeği hiç bir zaman yatağına almayacakmışsın anladım. ama her şey düzelir, ama en az 3 hafta gerekir, yani çocuğu odasında yatırmaya alışına kadar 2-3 hafta sabretmek gerek ve kesinlikle hep aynı saatte, aynı ritüelde gerçekleşmeli onun kavraması için, mesela her akşam 8 de banyo 9 da uyku gibi, yada 8 de ışıkları kapatıp ninni söyleyip ardından beşiğe yatırmak gibi.
ben banyoyu kullandım birince ayını doldurunca her gece 8de yıkadım 9 da yatırdım.
valla yazdıkça yazmışım, ben de ne dertliysem, seni çok iyi anlıyorum yani yaramazcım, büyük kızım hala öyle derdim bitmedi yani, ama kesinlikle annenin tutumuyla ilgili bir durum, istikrarlı olmak lazım

UOTE="anbuyanbu, post: 39904038, member: 644985"]bizdede ayni sorun var canim.benim buyuk 6,5 kucuk 3,5 daha 9 da yattiklarini gormedim.rejimdeyken bende saatlerden zorlaniyorum.en gec 7 de yiyince gece olmus 1 acikiyo insan. uyku duzeni olmamasi cok zor.ben psikolog adem gunesi cok takip edip okuyorum biraz arastir istersen ben cok faydasini goruyorum.bide ben ikisinede bebeklikten itibaren tek kisilik yatak aldim once birini sonra digerini yanina yatip uyutuyorum.gece kalkmalari azaldi cok sukur.ama mutlaka dedigim isme bak canim cocugunu iyi yetistirmek isteyen herkesin bu kitaplari okumasi lazim bence
Canım çok teşekkür ederim. Tamam hemen araştırma yapıcam.maya zor bir bebeklik geçirdi.erken doğdu 7 aylik solunum yolları hassasiyeti vardı. Hep hasta oldu ayrıca genizetide var.ayda 1 sise illaki antibiyotigimiz var.6 ayı doldu anne sütü kesildi hastalık lar başladı. Gece savaha kadar akıntı dan uyuyamazdi. Iğneler hastanede serumlar psikolojisi çok bozuldu.herseyden korkan büyük biri yaklassin kaçar çocukları çok sever. Ama cocuklarla aynı ortamda hemen onlardan hastalık bulaştırır. Doğduğunda beri bu yuzden hep yanın daydik.2 saat hiç uyanmadan uyur ondan sonra saga döner uyanır çıt olsa uyanır elimi sımsıkı tutar

tecrübesizlikten oluyor diye düşünüyorum, büyük 11 yaşında küçük 1 yaşında, küçük doğduğundan beri 9 da uyur, ve KENDİ KENDİNE UYUMAYI ÖĞRENDİ, 11 yaşında olan deve hala kendi yatamaz, her gece seninle yatayım diye bana babasına yalvarır, ve en erken 11 buçuk 12 gibi uyur.
valla bu nedenle 10 yıl çocuk yapamadım ben, bebekliği de aynı Maya gibiydi,benim ki de Karya :)
ikinci doğunca bu da böyle olmasın allahım dedim, hiç yanıma almadım uyurken, hep yatağına bıraktım, dönence aldım, kırdı bu sefer projektörlü aldım, her gece kucağımda ninni söyledim yatağa yatırıp çıktım, ara ara ağladı, gittim ninni söyledim, kısa kısa sarıldım gene yatırdım, ve nihayet şimdi yatağına koyuyorum, hiç ağlamadan uykuya dalıyor.ama anladım ki bu iş biraz mizaç meselesi, yani kimliğiyle yapısıyla ilgili, doğustan, ama geri kalanı çoğunlukla tavırla ilgili, bir bebeği hiç bir zaman yatağına almayacakmışsın anladım. ama her şey düzelir, ama en az 3 hafta gerekir, yani çocuğu odasında yatırmaya alışına kadar 2-3 hafta sabretmek gerek ve kesinlikle hep aynı saatte, aynı ritüelde gerçekleşmeli onun kavraması için, mesela her akşam 8 de banyo 9 da uyku gibi, yada 8 de ışıkları kapatıp ninni söyleyip ardından beşiğe yatırmak gibi.
ben banyoyu kullandım birince ayını doldurunca her gece 8de yıkadım 9 da yatırdım.
valla yazdıkça yazmışım, ben de ne dertliysem, seni çok iyi anlıyorum yani yaramazcım, büyük kızım hala öyle derdim bitmedi yani, ama kesinlikle annenin tutumuyla ilgili bir durum, istikrarlı olmak lazım

