21 Günde Yeni Alışkanlıklar Edinelim!

Soda iç canım o faydalı benim maddelerden biri o hatta hergün içiyorum. Bir anda 5de kalkmak zor gelebilir saatini hergün normalden biraz daha erkene kur vücudun alışacaktır. 5de kalkmaya başlayınca zaten akşam 10da sızıp kalırsın :) benim kendime faydam yok

Gayet var.. seni takip edip kendime yeni ve faydali bi topik daha nuldum. Verimli rutin diye.. sanirim bir cok sorunumu cozecek. En basitinden su erteleme tusu olayini yapayim bari. Gozumu acar acmaz kalkayim... 5 te kalkmak icin 1 senedir mucadele ediyorum :d hala beceremedim

O topik çok iyi. Saati erteliyorsan hemen vazgeç. Ben şuan çalışmıyorum ama çalıştığım dönemlerde saati ertelediğimde yataktan zar zor uykulu şekilde kalkıyordum hep geç kalıyordum çünkü o zaman beynin diyor ki saat sesini duyunca kalkmama gerek yok. Sonra ertelemeyi bıraktım saat çaldığı anda uyanıyordum bazen de çalmadan 5 10 dk önce. Uyanınca hemen yataktan çıkmak lazım bi de.
Peki neden 5?

Çok mantıklı seçimler

Canım rica ederim ne demek

Soda içebilirsin meyveli olanlarından.

Yapamıyorum nasıl olsa yapamam cümlelerini bırak olumlu şeyler söyle bence.
Ben erken kalkabilen bi insanım. Uykuya acizlik göstermem falan de
İş beyinde bitiyor. Gerçekten iste. Neden istediğini düşün motive ol. Ve yapmaya başla. 1 sene çok uzun ya. Gerçek anlamda odaklanmalısın. Belli ki istemiyorsun gerçekten burdan bu çıkar.
Akşam erken yat 1 de değil. 9 da gir yatağa uyku meditasyonları var onları dinle yoğurt ye bide meditasyonlar iyi taktij ama böylece sabah erken kalkmak daha kolay olabilir.

Çok katılıyorum uyandığım an kalkarsam enerjiğim kalkamazsam mıymıy.
O topiğe bende uğradım. Çok okuyamadım ama bi gün oturup heycanla okucam. Sınavlarım bitsin hele

Bu arada chentiq canım asitliler içmeyince akla gelmiyor ama ne zaman rutini bozuğ 1 2 bardak içtib arkası geliyo. Yıllarca içmedim ben mesela. Hamileyken aşere aşere kolaya aşeriyodum çok içtim ve alıştım.
Sonra bırakmaya karar verdim hep reddettim bi yudum bile almadım su içtim falan bi süre sonra unutuyı insan. Ve içecek olunca bir bardağı bile içemiyorsun şekerli geliyo.
Diyeti bıraktığımdan beri içmeye başladım yine beni nasıl rahatsız edip susattığını bilemezsin. Üstelik susayıncada kolaya saldırır oldum.
Gel beraber başlayalım yarın olur mu ?
Benimde bırakmam lazım

İçmeyince aklına gelmiyor gerçekten ben yıllardır içmiyorum önceden bayılırdım şimdi misafire ya da eşime alıyoruz bazen dolapta görüyorum hiç alıp da içesim gelmiyor

İçmeyince aklına gelmiyor gerçekten ben yıllardır içmiyorum önceden bayılırdım şimdi misafire ya da eşime alıyoruz bazen dolapta görüyorum hiç alıp da içesim gelmiyor
Aynen canım içerken bi anlık zevk sonrası rahatsızlık resmen.
Iyyy bida içmicem karar verdim.
Zaten haftaya başlasın diyet time

ayperest Ben de hamileyken canım hep ekşi istiyordu o zaman kefire alıştım hala hergün en az 1 bardak içiyorum iyi bir alışkanlık oldu yani

Aynen canım içerken bi anlık zevk sonrası rahatsızlık resmen.
Iyyy bida içmicem karar verdim.
Zaten haftaya başlasın diyet time
Ben de tatlı yerken öyleyim bir anlık zevk sonrası pişmanlık ve rahatsızlık ama onu bırakamıyorum işte

Yorum yapıp duruyorum ama listeyi yenilemeyi unutuyorum

Pazartesi
1- Sabah yüz yıkamak 31/40
2- Vitamin ve balık yağı içmek 31/40
3- En az 2 lt su içmek 31/40
4- 1 tane maden suyu içmek 31/40
5- Akşam yatmadan diş fırçalamak 31/40

6- karbonatlı su içmek 9/30
7- hergün birşey at 8/30

Bende kolayı bıraktım kızlar. Şekeri ayrı sıkıntı asidi ayrı sıkıntı. 1 ay oldu. Gerçekten isteyince oluyor, önüne konsa da max bir iki yudum alıp devamını içmek istemiyorum, içemiyorum artık. Başarılıyım şimdilik. Bende hamileyken kola aşerenlerdenim dr'mun izin verdiği kadar içiyordum :)

Listemi yeniden düzenleyeceğim. Yaptıklarım büyük ölçüde alışkanlık sağladı. Ama tekrar başlayacağım. İyi iş çıkarttım bugüne dek. Kızımla bir şeyler yapmak çok zor. Bebek engel oluyor işlere ama çok şükür. Yüksek eforla devamm.

56 sayfayı okuyamadım ama rica etsem biri 21 günde kazanılabilecek alışkanlıkları listeleyebilir mi? Herkes neler yazdı çok merak ediyorum. Okumak için de çok zamanım yok

56 sayfayı okuyamadım ama rica etsem biri 21 günde kazanılabilecek alışkanlıkları listeleyebilir mi? Herkes neler yazdı çok merak ediyorum. Okumak için de çok zamanım yok
Kişisel bakım
Spor
Temizlik rutini
Kitap
Zararlı akışkanlıkları bırakma
Kişisel gelişim konuları
Namaz
Erken kalkmak

Vs diye gider.

Sen nasıl istiyorsan listeni öyle düzenle canım

aslinda 5 farqzi bir rakam. Imsak vaktinde kalkmak istiyorum. Ondan 30 dk öncesinde. Bir de ise giden insnlar Aten 6.30 falan uyaniyorlar cogu insanin uykuda oldugu bi zaman olmali diye dusundum

ben de heyecanla okuyacagim. Gene cok topik var. Nasil bas ederim bilmiyorum. Ben uykuyu cok seven gece oturmasini da cok seven hatta gece kahve ixmeye bayilan bi insanim. Ondan mutevellit uyuyamiyorum işte

kolayi epeydir icmiyorum zaten. Artik icinde midem bulaniyor. Ama o pissstt sesi ve misafirlikte sana sunduklarinda baska alternatif olnayinxa iciyorum iste.. asitlilerden bi nigde gazozunu birakamam heralde..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…