26 - 47 yaş farkı, ilişki, evlilik, bir kadının adama adım atması?

47 yaşında hiç evlenmemiş adam? Çok matah biri değil diye düşünürdüm. Bir sorunu var yoksa çoktan kapılırdı bence. Ayrıca ne işin var baban yaşında adamla? Hastalıklarıyla uğraşacaksan evlen

Ya kadının neden ahı olsun aklınız fikriniz yok mu? Kadının çocuklarına babaymışmış. Kadının cocuklarının adamdan haberi bile yok:KK70: kadın canı istediğinde adamın koynuna girip cıkarken ihtiyaclarını giderirken bir şey yok adam aynısını yapınca mı suç? Danışıklı dövüş işte alan memnun satan memnun. Kadın cocuk ve nikah istemiyormuş diyorum yok kadını kandırmıştır yok şu yok bu. E 2 tane 23-19 yaşlarında cocugu olan kadın demiyor mu? Benimle resmi evlenmeyi düşünmeyen bu adamla ne işim var diye? Kadın salak tek siz mi akıllısınız. İki tarafta istememiş bir şekilde islami koşulları kendilerine paravan yapıp dost hayatı yaşayıp yiyip gezmişler işte bunun neyini anlamıyorsunuz? Her beraber yaşayan her cinsel hayatı olan evleniyor da bir tek bu çift evlenmemiş gibi davranmanız komik geliyor. Ortada mağdur falan yok. Hakkı yenen de yok. Birbiriyle gönlünü eğlendirip hayat şartları birbirine uymayınca yollarını ayıran 40 yaşından büyük 2 insan var hepsi bu.

çocuklarının haberi yoksa aynı evde yaşamıyorlarmış yani..
adam cidden sevişmek için imam nikahı kıymış ve sizde bu adama aşık oldunuz yani..
adamın yaşını vs geçtim şu karakterdeki birine nasıl ilgi duyabiliyorsunuz? aklınız mı kesmiyor adamın ne halt olduğunu?

çocuklarının haberi yoksa aynı evde yaşamıyorlarmış yani..
adam cidden sevişmek için imam nikahı kıymış ve sizde bu adama aşık oldunuz yani..
adamın yaşını vs geçtim şu karakterdeki birine nasıl ilgi duyabiliyorsunuz? aklınız mı kesmiyor adamın ne halt olduğunu?
Akşamdan beri bunun bir karakter ve etik sıkıntısı olduğunu anlatamıyoruz. Tek sorunun yaş olduğunu düşünmüş, buna yoğunlaşacakmışız, bakış açısı beğendiremedik.😂

Konunuza yazdıklarınızı mı unuttunuz ? Ben sizin için alıntıladım, okuyun bakalım; yazdıklarınızda adamın kadınla mahrem hayatına ilişkin vurgular var mı, yok mu.
Tamam şöyle ilerleyelim can dostunun adı Ali olsun benim Adım fatma olsun adamımız da X olsun.

Fatma: Ali abi X ‘in hayatında biri var mı?
Ali: yok bekar
Fatma: dindar biri gizli saklı vardır bence
Ali: ha öyle vardı,1-1.5 sene önce bitti diye biliyorum
Fatma: Neden bitmis
Ali: kadın duldu 2 cocugu vardı başta kadından hoşlandı 2 cocuklu diye resmi evlilik yoluna girmek istemedi, kadında istemiyordu imam nikahıyla yaşamaya başladılar
Fatma: e sonra niye bitti
Ali: X yaşı gidiyor diye çocuk istiyordu icten ice, kadın da 3. Bir cocugu düsünmüyordu hem kendi çocukları var diye hem resmi evlenmek var diye sonunda bu durum ikisine de uymayınca ayrıldılar
Fatma: kadının cocukları eski esi falan bilmiyor mu
Ali: yok yakın cevre haric kimse bilmiyor aynı evde falan yaşamıyorlar arada sırada görüşüyor ya da tatile cıkıyorlar, işleri de ben hallediyorum
Fatma: kadın neden istemiyor?
Ali: neden istesin ekmek elden su gölden yaşıyor x kirasını ödüyor bir ihtiyacı oldugunda da maddi manevi koşuyor niye x ile evlenip bir ömür onu başına bela etsin
Fatma: niye bela olsun hos bir adam ama bunca sene evlenmemesine şaşırdım
Ali: yok be çökük duruyor bakımıyla temizliğiyle falan olduğu kadar toparlıyor. Geçinmesi zor bir tiptir öyle olduğuna bakma aklından geçenleri de aklından geçirme

