22 yaşında 9 Aylık evliyim boşanmak doğru bir karar mı?

ah gencsin aslinda durumun vehametini anlamiyorsun
esin sana resmen psikolojik eziyet ederek var oluyor
senin pesinde o kadar kosup bu sekilde muamele etmesinin hicbir saglikli yani yok
tamamen söylediklerine dayanarak yaziyorum bu evlilik sana eziyet
ama sen daha iyi anlaman icin bir evlilik danismanina danismani öneririm
o sana durumunu ne yapilmasi gerektigini daha iyi aciklar
sakin cocuk yapma bu sürecte
cinsellik yok, insan muamelesi yok, sevgi yok
e bu evlilik mi sence?
cok iyi düsün, toparlanmaya bak, esin sana saygi ve sevgi göstermiyorsa.. ay gercekten icim sisti hic elle tutulur yani yok

Merhaba arkadaşlarım ablalarım.. yardımınıza çok ihtiyacım var. Biraz uzun oldu ama nolur okuyun yardımcı olun bana.. Eşimle Eylül ayında tanıştık 4 aylık yalvarma, peşimden koşma kapımın önüne gelip bekleme ağlama sonucunda Aralık ayında hayatıma kabul ettim. Sevgili olduk Martta nişanlandık ve Eylül'de evlendik. O kadar çok sorunum var ki. Yüz yüze tartışamıyoruz en ufak suratım düşsün benden çok o surat asıyor. Günlerce konuşmasam günlerce konuşmuyor. Nişanlıyken hep çocuğumuz olsun hemen derdik evlendikten sonra biraz bekleyelim zamanı var demeye başladı 9 aydır bekliyorum. Normalde kadın istemez erkek ister bebeği ama ben çok istediğim halde kabul ettiremedim. Doğal olarak benim de hevesim kaçtı zaten bu durumdayken bebeği düşünmek istemiyorum. Ben yaşıma göre çok bakımlı biriyim kişisel temizliğime her zaman çok dikkat ederim. hatta ilk nişanlandığımızda kimse yakıştıramamıştı bizi eşimin zengin vs. Olduğunu düşünmüşlerdi. Yoksa ona bakmayacağımı söylüyorlarmış arkamdan. Biraz özel ama 1 buçuk 2 ayda bir ilişki yaşıyoruz o da ben yanıma yaklaşmadığın için gururum inciniyor diye üzülüp ağlayıp kavga çıkardıkran sonra oluyor. Evlendiğimizden beri bir kere gelip sarılıp öptüğünü bilmiyorum. Ben yaklaşınca şakayla karışık git yaa bi dur vs. Sözler ediyor sanki kadın gibi naz yapıyor itiyor beni. Zoruma gidiyor uzaklaşıyorum. Bu arada defalarca konuştum bunları bana karşı biraz ilgili ol biraz sevgi göster diye. Benim adım evde "hişt, kız, aloooo" bu şekilde çağırılıyorum. Ben ona aşkım hayatım canım derken. Tabii ki evlilik bu nişanlılık gibi olmaz diyeceksiniz ama daha 1 yıllık bile evli değiliz ki.. Ben hayat dolu bir insanımdır her zaman enerji doluyumdur. Ama artık içimde o enerji, istek mutluluk yok. Bu evde sadece temizlik, yemek, çamaşır bulaşık yıkamak için varmışım gibi geliyor artık. Evden çıkmıyorum psikolojim altüst oldu. Sürekli azar işittiğim için o psikolojiye kapılmışım kendi ailemle görüştüğümde sürekli babam birşeylere kızacak sanıyorum anne hadi babam kızmasııın diyip durduğum için annem anladı burada çok ezildiğimi. Çok ağladı. Yaptığım yemeklere ben de dahil herkes bayılırken o sürekli kusur buluyor. Bir bardak suyunu dahi mutfaktan gelirken bile kendi almıyor. Her sabah 7 de uyandırıyorum işe gitmesi için zar zor işe gönderiyorum. (çalışmayı sevmiyor) o gittikten sonra uyuduğum zaman kızıyor. Ben çalışıyorum sen uyu anca diye. Çalışmak istiyorum izin vermiyor. akşam gelip yemek yedikten sonra beni evde tek başıma bırakıp arkadaşlarıyla dışarı çıkıyor. Geldiğinde de uykudan gözlerini açamıyor sırtını dönüp uyuyor düğün gecesi hariç bir kere uyurken sarıldığını bilmem. Evde sıkılıyorum diyorum sıkılıyorsan annemlere git diyor çok iyi anlaşıyorum eşimin ailesindeki herkesle ama oraya gittiğimde akşam yemeğe kendisi de oraya geliyor ve kayınvalidem eşimin dizinin dibinden ayrılmıyor , sanki onun eşi oymuş gibi davranıyor eşime ayağının altına kurban olduğum diye hitap ediyor ve o da annesine her gün daha da aşık olduğunu söylüyor. Anneni mi çok seviyorsun beni mi diye şakayla karışık sorduğumda annemi seviyorum tabiki sorman hata diye bir cevap aldım. Aynı zamanda benim ailemde sürekli kusur arıyor. Onlarla beni bir yere göndermiyor ablama gelinlik ve ev eşyası almaya gidilecek iki kardeşiz benden başka kardeşi yok beni istedi yanında ve beni de çağırdılar. O kadar doldum ki artık ne yapacağımı bilmiyorum. Eğer oraya da göndermezse kalbimden geçen tek şey eşyalarımı toplayıp ailemin evine dönmek. Annem az buçuk biliyor bu yaşadıklarımı kapımız her zaman açık sana dedi. Sizce ne yapmalıyım her yolu denedim herşeyi yaptım ama bir türlü mutlu olamıyorum düzelmiyor durumlar. Ayrılırsam herkesin bana bakışı farklı mı olur dul diye? Ya da pişman olur muyum sizce? Lütfen yardım edin fikirlerinize ihtiyacım var bitik durumdayım artık...
Bence evlilik sorumlukuklari agir gelmis olabilir

