Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .

Tabi kesin öyle reel sektör zil takmış oynuyor.Onun için koca Ülker borç yapılandırması yaptı.

Bir bankacı arkadaşınız varsa bir sorun çeklerin , senetlerin durumunu.

Kamu maliyesi güçlüymüş

Kamu maliyesinden kasıt nedir ?
Kamu'nun elinde ne kaldı ki bi izah etseniz ?
Yandaş medyanın kapsül bilgilerini yutmaktansa biraz mantık süzgeci öneriyorum.
Ayrıca göreve ilk geldiğinde amacımız Türkiye'de sürdürülebilir borçlanma yolunda istikrar sağlamak diyen Kemal Unakıtan 'ı da rahmetle(!) anıyorum. Bugün doların ayyuka çıkması ve ülke geneli işletmelerin dolar vurgunu yemiş olması yeni olan bir şey değil, Erdoğan 'a yapılmış bir hamle hiç değil.
Süreci uzatmaya çalıştılar ama olmadı dün gece bir anda düşürülen döviz yarın bize kat be kat zararıyla geri dönecek. Bilin yani.

Dolar dolsa ne olur dolmasa ne olur diyorum.

Bana sormadın ama ben de kusur kalmayayım dedim

Kızlar yalnız Kargalar da dolardan bir hayli etkilenmiş olmalı , sabah biri kafama sorti yaparak ayakları (pençeleri) ile başıma vurdu , gaga ile dalsa ne olurdu hiç bilmiyorum hala kafam acıyor

Sabah sabah kahkaha attim. Yani burda sabah oluyor da.. Isten yeni gelmisim zaten, uykum var..
Bir de sonu Joleli imzasi ile bitiyor..

Turkiye Cumhuriyetinin tarihi 1946 da mi basliyor? O donemler CHPnin sonu, Sagci ve muhafazakarlarin yukselise gectigi ilk yillar sadece.. 1950 ve sonrasi da ayni takim iste, bugunkiler..Niye anlatmamis Vahdettin'in biraktigi yanmis yakilmis, genclerin cogunu Kurtulus savasinda kaybetmis, civi fabrikasi bile olmayan, ustune de dunya kadar Osmanli borcu odemek zorunda kalan Turk halkinin CHP iktidari boyunca 30 yilda nereden nereye geldigini? Joleli iste.. Ille de gecmistekileri suclayacak ya, isine gelmemistir. Onlar boyleydi, biz de boyleyiz diyerekten.. Biliyoruz zaten bir halti beceremediginizi, herseyi daha da mahvettiginizi.. Tek tek anlatmaya gerek yok..

Alıntı yapmak istemedim ama bunu da söylemek zorundayım. Ben 44 yaşında kadınım.
15-20 yıl öncesine kadar zaten o yazıdaki gibi bir hayat yaşadım ben..
Mahalle de en sevdiğim komşu teyzem Aze (azime).. Aze aleviydi.. yattığı yer nur dolsun. Annem çok sık hastalanır hastaneye yatardı. 3 kardeş Aze' ye emanettik geceli gündüzlü..
Yazlık komşumuz Sofi ( Sofia ). Sofi Rumdu. Çok güzel limonata ve börekler yapar, kahve falı bakardı :))
Annem teyzem kapalıydı. Ama açık bir sürü arkadaşları vardı.
Annem sıkı bir Atatürk sevdalısı ve Cumhuriyetçi bir Türk kadını...
Teyzem mevcut iktidarı destekledi bu seçime kadar. Canın desek çıkarır verir o kadar sever bizi ama inandım kızım ne yapayım ama bitti diyor şimdi...
Vs vs .. velhasıl kelam biz zaten o yazıdaki gibi yaşıyorduk..
Bizi ayıran, siz / biz yapan güç sarhoşu olmuş birinin çıkıp çıkıp meydanlara çukura atsan kabul etmez söylemleri oldu...

Bu ülkeye sınırısz hizmet vermiş bir insan Rahmetli Bülent Ecevit. Adam için söylemediklerin, yazmadıklarını bırakmayan zavallı zihniyet, dedimizmi ozaman ekonomi kötüye gidiyor, bu işler dış güçlerin işi diye. Şimdi iş kendilerine gelince ekonomik krizde dış güçlerin işiymiş.
He heee...

