21 Günde Yeni Alışkanlıklar Edinelim!

Benimde sıkı bir rutine ihtiyacim var
Motive olmak istiyorum
Yetisemiyorum eve ise
Zamanlarimi hic bosa harcamam lazim

Her gun 1 duzen olusturmak
Mutfagi toplu tutmak
Oyuncaklari toplamak
Copleri atmak
Temizlik rutini olusturmak uygulamak
Bakimli olmak
Kitap okumak yada arastirma yapmak

10 gun yapiyim deniyim
Degisiklik uygularim :)

Tabiiki de canım :KK66:
Neler planlıyorsun :)
Gunaydin herkese o kadar cok sey varki hangisinden baslasam bilemiyorum bende 30 gun belirleyim hedefi insallah yaparim

1- namaz kilmak
2- dis fircalamak
3- evi duzenli tutmak
4- oglumla kaliteli zaman ve yataginda yatirmaya alistirmak
5- kitap okuma
Simdilik bunlardan baslayim namaz kilmaya bir türlü baslayamiyorum ve huzursuzum
Duzenli dis bile fircalayamiyorum
Oglum.dogmadan once hergun temizlik yapardim. simdi hic yetisemiyorum oglum huysuzlaniyor
Oglum aramizda yatıyor ve cok sik uyaniyor genelde ne o nede biz uykumuzu alamiyoruz gec olmadan yatagina alismali bir de kendi uyusa super olur tabi.
Kitap okumayi cok seviyorum ama yine caktim yok maalesef

Gunaydin herkese o kadar cok sey varki hangisinden baslasam bilemiyorum bende 30 gun belirleyim hedefi insallah yaparim

1- namaz kilmak
2- dis fircalamak
3- evi duzenli tutmak
5- kitap okuma
Simdilik bunlardan baslayim namaz kilmaya bir türlü baslayamiyorum ve huzursuzum
Oglum.dogmadan once hergun temizlik yapardim. simdi hic yetisemiyorum oglum huysuzlaniyor
Oglum aramizda yatıyor ve cok sik uyaniyor genelde ne o nede biz uykumuzu alamiyoruz gec olmadan yatagina alismali bir de kendi uyusa super olur tabi.

yanınıza koyun yatağını
sonrada odasına taşıyın
kızım 2 yaşına geldiğinde ayırıcam
şimdi beşiğinde uyuyor.

Pazar
1- Sabah yüz yıkamak 37/40
2- Vitamin ve balık yağı içmek 37/40
3- En az 2 lt su içmek 37/40
4- 1 tane maden suyu içmek 37/40
5- Akşam yatmadan diş fırçalamak 37/40

6- karbonatlı su içmek 15/30
7- hergün birşey at 14/30

yanınıza koyun yatağını
sonrada odasına taşıyın
kızım 2 yaşına geldiğinde ayırıcam
şimdi beşiğinde uyuyor.
Benim oglumda ilk 8 ay besiginde yanimizda uyudu sonra bir ara cok huysuzdu alisti yanimizda yatmaya ama tamamen degil gece besiginde basliyor yatmaya sabah yanimizda uyaniyor

Benimde sıkı bir rutine ihtiyacim var
Motive olmak istiyorum
Yetisemiyorum eve ise
Zamanlarimi hic bosa harcamam lazim

Her gun 1 duzen olusturmak
Mutfagi toplu tutmak
Oyuncaklari toplamak
Copleri atmak
Temizlik rutini olusturmak uygulamak
Bakimli olmak
Kitap okumak yada arastirma yapmak

10 gun yapiyim deniyim
Degisiklik uygularim :)

Ajanda tutuyor musun mia ? O tarz videolar izliyorumda baya faydalı bence.
Yani foruma yazmakta etkili ama bence ajanda daha güzel gibi bende öylr bişeyler yapmayı düşünüyorum da bakalım

1- namaz kilmak
2- dis fircalamak
3- evi duzenli tutmak
5- kitap okuma

Canım herkese söylüyorum herşeyi birden yapmaya çalışmayın. Yoksa pes ediyo insan. Bugüne kadar yapamadığın şeyleri birden yapmak çok zor bence.
En önemli birşeyi seç yanına da birkaç küçük hedef seç. İlk önce onları bitir 21 e tamamla sonra diğerlerine geç bence öyle daha kolay olur :KK66:
Önem sırasına göre düzenle birde.

