Popüler Konu 2025 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Ama kese rahimde gözüktü ve su birikimi yok dedi yani dış gebelik değil dedi Doktor emin bi şekilde bilemedim şimdi kafana takıldı. Kese hala bu sabah rahim içindeydi ama bu sefer beta 30% artarken 15% artmış artış ta düşüyor belki bir haftaya daha da düşer
İnşallah dış gebelik değildir. Bende de sıvı birikimi yoktu bu arada. Bence en garantisi kürtaj olmak. Kürtajda beta sıfırlanırsa, hem belki de günlerce sürecek olan düşük stresinden kurtulmuş olursunuz, hem de dış gebelik olmadığı kesinleşmiş olur. Kürtaj zaten çok basit bir işlem. Ben anestezi ile yaptırmıştım. Uyudum, uyandım, 2 saat sonra da hastaneden çıktım.

Cok sevindim caniim, evet saglikli olsun da onemli degil zaten bir bakarsin haftasina ulasmis onde bile gidiyor :KK200: Bir sonraki randevun ne zaman?

Yaa kuzum gercekten mi, nasil hissediyosun boyle bulanti mi yoksa miden mi almiyor gibi :KK43: genelde anneye cekiliyor deniyor ama farkli da olabilir tabi ki :KK43: kendini zorlama bisey yicem diye uzan uzanabildigin kadar, depodan beslenir bebis
Bi sonraki randevu 2 hafta sonra inşallah. 🙏🏻

Kizlarrr gebelik takibi icin hangi uygulamayi kullaniyorsunuz?

Ben Hamilelik+, Happy Mom kullaniyorum. Bir de Flo, Femometer ve Premom`i regl takibi icin kullanirdim simdi onlari da hamilelik donemine gore aktive ettim, belirtilerimi birine girsem mi diyorum takip icin ama emin olamadim.
Kuzu ben femometer ve FLO kullanıyorum. Hamileliği başlatmak dışında bir şey yapmadım açıkçası.

Benim kullandigim folik asit 800 mcg yaziyor, heralde 800 mg demek. O yuzden artik 2 gunde bir kullanmaya karar verdim, fazlasi da zararmis. Baktim gerci hamilelikte 800 mgye kadar kullanilabilir diyor ama hic dikkat etmeden almistim yurtdisindan, simdi korkarak iciyorum. Ve evet ofiste bol bol turlamak lazim, yoksa hem kalca aciyor cok oturunca hem de kan akisi olsun diye. Ben de devamli su almaya ya da lavaboya kalkiyorum.
Benim de cok bilgim yok fakat okudugum kadariyla gunde 400 mg alinmasi gerekiyormus, fazlasi nasil bi durum ortaya cikarir bilmiyorum.

Benim de cok bilgim yok fakat okudugum kadariyla gunde 400 mg alinmasi gerekiyormus, fazlasi nasil bi durum ortaya cikarir bilmiyorum.
Fazlasi bebisin zekasinin gelisiminde bir probleme yol aciyordu sanirim, ben de 400-800 arasi diye okudum. O yuzden ben gecen haftaya kadar her gun almis olabilirim. Bir sorun olmaz umarim diyip artik 400luge geciyim ben de bugun yarin alip :KK71:

Benim kullandigim folik asit 800 mcg yaziyor, heralde 800 mg demek. O yuzden artik 2 gunde bir kullanmaya karar verdim, fazlasi da zararmis. Baktim gerci hamilelikte 800 mgye kadar kullanilabilir diyor ama hic dikkat etmeden almistim yurtdisindan, simdi korkarak iciyorum. Ve evet ofiste bol bol turlamak lazim, yoksa hem kalca aciyor cok oturunca hem de kan akisi olsun diye. Ben de devamli su almaya ya da lavaboya kalkiyorum.
800 mikrogram oluyor canım, benim kullandığım 400 mcg. Vücudun günlük ihtiyacı 400 mikrogrammış doktor öyle söylemişti bana.

