Popüler Konu 2025 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Merhaba benim beta 2 ekimde 126 idi 7 ekimde ise 1804 çıktı kızlar ilerlemesi nasıl

Teşekkür ederim hepinize inşallah bu grup böylece gideriz son haftaya kadar sağlıklı sıhhatli bebeklerimizi alırız kucağımıza doktor bu arada bana kedi köpek sevme dokunma bi süre dedi sizinde bilginiz olsun dikkat edin bi hastalığım alerjim olduğundan değil tabiki eğer beslenme problemin varsa vitamin al yoksa gerek yok dedi sadece folik asit her tartıldığında 400gramın üzerine çıkma dedi ayrıca şekerli yiyeceklerden ve meyvelerden karbonhidrattan uzak dur dedi beslenme çok önemli dikkat edelim

Tesekkurler bilgi icin, bir kedi aşiğı olarak dikkat edicem bende :)

Kızlar selam sat 4 eylüldü, 14 eylülde çatma iğnesi oldum, 29 eylülde pozitif çıktı sonuç çok şükür daha önceden yazmıştım zaten ama şimdi şunun için bilgi almak istiyorum. 29’undan beri doktorum bugünden için muayene gel dedi, ben daha da dayanamadım dün akşam gittim
Ultrasonla üstten baktı doktor ve rahmimim gebe rahmi gibi oluşmaya başladığını ama kesenin dahaca gözükmediğini söyledi. 1 hafta daha bekleyelim dedi. Sitede sürekli herkes 2-3 günde bir beta hcg testi yapıyo doktoruma bunu söyledim, gerek yok stres yapma kıyaslama dedi. Bu arada yurtdışındayım ben, türkiye de sürekli böyle oluyo filan anlattım. sonra doktora kasık kramplarımı söyledim bıçak gibi saplanıyo özellikle oturup kalktıktan sonra dedim. Günde 1-2 ise normal dedi, daha fazla benimki deyince o zaman biraz şüphe yaptı ben de hcg diye sürekli söylediğim için yaptır bakalım 1000’in üzerinde çıkması bizim için yeterli demişti. Akşam yaptırdığım hcg bugün 1248 çıktı çok şükür.
Şimdi asıl sorum şu, bugün akşam yine gideceğiz doktora, vajinal ultrason muayenesi isteyip bakacağız. Normal ve vajinal ultrasonda Kesenin gözükmesi için hcg nin kaç olması lazım? Benim gibi hcg olup keseyi gören var mı?

Eklentiler

• IMG_8900.jpeg
    70,2 KB · Görüntüleme: 4
Öncelikle hayirli olsun benim degerim 2130 oldugun vajinal ultrasonda minnacik bir kese gorundu :) muhtemelen 3 4 haftasinda vajinalde gozukur

Öncelikle hayirli olsun benim degerim 2130 oldugun vajinal ultrasonda minnacik bir kese gorundu :) muhtemelen 3 4 haftasinda vajinalde gozukur
Teşekkür ederim size de hayırlı olsun
Yani hcgnın değer aralıklarına göre 5. Haftada gözüküyorum. Bazı hanımlar vajinalde küçücük de olsa gözüküyo bebik gözükmüyo ama kese gözüküyo diyolar. Ben de heyecanla en azından öncelikle kesenin gözükmesini bekliyorum. 6. Haftada kalp atışları başlıyormuş. Keseyi gördüğümüz an mı kalp atışını duyacağız acaba önümüzdeni haftalarda.
İnsan bi de memleketten de uzak olunca biraz daha stresli ve zor oluyomuş bu işler yine de çok şükür tabi

Genelde önce rahim kalınlaşmış mı diye bakıyorlar sonra kese görünüyor mu diye en son kalp atışı geç gidip kese ile kalp atışını aynı anda görenlerde var kalp atışı altıncı sekizinci haftalarda duyuluyor diye biliyorum altıda duyan da var yedi sekizde duyanda

Evet bende şuan zor sabrediyorum, sadece minnacik kese gordum icindeki olusumu henuz goremedim, randevume gittigimde 7+3 olucam
Ama sabretmesi gercekten zor. Günler gecmiyor, ben bide cok erken ögrendim oda sebep tabi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…