Premature Bebekler 28+1 de doğum yaptım sizlere ihtiyacım var

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Bebeğiniz prematüre mi sizin de ? Allah kolaylıklar versin eve geldiği zaman çok zor olacağını söylüyorlar. Sizi bu kadar zorlayan nedir ?
Prematüre degildi ama ben hastayim tek başima bakmak cok zor oluyor

Prematüre degildi ama ben hastayim tek başima bakmak cok zor oluyor
Çok geçmiş olsun kendinize yüklenmeyin bebeğe en iyi siz bakabilirsiniz annesisiniz o yüzden yardım alabiliyorsanız alın en azından eşiniz de destek olsun. Kendinizi üzmeyin uykusuzluğa alışacağız

Sagol
Çok geçmiş olsun kendinize yüklenmeyin bebeğe en iyi siz bakabilirsiniz annesisiniz o yüzden yardım alabiliyorsanız alın en azından eşiniz de destek olsun. Kendinizi üzmeyin uykusuzluğa alışacağız
Sagol cnm cok tsk ederim Allah size de kolaylik versin bu mübarek günlerde

Ben 38 de dogum yaptim ama yine de cok zor geldi en zoru bogazina süt kacmasiydi bi kere nefessiz kaldi Allah korusun kaybediyoruz sandim travma yaşadim dahaa yeni dogmuştu ölsem aklimdan cikmaz o an...Allahim hicbir anneye yaşatmasin kucagima almasi zordu gece uyumuyodu eşimle gece birbirimize girip vurdugumuzu hatirliyorum o kdr zor geldi.adam psikolojik bunalima girdi.suan bebegim 7 aylik oldu cok şükür Rabbim size de bi an önce büyıtmeyi nasip etsin bizimki baba dmeye başladi

Allah şafi adıyla şifalar versin bebeğinize. Dualarım sizinle. İyi düşünün pozitif olmaya hayret edin Allaha sığının. İnşallah kavuşaksınızdır sağ salim

acaba o donemlerde de yoğum bakımda olan bebeklere ciğer filmi çekiliyor muydu

Evet çekiliyor benim bebeğimle 1 gün küvette yaşadı o süreçte 4 kez ciğer filmi cekmişler
E nabızdan kendi sayfanızda cıkıyor röntgen görüntülerinde
Ben de bunu biraz geç farkettim ama işte baksam da röntgenleri anlamıyorum işte

Sanırım göz daha ileriki haftalarda belli olacak değil mi ? Küvezden çıktığında kaç kg olmuştu eve gelince çok zorlanacaksın diyorlar neye hazırlık yapmalıyım sizce
2500 gr taburcu oldu , Doğal yaşantınıza alıştırın aşırı derecede hijyenik büyütmeyin benim evde kedim ile büyüdü , genel olarak insanlardan korudum öptürmedim kucağa vermedim bağışıklıkları çok düşük oluyor herkesi de önceden alıştırdım doktor çok dikkat edeceksiniz dedi diye korkuttum sizin yaz dönemine geliyor salgın olmaz şanslısınız, her zaman vücut ısısına dikkat edin zayıf doğdukları için genelde üşüyorlar, bol bol emzirin

Bebeğiniz prematüre mi sizin de ? Allah kolaylıklar versin eve geldiği zaman çok zor olacağını söylüyorlar. Sizi bu kadar zorlayan nedir ?
Merhaba, benim kızım 26+4 940 gram doğdu. 90 gün kuvezde kaldı. Cihazdan ayırmaya çalıştıkça telore edemedi tekrar entübe edildi her seferinde. İlk 28 gün böyle geçti sonra cihazdan ayrıldı nazal oksijene geçildi. Yaklaşık doğumdan 1 ay sonra filan göz muayenesi yapılır. Kızımda rop evre 2 geliştiği için lazer operasyon yapıldı şuan bi sıkıntı yok şükür. Beyinde hafif sıvı birikmesi vs oldu onlarda geçti. Enfeksiyon illaki oluyor oda geçti. 10 gün anneli yoğun bakımda birlikte kalıp taburcu olduk. Evde zorluğu şöyle emme refleksi az 60 cc sütü 40dk da filan içiyordu uyuyordu sürekli beslemesi zor oluyor başta bide çok sık kontrolleri oluyor ilk sene. Şuan kızım 2 yaşına girecek geride kalıyor o zor günler herşey yoluna giriyor yaşarken geçmeyecekmiş gibi geliyor ama herşey geçiyor

Bizim evimizde de iki kedimiz var hep hayalim beraber büyümeleriydi. Hiç kedi çocuklarımı göndermeyi de düşünmüyorum açıkçası inşallah sorun yaşamayız. 21. Gündeyiz bugün görüş günümüzdü. Doktorumuz entübeden ayırdık burundan oksijen veriyoruz bu sabah itibariyle deneyeceğiz dedi. Ama kilo alımı yavaş bunun nedenini anlayamadık. Gerçi kızım karnımda olsaydı 31. Haftasını doldurmuş olacaktı daha kuş kadar 1070 gram olmuş.

Bizim de kızı bugün ayırmışlar bakalım tolere edebilecek mi deneyecekler. 21. Günü oluyor zaman geçiyor ama çok zor ayrı kalmak hastanede bırakıp gelmek. Sütüm şu an günde 40cc anca geliyor kızımın ihtiyacı da günlük 30cc imiş o kadar veriyorlarmış. Kızıma güveniyorum çok güçlü olduğunu biliyorum ama daha 1070 grama çıktı ancak yavaş alıyormuş kilo

Maşallah ben bilgi aldıkça gün gün not almıştım benimki sürekli başta kilo verdiğinden 940 gram doğup 24.gün 970 gram anca olmuş yeniden kilo almaya başlayıpta. Birde şuan emziriyomuşsun gibi düşününce bebeğin günlük beslenme ihtiyacını karşılıyorsun bebeğin beslenmesi yükseldikçe seninde süt üretimin yükselecek hiç canını sıkma sütüm az bilmem ne diye. Entübeden ayırmak için bi ilaç veriyorlar ciğer gelişsin diye bir kaç gün öncesinden başlayıp sonra cihazdan ayırmayı deniyolar. O ilaç kafein mi sulfaktan mı bişey barındırıyor içinde oda metabolizmasını hızlandırıyormuş kilo alımını yavaşlatıyor. O ilacıda antibiyotik gibi düşün doz tamamlanana kadar veriyorlar. Sonra tekrar kilo alım hızlanıyor yani normale dönüyor

Son düzenleme:
Bize söylediği sizin kız kendi kendine extübe oldu hortumu oynatmış sanırım ağzıyla onlar da röntgen çekmişler bakmışlar ki bu kız hortumu yukarı çekmiş deneyelim burundan vermeyi demişler ilaç konusunda bişey demediler ama dediğiniz gibi veriliyor olabilir. Yoğun bakım doktoru çok ayrıntı vermeyen biraz da sert biri inanın o kadar soru soramıyoruz. O zaman kilo alması entübeden çıkınca biraz artar mı yani sizin söylediğinizden öyle anlıyorum. Bir de sütüm gaz yapmıştı kestiler iki defa. Şimdi hemşiresi 3 saatte 4cc veriyoruz dedi. Midesi küçük zaten onun için yeterli oluyor dedi. Sizce bebeğim büyüdükçe sütüm de artar mı ? Kendimi kızıma yetecek kadar üretiyorum diye avutuyorum sonuçta şu an karnımda olsaydı 31 haftası bitmiş olacaktı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…