herkese günaydın
yeni gelen tüm arkadaşlar hepiniz hoşgeldiniz.topik sessiz diyodum ne güzel bi sürü arkadaş gelmiş.
bn tatıldım ama bu sabah değşiklik yok . 68.2 çıktım.ama biraz kabızlık var .hemen önlem alıcam
aslında 50 yi geçmedim ama sanırım 7-8 den sonra bişey yememek lazım 2 günde 9.30 civarında bişeyler yedim sabah artı gördüm.dün gecede dayanamadım gece 9.30 a yaptığım pudingten yedim.ün neler yedim
yarım dilim ekmek 3.5
2 yumurta 0.8
5 zeytin 0.2
50 gr ceviz 5
1 yk mayonez 0.6
köfte azcık yulaf kepeği vardı 2
hindi boynu haşlaması 0
100 gr yoğurttan ayran 4.9
çay b. çeyraği süt 2.5
puding 3.3
toplam 26.3 tutmuş ama hiç veremedim niyeki acaba .gece yedim diemi oluyo

yaramaz daha önce de demiştim, mayaya hassasiyetin olabilir diye, aslında kb gayet düşük vermen gerekirdi, bende de böyle olurdu, sonra buldum sebebini, yarın sabah da tartı eksilmezse mayalı gıdaları çıkararak ( ekmek, yoğurt ayran, mayonez (sirke var içinde) ve peynir) denesene, içimden bi ses bu yüzden diyorç

Kaloriye gelirsek, düşük karbonhidrat diyeti yapanlar kaloriye dikkat etmezlerse kilo veremezler. Kişiden kişiye değişmekle beraber erkeklerde 2200 kcal ve kadınlarda 1800 kcal’ı geçirmeyin. Tabi ki bunlar zayıflamak isteyenler için. Eğer zayıflama derdiniz yoksa günlük ihtiyacınız kadar kalori tüketebilirsiniz. Ayrıca her gün vücut kilogramınız başına 1 gr protein alın. Çünkü fazla protein glikoza çevriliyor ve bu da ketojenik moda girişini yavaşlatabilir.

Nette bir makalede bu bilgi yazıyordu. Kafam karıştı şimdi kaloriye dikkat etmek gerekiyor mu yoksa istediğimiz kadar yiyebiliyordunuz muyuz? Mesela ben tavuğu eti tavuğu falan hafif yağda pişiriyorum, tereyağı falan yiyorum acaba yanlış mı yapıyorum. Pegasuscum cevaplarsan sevinirim.

[QUOTEntina_veta, post: 39919919, member: 194420"]Canım çok teşekkür ederim. Tamam hemen araştırma yapıcam.maya zor bir bebeklik geçirdi.erken doğdu 7 aylik solunum yolları hassasiyeti vardı. Hep hasta oldu ayrıca genizetide var.ayda 1 sise illaki antibiyotigimiz var.6 ayı doldu anne sütü kesildi hastalık lar başladı. Gece savaha kadar akıntı dan uyuyamazdi. Iğneler hastanede serumlar psikolojisi çok bozuldu.herseyden korkan büyük biri yaklassin kaçar çocukları çok sever. Ama cocuklarla aynı ortamda hemen onlardan hastalık bulaştırır. Doğduğunda beri bu yuzden hep yanın daydik.2 saat hiç uyanmadan uyur ondan sonra saga döner uyanır çıt olsa uyanır elimi sımsıkı tutar
valla yazdıkça yazmışım, ben de ne dertliysem, seni çok iyi anlıyorum yani yaramazcım, büyük kızım hala öyle derdim bitmedi yani, ama kesinlikle annenin tutumuyla ilgili bir durum, istikrarlı olmak lazım[/QUOTE]
İllaki tecrübesizlik var.ilk çocuk bide küçücük 7 aylık buda ayrı bir sorundu.narin Nazlı ilk zamanlar onluk giyinip öyle yanına girerdik.hem onun bakımı zordu .hemde tüm ev işleri bendeydi.malum ortam çok hijyenik olmalı .yalnızım tek başına gece uyuma gündüz onunla ilgilen psikolojik olarak çok yıprandım. Hala narin yanında bi çocuk hapşırsın o ertesi günü salya sümük haftalarca çekiyo.o hapşıran cocukta hiç bişey yok bizimki hasta.cocukların huyunu en çok hastalık değiştirirmiş.
Ben her yolu denedim.asla kendi kendine uykuya geçemiyo.anne kokuyom diyo.saatlerce anlatıyorum.yok korkulucak bişey diye ama nafile elimi sımsıkı tutar bırakmaz. Saatlerce koşturdum .sabahtan akşama kadar yordum.yok yok çocuk uyuyor 2 saat sonra ayakta .derin uyku bi türlü olmuyo.bende aynı diyorum maya dan çektiğimiz icin 2. Ye böyle yapıcam şöyle yapıcam konuşuyorum. Zaten olan hep 2.lere olurmuş .1.ler yüzünden :)
Bugün doktora gittik ilaç kullan dedi.ama aksam kafa üstü tabureden kalebodura düştü. O yüzden bugün başlamadık.
Karya ismide güzelmiş :)

