Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    29
Selam güzel anneler bu gruba mutlulukla katılmıştım her gün her gece yazdıklarınızı okudum, umutlandım evladım içimde büyüyor AA bende de oluyor bende olmuyor dıye kendımce yorumladım bugun 9 haftalık kontrole gittim kalp atışı dedim kesin net duyarım eşim izin alamadı kızımla gittik kızıma dedim sen kayıt yap tamm annem dedi sonra doktor üstten göremedi alttan baktı ve kese boş... O çaatalda ağlaya ağlaya kendime geldim kızım görmesin diye ama mümkün mü değil pazartesi yatış verdi ilaçla düşük yapılacak kaybı olanlar tüm anneler Rabbim acınızı kalp ağrınızı hafiflesin, evladına kavuşmak in gün sayan anneler Rabbim sağlıkla aldırsın evlatlarınızı hoşçakalın.
Ah çok üzüldüm ya 😔😔 canım benim ya çok zor ne diyeceğimi bilmiyorum gerçekten. Allah istediğin zaman sağlıklı bir gebelik nasip etsin 🙏🏻

Selam kızlar, ben 9.haftadayım gebeliği öğrendiğimden beri regl olacak gibi ara ara kasıklarıma sancı giriyor. Asla fazla değil ama her gün mutlaka oluyor, özellikle sabahları ve akşamları yatarken. Rahim büyüdüğü için normalmiş, aynı süreci yaşayan var mı?
Bende de oluyor canım doktor normal dedi ama Bende takılmıyorum artık, elimden geldiğince dikkat ediyorum zaten kendimi çok yormuyorum. Sancı gelince 5 10 dk uzanıyorum geçiyor

Normalmiş yani sanırım benim geçen haftalarda oldu belim ikiye ayrılıyor zannettim ama 2 güne geçti. Kısa kısa yürüyüşler yapın. Yürüyüş iyi geliyor. Kasıklara vuruyorsa akabinde lekelenme varsa doktora gidin derim. O zaman tehlikeli olabilir.
Sabah kanamam vardi geldi geçti dr göründüm suan sadece bel ağrım var anlamdiramadim😔

cinnabon cinnabon canım ben bugün 7+0 da kontrole gittim. Kalp atışını gördük.. duymak istedim ama doktor ses alma cihazının bebeğe 12 haftadan önce zarar verebileceğini söyledi.. herkes duyuyor falan dedim yok avrupada da ses dinlenmez biz de uygun görmüyoruz dedi dinletmedi yaa 🙁 çok güzel pıt pıt atıyor kalbi merak etme dedi..

Bende de oluyor canım doktor normal dedi ama Bende takılmıyorum artık, elimden geldiğince dikkat ediyorum zaten kendimi çok yormuyorum. Sancı gelince 5 10 dk uzanıyorum geçiyor
Ben zaten kendimi çok yoramıyorum zira hep uykulu ve yorgun hissediyorum, tembel hayvan gibiyim 😂😂 evet genelde geçiyor ama her gün oluyor, başka annelerde de oluyor mu diye merak ettim 🩷

Kalp atışı için belkide daha erkendir 1 hafta daha durup başka Dr a mı baktırsan ben de 6+0 da dün gittim karnımdan baktı kalp atışını biraz duydu zayıf olduğım için duyulduğunu ama netleştrmek için 7. Haftalarn daha uygun olduğunu söyledi bence biraz daha dur öyle karar ver inşallah sağlıklıdır.
Benimki 4.8 mm di doktor göremedi kalp atışlarını çok küçük bu dedi 15 gün sonra gittim net bir şekilde aldık kalp atışlarını korkma ve dua etmeye devam et ve başka doktorların görüşlerini al
Çok korkuyorum dırek kürtaj dedı haftaya başka doktora gıdecegın

Çok korkuyorum dırek kürtaj dedı haftaya başka doktora gıdecegın
Öyle yap bayram geliyor diye acele ettirmelerine bakma başka Dr a gidersin bayram da da illa ki Dr olur bol dua et Fe in tevellev fe kul hasbiyallahu la ilahe illa hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azim bu duayı bol bol oku ben 3 aydır okuyorum ya musavvir ya mutekebbir ya bariu ya varis bu esmalarıda düşürme dilinden internetten yazılışlarına daha doğru bakarsın umudunu kesme bol su iç dinlen

