Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
Uzun zamandır sosyal medyada gördüğüm tek doğru yazı!

’Çocuğunu Okula yazdıracaksın. Araştırdın sordun soruşturdun. Herkes Nihal öğretmen iyidir dedi. Gittin okula kayıt için, bir de baktın ki Mhp il başkanının eşi. Bildiğin koyu ülkücü. Vazgeçmezsin, okulda chp’li akp’li öğretmen aramazsın. O bildiğin ülkücü öğretmene emanet edersin çocuğunun geleceğini. Sen den benden de iyi sahip çıkar. Kendi çocuğu gibi gözünden bile sakınır.
Ak partili esnafsın, bankada acil işin var... Dükkanda kalfa, çırak yok... Kilit vurmak yerine dükkanı Chp`li yan komşun kasap Mehmet’e emanet edersin; komşu gözkulak olur musun bir saat işim var dersin, o da kendi dükkanı gibi bakar, Ak Parti il merkezini arayıp bu ricada bulunamazsın. Bulunsan da gelip dükkanını bekleyen olmaz.

Chp'lisin gece saat 02:00, 3 yaşındaki bebeğin ateşlenmiş altında araban yok, Ak Partili üst komşunun emekli polis memuru Rıza amcanın zilini çalarsın, pijamalarıyla koşar gelir. Alır oğlunu götürür hastaneye. Gece boyu seninle nöbet tutar başında. Chp il başkanlığını aramazsın. O saatte arasan da bırak geleni, telefona bakan bile olmaz….

O partilisin, bu partilisin, ideolojin, fikrin ne olursa olsun bu yaşına kadar yanında olduğun, sokağa çıktığında selâmlaştığın, hal hatırını soran dostların, arkadaşların, komşuların, akrabaların seninle aynı fikri paylaşmak zorunda değildir. Ve yaşadığın sürece iyi ya da kötü gününde bu insanlar senin yanındadır her zaman...
Düğün dernek edersin misafirlerinin arasında Ak Partili de, Chp'li de, Mhp'li de vardır... Hediye getirirler, altın takarlar; cenazen olur taziyeye gelirler. Yeri gelir tabutunun altına hep birlikte girer, omuz verirler. Arkandan helal ederler haklarını. Düğününe, taziyene Ak Parti Genel Başkanı gelmez, Cumhurbaşkanı gelmez, Chp Genel Başkanı gelmez, Mhp Genel Başkanı ya da başbakan da gelmez… Selanı bile duymaz onlar. Ama olur da onlar yüzünden kırarsan sevdiklerini bu sefer işte o zaman yalnız hissedersin kendini. Halayın başına girdirecek komşu da bulamazsın, cenazende fatihanı okuyacak dostta...

Siyasi görüş farklılıkları yüzünden tepedekilerin tepişmeleriyle 'sen komşunla, eşinle, dostunla tepişme... Dünya bir tane ve hepimiz burada yaşıyoruz, ama acı ama tatlı, güçlü ve akıllı olmak zorundayız..

Güçlüyseniz, akıllıysanız bölünmeyin birleşin... Daha sıkı sarılın birbirinize, oyunlara gelmeyin...

Klavye başında birbirinize küfür, tehdit sallayarak siyaset yapmayın... Siyasetinizi sandıkta yapın..

Bizim birbirimize ihtiyacımız var, birlik olmaya ihtiyacımız var.
Siyasi kimliklerimizin, ideolojilerimizin, ırklarımızın, milletlerimizin, dinlerimizin taaaa arkasında olan birisi var. İNSAN olan halimiz. Birbirimize baktığımızda taaa derinlerdeki o kimliği görmeyi başarmalıyız.

“Hep birlikte yaşamak istiyor ama hep birlikte ölmek istemiyorsak birbirimize saygı duymayı öğrenmeliyiz...”(ALINTI) Hayırlı geceler :KK66: öncelikle siyasi görüşüm hâlâ aynı ama bu yazıya bayıldım. Elbet burda kimse ülkesinin çıkmaza gitmesini istemiyor.Hepimiz aynı gemideyiz.Sadece bakış açılarimiz , inancımız çok çok farklı.Benim inandığım DEVAM dediğim yolda farklı. Hayatta asla söylemeyeceğim sözleri söyledim, bir annenin anneligine laf ettim ki annelik benim için öyle kutsal ki...Belkide anne olmadığımdan.Anne olamadım ama çok şükür ki Rabbim bana bir sürü melek verdi koskocaman yürekler verdi ve elhamdülillah onların yüreklerine beni misafir etti.Benim için bu kadar değerli ,benim hayatımın büyük bir bölümünü kaplayan meslegime daha kim, ne olduğumu bilmeden saydırdınız.E sabırda bir yere kadar tabi. Ama ben çok üzülüyorum bu sözleri kullandıktan sonra. Kusura bakmayın en son karşılıklı banlastigimiz üye :KK66:etiketlemek istedim,ancak ismini bulamadım geri dönüp ismini arasam mesaj silinir diye o riske hiç girmiyorum . Burası sosyal bir alan ve herkes istediğini paylaşmakta, fikrini savunmakta özgür. Alıntı yapmayın demiyorum ama saygi çerçevesi içinde olsun.Olmayacaksa hiç olmasın alıntı olsun olmasın, subliminal dahi olsa, fikirlerime görüşüme karşı hoş olmayan, can sıkıcı sözler yazanla tartışmaya girmeyeceğim direkt KK savcılığına @Mune minnosuma başvuracağım:duduk: hatta mümkünse hiç alıntı yapmayın, anlaşamıyoruz kavga ediyoruz .Ben kimseyle tartışmak istemiyorum şu önemli dönemde ; ) :KK31:

