Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Teşekkür ederim anladım canım. Bana sende sadece taşıyıcılık var dedi. O nedenle 10. Haftada kesiyoruz ama gidince tekrar detaylı konuşucam. Bakalım hayırlısıyla kucağımıza alalım anca rahatlarız sanırım

Aynı fikirdeyim kucağıma alana kadar rahatlayamayacakmışım gibi geliyor Bence de konuş için rahatlasın böylece Yaşadığımız son sıkıntı bu olsun inşallah

Canım çok geçmiş olsun. Zatürre mi oldu acaba acil şifa diliyorum kuzuya. Yetecektir annesi endişelenme güçlü ol

Ben kötü enerjiye inanıyorum. Valla bebeğimi henüz kimseye söylemedim söylemiycem de doğurup yanımda görürler

Karın şişliği soylemesi ayıptır gaz bendede bastan berı var karnımı gorsen 4 aylık gıbı ınankı
Benim de bu gebeliğimde çok fazla gaz oldu karnım çok şiş aynı şekilde. Bir de karnımda ağrı oluyor gazdan dolayı. Bugün doktora gittim kasık ağrısı ve karnımdaki şişlik için. Gaz giderici ve magnezyum verdi Umarım iyi gelir

Merhaba arkadaşlar. Ben hamileliği öğrenince ilk doktorum olan hastaneye gittim. Benim doktor orada olmayınca başka bir doktora göründüm. Aslında ilk hamileliğimde hiç sorun yaşamadım, daha önce düşük geçmişim de yok ama ileri yaşta trombofili paneli istiyoruz dedi. Benim sadece Faktor XIII ve Paı 4G/5G Heterozigot çıktı. Bana o gün ilk bakan doktor test sonucuna göre hemen iğne başlayacağız doğuma kadar kullanacaksın dedi. Ben yine de kendi doktoruma görünmek istedim. Kendi doktorum bu genlerin heterozigot olması düşük risk taşır şu an için Ecopirin 150 mg yeterli olur. İlerleyen haftalarda iğne başlarız dedi. Ben aynı zamanda Hashimato hastasıyım 150 mg Euthyrox kullanıyorum. Tsh da 11 çıkınca endokrinoloji doktorumla görüştüm. Trombofili sonucunu ona da gösterdim. İğneye gerek olmaz bu durumda dedi. Yani her doktorun farklı bir görüşü var bu konuda maalesef. Başta çok kafam karıştı ama nihayetinde kendi doğum doktorumu dinleyip Ecopirin ile devam edip, sonrasında doğuma kadar iğne ile devam edeceğim. Gelişimde herhangi bir sorun yok çok şükür Hepimiz sağlıcakla kucağımıza alalım kuzuları

Merhaba canım. Hepimiz sağlıcakla kucağımıza alalım inşallah. Ben 3 yere birden gittim sonucumu alıp. Önce kadın doğuma gösterdim sorun olmaz homosistein bakalım orda pıhtılaşma varsa kullanırsın dedi bakıldı sorun yok dendi en kötü aspirin kullan dedi bana tamam dedim ordan çıktım dahiliyeye o da sorun yok dedi. İçime sinmesi açısından en son hematolojiye gittim. Doktor baktı inceledi gerek yok herhangi bir kan sulandırıcıya senin homozigot değil dedi. En son çok güvendiğim kendi doktorumla tanıştım. Çok da bilgili ve alanında uzman biri. Bana taşıyıcı olduğumu anne ya da babadan bana geçtiğini ne olur ne olmaz hamile kalana kadar aspirin içmemi kaldıktan sonrada kese görününce iğneye başlamam gerektiğini söyledi. Ama 10. Haftaya kadar kullanalım dedi. Ona çok güveniyorum ama tekrar sormak istiyorum devam edip etmeyeceğimi. Çok karışık gerçekten bu işler :) keşke olmasaydı ama maalesef yaşıyoruz buna da şükür bebeklerimiz çok şükür iyi

O zaman doktorunun görüşünü paylaşır mısın yeniden görüşünce Bir de Nifty testi yapacağız 12. haftada sanırım. Hem stresli hem de çok heyecanlı süreçler

Merhaba doktorlar farklı görüşteler evet benim durumumda test yaptırdığım genetik uzmanı hamilelikte ve hatta sonrasında kendi hayatında da kan sulandırıcı kullanman gerekecek dozunu şimdilik kadın doğum doktorun planlasın sonrasında mutlaka hematolojiye git dedi Şimdilik doğuma kadar bu şekilde devam ediyorum ayrıca senin gibi bende hashimato hastasıyım ama doktorum ilaçla kontrol altında tutuyor bakalım ilerleyen süreç ne getirecek sağlıkla kucağımıza alalımda bu süreçlerin hepsi unutulup gidecek zamanla

Merhabalar neden Nifty test yaptiracaksiniz?
Merhaba, anne yaşı 35 üstündeyse öneriyorlar bu testi. Daha yüksek risk gördükleri için sanırım. Bu testi yapınca ikili üçlü teste gerek kalmıyor. Daha detaylı ve daha kesin sonuç veriyor diye biliyorum.

Evet bebişler sağlıkla doğsun da bu telaşlar hep unutulacak İlk trimester sonrası hamileliğin prenseslik evresi olan ikinciye geçeceğiz az kaldı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…