Kaç kurtar kendini. İyi ki çocuk yapmak istememiş. Ben senin yerinde olsam boşanır gezer tozarım. Zaten genceciksin.

Hepsini okumadım sadece şuraya takıldım "yaşıma göre bakımlı bir insanım" 🤣🤣🤣 22 yaşındasın ya hani bakımlı olunan yaşlar bu yaşlar değil mi? Ben mi yanlış biliyorum anlamadım aydınlatsın biri beni 🤣🤣 konuma gelirsekte hepsini okumadım ama çocuk yapmamış olmanız allahın bir lütfu.. Sana boşan veya boşanma demem ama şunu söyleyebilirim boşanmak da evlenmek gibi doğal ve olağan birşey boşanmayı çok büyütüyoruz biz toplum olarak kendine bunu aşıla lütfen..
22 yaşın makyaja suse ihtiyaci yoktur hani.yaslandikca yüzümüzdeki gözenekleri kapamaya fondöten kararan çökmüş gozaltlarimiza kapatıcı filan süreriz .öyle bsey demek istedi bence.bakim kremlerini de taze cildin ihtiyacı yok doktorum dahi söyler.

Merhaba arkadaşlarım ablalarım.. yardımınıza çok ihtiyacım var. Biraz uzun oldu ama nolur okuyun yardımcı olun bana.. Eşimle Eylül ayında tanıştık 4 aylık yalvarma, peşimden koşma kapımın önüne gelip bekleme ağlama sonucunda Aralık ayında hayatıma kabul ettim. Sevgili olduk Martta nişanlandık ve Eylül'de evlendik. O kadar çok sorunum var ki. Yüz yüze tartışamıyoruz en ufak suratım düşsün benden çok o surat asıyor. Günlerce konuşmasam günlerce konuşmuyor. Nişanlıyken hep çocuğumuz olsun hemen derdik evlendikten sonra biraz bekleyelim zamanı var demeye başladı 9 aydır bekliyorum. Normalde kadın istemez erkek ister bebeği ama ben çok istediğim halde kabul ettiremedim. Doğal olarak benim de hevesim kaçtı zaten bu durumdayken bebeği düşünmek istemiyorum. Ben çok bakımlı biriyim kişisel temizliğime her zaman çok dikkat ederim. hatta ilk nişanlandığımızda kimse yakıştıramamıştı bizi eşimin zengin vs. Olduğunu düşünmüşlerdi. Yoksa ona bakmayacağımı söylüyorlarmış arkamdan. Biraz özel ama 1 buçuk 2 ayda bir ilişki yaşıyoruz o da ben yanıma yaklaşmadığın için gururum inciniyor diye üzülüp ağlayıp kavga çıkardıkran sonra oluyor. Evlendiğimizden beri bir kere gelip sarılıp öptüğünü bilmiyorum. Ben yaklaşınca şakayla karışık git yaa bi dur vs. Sözler ediyor sanki kadın gibi naz yapıyor itiyor beni. Zoruma gidiyor uzaklaşıyorum. Bu arada defalarca konuştum bunları bana karşı biraz ilgili ol biraz sevgi göster diye. Benim adım evde "hişt, kız, aloooo" bu şekilde çağırılıyorum. Ben ona aşkım hayatım canım derken. Tabii ki evlilik bu nişanlılık gibi olmaz diyeceksiniz ama daha 1 yıllık bile evli değiliz ki.. Ben hayat dolu bir insanımdır