doksanlar doksanlar banlıyken mesajını gördüm sanki, ancak geri döndüğümde bildirim yoktu. Kpss puanımı sormuştun sanki napcan söyle bakalım puanımı :KK75:Adımı ,soyadımı dogru yazamadigim ve tam yandaş olmadığım için 75 alamadım :KK45:

O kesim dinler.Hele ki Saadet seçmeni.Şu an ona oy veren yıllardır kemik kadro.Ne olursa olsun dönmeyen.

MHP de de var mesela 4-5 gibi.Bunlar lider ne derse ona verir ki Bahçeliye rağmen gitmiyor, milliyetçiliğe

rağmen fikirlerine ters düşmesine rağmen dönmüyor.Saadettinki de böyle,Dönmez.Zaten oyu 2 lerde.
Neden döner neden dönmez. MHP nin bazıları dönmez. Neden mi? MHP kurulduğundan beri iktidar partilerini destekleyerek nemalanır. Şimdi de öyle yapıyor. Çeşitli işadamlarına ihale verdiriyorlar ve Pansilvanaia daki yaratığın kullarından boşaltılan kadrolara kendi adamlarını madamlarını yerleştirmek istiyor. Anlatabiliyormuyum?

Aşağıdaki video da Erol komutan güzel bir tesbit yapmış milletin oy verirken ki değerleri üzerine.

’Çocuğunu Okula yazdıracaksın. Araştırdın sordun soruşturdun. Herkes Nihal öğretmen iyidir dedi. Gittin okula kayıt için, bir de baktın ki Mhp il başkanının eşi. Bildiğin koyu ülkücü. Vazgeçmezsin, okulda chp’li akp’li öğretmen aramazsın. O bildiğin ülkücü öğretmene emanet edersin çocuğunun geleceğini. Sen den benden de iyi sahip çıkar. Kendi çocuğu gibi gözünden bile sakınır.
Ak partili esnafsın, bankada acil işin var... Dükkanda kalfa, çırak yok... Kilit vurmak yerine dükkanı Chp`li yan komşun kasap Mehmet’e emanet edersin; komşu gözkulak olur musun bir saat işim var dersin, o da kendi dükkanı gibi bakar, Ak Parti il merkezini arayıp bu ricada bulunamazsın. Bulunsan da gelip dükkanını bekleyen olmaz.

Chp'lisin gece saat 02:00, 3 yaşındaki bebeğin ateşlenmiş altında araban yok, Ak Partili üst komşunun emekli polis memuru Rıza amcanın zilini çalarsın, pijamalarıyla koşar gelir. Alır oğlunu götürür hastaneye. Gece boyu seninle nöbet tutar başında. Chp il başkanlığını aramazsın. O saatte arasan da bırak geleni, telefona bakan bile olmaz….

O partilisin, bu partilisin, ideolojin, fikrin ne olursa olsun bu yaşına kadar yanında olduğun, sokağa çıktığında selâmlaştığın, hal hatırını soran dostların, arkadaşların, komşuların, akrabaların seninle aynı fikri paylaşmak zorunda değildir. Ve yaşadığın sürece iyi ya da kötü gününde bu insanlar senin yanındadır her zaman...
Düğün dernek edersin misafirlerinin arasında Ak Partili de, Chp'li de, Mhp'li de vardır... Hediye getirirler, altın takarlar; cenazen olur taziyeye gelirler. Yeri gelir tabutunun altına hep birlikte girer, omuz verirler. Arkandan helal ederler haklarını. Düğününe, taziyene Ak Parti Genel Başkanı gelmez, Cumhurbaşkanı gelmez, Chp Genel Başkanı gelmez, Mhp Genel Başkanı ya da başbakan da gelmez… Selanı bile duymaz onlar. Ama olur da onlar yüzünden kırarsan sevdiklerini bu sefer işte o zaman yalnız hissedersin kendini. Halayın başına girdirecek komşu da bulamazsın, cenazende fatihanı okuyacak dostta...