yaramaz daha önce de demiştim, mayaya hassasiyetin olabilir diye, aslında kb gayet düşük vermen gerekirdi, bende de böyle olurdu, sonra buldum sebebini, yarın sabah da tartı eksilmezse mayalı gıdaları çıkararak ( ekmek, yoğurt ayran, mayonez (sirke var içinde) ve peynir) denesene, içimden bi ses bu yüzden diyorç
Canım evet sen daha öncede soyledin.mesela bugün cevizi cikardim.1 dilim ekmek 1 b ayran içtim onları mecburiyet içtim. Evde başka içecek yoktu. Gazozum bitmisti.aksam uzeri alabildim.
Tavsiyen üzerine su mayalı gıdalara daha çok dikkat edicem.

yaramazcim cok gecmis olsun.Allah beterinden korusun.ben dusme ve atesten cok korkarim Allah bir daha yasatmasin cumlemize.bizde her haftasonu doktordaydik buyuk oglumda ama iki sene once geniz eti bagdemcik ameliyati oldu simdi daha az hastalaniyo Allaha sukur.cocuklarin hastaligi bide anne titizze hic bitmiyo.
bide aglatarak ayri yatirma sakin canim bunun sonucu olan iletisim bozuklugu cok zor asiliyo ilerki donemlerde.sen dedegim ismin kitabini alip okursan cok faydalanirsin İnsaallah

herkese iyi aksamlar menum
7 zeytin:1
peynir:1
yumurta(gunboyu toplam 3 adet)
tere
kayisili form cayi
1galeta:14
marul:8
biraz balik(dunden kalma)
badem:10
yesil cay(limonlu naneli aldim hiccc guzel degil)
tavuk suyu corba(sehriyesiz):1
yogurt:6
tavuk:1
ispanak:4,5
biraz findik:5
toplam:51,5
bugunluk bukadar.yaz yaz bitmedi ne cok yemisim.yanlisim varsa duzeltin kizlar
Valla menun gayet guzel gozukuyor, katkili seylerde yememissin, adetin yakin olabilir mi, yada yaramaza dedigim gibi (bende maya interansi var) mayali gidalari bir gun kesip diyeti bi de oyle mi denesen.

