21 Günde Yeni Alışkanlıklar Edinelim!

Eski alışkanlıklara bugün ve dün de devam ettim. Yeni liste yapacak zamanım olmadı.
Düzenli olmak adına bugün çoktan beri yapmak istediğim yapınca içimi hafifleten birkaç iş yaptım, harika oldu. Yazımı yazdım. Yoğurt yemedim malesef zaten bugün yemek yemeyi bile aksattım
Kitap okumak ve Kur'an okumak (meal) günlük rutinlerim arasında. Bunları mümkün mertebe aksatmadan yaptığım için yazmıyorum.

Her gün kitap okumak 1/21
Normalde severim okumayı ama son zamanlarda elim gitmiyor, aksatıyorum. İlk hedefim bu olsun daha sonra eklerim.
Hatta bunu her gün alan kitaplarından okumak olarak uygulasam daha iyi. İhtiyacım var mesleki bilgilerimi tazelemeye..

duzenli olmak adina yaptiklarini paylasir misin. Ben de istiyorum duzenli olmayo ve kalabilmeyi

Çarşamba
1- Sabah yüz yıkamak 33/40
2- Vitamin ve balık yağı içmek 33/40
3- En az 2 lt su içmek 33/40
4- 1 tane maden suyu içmek 33/40
5- Akşam yatmadan diş fırçalamak 33/40

6- karbonatlı su içmek 11/30
7- hergün birşey at 10/30

Bence harika gidiyosun baştaki maddelerin iyice oturmuştur artık diye düşünüyorum sevgili topiğimin en devamlı üyesi

Bence harika gidiyosun baştaki maddelerin iyice oturmuştur artık diye düşünüyorum sevgili topiğimin en devamlı üyesi
Oturdu canım ama şöyle listeyi düşünüyorum hep ne yapmam lazımdı neleri yaptım diye öyle yapıyorum

Düşünmem lazım. Aslında spor eklemem lazım ama bu çocukla hergün yapamam gibi
Gündüz hiç uyumuyor mu ?
Ben 15 dk lık leslie 1 mile express yapıyodum kızı uyutunca. 5 dk da da duş alırdım.vücudumu yıkar çıkardım hemen. Toplam 20 dk. Uyuduğu sürede halledebilirsin. Leslie1 mile express baya etkili terletiyo bile. Bence çocuklular için ideal. P.tesi günü 3 haftalık bi diyete gireceğim. O süreçte sporada başlayacağım. Beraber başlayabiliriz istersen. İnsan İsteyince her şeye vakit yaratabiliyor bence

duzenli olmak adina yaptiklarini paylasir misin. Ben de istiyorum duzenli olmayo ve kalabilmeyi
Tatlım aklına gelebilecek her şey.. Askılıklar, portmanto, gardrop içi, kiler dolabı, buzdolabı, çekmece içleri... Zaman buldukça bir tanesini toparlamaya çalışıyorum. Evi dağınık tutmamak, sürekli toparlamak ( bebek varsa bu çokk zor) epey yol katettim. Çok sık süpürge tutmak, camları daha sık silmek. Şömineli bir balkonum var oranın tozunu, yerleri silmek vs vss.
Ben biraz rahat bir insanım. Aşırı düzenli olsun diye bir derdim yok derli toplu olsun yeter modundayım.

Düzenli olmanın yolu bence sade olmaktan geçiyo :)
Az ve verimli eşya yaşam..
Evimi görsen öyle mütevazi ki.. Çok seviyorum evimi :) tv ünitesi, vitrin, konsol, gereksiz süs eşyaları falan yoktur mesela. Ama dağıtan olunca dağılıyor. Ve toplamak için çok vaktin yoksa :))

Gündüz 2 kez uyuyor yarım saat 45 dk bazen 1 saat ama arada uyanıp emmek istiyor gece 11 12 de uyuyor gece hiçbirsey yapamıyorum o yüzden gündüz uyuduğunda ev işi yemek yapmaya çalışıyorum spora zaman kalmıyor

Evimi görsen öyle mütevazi ki.. Çok seviyorum evimi :) tv ünitesi, vitrin, konsol, gereksiz süs eşyaları falan yoktur mesela. Ama dağıtan olunca dağılıyor. Ve toplamak için çok vaktin yoksa :))

Annemin evide öyledir. Ama dediğin gibi dağıtan olunca işte. Heryer savaş alanı

Bence kendin için 15 dk ayırmalısın hem o enerjiyle daha fazla iş halledersin inan

Cumartesi
1- Sabah yüz yıkamak 36/40
2- Vitamin ve balık yağı içmek 36/40
3- En az 2 lt su içmek 36/40
4- 1 tane maden suyu içmek 36/40
5- Akşam yatmadan diş fırçalamak 36/40

6- karbonatlı su içmek 14/30
7- hergün birşey at 13/30

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…