Siyasi görüş farklılıkları yüzünden tepedekilerin tepişmeleriyle 'sen komşunla, eşinle, dostunla tepişme... Dünya bir tane ve hepimiz burada yaşıyoruz, ama acı ama tatlı, güçlü ve akıllı olmak zorundayız..

Güçlüyseniz, akıllıysanız bölünmeyin birleşin... Daha sıkı sarılın birbirinize, oyunlara gelmeyin...

Klavye başında birbirinize küfür, tehdit sallayarak siyaset yapmayın... Siyasetinizi sandıkta yapın..

Siyasi kimliklerimizin, ideolojilerimizin, ırklarımızın, milletlerimizin, dinlerimizin taaaa arkasında olan birisi var. İNSAN olan halimiz. Birbirimize baktığımızda taaa derinlerdeki o kimliği görmeyi başarmalıyız.

“Hep birlikte yaşamak istiyor ama hep birlikte ölmek istemiyorsak birbirimize saygı duymayı öğrenmeliyiz...”(ALINTI) Hayırlı geceler :KK66: öncelikle siyasi görüşüm hâlâ aynı ama bu yazıya bayıldım. Elbet burda kimse ülkesinin çıkmaza gitmesini istemiyor.Hepimiz aynı gemideyiz.Sadece bakış açılarimiz , inancımız çok çok farklı.Benim inandığım DEVAM dediğim yolda farklı. Hayatta asla söylemeyeceğim sözleri söyledim, bir annenin anneligine laf ettim ki annelik benim için öyle kutsal ki...Belkide anne olmadığımdan.Anne olamadım ama çok şükür ki Rabbim bana bir sürü melek verdi koskocaman yürekler verdi ve elhamdülillah onların yüreklerine beni misafir etti.Benim için bu kadar değerli ,benim hayatımın büyük bir bölümünü kaplayan meslegime daha kim, ne olduğumu bilmeden saydırdınız.E sabırda bir yere kadar tabi. Ama ben çok üzülüyorum bu sözleri kullandıktan sonra. Kusura bakmayın en son karşılıklı banlastigimiz üye :KK66:etiketlemek istedim,ancak ismini bulamadım geri dönüp ismini arasam mesaj silinir diye o riske hiç girmiyorum . Burası sosyal bir alan ve herkes istediğini paylaşmakta, fikrini savunmakta özgür. Alıntı yapmayın demiyorum ama saygi çerçevesi içinde olsun.Olmayacaksa hiç olmasın alıntı olsun olmasın, subliminal dahi olsa, fikirlerime görüşüme karşı hoş olmayan, can sıkıcı sözler yazanla tartışmaya girmeyeceğim direkt KK savcılığına @Mune minnosuma başvuracağım:duduk: hatta mümkünse hiç alıntı yapmayın, anlaşamıyoruz kavga ediyoruz .Ben kimseyle tartışmak istemiyorum şu önemli dönemde ; ) :KK31:

Nereden alıntı yaptın kim yazdı bilmiyorum ama yıllardır şurada gırtlak patlattığım yazılarımın özeti gibi olmuş, yazana da aktarana da teşekkür ederim, küçük bir yerde oturuyorum, küçük ama çok renkli çok sesli bir yer, her siyasi görüşten, inançtan, etnik kökenden insan var burada, aramızda Ruslar, İngilizler de var, kimi camisinde, cemevinde, kimi publarda cafelerde, kimi birasını yudumlar karoekesini yapar şen kahkahalar yükselir, kimi ilahisini dinler iftarını açar, kimse kimsenin tavuğuna kışt demez, herkes kendi halinde yaşayıp gidiyor, olması gereken de bu, aslında eskiden de böyleydi ama maalesef siyasiler halka o kadar çok ötekileştirme politikası uyguladı ki artık millet akrabasını bile siler hale geldi, ben iki kardeşin yıllarca gül gibi geçinirken son 2 yıldır sırf siyasi görüş ayrılığı yüzünden birbirine küstüklerini bilirim, hala görüşmüyorlar, sebep siyaset, millet karısını, kocasını savcılığa şikayet edip boşanma noktasına geldi, siyasiler takkelerini önüne alıp biz ne yaptık diye düşünmüyor bari halk artık biz ne yapıyoruz desin, ne yapıyorsunuz hakikaten?

Düşünceleriniz aynı olmasa da maksadınız aynı değil mi? Vatanınız, hak ve özgürlükleriniz, refah yaşama isteğiniz, halkın başkaca beklentisi var mı? Ne düşüncesine, ne inancına, ne giyimine kimse karışmasın, başının üstünde damı, yiyecek azıcık da aşı varsa yetiyor da artıyor bile, yani vatanında huzurlu bir yaşam.