Gunaydin guzel bayanlar 4. Gun bildirimimi yapiyorum -0.4 kg toplamda 4 gunde 2.3 kg verdim. Umarim siz de guzel seyler yazarsiniz.bu arada daha once karatay diyeti yapip kitaplari hatmettigimden ben d3 vitamini eksikse zayiflayamazsiniz dedigi icin karatay hoca diyet d3 aliyorum.ben zaten daha once sedef hastaligi gecirdigim icin o hastaligi da bu vitaminle yenmistim, bunu kullanmisligim da vardi.biraz arastirirsaniz kolon kanseri tedavisinde bile kullaniliyor.ben de menumu paylasayim belki faydalanan olur. Sabah 2 yumurta bazen yarim domates bazen yarim salatalik, oglen tavuk brokoli yada salata, aksam kofte yada yumurtali kiyma ( cok kiyma+bir yumurta) gun boyu 50 gr badem, 50 gr ceviz, 3 lt su, ben su alkali damlalardan almistim, onu kullaniyorum,bi bitki cayi, sekersiz kremasiz iki nescafe, iki sekersiz turk kahvesi.yesil kahvemde kargoya verilmis onu dabugun icmeye baslarim herhalde.bir de sabah ac karnina bir yemek kasigi ogutulmus keten tohumu, bunun onemini bu sabah bizzat test ettim, soyleki; sabah uyanir uyanmaz tartildim 73.1, aman bee dedim hic kilo vermemisim, sonra memede sut var gidiyim benegi emzireyim dedim, emzirdim tartildim 73 oldum ,gitti 100 gr, sonra tuvalete gideyim dedim, geldim tarti 72.7 gosterdi.yani bagirsaklari bosaltmak -300 gr.zaten gunluk hedefimiz bu, gunde 300 gr versek ayda 9 kilo, allah bereket versin. Yani keten tohumu uada baska bisey, mutlaka kabizlik izin onlem alinmali
Cenem dustu sabah sabah, sizin guzel haberlerinizi bekliyorum, günümüz audin olsun

günaydın kızlar
ben de bu sabah -200 gördüm bakalım.
dün yediklerim
sabah 2 yumurtadan omlet ve zeytin 2puan
öğlen 100 gr bakla üstüne 1 çorba kaşığı yoğurt ve minik bir kasede marul salata 5-6 adet makarna top:30 puan
aralarda 2 şekersiz türk kahvesi yanında 1er den 2 minik kare çikolata top:6 puan
bol tarçınlı yarım armut 9 puan
yeşilçay 2 kupa su 3 lt
akşam üstü bir ara daha yaptım kibrit kutusu peynir ve 8-10 zeytinle 2 puan
akşam haşlanmış tavuk göğsü 1 puan
hesapladım kılı kılına 50 deyim işte. Yanlışım varsa düzeltin.

benim de adetim yaklaştığı için herhalde çikolata istiyor canım ve 200 gr gitmiş buna da şükür. Hep böyle devam etse ayda 4-5 kilo hiçbişeyde gözüm kalmadan gider herhalde.

anbuyanbu ne kadar çok yemişim diyorsun ben senden çok yemişim galiba. Oyüzden mi acaba 200 gr gitti? sebebim aşk demiş ya almanız gereken kaloriyi de geçmemeniz lazım diye.

herkes güzel gidiyor gibi. Valentina emzirdiğin için daha da kolay vereceksin sen inşallah. Emzirme döneminde vücut 500 kalori yakarmış günlük :) öğütülmüş keten tohumunu nasıl yiyorsun? kaşıkla ağzına mı atıyorsun? bulanmıyor musun? ben de deneyim. Bu ara wc düzenim bozuk benim de.

yaramazcim cok gecmis olsun.Allah beterinden korusun.ben dusme ve atesten cok korkarim Allah bir daha yasatmasin cumlemize.bizde her haftasonu doktordaydik buyuk oglumda ama iki sene once geniz eti bagdemcik ameliyati oldu simdi daha az hastalaniyo Allaha sukur.cocuklarin hastaligi bide anne titizze hic bitmiyo.
bide aglatarak ayri yatirma sakin canim bunun sonucu olan iletisim bozuklugu cok zor asiliyo ilerki donemlerde.sen dedegim ismin kitabini alip okursan cok faydalanirsin İnsaallah
amin hepimizinkini korusun.çcukların hepsi Allah ın küçük melekleri biz annelerde onların koruyucularıyız.senin oğlunun ağzı kokarmıydı.bizim kızın ağzı hep kokuyor.bende aldırmak istedim.doktor küçük deyip almamıştı.sen nerede aldırdın canım.
be hiç ağlayarak uyutamam zaten uyutmamda eşimle kzımızın eğitiminde biraz sorun yaşıyoruz.aman ağlatma aman boğazları şişer hasta olur modunda bi adam .saolsun kızımda onun bu tavrını bi güzel kullanıyo.konuşuyorum tamam yapmıcam diyo o ağladımı dayanamıyo.ben masal kitabı aldım.ama kitap biraz sorun yarattı.çünkü masal bitmek bilmiyor.yine yine diyip uzatıyo.bende artık her gün bir masal kafamdan uyduruyorum.onun çok hoşuna gidiyor.elimi tutarak hemen uyuyor.uyumasında sorun yok .sorun uykusu çok kısa sürüyo.maksimum uzunluk 2 saat sonra sürekli uyanıyor.yanlış anlamayın ben 2.çocuğu istiyorum.ama malesef o bizi hiç yanlız bırakmadığı için yapamıyoruz.zaten ayda bi kere o şansınız var ondada o koynunuzda olmuyo :)