Bu minvalde ilerleyen bir sohbetten ben üşenmeden alıntıladığınız şeylerin çıkarımını yaptım. Adam bana elbette X’in yatağını anlatmadı. Bu yazdıklarım cok yuvarlak ve hatırladığım kadarıyla böyle bir sohbetten çıkardığınız cemaatcisin, adamın dostu adamı sana yamıyor, adam sapık gibi çıkarımlar bana çok sacma geliyor açıkcası. Siz üşenmeden alıntılanmışsınız tek tek ben de sizin icin acıklamıs oldum tek tek

Tüm hanımlara merhaba

Sormak için kimsemin olmadığı bir sorumu sormak, fikirlerimi açarak sizin yorumlarınızı almak istiyorum.

Ben 25 yaşında üniversite mezunu -şu an çalışmayan- daha önce hiç evlenmemiş biriyim. Tek çocuğum. Tüm benliğimle içimi açabilecek bir dostum yok, azıcık ucundan bahsetmeye çalıştığımda dahi yüksek tepkiler alıp, içten içe kınandığımı hissediyorum. Ve sanırım sadece bu tip olaylarda keşke yaşı bana yakın bir kız kardeşim olsaydı diyorum. :)

Ben bir adamdan çok hoşlanıyorum. Ve her bakımdan hem duygusal, hem fiziksel olarak onu arzuluyorum. Kendisi 47 yaşında, bekar, daha önce evlilik, söz, nişan vb durumları başından geçirmemiş hayat kaygısına düştüğü için evlenmeye, yuva kurmaya vakit bulamamış biri. Aktif yaşayan kariyer olarak belli bir yere gelmiş genel itibariyle soğuk duran ama tanışıldığında sohbetiyle, bakışıyla kendine bağlayabilen biri.

2-3 kez görüştük (görüşmemizin sebepleri vardı, keyfi değildi.) ben kendisinden çok etkilendim fakat kendisi bana evladıymışım ya da kardeşiymişim gibi bir samimiyetle yaklaştı. (Genel olarak yaşımdan 3-4 yaş kadar küçük 20lerin çok başında olduğumu sananlar oluyor, ama böyle yaklaşılması kırdı ve üzdü)

Bu kişiye adım atmayı ya da niyetimi belli etmeyi düşünüyorum bir süredir. Yalnızca 2 yakın diyebileceğim arkadaşım var tüm derin duygularımı anlatmaksızın ucundan biraz bahsettiğimde arkadaşlarımdan birisi ‘ benim babam 45 yaşında ve ben senin arkadaşınım adamla aranda böyle bir uçurum var, farkında mısın?’ Minvalinde yaklaştı.

Diğeri ise ‘ Hayatta her şeye sahipsin seni seven bir anne baba, maddiyat, ilgi, kariyer ve güzellik, kendini neden böyle birine layık görüyorsun? Mantık evliliği desem mantığa uyan hiçbir tarafı yok sana yakıştıramadım. gibi bir tepki aldım

Adam oldukça dindar ve muhafazakar biri. Maddiyat,kariyer olarak benden çok ekstra bir üstünlüğü yok hemen hemen benzer şartlardayız. Yaşını gösteren hatta +50 yaş civarı gösterdiği söylenen ve çok üzülerek söylüyorum ki kime göstersem beğenilmeyen ama benim çok beğendiğim biri.

Karakter ve duruş, erkeksilik olarak kendisini çok beğeniyorum. Ve kendisi yavaş yavaş evlenmeyi, bir çocuğu sahibi olmayı istediği dönemde. (Duyduğum kadarıyla).

Ben kendisine adım atmazsam ya da direkt niyetimi belli etmezsem kendisi asla atmaz çünkü dediğim gibi beni o gözle bir ‘kadın’ olarak görmüyor.

Ama adım atarsam ya da niyetimi belli edersem de beni geri çevirmez ve aramızda bir kıvılcım olur gibi hissediyorum. Olmasa dahi bunu beni inciterek belli etmez. Bu konuda eminim.