O yüzden umarım en azından halk toparlanır da sağduyulu davranır, kimse kimsenin düşmanı değil, şu vatan hainliği, makarnacı laflarından da gına geldi yeminle, artık millet birbirine şu vatan haini, bu düşman, o dış mihrak, öteki fetöcü, beriki makarnacı diyor, yoktan yere bir sürü iftira ve yersiz çirkin yakışıksız ithamlar.

Tepişen tepişsin. Ben neden tepişeyim. Birileri makam şöhret para elde edecek; kavgasını ben mi yapacam?
Yapanlar var ne yapayım yani. Benden önce ölürlerse ''Kavgasını yaptıkları 3 harfli (AKP MHP CHP...) rahmet eylesin diye dua ederim. Ne de olsa yerler gökler duayla.

Güzel fakat samimi olmayan laflar. Farkindamisiniz, tuttuğunuz parti chp için tezek dedi. Ateistler için terrorist dedi, aleviler için cem evinin ibadethane olmadiğini, alisiz alevilikten bahs etti. Ermeniler için "af edersin bana ermeni dediler" gibi laflar etti. Ve böyle birçok hakaret ve iftira atti.

Yani bu üstteki yazdiğin iyi hoşta, tuttuğun parti bunun tamamen zitti, bu nasil iş??

Ayrica ayni gemide olduğumuzu düşünmüyorum. Artik akp sadece ideoloji değil kanimca. Anneler ağlarken, topluma 15 yaşindaki ölü oğlunu yuhlatan kişiyi tutanlar, anneler ağlarken havai fişek atan, soma için basit iş kazasi diyen ve bügüne dek halen yaşam odalarini inşa ettirmeyen, yalan olan ergenekon ve balyoz davasinin kendi deyimi ile savcisi olan kişiyi tutanlar ile ben ayni gemide değilim.

Hadi bizler için, ''Makarna ve Kömürcü'' Yakıştırmasında bulundunuz.Bu Dünya Ümmetinin,Erdoğan Sevgisine Ne gibi Yakıştırma da, bulunacaksınız?!

Ben ne demişim siz ne demişsiniz ?
Bilal Erdoğan'ın yardım ettiğine dair kaynak gösterin diyorum ama tüm dünya Erdoğan'ı cok seviyor...
Ne alaka ?!
Soruma cevap alayım lütfen.

Güzel fakat samimi olmayan laflar. Farkindamisiniz, tuttuğunuz parti chp için tezek dedi. Ateistler için terrorist dedi, aleviler için cem evinin ibadethane olmadiğini, alisiz alevilikten bahs etti. Ermeniler için "af edersin bana ermeni dediler" gibi laflar etti. Ve böyle birçok hakaret ve iftira atti.

Yani bu üstteki yazdiğin iyi hoşta, tuttuğun parti bunun tamamen zitti, bu nasil iş??

Ayrica ayni gemide olduğumuzu düşünmüyorum. Artik akp sadece ideoloji değil kanimca. Anneler ağlarken, topluma 15 yaşindaki ölü oğlunu yuhlatan kişiyi tutanlar, anneler ağlarken havai fişek atan, soma için basit iş kazasi diyen ve bügüne dek halen yaşam odalarini inşa ettirmeyen, yalan olan ergenekon ve balyoz davasinin kendi deyimi ile savcisi olan kişiyi tutanlar ile ben ayni gemide değilim.

+100000

Bir de inandıkları ve DEVAM dedikleri yolun ne olduğunu bize de söyleseler keşke !!!

Nedir o yol ? Hilafet mi , şeriat mı sahi nedir o yol ?

Bu kadar mı herseyımız bır olur :) Senı oğlunun adı yuzunden çok severdım . Şimdi bide bu . Gel buraya sarılıcaaamm :KK19:
Sarılalımm kııız sarılalım :KK60: bu zamanda böyle anlaşan insan az bulunuyor, şimdi seni bulmuşken hiiiiiç bırakmam :)
Ayrıca bende seni çok severdim, şimdi daha da çok seviyorum :KK60:

• Beğen
Reactions: H E
Neden döner neden dönmez. MHP nin bazıları dönmez. Neden mi? MHP kurulduğundan beri iktidar partilerini destekleyerek nemalanır. Şimdi de öyle yapıyor. Çeşitli işadamlarına ihale verdiriyorlar ve Pansilvanaia daki yaratığın kullarından boşaltılan kadrolara kendi adamlarını madamlarını yerleştirmek istiyor. Anlatabiliyormuyum?

