Popüler Konu 2025 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Selam Arkadaşlar doktor muayenenizde ultrasonla muayenede size ne gibi detaylar veriyor ? Ultrason muayenesi cabucak bitiyor mu ? Doktor secme aşamasındayım bütün doktorlari deneyimleme sansim olmadigi icin sizlerden fikir almak istedim

Şuan henüz daha küçük olduğu için kese hakkında bilgi veriyor boyutu vs. Onun dışında kalp atışını dinletiyor 5-6 dakika da bebeği gösteriyor benim doktorum sonra odasına gidip konuşuyoruz. Sorularımı soruyorum genelde o da bilgi veriyor.

Valla benim doktorum biraz kisa tutuyor ultrasonu. Hop hop hopppp anlamiyom:) boyunu soyluyo kalp atisini bir 4 saniye falan dinletiyo her sey yolunda gel konusalim diyo. Konusma fasli 15dk falan suruyo ben ultrason sursun istiom (

Benim doktorum yolk sac kese bebeğin suyu plasentanın durumu vs hepsiyle ilgili hem not aldı hem bilgi verdi 2 kere ölçüm yaptı. 3. Gebeliğim cok severek gidiyorum ben.

Valla benim doktorum biraz kisa tutuyor ultrasonu. Hop hop hopppp anlamiyom:) boyunu soyluyo kalp atisini bir 4 saniye falan dinletiyo her sey yolunda gel konusalim diyo. Konusma fasli 15dk falan suruyo ben ultrason sursun istiom (
Ablam hamile üniversiteden arkadaşım hamile onların doktoruda benim doktorumda kalp atışı bile dinlettirmedi bebek küçük zararı olur dedi. 3 farkli doktor hepimiz ayrı şehirlerdeyiz kısa bakmasi bence daha iyi bu aylarda içiniz rahat olsun.

Detayli bilgilendirme yapiyor yani canim anladim. Bende biraz suphede kaldim doktor secmek ne kadar zormus ya

Genelde benim gittiklerim de boyle kisa tuttular. Konusurken epey detay veriyor ama dedigin gibi ultrason aşırı uzun sürmüyor. Galiba normali böyle bu işin.

Benim doktorum yolk sac kese bebeğin suyu plasentanın durumu vs hepsiyle ilgili hem not aldı hem bilgi verdi 2 kere ölçüm yaptı. 3. Gebeliğim cok severek gidiyorum ben.
Hangi sehirdesiniz ? Olcumlerini yapip sonrasinda bilgilendirmeler yapiyorlar benim gittiklerim genelde. Sanirim herkesin bu sekilde. Uzun ultrason muayenelerini de pek tercih etmiyorlar anladigim henüz küçük olduklari icin

Ben bugun ilk defa karindan baktirdim. Karindan da zarari olur mu ki?
Ya genel anlamda bizim ulkemizde sürekli bakilsa da cogu yurtdisi ulkesinde ingiltere vs dahil sadece 3 kez sanirim gebelik süresince ultrasonla bakiliyormus. Yani aslinda cokta lazim birsey degil gibi görülüyor benim anladigim. Ama iste bizler görmek dinlemek istedigimiz icin daha fazlasini istiyoruz. Olmaz zarari sanmam çünkü olsa bütün hastanelerde kullanilmazdi. Bence biraz da gerekli olcumler yapildiktan sonra azicik kalp atisi dinletip birakmalari bundan.

Kızlar çok tatlı bir soru ile geliyorum, elinizi karnınıza doğru koyduğunuzda bebeği hissediyormusunuz? 8 hafta ve sonrası olan arkadaşlar belki yaşamıştır?

Merhaba ben bugün kontrole gittim, kesesi buyuk dedi,her hafta görmek istiyorum seni dedi. Bir de kanamam olup olmadigini sordu, benim bulanti kusma ve uyuma disinda bir problemim yok. Kanama alani var, ilav baslayacagiz dedi. Bir ton sey yani. Oek de guvenemedim, erken erken gitmenin de böyle durumalri var, biraz olgunlasinca gitmek daha mi iyi sanki diye dusundum.

Detayli bilgilendirme yapiyor yani canim anladim. Bende biraz suphede kaldim doktor secmek ne kadar zormus ya
Gerçekten öyle. Bu randevumda ikili, üçlü, dörtlü ve fetal dna hakkında bir 20 dakika bilgi vermiştir. Şimdilik memnunum doktorumdan umarım böyle devam eder. Siz de gönlünüze göre birini bulursunuz umarım. Ankara'da yaşıyordunuz değil mi? Ben de Ankara'dayım. İncek'te Lösante hastanesine gidiyorum Doğukan beye. Size uzak kalmazsa gidebilirsiniz. Biraz uzak çünkü

Evet ağrıyor ya maalesef ilk gebeliğimde de ilk aylarda baş ağrım çok olmuştu o yüzden takılmadım ama günlük hayatımı etkiliyor tabi.. Hiç bişey yapmıyorum ağrının geçmesi için de..
Burnum da tıkalı olduğu için iyice tetikleniyor baş ağrısı.Bazen şekerli bir şey yediğimde de çoğalıyor,kendimi çözmeye çalışıyorum açıkçası.Okuduğum kadarı ile ilerleyen dönemlerde azalıyormuş.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…