her zaman enerji doluyumdur. Ama artık içimde o enerji, istek mutluluk yok. Bu evde sadece temizlik, yemek, çamaşır bulaşık yıkamak için varmışım gibi geliyor artık. Evden çıkmıyorum psikolojim altüst oldu. Sürekli azar işittiğim için o psikolojiye kapılmışım kendi ailemle görüştüğümde sürekli babam birşeylere kızacak sanıyorum anne hadi babam kızmasııın diyip durduğum için annem anladı burada çok ezildiğimi. Çok ağladı. Yaptığım yemeklere ben de dahil herkes bayılırken o sürekli kusur buluyor. Bir bardak suyunu dahi mutfaktan gelirken bile kendi almıyor. Her sabah 7 de uyandırıyorum işe gitmesi için zar zor işe gönderiyorum. (çalışmayı sevmiyor) o gittikten sonra uyuduğum zaman kızıyor. Ben çalışıyorum sen uyu anca diye. Çalışmak istiyorum izin vermiyor. akşam gelip yemek yedikten sonra beni evde tek başıma bırakıp arkadaşlarıyla dışarı çıkıyor. Geldiğinde de uykudan gözlerini açamıyor sırtını dönüp uyuyor düğün gecesi hariç bir kere uyurken sarıldığını bilmem. Evde sıkılıyorum diyorum sıkılıyorsan annemlere git diyor çok iyi anlaşıyorum eşimin ailesindeki herkesle ama oraya gittiğimde akşam yemeğe kendisi de oraya geliyor ve kayınvalidem eşimin dizinin dibinden ayrılmıyor , sanki onun eşi oymuş gibi davranıyor eşime ayağının altına kurban olduğum diye hitap ediyor ve o da annesine her gün daha da aşık olduğunu söylüyor. Anneni mi çok seviyorsun beni mi diye şakayla karışık sorduğumda annemi seviyorum tabiki sorman hata diye bir cevap aldım. Aynı zamanda benim ailemde sürekli kusur arıyor. Onlarla beni bir yere göndermiyor ablama gelinlik ve ev eşyası almaya gidilecek iki kardeşiz benden başka kardeşi yok beni istedi yanında ve beni de çağırdılar. O kadar doldum ki artık ne yapacağımı bilmiyorum. Eğer oraya da göndermezse kalbimden geçen tek şey eşyalarımı toplayıp ailemin evine dönmek. Annem az buçuk biliyor bu yaşadıklarımı kapımız her zaman açık sana dedi. Sizce ne yapmalıyım her yolu denedim herşeyi yaptım ama bir türlü mutlu olamıyorum düzelmiyor durumlar. Ayrılırsam herkesin bana bakışı farklı mı olur dul diye? Ya da pişman olur muyum sizce? Lütfen yardım edin fikirlerinize ihtiyacım var bitik durumdayım artık...
Bu ne böyle ya.. Sanki evcilik oynuyorsunuz.
Ne evlenmek bu kadar basit ne de boşanmak bu kadar kolay olmamalı.. Yazık ya 22 yaşında evlenilir mi.. Küçük yaşta evleniyorsunz iki gün sonra ee ben bu işi sevmedim hadi ayrılalım.. Onca yaşanan mahremiyet ne olacak... En azından şöyle bi 25 i geçmelisin evlenmek için