Aşağıdaki video da Erol komutan güzel bir tesbit yapmış milletin oy verirken ki değerleri üzerine.

buradada güzel tespitler var

"Küçük hırsızları asıp yok ederler. Büyükleri çok ilerlemiştir, ülkeyi ve sarayı yönetiyorlar."
Johann Wolfgang von Goethe (Alman avukat, şair, filozof, yazar, ressam ve diplomattır.)

Kılıçdaroğlu SSK yı batırdı diyenler aşağıdaki tablo'yu inceleyin ve sizin hakkınızı kim çalmış öğrenin.
Kılıçdaroğlu dönemini didik didik incelediler buldukları ne?
Hangi somut bilgiyi açıklayabildiler?
Sadece "çamur at izi kalsın"
Ama unutmayın!
"Güneş balçıkla sıvanmaz"
"Yalancının mumu yatsıya kadar yanarmış"

Eklentiler

• FB_IMG_1527146746502.jpg
    FB_IMG_1527146746502.jpg
    59 KB · Görüntüleme: 85
Nerede kalmıştık? :KK70:

kardelen2780 kardelen2780 istediğiniz kadar “Öyle değil şöyle, anlamadınız pes” deyin, nedense kendi kendinizi bi anlayan(!) siz ve belli bir tipolojideki kişiler. Valla kusura bakmayın da, “Provokatördür” itirazı salt benim yorumumdan sonra geliyor, diğer yorum beğenilip itirazsız karşılanıyorsa, siz ne kadar aksini de iddia etseniz, en masumane haliyle burada sizin "kendinize itiraf edemediğiniz" ya da "fark edemediğiniz" bir ayırım yapıyorsunuz demektir.

Konuyu kılık kıyafete ben değil aynı safta(!) olduğunuz arkadaşınız getirdi. Hatta kılık kıyafet de değil direkt baş örtüden girdi. Baş örtü nedir? Papua Yeni Gine para birimi mi de kılık kıyafetle alakasını kuramadınız bi an? :KK53:
Biri baş örtü der, oradan ben basit bi tayt örneği veririm, siz de oradan alır “İbadetlere, namaza saygıya, günaha” getirirsiniz. Konuyu kılık kıyafete siz sokar, oradan yorumlara ibadetleri serpiştirir ve zalim zulüm ah vah ekseninde döndürür sonra da biz başlattı, biz anlamadı oluruz.

Bakın bu tanıdık bir tipin anatomisi benim için ve bu döngüye girmiş birine bir şey anlatamayacağımı iyi bilirim:

-Yağ kuyrukları, hastane kuyrukları, kuyruk kuyrukları...
-Türban-baş örtü, bacım mağdur edildi.
-Nalet olsun Chp zihniyeti
-Yaşasın Erdoğan galp galp
-Hepsi montaj
-Dış mihraklar
-Ameriga bizi kıskanıyö
-Reisi gandırdılar.
-Binme o zaman Marmaray'a
-Reis bitanecik galp galp
-Yol yaptılar
-Köprü yaptılar
-Ekonomi çoh eyi
-Dolardan bize ne TL kullanıyoz biz
-Yine Reis ille de Reis galp galp
-Torpil hep vardı ki
-Bunlar hep oyun
-Dinen bakınca bla bla
-Erdoğan yapıyorsa vardır bi bildiği
-O zaman öyle yapmak zorunda kalmıştır
-O zaman öyle demesi gerekmiştir
-Yok onlar montaj
-İnanmam
-Benim dediğimi anlamamışsınız
-Ben onu demiyorum
-Bunlar hep oyun
-Reis buraya yırmıh havaya galp
-Biz Çanakkale’de savaştık
-Ecdat torunu
-Dinen bakınca bla bla
-Size demedim yanlış anladınız
-Anlamamışsınız
-Erdoğan galp ben
-Provokatör onlar
-Büyük resim
-Nalet olsun Erdoğan’ınki harici tüm zihniyetlere
-Yoo özgürlük var
-Hatırlatayım, kuyruk kuyrukları
-Hatırlatayım, bacım mağdur edildi
-Yol yaptılar
-Vatan hainleri
-Size demedim niye üzerinize alındınız?
-Hepsi montaj
-Dinen bakınca bla bla
-Dinsiz mi dedim sana?
-Dinen bakınca bla bla
-Türban dedim kılık kıyafet mi dedim?
-Bacım mağdur edildi demiş miydim?
-Provokatör
-Bayrak-vatan sevgisi-aşk bizdeki
-Nalet olsun, Allah korusun, kırk bir kere maşallah, inşallah
-Hepsi montaj
-Kirli oyunlar
-Uzun adam galp

