Popüler Konu 2025 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Kizlar bugün 6+3 haftaligim sabah kahverengi kanla karışık kanamam oldu.Hemen Dr gittim alttan baktı içerde kanama yok dedi ama her ihtimale karşı progestan başlayalım dedi.Agrim vs hiç biseyim yok ama tedirginim.Basina böyle bişey gelen var mı ? Düşük olsa seyir nasıl ilerler

Doktora da gitmissiniz, bi sey demediyse endiselenmeyin. Ben 8.haftada daha once dusuk yaptim. Cok fazla kanamam ve asiri derecede agrim olmustu, doktora gittigimde zaten ultrasonda keseyi bile gorememislerdi, doktor dusuyor demisti. Herkesin durumu, yasayisi farkli olabilir ama doktorunuza guvenin.

Merhaba daha önce düşük yaptım çook yoğun ve kesilmeyen adet ağrısı olmuştu devamında kanama eşlik etti zaten. Sağlıklı gebeliğimde kahverengi kanama oldu ağrı yoktu dr önceki reglden atılamayan kanın vücuttan atıldığını o yüzden kahverengi kanama olabileceğini söylemişti, kanama alanı yoktu. Belki sizin de öyledir içinizi ferah tutun

Kızlar sizdede aşırı bı şişkinlik var mı ya, karnım aşırı şiş,sindirim ve gaz problemim var ciddi bir şekilde. Sizlerde de var mı, rahatlamak için ne yapiyosunuz
Canım ben günde 1 çay bardağı rezene içiyorum, ama bitki çayları biraz sıkıntılı gebeliklerde o yüzden arada bir 2 günde 1 içiyorum beni baya rahatlattı

Kızlar sizdede aşırı bı şişkinlik var mı ya, karnım aşırı şiş,sindirim ve gaz problemim var ciddi bir şekilde. Sizlerde de var mı, rahatlamak için ne yapiyosunuz
Var var olmaz miii. Hep bi şişkinlik var sanki gazla dolu karnim gibi bir halim var. Hafif kabizlik var bide zaten normal wcden cikamadigim icin ondan da karnim sisiyor. Ben pek bir çözüm bulamadim malesef su icip wc gitmek biraz rahatlatiyor sadece o kadar. Onun disinda baska birsey pek denemedim gebelikte malum risk hersey o nedenle.

Çok rahatlattıniz beni çok teşekkür ederimm

Çok teşekkür ederim ilk gebelik tecrübesizliği ama çok içimi rahatlattıniz

Var canım ilk haftadan beri. Progestan hormonu artışı gaza ve bağırsaklarda yavaşlamaya sebep olıyormuş. Ben gaz yapan yiyeceklerden uzak durmaya çalışıyorum. Gerçi sonbahar sebzelerinin çoğu da gaz yapan şeyler nasıl yapacağız bilmiyorum Kimyon atarak yemeklere gaz sorunu çözülebilir bir nebze belki. 12 haftadan sonra rahatlama oluyor o zamana kadar vücudumuz değişikliklere adapte olmaya çalışıyor

İnşallah canım. Herkes hamile kalmak için elinden geleni yapıyorken benim bu nankörlüğüm canımı acıtıyor. Aslında planlı gebelikti ama korunmayı keser kesmez hamile kalınca neye uğradığımı şaşırdım. Hiçbir belirti yaşamadan garibim orda uslu uslu dünyaya gelecek diye bekliyor.

Evet bende de öyle, salataya bol zeytinyağı ekliyorum. Sabahları kahvaltı tabağına da ekliyorum. Bir de tahin iç dediler bir kaşık onu denedim biraz işe yaradı

Seni çok iyi anlıyorum.. benim şuanki gebeliğim (ikinci) süpriz olduğundan ben de çalkantılı bir ruh hali içindeyim. Belirsizlik, endişe ve korkular sis bulutu gibi kaplıyor beynimi ama günden güne alıştığımı ve bağlanmaya başladığımı hissediyorum. Sende de öyle olacaktır merak etme.. Belirti yaşamaman daha güzel aslında vücudun daha kolay adapte olmuş demek ki hamilelik zamanının tadını çıkar

Canım merhaba , hiç endişelenme burda 10 gebeden en az 5 inin lekelenmesi oluyordur benim de arada oluyor sonra bitiyor sonra yine oluyor. Benim rahimde kanama alanı vardı kesenin yanında ondan oluyormuş. Korkudan kendimi hastaneye nasıl attım bilemezsin ama sonra bebişimin kalp atışlarını dinledim. Kanama alanı olmayanlarda da rahimden gelmiyor kan, rahim ağzından geliyor. Gebelik hormonları ile beraber rahim ağzı aşırı hassas süngerimsi bir yapıya dönüşüyor ve orası yumuşadığı için ara ara lekelenme yapıyor.

Gerçekten bende öyle hastaneye nasıl gittim bı ben biliyorum.Ben kalp atışı duyamadım çok küçük diye 10 gün sonra gel dediler ondan yana da tedirginim ama şükür ki kanamam ve ağrım vs yok.Ondan yana çok umutluyum.Bana parageston verdi vajinal yoldan kullan dedi her ihtimale karşı tedbir olsun dedi.Bi tane kullandım ama çok kararsızım kullanıp kullanmama konusunda

Canım progesteron zaten vücudun ürettiği bir hormon o yüzden bebeğe de sana da bir zararı olmaz. Ben lekelenmlerimden dolayı 5 tane ilaç kullanıyorum. Hem kalçadan hem göbekten iğne, 3 tane duphaston , 4 tane estrofem, 2 tane progestan fitil Sakın ilaçlarını ihmal etme o ilaç rahimdeki kasılmaları azaltıp hem kanamayı engelliyor hem düşüğe engel oluyor. Doktor zararlı olsa verir mi hiç. Lütfen düzenli kullan sakın ihmal etme.

Ay çok rahatladim yaa şuan psikolojik olarak çok daha iyiyim coook teşekkür ederim.ilk gebelik mi senin de

Oğlumda 1 sene doktor yolunda geçti günlerimiz olsun diye hamilelikte de sürekli ayağım hastanedeydi şubattan bu yana korunmuyorduk ne olsa eşimde de bende de sıkıntı var tedavisiz olmaz olursa da başımız üstüne dedik oğlumda çok inat durmuyor olmasın diye de düşünüyorduk ama işte Allah nasip etti bu ay bize sürpriz oldu eşim bile şaşırdı tedavisiz olmuyordu nasıl oldu oğlumuz küçük falan diye ama kısmet işte aslında olduğuna üzülmedim ama sevinemedim de çünkü ilk bebeğim 23 haftalık ölü doğum oldu 2. Serklajlıydım sürekli yatarak geçti bunda da atılacak çocukla nasıl yatacağım nasıl başaracağım kaygısı var sürekli oğlum daha 2 buçuk yaşında anlamıyor bişey bakalım Allah acılarını göstermesin acısı daha büyük oluyor inan

Kullan bence bir zarari yok. Allah korusun bir sey olursa keske kullansaydim dememis olursun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…