Bu ülke Bülent Ecevit'i hiç haketmedi. İlla kendilerine bağırıp, hakaret edip, heryerde rezil edeni seviyorlar

Demi...
Son mesajimda da yazdim madem bu isler dış mihraklarin oyunu Ecevit'i neden yedirdiniz diye..
En azindan adam ulkeyi fetönün kucagina atmazdi boyle

Aşağılayan, cinsiyetçi.....
En çok da kadını aşağılıyor ve bazı kadınlar buna bayılıyor :)))
Aynen. Dünya laf işittiler hala savunuyorlar. O lafları hakedecek yaşam sürüyolar heralde ne bileyim. Geçen aylarda biri burda kocama itaat etmek görevim ayaklarını yıkamak benim için şereftir demişti

Ülke hala akllanmamis Türkiye battı adamlar hala iktidarın peşinde hala daha oyverirlerse diyecek kelime bulamıyorum iktidara oy verenlere söylüyorum bu ülkede evladımız varsa der kitabına bakın öğrencidende kitabına ak okumayı bitirdikten sonra isinvarmi bakbakalim hastasın Dr gidince eczaneye ödeyecek muayene paran varmı cebine bakbakalim çocuğunuz oyuncak istediğinde alabiliyor musunuz cani et yemek istedi cebine bak doyasıya yedirebiliyotmusun okulu geziye gidiyor gönderebiliyormusunuz elektrik faturasını bakın bakalım 25 TL elektrik harcayan 70 tl elektirik faturasi ödüyorsunuz araban var benzini gaziyok gezmeye gidebiliyorsunuz cifcicisiniz tarlanizi ekip bicebiliyormusunuz siz hala kendinizden emin olarak iktidara güveniyor musunuz ozaman size helal olsun

Bugun baslamadik ki ekonominin batisa gittigini konusmaya.. Bilen bilir.. Yillardir yaziyoruz gidisati burada.. Persembenin gelisi carsambadan belli idi zaten.. Ne kadar cok bahaneleri var.. Dis mihraklar zaten olmazsa olmazlardan.. Cok dusmanimiz varmis o yuzden.. Hele AKPye herkes dusman, ondan..

Yav bu dunyada en cok dusmani olan ulke nami diger "emperyalist" Amerika, kime sorsan nefret eder.. Kuzey Koreli Kim amcam hele bir yakalayabilse duman edecek Amerikayi..Bir onun haline bakin, bir de bizim.. Hic Amerika'nin dis mihraklar dedigini duydunuz mu? Cok uzak degil, 10 yil once onlar da buyuk bir ekonomik kriz atlatti. Hatta ben de o ara oradaydim. Krizi atlatmak ve piyasayi canlandirmak icin her aileye 300-900 dolar arasinda para yolladi devlet, harcayalim da alisveris olsun, duran ekonomi canlansin diye.. Kriz asildi. Adamlarin ekonomik kurmaylari var, calisiyor. Turkiye'nin herseye bakan tek adami var, o da ekonomiden anlamadigini ta en basinda soylemisti, ama gene de ekonomiye de o emrediyor ne yapilacaksa.. Adam sorunu cozmekle degil, suclu aramakla mesgul, Siz de beklesin o adam kurtarsin sizi diye..

Benim sinirim ofkem kişiye bağlı değil bugün destekledigim insan yarın söz verdiğini yapmasın oda bu hale getirsin aynı kelimeler onun içinde geçerli bu hatta kimseye koru körüne güvenip inanmam siyaset içinde düşüncelerim böyle herkes ben onu yaparım yok ben bunu yaparım yapardınız elinizi kolunuzu tutmadık sinir oluyorum yaması gerekenleri yapmayın gelecekte secilirsem şunları yapacak yahu tek adamsın tek herşey elin altında yapaydin yapadiydinda önümüzdeki seçimleri sen kazanaydin başımın üstünde ama yok bitti yolunsonu gelecek vaat edemiyor artık

Her satırını

Hiç biri babamızın oğlu değil.Hizmet için göreve talip oluyorlar,Lütfetmiyorlar.

Çalışacak, yapacak memnun değilsem oy vermem o gider öbürü gelir.

Amerika gibi yerde başkan 2 dönem görev yapabiliyor sonra olamıyor.

Olmamalı da yeni gelmeli.Yeni fikirler gelmeli.Hala 30 40 sene evvellinin

olayları pişippişip konuyor.Dünya ilerliyor 3 sene önceki şey eski oluyor daha

iyisi daha işlevlisi çıkıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…