Şaşırmıyorum yani ve üzgünüm ciddiye de alamıyorum. :KK51:
Eleştirel yaklaşmıyor, saldırma amacı da gütmüyorum, çıkın diyorum bu döngüden sadece işe yaramayacağını bile bile. Neyse ben yine dua edeyim:
İthal pirince temcit pilavı yemekten bıkmanızı ve bizi taraflara ayıranlardan bir an önce kurtulmamızı diliyorum. Amin.
Galp galp galp.
:KK200:

Ayrıstırıcı olan kim biliyor musunuz ?Başından beri, Ak parti seçmenine koyun, makarnaci ,yobaz vb.bitmeyen öfkesi ile insanları çileden çıkaranlar. Tabiki benimle aynı gemide olmak ya da olmamak sizin tercihiniz:KK66: Dışarıdan bir okuyun bakalım yazılanları saldırı halindesiniz ak parti seçmenlerine.Gelmediler ,neredeler, yalniz kaldık vs.Sürekli bir çatışma, kavga ortamı olsun ve egonuzu tatmin edelim diye ugrasiyorsunuz.Biraz daha olmasak gelecek yüzleri yok dersiniz:) Yukarıda yazdıklarımı uygulayacağım mümkün olduğunca ve kırıcı olan sözlerden uzak duracağım ,kimseyle tartismayacagim
; )Hayırlısı..... Ülkem için ,hepimiz için en iyi olan kazansın :KK66:

-Hepsi montaj
-Dış mihraklar
-Ameriga bizi kıskanıyö
-Reisi gandırdılar.
-Yol yaptılar
-Köprü yaptılar
-Ekonomi çoh eyi
-Torpil hep vardı ki
-Bunlar hep oyun
-Dinen bakınca bla bla
-Yok onlar montaj
-İnanmam
-Ben onu demiyorum
-Bunlar hep oyun
-Ecdat torunu
-Dinen bakınca bla bla
-Anlamamışsınız
-Erdoğan galp ben
-Provokatör onlar
-Büyük resim
-Yoo özgürlük var
-Yol yaptılar
-Vatan hainleri
-Hepsi montaj
-Dinen bakınca bla bla
-Dinsiz mi dedim sana?
-Dinen bakınca bla bla
-Provokatör
-Hepsi montaj
-Kirli oyunlar
- Gılışdarda liderlik vasfı yok bikere
- Evlad-ı Osmanlı
- Karneylen ekmek alınıyodu
- Oyun böyük
- Gılışdar SGK'yı batırdı
- Dinsiz atayiz cehape
- Ekmeee dolarlanmı alıyok
- Alamanya gısganıyo

kardelen2780 kardelen2780 istediğiniz kadar “Öyle değil şöyle, anlamadınız pes” deyin, nedense kendi kendinizi bi anlayan(!) siz ve belli bir tipolojideki kişiler. Valla kusura bakmayın da, “Provokatördür” itirazı salt benim yorumumdan sonra geliyor, diğer yorum beğenilip itirazsız karşılanıyorsa, siz ne kadar aksini de iddia etseniz, en masumane haliyle burada sizin "kendinize itiraf edemediğiniz" ya da "fark edemediğiniz" bir ayırım yapıyorsunuz demektir.

Konuyu kılık kıyafete ben değil aynı safta(!) olduğunuz arkadaşınız getirdi. Hatta kılık kıyafet de değil direkt baş örtüden girdi. Baş örtü nedir? Papua Yeni Gine para birimi mi de kılık kıyafetle alakasını kuramadınız bi an? :KK53:
Biri baş örtü der, oradan ben basit bi tayt örneği veririm, siz de oradan alır “İbadetlere, namaza saygıya, günaha” getirirsiniz. Konuyu kılık kıyafete siz sokar, oradan yorumlara ibadetleri serpiştirir ve zalim zulüm ah vah ekseninde döndürür sonra da biz başlattı, biz anlamadı oluruz.

Bakın bu tanıdık bir tipin anatomisi benim için ve bu döngüye girmiş birine bir şey anlatamayacağımı iyi bilirim:

-Hepsi montaj
-Dış mihraklar
-Ameriga bizi kıskanıyö
-Reisi gandırdılar.
-Yol yaptılar
-Köprü yaptılar
-Ekonomi çoh eyi
-Torpil hep vardı ki
-Bunlar hep oyun
-Dinen bakınca bla bla
-Yok onlar montaj
-İnanmam
-Ben onu demiyorum
-Bunlar hep oyun
-Ecdat torunu
-Dinen bakınca bla bla
-Anlamamışsınız
-Erdoğan galp ben
-Provokatör onlar
-Büyük resim
-Yoo özgürlük var
-Yol yaptılar
-Vatan hainleri
-Hepsi montaj
-Dinen bakınca bla bla
-Dinsiz mi dedim sana?
-Dinen bakınca bla bla
-Provokatör
-Hepsi montaj
-Kirli oyunlar
-Uzun adam galp

