21 Günde Yeni Alışkanlıklar Edinelim!

Perşembe
1- Sabah yüz yıkamak 27/30
2- Vitamin ve balık yağı içmek 27/30
3- En az 2 lt su içmek 27/30
4- 1 tane maden suyu içmek 27/30
5- Akşam yatmadan diş fırçalamak 27/30
6- karbonatlı su içmek 5/30
7- hergün birşey at 4/30
Yine listeme bir madde ekledim aslında evde atılması gereken o kadar çok şey varki herşey üstüme üstüme geliyor çoğunu atamıyorum. 30 gün boyunca ufak tefek de olsa birşeyler atmaya karar verdim sonunda en az 30 parça gitmiş olacak
Atmak candır psikolojik tedavidir yaşasın atmak :KK70:

Atmak candır psikolojik tedavidir yaşasın atmak :KK70:
Bana kalsa evin yüzde 90ını atıcam da eşimin bekarlıktan kalma eşyaları ve kvnin aldıkları diye attmıyor. Kendi özel eşyalarımdan da atılması gereken çok şey var onlardan başladım ufaktan

Bi de attıklarımı yazıyorum 30 günün sonunda nelerden kurtulduğumu topluca görmek daha bi motive edecek diye düşünüyorum

Bi de attıklarımı yazıyorum 30 günün sonunda nelerden kurtulduğumu topluca görmek daha bi motive edecek diye düşünüyorum
Süper fikirmiş. Ben çuval çuval atmıştım. Daha da var. Atılacak değilde verilecekler verilecek kişilerini bekliyo :KK70:
Onlar verilince daha da rahatlayacak herşey.
Bide rafları ve toz alma yerlerini sadeleştirmek inan çok faydalı. Kalabalık azalıyor temizlik kısalıyor. :21:

Cuma
1- Sabah yüz yıkamak 28/30
2- Vitamin ve balık yağı içmek 28/30
3- En az 2 lt su içmek 28/30
4- 1 tane maden suyu içmek 28/30
5- Akşam yatmadan diş fırçalamak 28/30
6- karbonatlı su içmek 6/30
7- hergün birşey at 5/30

bende evi düzenlemeye devam etmek istiyorum.
önce kolaydan başlamalıyım.
anneme ait tabakları ayırdım.
pazar günü onları bırakıcam.

hergün 1 yer düzenlemek yada kontrol etmek 0/21

Cuma
1- Sabah yüz yıkamak 28/30
2- Vitamin ve balık yağı içmek 28/30
3- En az 2 lt su içmek 28/30
4- 1 tane maden suyu içmek 28/30
5- Akşam yatmadan diş fırçalamak 28/30
6- karbonatlı su içmek 6/30
7- hergün birşey at 5/30
28 olanlar ne durumda ?
Alışkanlık oldu mu artık ?
Yoksa 40 a mı yükselteceksin sayıları ??

28 olanlar ne durumda ?
Alışkanlık oldu mu artık ?
Yoksa 40 a mı yükselteceksin sayıları ??
Listeyi takip etmek alışkanlık haline geldi :KK70: sürekli liste aklıma geliyor ne yapmam lazımdı diye düşünüyorum sonra yapıyorum 40a tamamlarsam daha iyi olacak sanırım 6. 7. Maddeler 30da bitecek

bugün neler yaptım kısaca özetlemek gerekirse.evi temizlemedim. yarına erteledim .evi yarın temizlicem. ve evi değişik şekilde düzenlicem.alışılmışın dışına çıkmak istiyorum.aynılıktan çok çabuk sıkılıyorum. çünki deişiklik istiyorum. her daim.kişisel bakımımı yaptım kahvemi içiyorum. akşamda misafirlikteyim.geldiğimdede dizi var .onu izlicem tekrarını.fazilet hanım ve kızları. bugün aslında pek bişey yapmamış oldum. ama olsun.:süslü:

Ben her gün yazamıyorum ama her gün tam gaz devam. Düzenli olmak, yazı yazmak, meyve ve süt ürünleri.... İyi gidiyorum iyi :) burası bana da yarar sağlıyor.

Ben 21 gün kendime 2 olumlama cümlesi seçip içimden o cümleleri dilediğim kadar söyledim gün içinde.
Sende yazarak değil içinden söyleyerek yapabilirsin canım :KK66:

Bide bazı şeyleri istemek gerekiyor. Yani gerçekten istiyorsan uğraş verir insan.
Senin için ne kadar önemli yapmaya çalıştığın şey ? Bunun ne için yapıyorsun ? Gibi sorulara cevap verip kendini motive edebilirsin.
Üstelik zincir kırıldı birgün diyelim sen yeni baştan başla. İstiyorsan ilk kural vazgeçmemek çünkü. Ben böyle ilerledim. İnan kimse sevmiyor 21 i. Zor bela atlatıyoruz 21 sonunda alışmış oluyorsun artık. Yani bende öyle oldu şahsen. Tabi bu 21 kimisinde 23 kimisinde 30 kimisinde 40 olabilir kişideb kişiye değişir yani.