Size sormak istediğim şey ise şu; muhtemelen hem evlilik, hem duygusal ilişkiler olarak benden kat be kat tecrübeli ya da olgun kişiler aramızda vardır.

Genel kanı cinsel performans olarak kişilerin uyumsuz olacağı yönünde oluyor bu elbette böyledir. 26 yaşında bir kadınla 47 yaşında bir erkek enerji olarak birbirine yakın olamaz

Ama

Benim daha önce hiç cinsel yaşanmışlığım yok. Hatta yakınlaşmam bile olmadı bir erkekle.

Kısacası tatmin olmak nedir bilmiyorum. Zihnimde kıyas yapabileceğim ya da ileride evliliğimde eşimin performansını kıyas edebileceğim biri olmayacağı için evleneceğim adamın bana yaşattığı ne kadarsa o kadarla tatmin ve mutlu olurum gibime geliyor.

Sosyal hayat olarak aktivite enerjisi/hızı derseniz de kendisi benden çok geziyor ve hayatını aktif yaşıyor.

Çevremde benimle ilgilenen ya da şans isteyen 25-30 yaş arası erkekler elbette oluyor ama sorun şu ki ilgi duyamıyorum.

Bu bahsettiğim adamı hayal ettiğim gibi onları edemiyorum.

Psikolojik olarak bir sorunum yok, babamla ve annemle ikili ilişkilerim gayet iyi anne ya da baba travması gibi bir durumum yok.

Beni böyle bir adama bağlayan maddi ya da manevi herhangi bir çıkarım da yok.

Açıkcası dümdüz saf bir sevgi besliyorum her şeyin ilkini onunla yaşamak ve evlilik yoluna girmek istiyorum.

Sizce bu durum dışarıdan nasıl görünüyor, ya da bendeki geçici bir heves,buhran ya da bir sorun mu?

Ve ben bu adama niyetimi belli edersem bende bir sorun ya da eksiklik olduğunu bu yüzden kendisinden şans istediğimi falan düşünür mü? Bu beni çok üzer. Ya da çıkar için yaklaştığımı? Çünkü hislerimiz ispatlanan bir şey değil ve ben kendisine duygularımın saflığını ispatlayamam. Elbette bunu dışa vurmaz, yüzüme söylemez kaba biri değil ama düşüneceğini bilmek de beni kırar.

Veya böyle bir evlilik yaşayıp mutlu olan, mutlu olduğunu gördüğünüz çiftler var mı? yoksa baştan aşağı yanlış bir yolda mıyım? Veya bu adama adım atmam demek hayatımı kökten değiştirmem mi demek? Sizlere göre ben nasıl bir durum içerisinde görünüyorum. Böyle bir çift ya da olay duysanız, ne düşünür ve ne yorum yapardınız? Çevremdeki tepkiler beni çok üzüyor ve utandığım için doğru düzgün kimseye yüreğimi açamıyorum
Cıkar ıcın yalklaşacagınızı dusunecegı bır pozisyonda mı?
Bu arada bende cıtır sevıyorum😅 yaş konusunda bsey dıyemıycım sımdı

Akşamdan beri bunun bir karakter ve etik sıkıntısı olduğunu anlatamıyoruz. Tek sorunun yaş olduğunu düşünmüş, buna yoğunlaşacakmışız, bakış açısı beğendiremedik.😂
işte buna açığım. Etik ve karakteri sorunlu olabilir ve ben bunu görmeyebilirim. Bunu açıklayıcı bir dille yazanlara zaten bu durumu düşündüğümü söyledim. Bakış açınızı beğeniyorum. Benim için en büyük sorun yaş farkıydı. Karakter ve etik olarak sizin gibi düşünmedim ve bu bana farklı bir bakış açısı kazandırıyor. Yani istediğim gerçekten bu ama bunu -size demiyorum- kaba ve saldırgan bir dille yapınca bir anlamı kalmıyor.

okuya okuya geliyorum da adamın ailesinden de kimse bilmiyormuş.
adam muhafazakar ya kendi aralarında sevişmek için imam nikahı kıymışlar sonuç olarak.
kimse bilmediği için milleti kandırma durumu yok çokk muhafazakar adam Allahı kandırıyor küçücük aklıyla. şu tiplere muhafazakar denmez konu sahibesi yanlış ifade ediyor dini kendine uyduran biri dindar falan değildir. ikiyüzlünün teki konu sahibeside kalkmış aşık olmuş insan azıcık fikir yürütür ne bileyim.
neyse ya anlamıyorsa bize ne.
yaksın hayatını.