Mesela ben seni şöyle yönlendireyim.
Bebeğin arada yatma meselesi.
Gece kalktıkça usanmadan yerine yatırmayı dene. Belki bikaç gece uğraştırır sonra o düzene alışır. Bebekler bi rutini bikaç günde öğreniyolarmış. Sen ısrarcı ol taviz verme. Tabi bu konuda daha araştırma yapabilirsin ben nacizane fikrimi söyledim.
İlk hedefin bu olsun.
Yanına da diş fırçalamayı ekle. Ben kızıma mama hazırlarken uyutunca onla otururken vs yani fırçalıyorum işte bu dış fırçalamama işi tembelllikten birazda. Yoksa 2 dk lık iş alt tarafı.
Onuda ekle yanına.
21 gün bunlarla uğraş.
Onu hallettikten sonra namaz kitap okumaya geçebilirsin.
Namaz da başlanak için günde en az bir vakit hedefleyerek başlayabilirsin.
Çünkü gerçekten bende çok zorlanıyorum.
Bende o şekilde başlayacağım bigün. Ve kitap benimde planlarım arasında..

Ajanda tutuyor musun mia ? O tarz videolar izliyorumda baya faydalı bence.
Yani foruma yazmakta etkili ama bence ajanda daha güzel gibi bende öylr bişeyler yapmayı düşünüyorum da bakalım

Canım herkese söylüyorum herşeyi birden yapmaya çalışmayın. Yoksa pes ediyo insan. Bugüne kadar yapamadığın şeyleri birden yapmak çok zor bence.
En önemli birşeyi seç yanına da birkaç küçük hedef seç. İlk önce onları bitir 21 e tamamla sonra diğerlerine geç bence öyle daha kolay olur :KK66:
Önem sırasına göre düzenle birde.

Mesela ben seni şöyle yönlendireyim.
Bebeğin arada yatma meselesi.
Gece kalktıkça usanmadan yerine yatırmayı dene. Belki bikaç gece uğraştırır sonra o düzene alışır. Bebekler bi rutini bikaç günde öğreniyolarmış. Sen ısrarcı ol taviz verme. Tabi bu konuda daha araştırma yapabilirsin ben nacizane fikrimi söyledim.
İlk hedefin bu olsun.
Yanına da diş fırçalamayı ekle. Ben kızıma mama hazırlarken uyutunca onla otururken vs yani fırçalıyorum işte bu dış fırçalamama işi tembelllikten birazda. Yoksa 2 dk lık iş alt tarafı.
Onuda ekle yanına.
21 gün bunlarla uğraş.
Onu hallettikten sonra namaz kitap okumaya geçebilirsin.
Namaz da başlanak için günde en az bir vakit hedefleyerek başlayabilirsin.
Çünkü gerçekten bende çok zorlanıyorum.
Bende o şekilde başlayacağım bigün. Ve kitap benimde planlarım arasında..
Kesinlikle katılıyorum birçok şeyi bir anda değiştirmeye çalışmak zor en önemli bir iki tanesine odaklanmak alışkanlık edindikçe yenilerini eklemek gerek listemde diğer yazdığım kişisel bakım düzen vs %80 yapıyorum ama çokça düzenli gidemedim şuan 5 vakit namaza odaklandım geçen Pazartesi sabah tan beri düzenli kılıyorum çok şükür 21/8 :21: ilk kez bukadar dikkatli kılıyorum giderek kolaylaşıyor ve alışkanlık olmaya başladığını söyleyebilirim 21 i tamamlayınız yeni maddeler eklicem

Kesinlikle katılıyorum birçok şeyi bir anda değiştirmeye çalışmak zor en önemli bir iki tanesine odaklanmak alışkanlık edindikçe yenilerini eklemek gerek listemde diğer yazdığım kişisel bakım düzen vs %80 yapıyorum ama çokça düzenli gidemedim şuan 5 vakit namaza odaklandım geçen Pazartesi sabah tan beri düzenli kılıyorum çok şükür 21/8 :21: ilk kez bukadar dikkatli kılıyorum giderek kolaylaşıyor ve alışkanlık olmaya başladığını söyleyebilirim 21 i tamamlayınız yeni maddeler eklicem
Hadi inşallah tatlım süpersin :KK9:

Bugün liste yapacaktım güya :işsiz:

Dersi bırakınca bir boşluğa düşmüşlük bi salmışlık :işsiz:

Öfff aciziyete izin yok :KK12:

Şurda bi plan yapayım.
Çok güzel su içiyodum önceden bu ara mideme yemekten başka bişey girmiyo :eek:

Listeme 3 lt su ekleyebilirim. Diyete de gireceğim zaten. İnşallah girebilirsem bugün girecektim giremedim :KK70:

Deli gibi asitlilere sardım :KK12: hiç kendime yakıştırmıyorum bak.