Öyle yap bayram geliyor diye acele ettirmelerine bakma başka Dr a gidersin bayram da da illa ki Dr olur bol dua et Fe in tevellev fe kul hasbiyallahu la ilahe illa hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azim bu duayı bol bol oku ben 3 aydır okuyorum ya musavvir ya mutekebbir ya bariu ya varis bu esmalarıda düşürme dilinden internetten yazılışlarına daha doğru bakarsın umudunu kesme bol su iç dinlen
İnşallah o benı bırakmadan ben onu bırakmam belkı bır mucıze olur

Bende de oluyor 🙋🏼‍♀️ hem tembel hayvan sendromu hem kasık ağrısı 😂
Ay gerçekten yaaaa, ben bir dakika bile pijamayla duramazdım sana şu anda pijamalarımla cevap veriyorum felaket durumdayım 😂 mide bulantılarım 2 gündür daha iyi ama tembellik geçmiyor gerçekten. Evhamlarım da cabası bebiş iyi mi diye 🤷‍♀️

İnşallah o benı bırakmadan ben onu bırakmam belkı bır mucıze olur
Kendi kendine düşene kadar bekleseniz bir sorun olur mu ? Ablama da 2. Gebeliğinde bebeğin kalbi durmuş demişlerdi ablamda tam doktor kontrolünün ertesi günü tatile gidecekti tatilden dönünce kürtaj yaptırırım dedi. Tatilde de nasıl olsa bebeğin kalbi durdu diye teknelerden atladı , rafting yaptı falan. Sonra tatilden bi döndüler bebeğin kalbi atıyor. Şimdi 15 yaşında bu kız ☺️

Kendi kendine düşene kadar bekleseniz bir sorun olur mu ? Ablama da 2. Gebeliğinde bebeğin kalbi durmuş demişlerdi ablamda tam doktor kontrolünün ertesi günü tatile gidecekti tatilden dönünce kürtaj yaptırırım dedi. Tatilde de nasıl olsa bebeğin kalbi durdu diye teknelerden atladı , rafting yaptı falan. Sonra tatilden bi döndüler bebeğin kalbi atıyor. Şimdi 15 yaşında bu kız ☺️
İnşallah canım inşallahhh rabbim sağlıkla doğurup büyütmeyi nasip etsin bizlere
Kesinlikle haftaya başka doktora git benim geçen hafta yolk sac zar zor gözüküyordu bir hafta içinde bebek de yolk sac da kalp sesi de duyuldu canım. Hemen kürtaj kararı verme haftaya inşallah güzel haberlerini alırız 🙏🧿
Ah kızlar ıyıkı varsınız ağla ağla ıcım çıktı 🥲🥲

Selam kızlar, ben 9.haftadayım gebeliği öğrendiğimden beri regl olacak gibi ara ara kasıklarıma sancı giriyor. Asla fazla değil ama her gün mutlaka oluyor, özellikle sabahları ve akşamları yatarken. Rahim büyüdüğü için normalmiş, aynı süreci yaşayan var mı?
Benim ilk haftalarda vardı şuan 8.haftam biticek hamile değilmişim gibi tedirgin oluyorum bazen sadece karnim şişiyor akşama doğru o beni rahatsız ediyor 5 aylık hamileymisim gibi😂

Arkadaşlar bugün pek girip mesajları okuyamamıştım. güzel haberler aldığımız kadar kötü haberlerde almışız. Değişik bir gün gerçekten. Mesajları okurken hem sevindim hem ağladım. İnşallah daha fazla kötü haber almayız.
Evet gerçekten Allah yardımcımız olsun 🤲 3 ayı bitirsek gerisi Allah büyük

Ah kızlar ıyıkı varsınız ağla ağla ıcım çıktı 🥲🥲
Ağlama stres yapma bebek etkilenir kafanı dağıtacak şeyler yap bak bir şey olmuyorsa vardır bir hayır sen sadece şuan umudunu kaybetme streslenmemeye çalış bide sen kan sulandırıcı kullandığını söylemiştin bi konuşmamızda gebelikte pıhtılaşma varsa iğne kullandırılıyor bunuda haftaya gidince Dr una danış kan pıhtılaşması testlerini yaptırmanı tavsiye ederm biz çocuk düşündüğümüz zamandan 3 ay öncesi tüm tahlilleri vermiştik olumsuz bir durumla karşılaşmayalm diye şimdi önlem aldık dua ediyoruz bakalım hayırlısı

X