Eleştirel yaklaşmıyor, saldırma amacı da gütmüyorum, çıkın diyorum bu döngüden sadece işe yaramayacağını bile bile. Neyse ben yine dua edeyim:
İthal pirince temcit pilavı yemekten bıkmanızı ve bizi taraflara ayıranlardan bir an önce kurtulmamızı diliyorum. Amin.
Galp galp galp.
gangsta yorumlarını çok seviyorum ben de sana galp galp :KK200: işteyim uzun uzadıya yazamıyorum bilare toparlayacağım yazacaklarımı .

son olarak...laiklik elden gidiyieaahh galp :KK45:

-Hepsi montaj
-Dış mihraklar
-Ameriga bizi kıskanıyö
-Reisi gandırdılar.
-Yol yaptılar
-Köprü yaptılar
-Ekonomi çoh eyi
-Torpil hep vardı ki
-Bunlar hep oyun
-Dinen bakınca bla bla
-Yok onlar montaj
-İnanmam
-Ben onu demiyorum
-Bunlar hep oyun
-Ecdat torunu
-Dinen bakınca bla bla
-Anlamamışsınız
-Erdoğan galp ben
-Provokatör onlar
-Büyük resim
-Yoo özgürlük var
-Yol yaptılar
-Vatan hainleri
-Hepsi montaj
-Dinen bakınca bla bla
-Dinsiz mi dedim sana?
-Dinen bakınca bla bla
-Provokatör
-Hepsi montaj
-Kirli oyunlar
-Uzun adam galp

Galp galp galp.
On numara yazı olmuş :KK52: savunma mekanizmaları bu sözlerden ibraret. Biri bunlardan birini yapınca direk bu yazının resmini cevap yapıcam :rolleyes:

Ayrıstırıcı olan kim biliyor musunuz ?Başından beri, Ak parti seçmenine koyun, makarnaci ,yobaz vb.bitmeyen öfkesi ile insanları çileden çıkaranlar. Tabiki benimle aynı gemide olmak ya da olmamak sizin tercihiniz:KK66: Dışarıdan bir okuyun bakalım yazılanları saldırı halindesiniz ak parti seçmenlerine.Gelmediler ,neredeler, yalniz kaldık vs.Sürekli bir çatışma, kavga ortamı olsun ve egonuzu tatmin edelim diye ugrasiyorsunuz.Biraz daha olmasak gelecek yüzleri yok dersiniz:) Yukarıda yazdıklarımı uygulayacağım mümkün olduğunca ve kırıcı olan sözlerden uzak duracağım ,kimseyle tartismayacagim
; )Hayırlısı..... Ülkem için ,hepimiz için en iyi olan kazansın :KK66:
Dün doların yaptığı muhteşem deniz dalgası için ne düşünüyorsun :)

Birkaç gün önce yazdım, bir daha yazacağım!

Son günlerde bazı isimler ve bazı medya grupları dikkatimi çekiyor…

Başta bir ekonomi kanalı ve başka bir haber kanalına çıkan eski bir bürokrat olmak üzere, sistematik bir şekilde “krize girdik-gireceğiz” havası yaymaya çalışıyorlar… BUNLARA KESİNLİKLE KULAK VERMEYİN!

Son yazımdan bugüne bu arkadaşlara birkaç kişi daha eklendi! YURTDIŞINDAN BU KOROYA KATILANLARI SAYMIYORUM BİLE ONLAR ZATEN HEP ORADAYDILAR!

Sevgili DOSTLAR, Türkiye’nin, tam seçime giderken finansal-ekonomik dinamikleri bakımından özellikle bazı yabancı banka ve kurumların saldırısı altında olduğu açık. YAPTILAR; YAPIYORLAR! Bugün bilgisayarları başında yaptıklarını, 15 Temmuz 2016’da Türkiye’yi taşeronları ve işbirlikçileri ile işgal etmeye kalkarak yaptılar… ASLA BUNLARDAN KORKMAYACAĞIZ, DURMAYACAĞIZ VE ENDİŞE ETMEDEN YOLUMUZ DEVAM EDECEĞİZ…

Sevgili dostlar, bugün Türkiye’yi “krize sokmaya” çalışanları bir kenara fırlatalım ve GEÇMİŞİMİZİ detaylı öğrenerek, “nereden gelip, nereye gittiğimizi” doğru analiz edelim…

Bir daha altını çiziyorum.

Bakın nereden gelmişiz;

1- Türkiye 1946-1948 arasında ilk yabancı doğrudan yatırım ile tanıştı. 1946 devalüasyonu sonrası ilk doğrudan yatırım ülkeye girdi ve yabancı sermayeyle üretim için ilk adım atıldı.