1) Sakın sakın sakın çocuk düşünme. Bunu iyice kafana sokmaya çalış. Aklına çocuk fikri gelmesine bile müsade etme.
2) Okurken bazı yerlere kadar makul gelmişti iletişim problemi var diyordum ama sorunlar daha büyük. Ve ben böyle insanların değişeceğine inanmıyorum. Bu saçma davranışlarını arttırarak devam edecek.
3) Ailen arkandayız demiş. Yaşın da 22 daha. Üniversite okumadıysan bir sene otur sınava çalış. Üniversiteni oku işini eline al. Kendine düzgün hak ettiğin gibi bir hayat kur.

22 yaşın makyaja suse ihtiyaci yoktur hani.yaslandikca yüzümüzdeki gözenekleri kapamaya fondöten kararan çökmüş gozaltlarimiza kapatıcı filan süreriz .öyle bsey demek istedi bence.bakim kremlerini de taze cildin ihtiyacı yok doktorum dahi söyler.
Abla demek istediğim aslında bu yaşta bile evliliğin sorumluluklarını kaldırabiliyorum aynı zamanda kendime de bakıyorum demek istedim fakat yanlış kelime kullanmışım ağlayarak yazdım konuyu affola..

Bence o anlamda söylemedi ya galiba ekstra bakımlıyım hani makyaj vs. Tabiri caizse kokoşum demek istedi gibime geldi yani şuan öyle bir çıkarım yaptım 🤣🤣

22 yaş evlenmek için gerçekten çok erken yasitlarin farklı hayatlar yaşıyor ilk hata bu. Neyse geçmişe değil geleceğe bakalım. 2ci hata kendini eşinin annesiyle kıyaslamak benimi daha çok seviyorsun onumu diye bunu sakın bir daha yapma. Sende tabiki anneni seviyorsun ve bu kıyaslanicak bir sevgi degil.
Eşinin yaşını yazmamissin ama yaptıklarından hala olgunlaşmamış olduğu belli. Önce bir kendin ciddi ciddi konuş bagirip çağırmadan güzelce hissetiklerini ifade ederek. Daha sonra biraz zaman ver ona bak bakalım neler değişiyor hala birşey degismiyorsa çekindiği saygı duyduğu aile büyüğünü devreye sok. Eğer yine bişey değişmezse ayrılmayı dusun. Evliliklerde hemen öyle kestirilip atılmaması gerekiyor diye düşünüyorum. Tabiki bazı istisnalar var... Önce gerçekten cabalayip ben gerçekten herşeyi yaptım demen lazım ileride acabalarinin olmaması için, geleceğine rahat rahat baka bilmen için.
Ablanın alışverişi içinde baban arayıp ya da sizi çağırıp ablaniz evleniyor şimdi ona destek olmanız gerek oğlum sen şu şu işi halledebilirmisin ablan için, kızım sende ablanla alışverişe git yanlız birakma su günler biraz stresli olucak yardım edin sizin desteğiniz olmadan olmaz falan gibi biraz otoriter birazda gurur okşayarak konuşursa ( dikkat et bütün iyi patronlar böyle iş buyurur) eşin seni gondermemezlik yapamaz.

X