2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    179
Şükür aglamamis benimki katılıyor ağlarken iğne olduğunda

Arkadaşlar, mastit oldum sanırım, yanıyorum ateşten ve halsizlik mevcut, göğsümde kızarıklık var, düğüm olmamış, duşta sıcak su ile masaj yaptım, o tarafı emzirirken yine masaj yapıyorum, akşam yatmadan sağım yapacağım emzirdikten sonra, pancar alacak eşim, buzluğa koyup onu uygulayacağım. Başka neler yapabilirim? Birde parol içtim çocuğa bakabilmek için. Sizler evde neler yaptınız, ilaçsız geçti mi?

Geçmiş olsun çok zor. Benim düğüm olmustu. 4 saatte bir parol alarak ateşi kontrol altına almıştım ilacın etkisi geçtiği gibi titreme terleme oluyordu bende. En son antibiyotik de verdi valla doktor inşallah senin bu şekilde geçer. Düğüm olmadan ateş vs olmasına da şaşırdım. Neyi cikaraksin ki. Sağım makinen varsa fazla sütü mutlaka bebiş emdikten sonra çıkar canimcim. Lahananın da iyi geldiğini söylediler ama ben uygulamadim sütüm azalsın da istemedim o dönem. Hoş yine de azaldı gibi. Mastit olan memeden hala diğerine göre az süt geliyor

Kızlar gaz sancısı için neler yapıyorsunuz dün mahvolduk biz 52. Gündeyiz bugüne kadar gazını rahat çıkarıyordu bi sorun yoktu ama dün nolduysa kitlendi kızım. Asla susmadı hiç bu kadar ağlamamıştı o kadar çaresiz kaldim ki. Acile gittik lavman yaptılar eve geldik rahatladı. Bi saat önce yine aynı şekilde ağlamaya başladı çok şükür çabuk çıkardı uyudu şimdi sizin bebişlerin gaz sorunu devam ediyor mu

Canım biraz daha dayanin gececek çok şükür benim oğlumun geçti. Biraz yardımla kendi çıkarıyor gazını. 2.5 aylık oluyor yarın. Sabahları doyurmadan aç karnına hareketlerle tamamını çıkarıp öyle besliyorum ben. Bir de sünnet oldu yeni midedeki gazını da çok efektif cikaramadik bu ara hep bagirsaklarina iniyor malesef.

ayrı günde olması daha iyi bence canım

Çok şükür canım içimi rahatlattın çok sağol geçeceğini duymak iyi geldi. Ooyy geçmiş olsun kuzuya da Allahim damatlığını da göstersin inşallah O da geçer inşallah annesi
Ben de sabahları öyle yapayim bundan sonra. Valla bu akşam dünden bin kat iyi az önce tekrar besledim çıkarttım gazını çok şükür sakin. Ne zormuş ya insanın içi parçalanıyor onlar ağladıkça

Benim oğlumda 2.5 aylık olacak, gazını önceye oranla çok daha rahat çıkarıyor. Kaka yaparken baktım zorlanıyor hemen ana kucağı koyuyorum. Çok rahat yapıyor ana kucağında, siz de deneyin arkadaşlar zorlanırlarsa, gün içinde benim bebeğim akşam saatlerine göre çok iyi ama saat 17 den sonra uyuyana kadar çok mızmız, bende dahi durmuyor, emzirmeye çalışıyorum emmek istemiyor, neden böyle yapıyor anlamıyorum, sütün akışı akşamları azalıyor da öyle mi yapıyor bilemiyorum. Bugün mastit olan göğsümü biraz zar zor emzirdim, şimdi sandım 70 CC çıktı, az bulup sütü emmek mi istemiyor acaba, 3.çocuğum ve halen evhamlıyım.

Sağolasın kuzum karnı tokken yapınca hareketleri kusuyorlar mide döndüğü için. Sabahları aç karnına belini 10 kere çevirip pedal hareketi yaptırıp karına doğru çekersen bacaklarıni pıt pıt (şaka şaka zart zurt) çıkıyor benim oğlan masaj da sevmiyor, kizcen seviyorsa göbek deliği çevresine yapabilirsin canimcim

Kalça ultrasonu istenilen ölçüde çıkmayan var mı? Doktorunuz herhangi birşey tavsiye etti mi. Bizim biraz düşük cikti. Bir sonraki ay tekrar cekilecek. İnternette cift be bağlama falan gördüm. Aranızda var mi böyle bir sey yaşayan

O uykudan canım zorlaniyorlar uykuya dalmakta biz aynı gün doğum yapmışız benim oğlum da öyle. Uyku moduna alınca sakinlesiyor. Akşam pilleri bitiyor onlarında bir şeyler öğrendikleri için gün içinde surekli. Benzetmesini bir doktor şöyle yapmıştı mesaiden kafası dolu gelen yetişkin gibi oluyorlar diye.

Aynen tokken yapılmıyor bazi hareketler doktor dün kolunun üzerine yüzüstü koyup çıkartabilirsin dedi gösterdi onu da denedim bugün işe yaradı. Masaj yapıyorum sık sık canım eğer duruyorsa.
Heh tamam bana böyle taktik lazım denicem hemen sabah çok sağol kuzum

Memeye buzluğa koudığunuzu beyaz lahana yağraklarını koyup bekletin sık sık yapın. Hastane tipi sağma cihazı kiralauabilirsinzi daha iyi açıyor. Son olarak ters emzirme önerrm, bebek almak istemeyebilir ama zorlayın mutlaka
Cadı saati olabilir bizde de oluyor banyo rutini lluşturduk direkr banto yapıypruz sonra da uyku modu. Perdeleri vs kapatın karabblıkta uykuya geçmesi için

Kızlr biz de aşıları olduk. Verem ateş yapmadı ama çok huzursuzdu be bence kolu ağrıdı 2 gün:)
Bu arada bebeği uyurken horlayan-hırlayan var mıdır? Akciğerde sorun yok ama çok horluyor:/ burnunda gebiz eti vs mi bar diye düşündğm

a
ben de aynı çocıktan sonra aşırı hassaslaştım

benim de öyle doktora götürdüm büyüyor fizyolojşk dedi

4. aya kadar sürüyomuş sancılar biz de bu gece arabayla gezmek durumunda kaldık uyusun diye yine kâr etmedi, çaresizlik beni de çok üzüyor ağladım bu yüzden stresi hissediyor diyorum ama yine kendimi sakinleştiremedim

Geçmiş olsun, benimkin de hırıltı yoktu, ablaları okula başladı ve dün gece hırıltı başladı bebeğimde serum fizyolojik yaptık gece ama yine devam ediyor, günde 5 kere falan yapacağız inşallah tez zamanda sağlıklarına kavuşsun kuzular...

Geçmiş olsun canimcim, oğlum da az önce oldu aşılarını. Çok mızmız bir bebek oldu ya daha asi odasına girince başladı ağlamaya

Kızlar benim sütüm azaldı ya hemşireye söyledim bugün zaman zaman olabilir dedi. Gerçi bu ara geceleri uyku yok gibi bir şey düzeni bozuldu oğlumun ondan da olabilir bilmiyorum. Süt yapan şeyler tüketiyorum ama bana mısın demiyor. Sabahları iki biberon (300 CC) gelen süt yarıya düştü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…