Gunaydin guzel bayanlar 4. Gun bildirimimi yapiyorum -0.4 kg toplamda 4 gunde 2.3 kg verdim. Umarim siz de guzel seyler yazarsiniz.bu arada daha once karatay diyeti yapip kitaplari hatmettigimden ben d3 vitamini eksikse zayiflayamazsiniz dedigi icin karatay hoca diyet d3 aliyorum.ben zaten daha once sedef hastaligi gecirdigim icin o hastaligi da bu vitaminle yenmistim, bunu kullanmisligim da vardi.biraz arastirirsaniz kolon kanseri tedavisinde bile kullaniliyor.ben de menumu paylasayim belki faydalanan olur. Sabah 2 yumurta bazen yarim domates bazen yarim salatalik, oglen tavuk brokoli yada salata, aksam kofte yada yumurtali kiyma ( cok kiyma+bir yumurta) gun boyu 50 gr badem, 50 gr ceviz, 3 lt su, ben su alkali damlalardan almistim, onu kullaniyorum,bi bitki cayi, sekersiz kremasiz iki nescafe, iki sekersiz turk kahvesi.yesil kahvemde kargoya verilmis onu dabugun icmeye baslarim herhalde.bir de sabah ac karnina bir yemek kasigi ogutulmus keten tohumu, bunun onemini bu sabah bizzat test ettim, soyleki; sabah uyanir uyanmaz tartildim 73.1, aman bee dedim hic kilo vermemisim, sonra memede sut var gidiyim benegi emzireyim dedim, emzirdim tartildim 73 oldum ,gitti 100 gr, sonra tuvalete gideyim dedim, geldim tarti 72.7 gosterdi.yani bagirsaklari bosaltmak -300 gr.zaten gunluk hedefimiz bu, gunde 300 gr versek ayda 9 kilo, allah bereket versin. Yani keten tohumu uada baska bisey, mutlaka kabizlik izin onlem alinmali
Cenem dustu sabah sabah, sizin guzel haberlerinizi bekliyorum, günümüz audin olsun
canım çok iyi gidiyoun 4 günde 2.300 gr çok iyi

Hepimiz aynı canım.5 yaşında kendi yatağına alıştırmaya başla ve ısrarla devam et.arada kendi yatağınıza da al tabi.ben yatağına yatırıp masal okuyorum. Kocaman bir oyuncağı var.ona sarılıyor.radyosunu aćıyorum.ışıgı da ayarlıyorum.çıkıyorum odasından.ilk zamanlar birkaç saat sürüyordu uyuması.şimdi alıştı.yarım saate dalıyor.bazen ilerleyen saatlerde yanımıza alıyoruz veya kendi geliyor.:KK51:
baybicim 5 yaşmı off off yani 2 yıl dahabeklemi diyosun.canım kendi kendine uyumuyor ama ben yanında olunca kendi uyuyor.bide süreyi uzatabilsek azıcık derin uyusa ya şöyle 5-6 uyusa onada razıyım.allah bereket versin dicemm

Valla menun gayet guzel gozukuyor, katkili seylerde yememissin, adetin yakin olabilir mi, yada yaramaza dedigim gibi (bende maya interansi var) mayali gidalari bir gun kesip diyeti bi de oyle mi denesen.
sagol canim.bugun birazdaha azalticam.dun tumgun evdeydim ondan duzenli ve fazla yedim gibi.ben zaten duzenli verip bir daha almamak istiyorum.gecen uc ayda 7'kilo aldim oyuzden daha duzenli gidicem İnsaallah