Kuma olmayı ve kendisinden yaşça büyük bir amcayı arzulayan genç kızın hayallerini okuyoruz şuan. O şuan hem imam nikahını hem resmi nikahı yaptırıp "bakın diğer karısı resmi nikahı kıydıramadı ama ben kendime nikah kıydırdım" deme peşinde.

Bana daha çok 47'lik adamın 25 yaşındaki genç kız hayalini okuyoruz gibi geldi.

Tamam şöyle ilerleyelim can dostunun adı Ali olsun benim Adım fatma olsun adamımız da X olsun.

Fatma: Ali abi X ‘in hayatında biri var mı?
Ali: yok bekar
Fatma: dindar biri gizli saklı vardır bence
Ali: ha öyle vardı,1-1.5 sene önce bitti diye biliyorum
Fatma: Neden bitmis
Ali: kadın duldu 2 cocugu vardı başta kadından hoşlandı 2 cocuklu diye resmi evlilik yoluna girmek istemedi, kadında istemiyordu imam nikahıyla yaşamaya başladılar
Fatma: e sonra niye bitti
Ali: X yaşı gidiyor diye çocuk istiyordu icten ice, kadın da 3. Bir cocugu düsünmüyordu hem kendi çocukları var diye hem resmi evlenmek var diye sonunda bu durum ikisine de uymayınca ayrıldılar
Fatma: kadının cocukları eski esi falan bilmiyor mu
Ali: yok yakın cevre haric kimse bilmiyor aynı evde falan yaşamıyorlar arada sırada görüşüyor ya da tatile cıkıyorlar, işleri de ben hallediyorum
Fatma: kadın neden istemiyor?
Ali: neden istesin ekmek elden su gölden yaşıyor x kirasını ödüyor bir ihtiyacı oldugunda da maddi manevi koşuyor niye x ile evlenip bir ömür onu başına bela etsin
Fatma: niye bela olsun hos bir adam ama bunca sene evlenmemesine şaşırdım
Ali: yok be çökük duruyor bakımıyla temizliğiyle falan olduğu kadar toparlıyor. Geçinmesi zor bir tiptir öyle olduğuna bakma aklından geçenleri de aklından geçirme

Bu minvalde ilerleyen bir sohbetten ben üşenmeden alıntıladığınız şeylerin çıkarımını yaptım. Adam bana elbette X’in yatağını anlatmadı. Bu yazdıklarım cok yuvarlak ve hatırladığım kadarıyla böyle bir sohbetten çıkardığınız cemaatcisin, adamın dostu adamı sana yamıyor, adam sapık gibi çıkarımlar bana çok sacma geliyor açıkcası. Siz üşenmeden alıntılanmışsınız tek tek ben de sizin icin acıklamıs oldum tek tek

Hmm ali abiyle ne kadar değişik bir samimiyetiniz varmış. Kaç yaş küçük kıza can dostunu anlatmış hmm. Kimsenin bilmediği evliliği sana anlatmışlar.

Genel kanı cinsel performans olarak kişilerin uyumsuz olacağı yönünde oluyor bu elbette böyledir. 26 yaşında bir kadınla 47 yaşında bir erkek enerji olarak birbirine yakın olamaz

Ama

Benim daha önce hiç cinsel yaşanmışlığım yok. Hatta yakınlaşmam bile olmadı bir erkekle.

