Premature Bebekler 28+1 de doğum yaptım sizlere ihtiyacım var

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Dua etmeye geldim. İnşallah tez zamanda sağlıkla sıhhatli kucaginiza alip evinize goturursunuz Rabbim acil şifalar versin sizlerede sabırlar diliyorum. Ben ikiz annesiyim bir anne olarak bütün bebeklerimize hayırlı sağlıklı uzun ömürler versin evlatlarimiza.
Siz doktoru çok kafanıza takmayın onlar da nitekim herseyi söylemek zorunda kalıyorlar dua edin bol bol dua edin kızınızı gördüğünüz zaman konuşun onunla sizi hissedeceginden eminim onlar kokumuzdan tanırlar bizi çok çok geçmiş olsun inşallah geçecek 🙏

Merhabalar geçtiğimiz cumartesi kızım 28+1 haftalıkken plasenta ayrılması nedeniyle yoğun kanama yaşadım ve acil sezaryene alındım. Kızım doğduğu an nefes almış sonrasında küçük olduğu için entübe edilmiş.
1040 gram doğdu fakat bugün 1005 gram olduğunu söylediler.
Yoğun bakımdaki en küçük bebek şu an. Doğum öncesi de 5,5 hafta EMR yani erken su gelişi nedeniyle susuz bebek olarak hastanede yatıyordum.
Bu süreçte çok bilgisizim okumaya gayret ediyorum ama kendimi henüz toparlayamadım bu süreci yaşamış ya da bilgisi olanlardan destek istiyorum çünkü yoğun bakım doktorumuz sert biri ve tam anlamıyla bilgi almakta zorlanıyoruz.
Bugün görüş günümüzdü kızıma bir haftadır ilk defa dokunma şansım oldu. Ben dokununca ellerini bacaklarını oynattı gözlerini açtı ve o küçük ağzındaki hortumu çiğner gibi hareketler yaptı. Bugün doktorun söyledikleri:
Entübe solunum basıncını düşürdük.
Bu bebekler biliyorsunuz sakat olabilir sizin bebekte de bu durum 3 üzerinden belki 2 gibi.
Süt veriyoruz bağırsaklarında şişme olmadı.
Tansiyonu daha dengeli vücut ısısını sağlamaya çalışıyor.
İdrarını yapıyor.
Beyin kanaması bu bebeklerde görülen bir şey ama sizin bebekte 5 üzerinden 2 ancak diyebiliriz bunun seviyesine.
Evet söylenenler bunlar iyi mi kötü mü inanın tam olarak anlayamıyorum çünkü basıncı düşürdük dediğinde sevindiğimiz an sakat olabilir diyor. Anlıyorum umut verici konuşamaz ama gerçekten bu süreci yaşamış insanlarla konuşmaya ihtiyacım var. Şimdiden herkese teşekkür ederim konuyu görürseniz kızıma dualarınızı eksik etmeyin 🙏🏻
Dualarımda sen ve kızın da var 🤲🏻🤲🏻
Prematüre gücü diye bişey diyolsr hep arkadaşımın bebeği 26 haftada doğru sağlıcakla kocaman oldu sen güçlü ol bebeğin hisseder ve bu zor günler fe geri de kalır Rabbim yardımcınız olsun 🤲🏻🤲🏻🤲🏻🤲🏻

Dualarımda sen ve kızın da var 🤲🏻🤲🏻
Prematüre gücü diye bişey diyolsr hep arkadaşımın bebeği 26 haftada doğru sağlıcakla kocaman oldu sen güçlü ol bebeğin hisseder ve bu zor günler fe geri de kalır Rabbim yardımcınız olsun 🤲🏻🤲🏻🤲🏻🤲🏻
Evet günler geçiyor ama işte çok zor geçiyor bazen yediğim şeyde bile vicdan azabı duyuyorum kızım orda hortumlarla uğraşıyor. Allahtan hatırlamayacak güzel bebeğim ama hep izi olacak biliyorum inşallah zamanla iyi olacağız

Sütü sindirmeye başladı mı acaba benımki 7 ml e kadar alıyordu şu an kusmaya başlamıs biraz bekliycez dediler

Arkadaşlar bu beyin ultrasonu ama anlayamıyorum daha önce tecrübe edinmiş varsa anlıyorsa söyleyebilir mi
IMG_5432.jpeg

görümcemde bu ayda doğmuş hiçbir sıkıntı yaşamamış Allahtan umut kesilmez

Allah şifa versin tez zamanda kucaginiza almayi nasip etsin yavrunuzu lohusalık depresyonu gecirmiş biri olarak Allah size yardim etsin diyorum benim bebegim de cok ufak şuan hergün sinir krizine giriyorum neredeyse Rabbim yoklugunu gostermesin hic bir anneye tek başima bakiyorum dogumdan beri kimse yardim etmedi bazen oturup agliyorum

Allah şifa versin tez zamanda kucaginiza almayi nasip etsin yavrunuzu lohusalık depresyonu gecirmiş biri olarak Allah size yardim etsin diyorum benim bebegim de cok ufak şuan hergün sinir krizine giriyorum neredeyse Rabbim yoklugunu gostermesin hic bir anneye tek başima bakiyorum dogumdan beri kimse yardim etmedi bazen oturup agliyorum
Bebeğiniz prematüre mi sizin de ? Allah kolaylıklar versin eve geldiği zaman çok zor olacağını söylüyorlar. Sizi bu kadar zorlayan nedir ?

X