amin hepimizinkini korusun.çcukların hepsi Allah ın küçük melekleri biz annelerde onların koruyucularıyız.senin oğlunun ağzı kokarmıydı.bizim kızın ağzı hep kokuyor.bende aldırmak istedim.doktor küçük deyip almamıştı.sen nerede aldırdın canım.
be hiç ağlayarak uyutamam zaten uyutmamda eşimle kzımızın eğitiminde biraz sorun yaşıyoruz.aman ağlatma aman boğazları şişer hasta olur modunda bi adam .saolsun kızımda onun bu tavrını bi güzel kullanıyo.konuşuyorum tamam yapmıcam diyo o ağladımı dayanamıyo.ben masal kitabı aldım.ama kitap biraz sorun yarattı.çünkü masal bitmek bilmiyor.yine yine diyip uzatıyo.bende artık her gün bir masal kafamdan uyduruyorum.onun çok hoşuna gidiyor.elimi tutarak hemen uyuyor.uyumasında sorun yok .sorun uykusu çok kısa sürüyo.maksimum uzunluk 2 saat sonra sürekli uyanıyor.yanlış anlamayın ben 2.çocuğu istiyorum.ama malesef o bizi hiç yanlız bırakmadığı için yapamıyoruz.zaten ayda bi kere o şansınız var ondada o koynunuzda olmuyo :)

benimkinin agzi kokmuyodu canim.zaten vaktide kalmiyodu kokmaya.bir cumartesi doktor diger cumartesi kontrol deydim.bir hafta ara tekrar ayni seyler oluyodu 5 yasinda yaptirdim ameliyati.ben istanbuldayim canim burda Nevzat Demirbilek diye bir doktora yaptirdim.cok memnun kaldim Allahin izniyle

yaramazcım
korkacak bişey yok diyormuşsun. Ben sana başka bir şey önericem müsaadenle. Korkuyorum dediği zaman ben de korkuyorum dedin mi hiç? Benim oğlum da bebeklikten beri kendi yatağında yatar. Bir gün kreşte korkulu rüya görmüş. Kuşlar buna saldırıyorlarmış. Zor uyuyor o zamandan beri ama uyuyor deliksiz allaha çok şükür. İlk başta rüyaydı o geçti bak korkacak bir şey yok deyip durdum ama devam etti. Bir gün ben de korkuyorum annecim dedim. Çok şaşırdı. Anneler korkmaz dedi. Hayır anneler de korkabilirler dedim. Neden korkuyorsun sen dedi. Ben de ona korkularımı anlattım. Seni ve kardeşini çok seviyorum dedim. Ailemi babanı arkadaşlarımı çok seviyorum. Mesela bir korkum bu dedim. Sevdiklerime bir şey olmasından korkuyorum. Bir iki korku sıraladım. En sona da böcek korkumu sakladım. Bir de sen ve kardeşin de korkma diye çaktırmamaya çalışıyoruz ama ben böceklerden çok korkuyorum dedim. Gelip beni yiyecekler zannediyorum dedim. (ve bu gerçek maalesef :) bir güldü ki anlatamam anne deli misin sen minnacık hayvanlar seni nasıl yesinler diye. Saçma biraz dimi ama korkuyorum işte dedim. Falan filan çok uzattım. en sonu anladı ki herkesin korkuları olabilir ama onlarla yaşamak onları aşmak zorundayız. Bir de böyle denedin mi denemediysen denemeni mutlaka öneririm. pedagoglar zaten duygularını görmezden gelmeyin ağlanacak korkulacak sinirlenecek bişey yok demeyin diyorlar.
Bir de bir doktora danıştın mı? belki deliksiz uyumasını engelleyen bir sağlık sorunu olabilir mi acaba. Bazen bu basit birşeydir korkutmak istemem. Ben bir kaç ay önce bayılıp duruyordum tamam dedim kanserim ben. Öyle gittim doktora. Halbuki çok ağır kansızlık çıktı. Hastaneye yatırmak istedi ama babaları olmadığı için bırakacak kimse de yok yatmadım. yoğun ilaç tedavisiyle atlattık çok şükür.

