Gebeliğe Hazırlık 28 Şubat İtibariyle Çatlatma İğnesi Olanlar💕

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Hadi hayırlısı benim amh dusuklugum var bir kaç ay çatlatma deneyeceğiz doktor bu ay oldum bakalım hayırlısı umarım sonuçlar güzel olur
Bana 2 ay dedi doktor kuzu in bu ay hakkımı kullandım 1 ay daha denıcez sonra hsg

Kızlar acayip derecede karın ve bel ağrım var. Kaset testim pozitif çıkmıştı acaba normal mi?

Kızlar acayip derecede karın ve bel ağrım var. Kaset testim pozitif çıkmıştı acaba normal mi?
Genelde gebeligin ilk gunlerinde bole agrilari oldugunu soluyorlar ama tabi bilemicem kan testi vermismiydiniz hayirli olsun saglikla kucaginiza alin

Canım kızlar selamlar, bugün canım çok sıkkın...
Buradan çok bilgi öğreniyorum bu yüzden belki benimde size faydam olabilir diye yazmak istedim.
38. Gündeyim ve regl olmadım nedenini düşünmekten başım çatladı bir sorun olduğundan çok emindim.Bundan 6 7 ay önce 2017 yılında insülin direncim olduğunu ve aynı etkileri yaşadığımı söyleyip doktordan bakmasını rica ettim dahiliye baksın dedi randevu aldım defalarca otomatik iptal oldu, baktıramadım ta ki bugüne kadar...
2017 yılında 15.8 cm çikolata kistim vardı ve patladı ameliyat oldum, özel hastane olunca sebebi araştırıldı ve tsh, karaciğer yağlanması, pko ve insülin direnci rahatsızlığı çıktı.Metobolik sendrom olarak geçiyormuş ve hepsinin başı insülin direnciymiş o yıllarda değerim 12 gibi bişey çıkmıştı.Belirtilerim ani kilo alımı, bayılma, ellerde titreme, yemek sonrası baygınlık hissi, okuduğum yazıların birbirine girmesi, odaklanamama, unutkanlık, saç dökülmesi ve çikolata kistimdi.
Yine aynı etkileri yaşayıp, 5 yıl sonra yeniden çikolata kistim olunca doktordan 6 7 ay önce bakmasını istedim bakmadı, bugün aile hekimim baktı insülin direnci yani Homa IR değeri 2.5 altı olması gerekirken 32.62 çıktı.
Bende olan etkileri çizdim, tanıdık eczacı daha sonuçlar çıkmadan önce değerin yine 10 civarlarındaysa iğne hakkını boşuna kullanma tutunma zaten olmaz olsa bile düşük ya da sakat doğuma anomaliye sebep olabilir önce insülin direncini hallet dedi.Değerim yine 10larda çıkmaz inşallah derken 32.62 çıktı hala şoktan çıkamıyorum.
Bu ay çatlatma iğnesi olmayacağım, sizlerin yolunuz açık olsun, kucaklarınız biran önce sağlıklı evlatlar ile dolsun
Bunları uzun uzun yazıyorum çünkü insülin direnci değerinize mutlaka baktırın ilaçla düzelen bir değer, benim kadar kötüleşmeden önlem alın, değer yüksekse zaten tutunma çok zormuş.
Homa IR diye geçiyor, sağlık ocakları bakmıyor orada da açlık kan şekeri ve insülin baktırırsanız değer hesaplanıyor.
Glukoz çarpı insülin bölü 405 yapınca değer ortaya çıkıyor.Mesela benim değerim :
91x145.2/405=32.66 bu değer 2.5 altı olmalı
İlaçla halledilebilecek bişey için yıllarca çocuğum olmuyor demeyin, sizlerden çok şey öğreniyorum umarım benimde sizlere bir faydam olur

Eklentiler

• Screenshot_20220321-150332_Chrome.jpg
    154,1 KB · Görüntüleme: 34
Çok geçmiş olsun. Allah dermansız dert vermesin. İnşallah insilün direncini halledersin cnm. Ben de ilk gebeliğimde vardı ve diyet kilo vererek bebeğime hamile kalmıştım. Sen de yapabilirsin. İnşallah sen de bebeğini kucağına aldığın günü görürsün.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…