Kısacası tatmin olmak nedir bilmiyorum. Zihnimde kıyas yapabileceğim ya da ileride evliliğimde eşimin performansını kıyas edebileceğim biri olmayacağı için evleneceğim adamın bana yaşattığı ne kadarsa o kadarla tatmin ve mutlu olurum gibime geliyor.
bir insan 26 yaşına kadar cinselliğe dair hiç mi bişey öğrenmez bu kadar mı cahil olur bu konuda
ille de yaşamak gerekmiyor
şu söylediğin külliyen yalan ve adamı elde ettikten en geç 1 sene sonra gözündeki perde kalktığında inanılmaz pişman olacağın bi konu

adam zaten sorunlu. 47 yaşına gelip de hiç ciddi evlilik yoluna giden bişeyi olmadıysa ağır problemlidir hatta gay bile olabilir

ayrıca kendinden bu kadar büyük birini nasıl bu anlamda çekici bulabiliyorsun ?
ben hayatımda ilk defa benden yaşça epey büyük (15 yaş) biriyle konuştum yakın zamanda
allahım sürekli bi olgun havalar sürekli bi öğüt verme tavsiye verme modu, iliklerime kadar hissettim o yaş farkını
ki ben de 30+'um yani 26 falan değilim
olgunluğu, görmüş geçirmişliği severim aslında ama ilişkisel anlamda sevmiyormuşum mesela o kişi sayesinde bunu anladım
yapamadım, açıkça da söyledim, ben baba ya da abi aramıyorum akıl hocası da aramıyorum biz senle arkadaş olarak devam edelim dedim

Kuma olmayı ve kendisinden yaşça büyük bir amcayı arzulayan genç kızın hayallerini okuyoruz şuan. O şuan hem imam nikahını hem resmi nikahı yaptırıp "bakın diğer karısı resmi nikahı kıydıramadı ama ben kendime nikah kıydırdım" deme peşinde.
Aynen abla hürrem sultan olacagım ben 😁 nereden bildin? Hatta düğün arabamın arkasına da ONUNLA EĞLENDİ BENİMLE EVLENDİ yazdıracağım. İnsana dalga geçmekten başka çare bırakmıyorsunuz bazen

Bana daha çok 47'lik adamın 25 yaşındaki genç kız hayalini okuyoruz gibi geldi.

Gerçektir. Müge anlı'ya çıkanları görüyoruz. Böyle tipler yok mu, bir sürü var. Ben konuyu açan kişiden 2 yaş büyüğüm, 27 yaşındayım. Bana biri gelip 47 yaşındaki adamı anlatmaya kalksa dinlemem. Geldi adamın imam nikahlı karısıyla yatak odasını anlattı. Bunu kim öğrenir anca mahallenin dedikoducu teyzesinden duyulabilecek saçmalık bu.

Aynen abla hürrem sultan olacagım ben 😁 nereden bildin? Hatta düğün arabamın arkasına da ONUNLA EĞLENDİ BENİMLE EVLENDİ yazdıracağım. İnsana dalga geçmekten başka çare bırakmıyorsunuz bazen

Sen bence başka adam bul. Komikte değilsin. Böyle kendinden kaç yaş büyük tiplerle muhabbet ediyorsun. Adam evlenecek olsa cıvıl cıvıl neşeli eğlenceli biriyle evlenir bu yaşından sonra. Sen çok kasıyorsun.

Gerçektir. Müge anlı'ya çıkanları görüyoruz. Böyle tipler yok mu, bir sürü var. Ben konuyu açan kişiden 2 yaş büyüğüm, 27 yaşındayım. Bana biri gelip 47 yaşındaki adamı anlatmaya kalksa dinlemem. Geldi adamın imam nikahlı karısıyla yatak odasını anlattı. Bunu kim öğrenir anca mahallenin dedikoducu teyzesinden duyulabilecek saçmalık bu.
Adamın yatağını falan anlatmadım ruh hastası mısınız nedir? Keşke yazılanları okuyup ANLAMAYANLAR yorum yapmasa. Adamın karşılıklı cinsel ihtiyaçlarını gidermek için takıldığı bir kadın varmış dedim alt tarafı. Bir kadınla dost hayatı yaşamış sonra ayrılmış desem hiç sorun olmayacaktı. İmam nikahı diyince herkes bir parladı nedense? Yani anlamıyorum adam dindar olmasa kafasına göre DOST HAYATI yaşayan biri olsa 47lik olması ya da etik olmaması sorun değil miydi? Yazdıklarınız iftiraya giriyor artık. Ben ifşa olmamak icin bazı boşluklar bırakarak yazıyorum sonra birileri gelip hayal dünyasında yok adam gay, yok adam kadını mağdur etmiş, yok adam kullanmış atmış diye sallıyorsunuz. Salladıklarınıza açıklama yapınca da adamın yatağını konuşmuş oluyoruz. Bana yardımcı olmaya çalışan 6-7 gerçek kişiyi tenzih ederek söylüyorum geri kalan muhabbet çöp. Mahallenin dedikodu meraklısı teyzeleri asıl sizlermişsiniz. Yeter gerçekten. Sizin gibi yazan kimseye cevap vermeyeceğim artık kendiniz çalıp kendiniz oynayın