yaramazcım
korkacak bişey yok diyormuşsun. Ben sana başka bir şey önericem müsaadenle. Korkuyorum dediği zaman ben de korkuyorum dedin mi hiç? Benim oğlum da bebeklikten beri kendi yatağında yatar. Bir gün kreşte korkulu rüya görmüş. Kuşlar buna saldırıyorlarmış. Zor uyuyor o zamandan beri ama uyuyor deliksiz allaha çok şükür. İlk başta rüyaydı o geçti bak korkacak bir şey yok deyip durdum ama devam etti. Bir gün ben de korkuyorum annecim dedim. Çok şaşırdı. Anneler korkmaz dedi. Hayır anneler de korkabilirler dedim. Neden korkuyorsun sen dedi. Ben de ona korkularımı anlattım. Seni ve kardeşini çok seviyorum dedim. Ailemi babanı arkadaşlarımı çok seviyorum. Mesela bir korkum bu dedim. Sevdiklerime bir şey olmasından korkuyorum. Bir iki korku sıraladım. En sona da böcek korkumu sakladım. Bir de sen ve kardeşin de korkma diye çaktırmamaya çalışıyoruz ama ben böceklerden çok korkuyorum dedim. Gelip beni yiyecekler zannediyorum dedim. (ve bu gerçek maalesef :) bir güldü ki anlatamam anne deli misin sen minnacık hayvanlar seni nasıl yesinler diye. Saçma biraz dimi ama korkuyorum işte dedim. Falan filan çok uzattım. en sonu anladı ki herkesin korkuları olabilir ama onlarla yaşamak onları aşmak zorundayız. Bir de böyle denedin mi denemediysen denemeni mutlaka öneririm. pedagoglar zaten duygularını görmezden gelmeyin ağlanacak korkulacak sinirlenecek bişey yok demeyin diyorlar.
Bir de bir doktora danıştın mı? belki deliksiz uyumasını engelleyen bir sağlık sorunu olabilir mi acaba. Bazen bu basit birşeydir korkutmak istemem. Ben bir kaç ay önce bayılıp duruyordum tamam dedim kanserim ben. Öyle gittim doktora. Halbuki çok ağır kansızlık çıktı. Hastaneye yatırmak istedi ama babaları olmadığı için bırakacak kimse de yok yatmadım. yoğun ilaç tedavisiyle atlattık çok şükür.
canım senin yönteminide denedim.senin gibi böceklerden korktuğumu söyledim.ona bişey olur diye çok korktuğumu söyledim.ama gördümki ben korkuyorum değince çocuk daha çok korktu.sanırım şunu algıladı annemde korkuyosa evet gerçekten korkulucak bişey var ve banada zarar vericek diye düşündü.çünkü bende korkuyorum değince bana daha çok sarılmak istiyor.korkusunu büyütüyo.en çok seslerden ürküyo.korkuyorum dedğinde neden korkuyosun anlat diyorum seleri söylüyo bende o seslerin ne olduğunu bize zarar vermiyeceğini söylüyorum.bizim srunumuz hem aşırı korku hemde derin uyku bugün ilaca başladık bakalım inşallah yanlış yapmıyoruz ve faydasını görürüz.

merhaba kızlar,
sorunlarımız aynı galiba. oğlum 3 yaşından beri benimle yatıyor. 3 yaşına kadar kendi odasında uyurdu oysa.
ilkokula başladığında kendi odasında yatacağı konusunda anlaştık neyse ki :)

anne olmak ne kadar zor değil mi:KK43: dün oğlumu uyuturken kafasına taktığı bişeyden dolayı çok ağladı. eşim ve ben konuşup rahatlatmaya çalıştık ama epey ağladı. onu uyutunca bu kez ben başladım ağlamaya. çok hassas, çok duygusal yavrucum benim. Allahım bütün bebekleri ve çocukları tüm kötülüklerden korusun. amin.

diyetime gelince; şaşkınım biraz. dün yaklaşık 35 puanla bitirdim. bugün tartıda -600 gr gördüm. ( umarım sudan değil yağdan gidiyordur)

tavuğu çelik tencerede susuz pişirdim. tandır gibi oldu. ama sabaha kadar midemde kalmış gibi hissettim.. yeşilçay ve soda bile fayda etmedi. yanında roka ve tere de yemiştim üstelik.

bu sabah; 2 haşlama yumurta 0
2 dilim kurutulmuş tam buğday ekmeği 16
100 gr kadar köy peyniri 1
6 dilim sucuk 1 puan olsun
öğlene yine tavuk+salata yerim sanırım.
akşama çorba yapabirim. bir de elma yemek istiyorum. sindirime faydalı.

X