2- Türkiye 1954-1958 arasında en ciddi ekonomik krizlerinden birini yaşadı. Bu krize rağmen üretim denemeleri durmadı ve ilk çamaşır makinesi 1959'da, ilk buzdolabı 1960'ta üretildi.

3- 6 Ağustos 1958'de yapılan devalüasyonla ABD dolarının değeri 2.80'den 9.02 liraya yükseltildi.

4- 1954-1958 krizi ve son dalga olan 1958 devalüasyonu siyasi olarak 1960 darbesinin yolunu açtı.

5- Türkiye kriz sonrası Amerika ve IMF onayıyla 300 milyon dolarlık bir borçlanma planladı. Planladı ama paranın tamamını asla alamadı.

6- 1960 darbesi 1950-1960 arasındaki 10 yıllık dönemi sona erdirdi. Sonuç kötüydü ama detaylar farklıydı. Türkiye 10 yılda 47 fabrika açtı ve üretime geçti. Bunlar olurken özellikle 1954 sonrası "küresel güçler" Türkiye için "krizi hazırlamaya" başlamışlardı.

7- 1954-1958 arasında ortaya çıkan kriz, ekonomiden çok siyasi dinamikleri etkiledi. 1958 sonrası Rusya ile ekonomik yakınlaşma başladı ama başlatanların yaşamasına ve devam etmesine izin verilmedi.

8- 1965 genel seçim yılıydı ve Türkiye 1965 yılında % 9, 1966'da % 12 ve 1967 yılında % 4.2 oranında büyüdü.

9- 1968'de % 3.8 olan enflasyon, 1969'da % 7.8'e ve 1970 muhtırası sonrası % 16.5'e yükseldi.

10- Askeri "düzeltme" sonrası Türkiye yine "krize doğru" kayarken, IMF başta olmak üzere "küresel güçler" Türkiye'de ipleri ele almaya başladılar. 1950-1954 ve 1965-1970 arasında "bağımsızlaşma" denemesi yapan Türkiye her ayağa kalkma çabasında ekonomik olarak çökertildi.

11- Sanayi üretimi 1965-1970 arasında % 55'ten fazla arttı ama 1970 sonrası tablo çok farklı olmaya başladı. 1968-1971 arasındaki "kriz" daha şiddetli olarak 1977-1980 arasında Türkiye'yi yine vurdu.

12- IMF 1966'dan başlayarak Türkiye'yi "devalüasyon" diye sıkıştırmaya başladı ve istediğini aldı.

13- Türkiye, 1950-1970 arasında düzensiz de olsa zaman zaman Amerika'dan hızlı büyüdü. Amerikan ekonomisi 1960-1969 arasında ortalama yüzde 4.5 büyüdü.

14- 1970'ler Türkiye için daha kötü günlere sahne oldu. 1977'den sonra "kara dönem" başladı. Döviz sıkıntısı ve yokluklar "normalimiz" olurken 1977'de çok tanıdığımız bir olay oldu ve hükümet "yeni bir paket" açıkladı. Türkiye, 1978 yılında ancak % 1.4 oranında büyürken, 1979 yılında % 0.7 daraldı.

15- 1954-1958 arası yaşanan kriz ve 1958 devalüasyonu Türkiye'de ana tabloyu darbeyle değiştirirken, 1977-1980 arası da aynı sonucu üretti. 1977'den 1980 darbesi olana kadar yaşanan dönemde ekonomik bozulma ve artan terör Türkiye'yi bir kez daha askeri darbeye götürdü.

16- 1980 sonrası 1978'de zorla uygulatılamayan DÜNYA BANKASI raporu masaya kondu. 1982 sonrası "tüketim" ana politika olurken "borçlanma" da tüketimi karşılamak için artmaya başladı.

17- 1982-1994 arasında ülke defalarca ekonomik sallantı yaşadı. Özellikle 1982 sonrası kurulan ekonomik düzen, en büyük çöküntüsünü 1994'te yaşadı.

18- 1994 artık ekonomik değil SİSTEM krizleriydi! Ekonomi "iflas" noktasına gelirken Türkiye, tarihinin en büyük iç ve dış borçlanmalarını yapmak zorunda kaldı…

Sevgili dostlar, BİR DAHA HATIRLATMAYA ÇALIŞTIM “NEREDEN GELDİĞİMİZİ”…

ŞİMDİ HEP BİRLİKTE ŞU SORUYA CEVABEN BİRLİKTE DESTAN YAZACAĞIZ; NEREYE GİDİYORUZ?

NEREYE GİTTİĞİMİZ ÇOK AÇIK VE NET; YENİ BİR TÜRKİYE YÜZYILI İÇİN EMİN ADIMLARLA İLERLİYORUZ! KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN!

Star
  1. 24 Mayıs 2018 Yiğit Bulut

X