50 yaşında k*çının kılları kadayıf olmuş adam ne verebilir sana
😂😂😂😂😂

Konu sahibi yapma etme eyleme. Müge anlıdaki konular aklıma geldi. Onla bunla imam nikahı yapan heriften aklıma her türlü numara geldi. Git 20li 30lu yaşlardaki düzgün adamlarla takıl kariyer sahibi mis gibi erkolar var. Ne yapacaksın kart horoz herifi? Boşlukta mısın küçük bir yerde mi yaşıyorsun? Bu herif yanlış dostum. Sakın.

işte buna açığım. Etik ve karakteri sorunlu olabilir ve ben bunu görmeyebilirim. Bunu açıklayıcı bir dille yazanlara zaten bu durumu düşündüğümü söyledim. Bakış açınızı beğeniyorum. Benim için en büyük sorun yaş farkıydı. Karakter ve etik olarak sizin gibi düşünmedim ve bu bana farklı bir bakış açısı kazandırıyor. Yani istediğim gerçekten bu ama bunu -size demiyorum- kaba ve saldırgan bir dille yapınca bir anlamı kalmıyor.

Kimsenin size saldırdığı yok. Siz uzun uzun cevaplarla kendinizi manipüle edip savunmaya geçiriyorsunuz doğal olarak insanlarda tepki veriyor.

Son düzenleme:
Sen bence başka adam bul. Komikte değilsin. Böyle kendinden kaç yaş büyük tiplerle muhabbet ediyorsun. Adam evlenecek olsa cıvıl cıvıl neşeli eğlenceli biriyle evlenir bu yaşından sonra. Sen çok kasıyorsun.
Tamam abla senin çok kıymetli fikirlerin çok önemli benim için o yüzden hemen seni dinleyeceğim ve bu adamdan vazgeçip kasıntı arayan birini bulacağım 🙏🏼

Adamın yatağını falan anlatmadım ruh hastası mısınız nedir? Keşke yazılanları okuyup ANLAMAYANLAR yorum yapmasa. Adamın karşılıklı cinsel ihtiyaçlarını gidermek için takıldığı bir kadın varmış dedim alt tarafı. Bir kadınla dost hayatı yaşamış sonra ayrılmış desem hiç sorun olmayacaktı. İmam nikahı diyince herkes bir parladı nedense? Yani anlamıyorum adam dindar olmasa kafasına göre DOST HAYATI yaşayan biri olsa 47lik olması ya da etik olmaması sorun değil miydi? Yazdıklarınız iftiraya giriyor artık. Ben ifşa olmamak icin bazı boşluklar bırakarak yazıyorum sonra birileri gelip hayal dünyasında yok adam gay, yok adam kadını mağdur etmiş, yok adam kullanmış atmış diye sallıyorsunuz. Salladıklarınıza açıklama yapınca da adamın yatağını konuşmuş oluyoruz. Bana yardımcı olmaya çalışan 6-7 gerçek kişiyi tenzih ederek söylüyorum geri kalan muhabbet çöp. Mahallenin dedikodu meraklısı teyzeleri asıl sizlermişsiniz. Yeter gerçekten. Sizin gibi yazan kimseye cevap vermeyeceğim artık kendiniz çalıp kendiniz oynayın
Evet adam dindar olmasa ve dost hayatı yaşasa sorun olmayacaktı. Sorun adamın kendini dindar ve muhafazakar diye tanıtıp dost hayatı yaşaması. Bunun adı iki yüzlülük.

Evet dindarlık iddiasında, imam nikahına pisliklerini alet etmese umurumuzda olmayacaktı. Nikah aile kurmak içindir, aile hayatı yaşamaya niyetlenen nikah yapar. Nikah kimsenin uçkurunun keyfini yaşarken aklınca Allah'a feyk atacağı bir araç değildir.

X