Asitli içmek yok En Büyük KK

Sonraaa hayatın yükleri omzuma çook fazla bindi duruşumda bi bozukluk var :işsiz:

Dik durduğumu sanıyorum ama hiçte öyle değil fotoğraflarda ayna da..

Dik durmaya çalışacağım buna kendimi alıştırcam. Bunun için plates videolarına bakabilirim.

Sonraaa her ne kadar diksiyon eğitimi almış olsamda :işsiz: her gün annemle takılmaktan onun angara şivesine bende kaptırıyorum kendimi :KK70: birde argocu eş var tabii :işsiz:
Aslında çevrem kibar olduğumu söyler ama bence benim konuşmam son zamanlarda kaydı :KK70:

Kelimelerime telaffuzuma dikkat etmeliyim.

Biraz ara verip tekrar ders çalışma maddemi ekleyeceğim..

Yani listem şu şekil :

3 lt su içmek 21/0

Asitlileri bırakmak 21/0

Dik durmak 21/0

Kelimelere dikkat 21/0

:KK31:

Her gun 1 duzen olusturmak -
Oyuncaklari toplamak

Mutfagi toplu tutmak 10/1
Copleri atmak 10/1
Temizlik rutini olusturmak uygulamak 10/1
Bakimli olmak 10/1
Kitap okumak yada arastirma yapmak 10/1

bugün ev düzenine temizliğe önem vericem.
bakım olarak ta diş fırçalamak ve krem sürmeyi kapsıyor.

Her gun 1 duzen olusturmak -
Oyuncaklari toplamak

Mutfagi toplu tutmak 10/1
Copleri atmak 10/1
Temizlik rutini olusturmak uygulamak 10/1
Bakimli olmak 10/1
Kitap okumak yada arastirma yapmak 10/1

bugün ev düzenine temizliğe önem vericem.
bakım olarak ta diş fırçalamak ve krem sürmeyi kapsıyor.

Güzel canım hadi bu sefer 10 tamamla :KK66:

ayperest ayperest geri döndü :KK36:
listem değişmedi çünkü hiç alışkanlık kazanılmadı:KK70:
1-spor yapmak 0/30
2-diş fırçalamak 0/30:confused:

:KK200:

Ya bu diş fırçalama olayında sana çok kızıyorum :KK12: kendine yapma bunu. Lütfen. Bu maddeleri tamamlayana kadar yeni bişey ekleme bide tamam mı :KK66:

3 lt su içmek 21/0 içemedim ya o_O

Asitlileri bırakmak 21/1

Dik durmak 21/1 gün boyu dikkat ettim tabi her an unutmadan uygulamak zaöan alacak.

Kelimelere dikkat 21/1 ara ara hatalarımı farkedip dikkat ettim. Tabiki bi günde değiştirmek zor oda zamanla oturacak.

Ya bu diş fırçalama olayında sana çok kızıyorum :KK12: kendine yapma bunu. Lütfen. Bu maddeleri tamamlayana kadar yeni bişey ekleme bide tamam mı :KK66:
Bende çok kiziyorum ya tam alıştım derken yine saliyorum ama bugün milat sayıyorum bunlar tamamlanacak bitene kadar ekleme yok
1 -spor yapmak 1/30
2- diş fırçalamak 1/30

3 lt su içmek 21/0 içemedim ya o_O

Asitlileri bırakmak 21/1

Dik durmak 21/1 gün boyu dikkat ettim tabi her an unutmadan uygulamak zaöan alacak.

Kelimelere dikkat 21/1 ara ara hatalarımı farkedip dikkat ettim. Tabiki bi günde değiştirmek zor oda zamanla oturacak.
Beegendim canım listeni benim 30 gun dolunca bu dik durmayi benimde yapmam lazim malum bende skolyoz var

Bende çok kiziyorum ya tam alıştım derken yine saliyorum ama bugün milat sayıyorum bunlar tamamlanacak bitene kadar ekleme yok
1 -spor yapmak 1/30
2- diş fırçalamak 1/30

Aynen canım :KK76: ekleme

Beegendim canım listeni benim 30 gun dolunca bu dik durmayi benimde yapmam lazim malum bende skolyoz var

Netten ne diye baktımda geçenlerde bi tanıdık onun için ameliyat oldu sanırım yani oysa ondaki rahatsızlıkta. Senin ki ne boyutta. Şu dik durduran korse tarzı bişeyler var onlardan kullandın mı hiç ?

X