Kese gorundu bugun cok sukur tahminimce 4 bin kusurlerde olmasi lazim betanin karindan ultrasonla goruldu. Kalp atisi icin 2 hafta sonraya cagirdi. Bebek gorunuyo mu dedim henuz gozukmez dedi normal mi kizlar ikinci gebeligim ama hatirlayamiyorum suan 😄
Masallah cok sevindim sizin adiniza:KK73:
800 mikrogram oluyor canım, benim kullandığım 400 mcg. Vücudun günlük ihtiyacı 400 mikrogrammış doktor öyle söylemişti bana.
Evet canim mcgymis, bir an panik oldum:KK70:Ama 2 gunde bire dusurucem ya da gidip 400mcg alicam ben de dedigin gibi. Bu arada ben digerinde ve sonrasinda da 400-500 mcglik almaya devam ettim hep, Turkiyeye geldigimde gecen ay doktor bana kana bakip folik asidin dusuk dedi. Her gun aliyorum dedim dusuk cikmasina sok olmustum. Simdi depolar dolmustur umarim 800 iddaali oldu gercekten:KK70:Hemen 400-500e geciyoruum

Ama kese rahimde gözüktü ve su birikimi yok dedi yani dış gebelik değil dedi Doktor emin bi şekilde bilemedim şimdi kafana takıldı. Kese hala bu sabah rahim içindeydi ama bu sefer beta 30% artarken 15% artmış artış ta düşüyor belki bir haftaya daha da düşer
Çok geçmiş olsun
İnşallah kolaylıkla hayırla sonuçlanır
Bende hiç iyi değilim
Eskisi kadar giremiyorum siteye

Bilmiyorum ki bende tehlikesi var mi yok mu 😂 cok yenmedigi surece bi sey olmaz belki ama ben bir baslayinca cok yerim duramam o yuzden yemedim 😂
Ben de asiri severim cigkofte, hele doritoslu olanlar favorim. Gercekten essiz bir lezzet ne yazik ki:KK70:Anneme sordugumda bir sey olmaz etsizden 1-2 kezden dedi, ben de kendimi tutupaz yemeye gayret edicem bakalim

Ben de asiri severim cigkofte, hele doritoslu olanlar favorim. Gercekten essiz bir lezzet ne yazik ki:KK70:Anneme sordugumda bir sey olmaz etsizden 1-2 kezden dedi, ben de kendimi tutupaz yemeye gayret edicem bakalim
Ben onceki hamileligimde hamilelik boyunca arada bi yedim ya cok sukur oyle gozle gorulur bi sorunumuz olmadi ama tam olarak ne zarari var bilmiyorum 🫢

Ben onceki hamileligimde hamilelik boyunca arada bi yedim ya cok sukur oyle gozle gorulur bi sorunumuz olmadi ama tam olarak ne zarari var bilmiyorum 🫢
ben kuzenimle konuştum onun çocuğu 11 yaşında şuan ben hamileliğimde heer gün yedim etsiz canım çiğ köfteden başka birşey istemiyordu dedi çocuk 11 yaşında bence sıkıntı olmaz olacak olsa kısırda yemeyin mercimek köftesi de yemeyin derlerdi.

ben kuzenimle konuştum onun çocuğu 11 yaşında şuan ben hamileliğimde heer gün yedim etsiz canım çiğ köfteden başka birşey istemiyordu dedi çocuk 11 yaşında bence sıkıntı olmaz olacak olsa kısırda yemeyin mercimek köftesi de yemeyin derlerdi.
Bu mesajlar bana moral oldu, yarin yicem😂🌸💕🙏🏻 Tesekkur ederiiim🎉

Yani ben de cok sık olmasa da yemistim yani herseyin fazlasi zarar tabi hani boyle nadir seyler var kesinlikle uzak durmak gereken onun disinda herseyden abartmadan yiyin kizlar ya

X