İsteyince oluyor canım. İnan bizde kolaylıkla yapmıyoruz :) zorlaya zorlaya işte :) istemenin azmiyle :)
+1

Ders çalışmak 13/7

Şu sınavlarımı atlatayım yeniden doğacağım :KK70:
Son günlerde çalışmalarım verimli gidiyo maşallah bana.

Herşey güzel olacak kızlar. Ben inanıyorum güzel işler becercez :KK28:

• güneş doğmadan kalkmak 0/21 (uyku çok güzel uyku çok tatlı :KK70::KK70:)
  • her gece yatarken misvak kullanmak 0/21
  • kola yı bırakmak 1/21
  • asık suratı bırakmak 0/21
  • her gün 22 sayfa yada 30 dk kitap okumak 1/21
  • her hafta 1 saat kendime ayırmak. oturup sadece hayal kurulacak 0/21
  • düzenli egzersiz yapmak 0/21
  • her sabah ve akşam kişisel bakım yapmak. 1/21
  • kendime yeni bir şey almamak. illa alacaksam eski 2 parçayı elemek 1/21

yaaaaaaaa kızlar.... beni dürtün bana akıl verin nolacak nasıl olacak bu işler. ben her gün gelemiyorum yoğunluktan. sizi okumayınca da olmuyor zaten...

32 gün oldu. Kahve ve fal alışkanlığımı bıraktım Allah bir daha nasip etmesin inşallah
Ay maşallah canım tebrik ederim.

• kola yı bırakmak 1/21
yaaaaaaaa kızlar.... beni dürtün bana akıl verin nolacak nasıl olacak bu işler. ben her gün gelemiyorum yoğunluktan. sizi okumayınca da olmuyor zaten...

Hergün etiketleyim mi seni :confused:

Ya bence hepsini birden hedefleme. En büyük yanlış bu. Yakın zamanda bi kişisel gelişim videosu izlerim psikologta öyle söylüyordu. Küçük küçük adım atın herşeyi birden hedeflemeyin sonuç hüsran olur diyodu.
Listelerim 3 4 maddenin üzerine çıkmadım.
Ve 1 madde asıl ve en önemlisiydi.
Mesela en önemli maddem ders çalışmaktı diğerleri hergün sütyen takmak. Pozitif olumlama yapmak(2 cümle). Hayattan keyif alcak bişey yapmak.
Asıl amaç dersti yanına küçük şeylerde eklemiştim.

Sen listenle bütün hayatını organize etmiş değiştirmeye çalışıyo görünüyosun.
O maddelerin çoğunu hepimizde yapmak istiyoruz aslında.

Ama yavaş yavaş adım adım.
Tabiiki mühtiş bi motivasyonla herşeyi bi 21 günde değiştirebilirsin. Kimbilir..
Ama dediğine göre zorlanıyorsun.

O yüzden adım adım git. Ben hedeflerimi 1 yıla yaydım. Eğer hepsini birden yapmaya çalışırsam başarılı olamam biliyorum.
Bende sadeleşmeye çalışıyorum.
Zayıflamak istiyorum.
Spor yapıp fit olmak istiyorum.
Kitap okuyan biri olmak istiyorum.
Negatif düşüncelerimden nefret duygumdan öfkemden kurtulmak istiyorum.
Namaz kılmak istiyorum.
Erken kalkmayıda istiyorum çünkü vaktimi bereketlendirdiğine şahit oldum.

Herşeyi birer birer yapıcam. Hatta hedef listesi bile yaptım. Önce yıllık yaptım ardından aylık.
Hatta aşağıya bırakıyorum bak :KK66:

chentiq chentiq
20171110_000844.png

20171110_000823.png

• kola yı bırakmak 1/21
Bence de ayperest ayperest in dediği gibi liste uzun ben sana 2 madde seçeyim mi erken kalkmak ve kolayı (bence bütün gazlı içecekleri) bırakmak . Bu maddeleri yap sadece. Normalde kaçta kalkıyorsun kaçta kalkmayı hedefliyorsun

ayperest ayperest cok ama cok tesekkur ederim. Usenmemis uzun uzun yazmissin. Her gun etiketle tabiki. Cok memnun olurum.
Bence de ayperest ayperest in dediği gibi liste uzun ben sana 2 madde seçeyim mi erken kalkmak ve kolayı (bence bütün gazlı içecekleri) bırakmak . Bu maddeleri yap sadece. Normalde kaçta kalkıyorsun kaçta kalkmayı hedefliyorsun
7.15 te zar zor kalkiyorum. Yatma isi de 1 2 gibi falan. Istedigimde 10.30 gibi yatıp 5 gibi kalkmak. Gazli icecek nigde gazozu ve soda var onları nasil yapacagim ki... :KK51: ama benim yerime madde secmene bayildim. Demekki yardımsever bi insansin. Kendimi kollarina biraktim :KK70:

X